Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba vide LV vs UK

 
Jau gandrīz 5 gadus studēju un dzīvoju Lielbritānijā un saistībā ar nesenu tēmu, kas uzpeldēja latviešu subredditā par dzīves kvalitāti Latvijā, esmu apjautis cik distancēts es esmu no LV darba tirgus. Gadījumā, ja man jebkad rastos vēlme atgriezties, man nebūtu ne sociālā kapitāla, ne nojausmas kur pat sākt.
Ņemot vērā manus personīgos apstākļus, ir ļoti maza iespējamība, ka jebkad atgriezīšos permanenti strādāt Latvijā, tomēr interesē hipotētiskais scenārijs, tādēļ ceru kādam un vēlme dalīties ar savu viedokli:
.
1) Vai kādam/kādai ir pieredze ar ilgstošu uzturēšanos Rietumeiropā un atgriešanos Latvijā kvalificētā amatā?
2) Kādi ir vislielākie kontrasti salīdzinot tipisko ofisa atmosfēru un politiku konsultatīvos uzņēmumos salīdzinot ar UK, DE, DK, utt.
3) Vai pēc jūsu pieredzes reālā pirktspēja pēc nodokļu un rēķinu nomaksas ir bijusi lielāka?
4) Kāda ir vispārējā darba devēju un organizāciju attieksme pret cilvēkiem kuriem profesionālā pieredze/izglītība ir bijusi tikai ārpus Latvijas?
5) Vai priekštats, ka Latvijā jauniem profesionāļiem/absolventiem ir krietni vieglāk nokļūt senior un executive amatos īsākā laika periodā, ir patiess vai piemērojams tikai specifiskos sektoros?
.
Ideālā gadījumā interesētos par jomām, kas saistītas ar būvinženieriju/strukturālo inženieriju, arhitektonisko dizainu un urbāno plānošanu, kaut gan vispārīgi nediskriminēju pēc sektora.
09.03.2019 20:03 | saite
 
3) Vai pēc jūsu pieredzes reālā pirktspēja pēc nodokļu un rēķinu nomaksas ir bijusi lielāka?

Jā. Ja LV gada laikā var iekrāt 1 t.k., tad UK 3 t.k.
09.03.2019 20:07 | saite
 
Ar izglītību un pieredzi minētajā jomā labāk palikt ārzemēs. Par sociālo kapitālu uztraukties ir nieki, jo ticu, ka arī ierodoties UK tas Tev bija tuvu nullei. Vēl jau dzīvo ;-)
Ar ārpus LV gūtu bāzi Tevi ar lielāko prieku un atplestām rokām sagaidīs jebkurš starptautiski strādājošs uzņēmums. Par senior level iegūšanu - viss ir atkarīgs no uzņēmuma iekšējās politikas. Ir tādi, kuros senior level var sasniegt divos gados, ir tādi, kuros tam vajadzēs 10...
Finansiālais atlikums... Te nu viss ir atkarīgs no tā, ko Tu vēlies pirkt, un kas tā ir par darbības jomu. Man strādājot vienādu darbu UK un LV sausais atlikums lielāks sanāca šeit. Ja gribas pirkt zīmolu drēbes, dzīvokli stikla mājā, auto un ceļojumus, tad principā vienalga, kurā pilsētā dzīvot. Ja gribas ko vairāk, tad jau jādomā. Taču to var vienkārši salīdzināt paskatoties Latvijas algas nozarē un kārotu NĪ cenas, ja tas ir tas dzinulis.
09.03.2019 20:22 | saite
 
1) Ir
2) Uzņēmumu politika ir atkarīga no uzņēmuma, ne valsts.
3) LV speciālista algas pirktspēja pēc obligātajiem maksājumiem ir apmēram tāda pati kā R-Eiropas melnstrādniekiem/ mazkvalificēta darba darītājiem.
4) Tagad tādu ir daudz (studē un strādā ārpus LV katrs, kam nav slinkums), neviens ar spiedzieniem un ovācijām "ārzemniekus" neuztver, bet problēma tajā, ka LV uzņēmumi nevar piedāvāt R-Eiropas algas. Ja gribi darīt to pašu ki tagad, bet par mazkvalificēta strādnieka algu, laipni gaidīts LV.
5) nokļūšana senior un executive amatos visās valstīs ir +/- vienāda, jo atkarīga no tā, kā zvaigznes saliksies nevis no tā, kā sevi parādīsi. Ja vadošie amati ir aizņemti un nav vajadzības pēc paplašināšanās, tad paaugstinājuma vari nesagaidīt līdz pensijai. Un var zvaigznes salikties tā, ka pastrādā pusgadu, kāds no vadošajiem darbiniekiem iet prom, vieta atbrīvojas un ja izrādās, kaesi piemērotākais, pie paaugstinājuma vari tikt pusgada laikā.
09.03.2019 20:26 | saite
 
 
Nav ne jausmas, kā būs pēc Brexit, bet man ir reāls piemērs būvinženieris, kurš pēc studijām Londonā nespēja atrast profesijai atbilstošu darbu UK, tories ātri vien tika pie tāda Latvijā. Un tagad, strādājot Latvijā, ceļ ēkas Londonā. Tāda lūk ačgārna karjera.
Arī citiem paziņām pēc studiju pabeigšanas UK ar atbilstoša darba atrašanu turpat neveicās raiti, nācās pamatīgi pacīnīties. Algu lieluma starpība UK un Latvijā ir milzīga, UK pirktspēja viennozīmīgi lielāka, bet. Man personīgi ir iespaids, ka dzīvokli Rīgā, strādājot Rīgā, nopirkt ir vieglāk nekā Londonā, strādājot Londonā, bet tas ir subjektīvi.
Tas, ka "vecajā pasaulē" vadošos amatos pieņem gandrīz tikai vecus, baltus vīriešus, joprojām ir lielā ziņā taisnība, visādi "diversity" projekti ir samērā nesen sākušies. uz būvniecības nozari, kā uz ļoti konservatīvu, šī likumsakarība noteikti attiecas. Latvijā jaunajiem profesionāļiem ir vieglāk izsisties, jo nozaru attīstība ir sākusies krietni vēlāk, un mazāk konkurējošu kandidātu uz vienu vietu, jo šeit banāli maz cilvēku.
09.03.2019 23:00 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits