Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sievišķība

 
Temats, par kuru pēdējā laikā tik bieži esmu aizdomājusies un gribas ar kādu par to parunāt.
Ko jūs saprotat ar vārdu - sievišķība? Un ko jūs darāt, lai ikdienā justos sievišķīgāk?
01.08.2018 13:09 | saite
 
Un ko jūs darāt, lai ikdienā justos sievišķīgāk?

Neko. Lai gan, es īsti nemāku nodefinēt "sievišķīga", un, attiecīgi, neizjūtu vajadzību ieviest savā dzīvē vairāk sievišķības, jo man nav skaidrs kas tas tāds ir par zvēru un kāpēc man viņu vajadzētu vajadzēt. Tā ka man arī būs jāiečeko šī diskusija :)
01.08.2018 13:13 | saite
 
Parasti ar to saprot sociālu konstruktu, kas vienā vai otrā versijā mums visiem ir zināms. Sievišķīga sieviete ir trausla, skaista, maiga, sargājama, iekārojama, gādīga, rūpējas utt. Mums katram ģimene un apkārtējā vide ir iedevusi priekšstatu par to, kāda ir sievietes loma sabiedrībā, un tur jau ir lielāka dažādība - kādai sievišķīga skaitās pavarda turētājas loma, citai sievišķīgi ir darīt visu (balansēt labu karjeru ar rūpēm par tuviniekiem, bērnu audzināšanu).
Bet lieta tāda, ka tas ir tikai sociāls konstrukts. Tas mēģina ielikt kaut kādā rāmī vairāk nekā 50% planētas iedzīvotāju, kamēr mēs katra esam individualitāte pati par sevi. Ir gana daudz sieviešu, kuru raksturs un dzīves pieredze īsti neliek ilgoties pēc tām "sievišķīgajām" lietām. Problēmas sākas tad, kad no vienas puses ir saklausīti tie sabiedrības uzskati un gribas tiem pakļauties, bet no otras puses sieviete vienkārši nav "tāda".
Un tas ir ok. Es domāju, ka svarīgāk ir uz sevi skatīties vienkārši kā uz cilvēku - ir vieglāk saprast savas vēlmes un vajadzības, ja nemēģina sev visu laiku uztiept zīmogu "sievišķīga sieviete".
Kad es jūtos sievišķīga? Būtībā tad, kad tieku novērtēta tāda, kāda esmu, īpaši seksuālā ziņā. Dažreiz jūtos sievišķīgi, kad smuki saģērbjos un īpaši piedomāju pie sava izskata. Ārēji esmu ļoti sievišķīga, tas man nāk viegli. Iekšēji laikam ne pārāk :)
01.08.2018 13:30 | saite
 
Ko tas maina manā dzīvē, vai es atbilstu sabiedrības izdomātam jēdzienam "sievišķība"? Manuprāt, cilvēkam personībā nepieciešama gan sievišķīgā, gan vīrišķīgā puse (labā nozīmē). Jo cilvēks ir cilvēks, nevis kaut kāds copy-paste eksemplārs.
01.08.2018 13:36 | saite
 
 
Ārēji esmu ļoti sievišķīga, tas man nāk viegli. Iekšēji laikam ne pārāk

Nu lūk, un te tad arī laikam slēpjas mana "lielā" sāpe. Skaisti uzlakoti nagi, ieveidoti mati, balts smaids un glīts apģērbs liek justies (lasīt: izskatīties) sievišķīgi, taču ikdienas ritmā, kad lielākā dienas daļa paiet vadot komandu un vienkārši rūpējoties par to, lai viss ir zem kontroles, sievišķībai tur ir maz vietas. Nepārprotiet, man patīk savs darbs, bet ir grūti uzreiz izslēgt to režīmu, ienākot mājās.
01.08.2018 13:39 | saite
 
Vai tev tiešām gribas to "sievišķīgo" personību, vai arī tev šķiet, ka tev tādai vajadzētu būt un ka tas tevi kaut kā padarīs laimīgāku nekā esi tagad?
01.08.2018 13:45 | saite
 
Vai tev tiešām gribas to "sievišķīgo" personību, vai arī tev šķiet, ka tev tādai vajadzētu būt un ka tas tevi kaut kā padarīs laimīgāku nekā esi tagad?

Gribas, ik īpaši tādēļ, ka senāk varēju būt stipri atvērtāka, bezrūpīgāka, mīļāka. Un attiecibās viss ir labi, jūtos mīlēta un novērtēta, vienkārši grūti to siltumu un emocijas dabūt uz āru.
01.08.2018 13:52 | saite
 
Hmnn... man patik sieviskigas sievietes un but tadai, BET pielauju, ka mans uzskats par sievisgibu var stipri atskirties no apkartejo uzskata. Es to tik dzili nenemu. Manuprat, sieviskiga sieviete skali neatraugatos, nesplauditos, nesedes ar platam kajam utt, nelietos rupjus vardus katra teikuma utt. Vispar, gruti izskaidrot... ne vienmer, sieviete kleita un ar frizuru man skitis sieviskiga un meitene adas bikses un kedas ne. Vel sieviskiba man skiet ir pretstats vulgaram sievietem...
01.08.2018 13:55 | saite
 
Ko jūs saprotat ar vārdu - sievišķība?

Man šķiet, ka šis vārds dažādu lētu žurnālu ir jau tik ļoti novazāts un aptraipīts, ka ne ar ko pozitīvu man tas neasociējas. Principā Elizabete ir jau uzskaitījusi visu: trausla, skaista, maiga, sargājama, gādīga. Sieviete, kura rīkojas, lai radītu kaut kādu konkrētu reakciju no vīrieša, nevis vienkārši tādēļ, ka tāda rīcība viņai šķiet pareiza; kura sevis dēļ nekad nevienam atklāti neradīs grūtības un neizraisīs konfliktus, no gribētā vai nu atteiksies vai arī iegūs to caur flirtu un dažādām viltībām, utt.
Un ko jūs darāt, lai ikdienā justos sievišķīgāk?

Neko, cenšos no šādas sievišķības izvairīties.
01.08.2018 13:56 | saite
 
Parasti ar to saprot sociālu konstruktu, kas vienā vai otrā versijā mums visiem ir zināms. Sievišķīga sieviete ir trausla, skaista, maiga, sargājama, iekārojama, gādīga, rūpējas utt.

Tas nav nekāds Šocial construct" vai kas makslīgs. Sieviete ir sieviete dēļ savām funkcijām, spējām un hormoniem un izskata.
Tā tik mūsdienās dzīvoklī mītošajām būtnēm liekas, ka viņas daudko neatšķiras no vīriešiem un pat konkurē, bet ja pēkšņi būtu jādzīvo lauku mājā, bez veča, kur viss ir manuāls un ar rokām taisāms drīz vien vairs par nekādiem "social construct" nerunātu. :-D
Veči jau ir uztaisījuši to "bezrūpīgo" dzīvi, lai sievietes tagad varētu teikt priekškam viņus vai citas pat kurām ar vecumu krītas estrogēns sajūtas kaut kā parākas. :-D
01.08.2018 14:03 | saite
 
Paldies, vienmēr vērtīgi saņemt viedokli no cilvēka, kurš vispār nesaprot, par ko ir diskusija :D
01.08.2018 14:24 | saite
 
Tas nav nekāds Šocial construct" vai kas makslīgs. Sieviete ir sieviete dēļ savām funkcijām, spējām un hormoniem un izskata.

Ooo, cik labi, ka sarunā iesaistījies diplomēts biologs/antropologs. Pastāsti vēl par manām funkcijām, spējām un hormoniem! :D
ja pēkšņi būtu jādzīvo lauku mājā, bez veča, kur viss ir manuāls un ar rokām taisāms drīz vien vairs par nekādiem "social construct" nerunātu.

Cik nu man ir sanākusi saskarsme ar laukos dzīvojošām vecā kaluma sievietēm, neviena no viņām nav nekāda baltrocīte. Gan tiek galā ar mājas darbiem, gan prot salabot lietas, gan lopus apkopt, ganīt un nokaut, ja tādi ir.
Bet mūsdienās vairums dzīvo pilsētās, kur tas vispār nav aktuāli. Es īsti nesaprotu, kāpēc šāda tipa diskusijās, kurās jautājums ir par mūsdienām un vidusmēra situācijām, Cosmo vīrieši kā piemērus sāk minēt marginālas situācijas, kam ar apspriesto tēmu ir ļoti attāls sakars.
01.08.2018 14:34 | saite
 
Elizabete.
Ooo, cik labi, ka sarunā iesaistījies diplomēts biologs/antropologs. Pastāsti vēl par manām funkcijām, spējām un hormoniem!

Atradusies te sociālā inženiere, kas var visu nodefinēt. :-P
Cik nu man ir sanākusi saskarsme ar laukos dzīvojošām vecā kaluma sievietēm, neviena no viņām nav nekāda baltrocīte.

Ūsas ar viņām uz vecumdienām aug, jo paaugstinās testosterons un samazinās estrogēns un iestājas neauglība. Es tik zinu, ka lauku sievas nav meža cirtējas, darījušas varbūt ir, bet tā nav lieta ko viņas tomēr spēj gadu no gada veikt.
01.08.2018 14:50 | saite
 
Atradusies te sociālā inženiere, kas var visu nodefinēt.

Man ir grāds sociālajās zinātnēs.
Ūsas ar viņām uz vecumdienām aug, jo paaugstinās testosterons un samazinās estrogēns un iestājas neauglība. Es tik zinu, ka lauku sievas nav meža cirtējas, darījušas varbūt ir, bet tā nav lieta ko viņas tomēr spēj gadu no gada veikt.

Būtu labi, ja cilvēki neuztvertu hormonus kaut kādās metaforiskās kategorijās. Man ir bijušas hormonālas problēmas, palielināts "vīrišķo" hormonu daudzums, bet tas nozīmēja vien neregulāras mēnešreizes, vieglāku pieņemšanos svarā, taukaināku ādu, zemāku libido, kā arī lielāku potenciālu depresijai un, iespējams, sarežģītāku bērna ieņemšanu. Taču tas man nelika pārmest pār plecu cirvi un iet mežā, sākt ķīlēt mašīnas, stāstīt rupjus jokus vai uzaudzēt ūsas. Un tad, kad hormoni nostabilizējās, es nesāku caurām dienām tamborēt un skatīties "Bīstamās mājsaimnieces".
Hormoni ietekmē fizioloģiskos procesus un zināmā mērā var atstāt iespaidu arī uz garastāvokli, bet ne tādā veidā, kādā "popbioloģijas" piekritējiem patīk domāt. Mūsu priekšstati par vīrišķīgu vai sievišķīgu uzvedību rodas sabiedrībā. Ja vieni hormoni tiek nosakti par vīrišķajiem un otri par sievišķajiem, tad no tā nevajadzētu izsecināt, ka hormonālā konfigurācija līdz ar to ir vienīgā lieta, kas diktē mūsu uzvedību, jo tā vienkārši nav.
01.08.2018 15:07 | saite
 
Man ir grāds sociālajās zinātnēs.

Man dubulto čīzburgerīti, lūdzu! :-D
no tā nevajadzētu izsecināt, ka hormonālā konfigurācija līdz ar to ir vienīgā lieta, kas diktē mūsu uzvedību, jo tā vienkārši nav.

(thumbsup)
01.08.2018 15:36 | saite
 
Vispaar interesanti ar to sieviskiibu-sievietes redz vienu,bet viiriesi pavisam citaadi uztver to sieviskiibu.Es staigaaju paarsvaraa biksees,neesmu ne trausla,ne nevariiga ,gandriiz nelietoju kosmeetiku ,ceertu,skaldu malku arii ,ja vajag un vienalga viiiriesi ir man teikusi,cik es esmu sieviskiiga!
Man pasai liekaas,ka tas ir sievietee ieksaa.Vai nu ir,vai nav,neatkariigi kaa geerbjamies,kraasojamies utt.
01.08.2018 15:47 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!