Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nav interešu.

 
Man ir tāda problēma, ka nav interešu. Nav nekādu hobiju. Cenšos atrast jomu, kura man patiktu, bet bez rezultātiem. Esmu izpildījusi vairākus bezmaksas pieejamos karjeras un dotumu testus internetā. Divi no tiem parādīja rezultātu, ka esmu mākslinieciskais tips ( varu būt rokdarbniece, antropoloģija, psiholoģija filozofija). Nekas no šiem mani neuzrunā. Un tā gandrīz visi testi vienu un to pašu.
Otrs parādīja, ka esmu praktiskais un izzinātāja tips. Vienāds punktu skaits. vai nu varu strādāt fizisku darbu , darbs ar vadības ierīcēm, programmētājs vai intelektuālu. Ārsts, filozofs, utt.
No max 20 punktiem ieguvu tikai 7
Nonācu pie slēdziena, ka par ļoti daudz ko man nebija atbildes un "nē", jo neesmu nekad par to interesējusies un nav bijusi iespēja pamēģināt. Kā saka pieredzes trūkums.
Strādāju par kasieri pagaidām un nemācos nekur, augstskolā, un nezinu vai to vispār darīšu, jo nav interešu.
Lai cik dīvaini nešķistu, bet es sevi nepazīstu. Nespēju arī objektīvi novērtēt savas spējas.
Visu mūžu par kasieri taču nestrādāšu..
Varbūt tas ir pieredzes trūkums?
16.11.2018 17:26 | saite
 
Kā Tu pavadi brīvo laiku?
16.11.2018 17:28 | saite
 
Nu, interese par kaut ko vai nu ir, vai nu nav, kā man šķiet. Kamdēļ mākslīgi sevi piespiest radīt interesi par kaut ko? Un kāpēc autore to redz kā problēmu? Garlaicīgi dzīvot vai bail, ka dzīve paies bez perspektīvas?
16.11.2018 17:38 | saite
 
ja nav, tad nav. varbūt ar laiku kāda parādīsies. neviens tev nevar pateikt, kam tev jāinteresē. un var visu mūžu par kasieri, kāpēc ne. minimālajai algai kāpjot, kaut kā izvilkt varēs.
16.11.2018 17:38 | saite
 
 
Man arī nav/nav bijušas nekādas īpašas intereses vai, pareizāk sakot, tās ir mainīgas, kā arī pārāk šauras vai specifiskas, kur no visa augstskolas kursa patiesi interesējoši būtu daži priekšmeti.
Studijas izvēlējos ar izslēgšanas metodi, atmetot jomas, kas galīgi nepatīk, kur man prāta par maz un skatījos, lai tiktu budžetā.
16.11.2018 17:59 | saite
 
Intereses neuzrodas neko jaunu nedarot. Lai saprastu, ko tev patīk darīt ir jāizmēģina daudz un dažādas jaunas lietas/vide/apstākļi.
16.11.2018 18:28 | saite
 
Es tādā gadījumā aizbrauktu kaut kur Au Pair vai kādā citā jauniešu programmā, kas būtu stipri lietderīgāk nekā strādāt Maximā, kamēr nav izdomāts, ko tālāk dzīvē darīt.
16.11.2018 20:04 | saite
 
varbūt tu patiesībā dziļi sevī zini ko vēlies,bet tās vēlmes noignorē, jo domā : nēee, šis nav priekš manis.
patiesībā man ir līdzīga problēma :D
man ir dažas vieta uz ko es tiecos studēt pēc 12.klases, bet tajā pašā laikā ir jautājums, khm..vai tas ir tiešām, ko tu vēlies, vai tik prāta čakars???
16.11.2018 20:08 | saite
 
Kā bērnībā un skolas laikā? Bija kaut kādas intereses, pulciņi, utt? Kādi priekšmeti skolā patika?
Intereses neuzrodas neko jaunu nedarot. Lai saprastu, ko tev patīk darīt ir jāizmēģina daudz un dažādas jaunas lietas/vide/apstākļi.

+
Strādājot par pārdevēju, hobiji un intereses vienā brīdī maģiski neuzradīsies.
16.11.2018 20:24 | saite
 
Ļoti līdzīgas sajūtas. Drīz būs jāsāk strādāt,bet nezinu uz kuru pusi skatīties. Studijas nav pabeigtas,neaizrāva līdz galam. Jau skolas laikā hobiji īsti nebija, nekas nav mainījies. Tāda tukša :-/ nu ar bērniem, bet cik tad ilgi kalposi viņiem.
16.11.2018 21:03 | saite
 
Šādā situācijā es apdomātu profesijas, kuras ir pieprasītas darba tirgū un kurās ir lielākas iespējas labi nopelnīt. Tad apskatītu atzīmju rezultātus no skolas laikiem un izvēlētos man izdevīgāko kombināciju (resp., profesiju - pieprasītu un labi atalgotu un tādu, kurā svarīgi ir priekšmeti, kuros man bija labākas atzīmes).
16.11.2018 21:35 | saite
 
un ja visi tā darīs, tad kas, pie vella, strādās par kasieriem? es atvainojos par skarbumu, bet ir cilvēki, kas neko vairāk nespēj/negrib par kasieriem. vai sētniekiem. vai trauku mazgātājiem. malkas piemetējiem krāsnī. tik tas, ka pie mums tas pagaidām ir kaut kāds galīgi zemais atalgojums. augsts tas nebūs nekur, bet minimālais tomēr atšķirsies (uz augšu ievērojami)
16.11.2018 21:53 | saite
 
Akjelcikvar, Tu man velti to komentāru?
16.11.2018 22:15 | saite
 
kādā sakarā?
komentārs ir, ka ir cilvēki, kas nevelk neko vairāk par kasieriem vai ko citu un jā, agrāk cienītas profesijas tagad arī ir nokļuvušas tajā kategorijā. 'ja visi tā darīs' bija vairāk ironiski. paskatoties uz cilvēci kopumā -- nu nav tur vairums spējīgi augstāko iegūt (LV un citur šai galā arī tas, ka par maksu, kas citās valstīs būtu diezgan ievērojama, katrs kretīns var kaut kādu diplomu dabūt; oi, atkal skarbi)
16.11.2018 22:25 | saite
 
Protams, ka kasieri ir vajadzīgi (un nav obligāti tāpēc, ka nevar neko vairāk), bet, kā saprotu autore apdomā citus variantus, un kāpēc nepamēģināt, ko citu? Ir ļoti daudz cilvēki, kuri maina profesijas, nodarbošanās, darbus un piemēro tos savām dzīves vēlmēm un/vai iespējām attiecībā uz konkrētu dzīves posmu. Iespējams autore vai kāds cits līdzīgs cilvēks pamēģinās ko citu un nonāks pie secinājuma, ka kasiera darbs tomēr atbilst viņu dzīvesstilam vislabāk. Bet viņi būs pamēģinājuši - tas ir pa visam savādāk nekā nemēģināt, bet tajā pašā laikā domāt ‘kā būtu, ja būtu’. Un iespējams, pavisam nejauši viņa atradīs, ko tādu, kas interesē - dažreiz vajag kaut ko uzsākt, lai atrastu to, kas interesē (pat, ja uzsāktais izrādās nav tas, kas interesē).
16.11.2018 22:34 | saite
 
P.S. Piekrītu par to, ka diploma iegūšana, globāli skatoties, nav nekāds īpašais sasniegums.
16.11.2018 22:38 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad