Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Trausls miegs

 
To var uzskatīt par normu, ka nevar vairs iemigt,kad vienreiz nozvana modinātājs? Piemeram, manam draugam modinatājs ir 3 h agrāk nekā man, un esmu vnk spiesta celties reizē ar viņu. Pirms pāris gadiem biju spējīga modinātāju atlikt kaut 5x un pat aizgulēties. Tgd ja tieku pamodināta, lai gan esmu nogurusi - ceļos:'-(
15.10.2018 08:45 | saite
 
Man ir tas pats (t) labprāt arī paklausītos kādu padomu .
15.10.2018 09:16 | saite
 
Arī ar šo problēmu cīnos. Atliek sunim pa miegu nourkškēties un esmu augšā, iemigt vairs nevaru. Noguruma līmenis “gandrīz mirusi”, bet vienalga pagulēt nevaru. Rīt iešu pie gimenes ārsta pēc padoma, jo man tas neškiet normāls salda miegs:'-(
15.10.2018 09:18 | saite
 
Man šķiet tas saucas "vecums" :-D Man arī ir nenormāli trausls miegs un grūti iemigt, ja apkārt ir kaut mazākais troksnītis vai gaismiņa. Un ja nākamajā rītā jāceļas agrāk vai kas svarīgs jādara, piemēram, nedrīkst nokavēt lidojumu vai svarīgu tikšanos, tad vispār ir vāks - mostos augšā ik pēc stundas. Aizmigšanas situāciju uzlaboju ieviešot stingru gulētiešanas un celšanās režīmu, pirms gulētiešanas nebakstu datoru, telefonu, neskatos TV, ļoti palīdz meditācija, sports, pastaigas svaigā gaisā, alkohola nelietošana, guļu maksimāli klusā un tumšā telpā (aptumošojošas žalūzijas, visas elektroierīces izslēgtas). Zinu, ka eksistē melatonīna tabletes, kas dabiski uzlabo miegu, palīdz vieglāk aizmigt. Protams, dzīve ievieš savas korekcijas, jo neesmu viena - ir krācošs vīrs un suņi, bet kaut kā esmu pieņēmusi, ka sūdīgs miegs vienkārši ir lieta, ar ko man jārēķinās. Domāju, ka man tas vispār ir iedzimts - mans tēvs arī ļoti slikti guļ un viņam tas parādījās ap 30, tāpat kā man.
15.10.2018 09:38 | saite
 
 
Ja vaina ir tikai modinātājā, var paeksperimentēt ar dažādiem signāliem. Mans modinātājs ir teju nedzirdams - maiga melodija, uz klusāko, bet es savā apziņā un zemapziņā zinu, ka šo sakņu izdzirdot, man jāmostas. Un ne no kādiem citiem zvaniņiem un dziedošajiem gaiļiem.
Un vēl jau problēmas sakne - nervu vājums. Jāsaprot, no kurienes nāk stress, kā to mazināt. Ja nevar tā vienkārši ņemt un mazināt, tad jāpalieto nervus stiprinoši bezrecepšu medikamenti, lai pie mazākās skaņas nebūtu jāmostas un jāsāk domāt par visām savas dzīves būšanām un nebūšanām.
15.10.2018 10:28 | saite
 
Es gribētu , lai man tā ir. Es reāli no rītiem nevaru piecelties , modinātājs zvana stundu , katras 5 min , pēdējos zvanus varu vispār nedzirdēt :-|
15.10.2018 10:37 | saite
 
Pievienojos trauslā miega klubiņam. :-/
Esam ar draugu pilnībā atšķirīgi: viņš var aizmigt 1 minūtes laikā + viņam ciešs miegs, bet es kamēr aizmiegu, paiet līdz kādai pusstundai + varu naktī piecelties vairākas reizes no dažādiem apstākļiem.
Esmu arī mēģinājusi uzlabot sava miega kvalitāti, varbūt minimāli tas ir līdzējis.
15.10.2018 11:27 | saite
 
Jetta
Noguruma līmenis “gandrīz mirusi”,

Varbūt Tavā gadījumā pie vainas pārgurums un ķermenis visu laiku ir kā uz stīgām un nespēj līdz galam relaksēties un ieiet tajā dziļajā miegā.
15.10.2018 18:46 | saite
 
Es esmu no tiem, kuram ir tik stiprs miegs, ka varu pat gulēt uz šaujoša tanka un nepamodīšos. :-D Kāpēc tā ir un kā to panākt es nezinu, jo neko speciāli nedaru lietas labā.
15.10.2018 22:55 | saite
 
Cik stundas tu guli? 3 stundas ir gandrīz puse no mana gulēšanas laika, es būtu zombijs, ja tās negulētu. Draugam modinātājs skan stundu pirms manējā, es pat īsti nemostos no tā, pagriežos uz otra sāna un turpinu gulēt.
15.10.2018 23:10 | saite
 
domājiet pozitīvas domas un dzeriet siltu pienu :D
reāli -- atsevišķi gulēt vai kāds neiroleptiķis.
15.10.2018 23:11 | saite
 
un vispār --kas tā par brīnīšanos? pamosties no modinātāja ir kaut kas īpašs???
15.10.2018 23:16 | saite
 
Man reāli otrādi, guļu kā nosista :-D Laikam 'trauma' no bērnības, kad sākumskolā bijām spiesti pārvākties vairākus km ārpus pilsētas, mājā meža vidū, bet man skola un vecākiem darbs bija pilsētā. Bieži dabūju gaidīt skolā vai bibliotēkā daudzas stundas pirms mācību sākuma vai beigām, kad vecāki mani atveda uz skolu, vai varēja savākt pēc stundām un braucām uz mājām. Reiz pat stāvus reāli aizmigu autobusā. Kopš tā laika neciešu agrus rītus, un man miegs ir kā medusmaize, es kaifoju par ilgu gulēšanu. Guļu kā lācis, cieši un baudpilni, un pat ja kāds man pie auss motorzāģi zāģēs, atvēršu acis, palūrēšu, un pēc sekundes gulēšu ciešā miegā tālāk. Par laimi, strādāt sāku no 10 vai 11 rītā, un tad arī no mājām. Uz darba vietu aizbraucu ne ātrāk kā 13tos, 14tos. Tiktiešām apbrīnoju, kā var celties 05:20 un pēc tam produktīvi strādāt, līdz vakaram. Es attopos mirkli pēc deviņiem un tad vispār sāku funkcionēt. Bet nu ok, ticu, ka nav jau arī pieraduma. Ja dzīve spiestu, tad jau arī celtos agri, lai bērnu vestu uz dārziņu, bet bērnu nav.
P.S. Kaut kad dzīvē tomēr ir gan gadījies īslaicīgs bezmiegs konkrēta stresa dēļ, nopirku aptiekā homeopātisko miega tēju, līdzēja. Tikai tad pusstundu pirms un pēc tās izdzeršanas rūpējos, lai būtu pilnīgā mierā, tumsā, virs ērta spilvena, bez Tv, telefona, nekāda alko vai saldumu, kafijas pirms gulētiešanas, centos domāt mierīgas domas, piem, iztēlojos jūru, dabu, kaut ko tīru un sev patīkamu.
P.S.S. Palīdzot arī mūzika youtube, ieraksti meklētājā sleep and calm music, gatavojoties miegam, uzliec austiņās, nomierinās prātu un ķermeni
16.10.2018 00:59 | saite
 
O,jaaa, šito es saprotu. Man vispār ir trausls miegs, vajag pilnīgu tumsu, bet ko es sev atklāju, man vajag monotnu fona troksni, kas nomāc pārējos un tad es varu gulēt. Esmu no tām kas rāva batarejas ārā visiem tikšķošajiem pulksteņiem, bija momentā augšā no mazākā trokšņa, mani vājprātā dzina, ja blakus kāds krāca, es pat blakus istabās krācējus dzirdu. Jā, es naktī joprojām mēdzu celties gana bieži, tagad es virtuvē ieslēdzu tvaika nosūcēju un guļu mierā, jo tas slāpē visu, ko man nevajag.:-D
16.10.2018 11:24 | saite
 
Man vispar ir gruti iemigt, tas ir tik reti, ja apgulos un jau 10min laika iemiegu. Un ja nakti uzmostos, kas notiek regulari, varu pa 30min lidz 1,5h grozities un nevaru neka aizmigt. Trauce kraksana, skala elposana utt, nu ta ka riktigi dod pa nerviem. Vispar visu muzu man gruti ar gulesanu, ipasi uz nervu pamata, ja ir kads stress
16.10.2018 18:58 | saite
 
Man arī ir trausls miegs, iemiegu samērā ātri, taču nakts laikā vairākas reizes mostos it kā bez nekāda iemesla. Ļoti reti ir tāda nakts, kad noguļu līdz rītam nepamostoties. Bet tam ir arī savi plusi - es nekad neaizguļos, jo vienmēr nez kāpēc pamostos pirms modinātāja zvana.
16.10.2018 20:55 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!