Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai esat iesaistījušās?

 
Vai esat kādreiz iesaistījušās kādās vardarbīgās situācijās, piemēram, kad vīrietis sit sievieti? Vai iesaistītos, ja to redzētu? Un ko tieši jūs darītu, ja kaut ko darītu? Vai arī labāk ir šādās privātās lietās nejaukties, īpaši sievietēm, kuras uz kaut kādu pret sevi vērstu agresiju arī visbiežāk nevarēs adekvāti noreaģēt un sevi aizsargāt?
14.07.2018 13:32 | saite
 
es nevaru iedomāties tādu situāciju, kur varētu novērot vardarbību publiskā vietā.
esam saukuši policiju, jo dzirdējām, ka kaut kur kaimiņos notiek kaut kas ļoti slikts :(
nejūtos kā supermens, lai lektu pa vidu kautiņam, bet apsargu vai policiju nebūtu grūti pasaukt.
14.07.2018 13:40 | saite
 
Ārpus tēmas, bet baigi krīt acīs Tavs niks+kopā ar baltas ādas krāsas sievieti attēlā:-D Provokatīvi...:-P
14.07.2018 13:49 | saite
 
es nevaru iedomāties tādu situāciju, kur varētu novērot vardarbību publiskā vietā

Rakstu šo tēmu tādēļ, ka tieši šorīt man tāda situācija gadījās. Pirmo un ceru arī pēdējo reizi.
14.07.2018 13:50 | saite
 
 
Ir gadījies iejaukties, bet bezjēdzīgi, jo, ja pati sieviete, kas cieš no vardarbības, nav gatava neko mainīt, tad neviens nevar palīdzēt. Kā sita, tā sitīs.
Konkrētajā gadījumā piegājām, prasījām, kas notiek (viss notika uz ielas), vīrietis bļāva, lai neiejaucamies, garāmgājēji vīrieši manam draugam teica, ka "apprecēsies un sapratīsi", policija, ko izsaucām, pakratīja ar pirkstu, pateica, ka uz ielas sist nevajadzētu, neko neiesāks, kamēr pati cietusī nerakstīs iesniegumu.
14.07.2018 13:50 | saite
 
Ja redzētu tādu kautiņu uz ielas, varbūt pateiktu kādam policistam vai apsargam, ja tuvumā tāds būtu, bet pati nekādā ziņā neiejauktos. Tik labs cilvēks es neesmu, lai sveša cilvēka dēļ līstu pa vidu kautiņam un riskētu pati dabūt pa galvu.
14.07.2018 13:59 | saite
 
Ir gadījies iejaukties, bet bezjēdzīgi, jo, ja pati sieviete, kas cieš no vardarbības, nav gatava neko mainīt, tad neviens nevar palīdzēt. Kā sita, tā sitīs.

Nu nezinu. Man ļoti nepatīk iesaistīties privātos konfliktos, kas nav mana darīšana un maksimāli no tā izvairos. Bet kā tu justos, ja nākamajā dienā ziņās izlasītu, ka tā sieviete ir nogalināta? Man būtu lieli sirdsapziņas pārmetumi, ka es tur biju, bet pagāju garām. Tādēļ šodien iesaistījos, lai gan biju tur viena, vīrietis masīvs un agresīvs, un man bija šaubas par to, kādā stāvoklī es pati no tās situācijas iziešu.
garāmgājēji vīrieši manam draugam teica, ka "apprecēsies un sapratīsi"

...nopietni?
KindaPsycho, jā, kautiņi varbūt ir cita lieta. Mani vairāk interesē situācijas, kurās var redzēt, ka sit tikai viens.
14.07.2018 14:02 | saite
 
Kāda atšķirība? Ja vīrietis spēj iesist vienai sievietei, kāpēc lai nevarētu arī otrai un trešajai un visām pārējām, kas maisīsies pa vidu? Kā jau teicu - neesmu tik labs cilvēks, lai apdraudētu pati savu drošību svešinieka dēļ.
14.07.2018 14:06 | saite
 
Nu kā... tas, ka tu uz tām 3 minūtēm norāji sitēju, nenozīmē, ka pēc tam to sievieti tāpat kārtīgi neatslānīja + neuzšāva vēl pa virsu par to, ka tu iejaucies.
Mana pieredze ir tāda, kāda ir. Neizglābsi kādu, kurš negrib, lai viņu izglābj. Es arī gāju klāt ar domu, ka kā vispār tā var, kā vīrietis var pacelt roku pret sievieti utt., bet tad, kad viņa policijas priekšā aizstāvēja viņu, man pārgāja jebkāds žēlums.
Gan sitējs bija krievs, gan tie vīrieši, kas manam vīrietim teica par apprecēšanos un saprašanu, varbūt tā ir kulturāla padarīšana un mīlestības izpausme :)
14.07.2018 14:08 | saite
 
Uz ielas šādu lietu neesmu redzējusi.
14.07.2018 18:48 | saite
 
Neesmu pieredzējusi šādu situāciju, bet laikam jau sauktu policiju. Gribētos cerēt, ka, ja man uzbruktu, kāds cits arī palīdzētu. Citādi es konfliktos neiejaucos, bet fiziska vardarbība ir fiziska vardarbība, kas var beigties letāli. Ja tā kādam ir kultūras pazīme, tā nav mana problēma - to viņi var skaidrot policijai.
14.07.2018 20:06 | saite
 
Nav nācies būt kādas vardarbīgas situācijas aculieciniecei. Bet nu visticamāk - vispirms novērtētu situāciju kā tādu, tai skaitā arī diennakts laiku un vietu. Ja mana iejaukšanās kaut kā apdraudētu manu drošību un būtu puslīdz skaidrs, ka iejaukšanās kā tāda nenesīs nekādu labumu (teiksim, piedzēries pārītis skaidro attiecības un kaujas), tad nejauktos. Ja nu tomēr, tad visticamāk sauktu policiju un censtos pievērst citu cilvēku uzmanību situācijai... Lai nu kā, atmiņā spilgti palikusi epizode no kādas franču filmas, ja pareizi atceros. Sieviete pazemes tunelī iejaucās, kad kāds vīrietis klaji sexuāli uzmācās citai sievietei. Rezultāts? Tā sieviete žigli aizlaidās pie pirmās izdevības, kamēr šo sievieti tas kretīns brutāli turpat izvaroja. Un ne tā aizbēgusī, ne vēl kāds garāmgājējs - neviens neizsauca ne policiju, ne kā savādāk palīdzēja...
14.07.2018 20:20 | saite
 
Es nejaucos pati, bet cenšos iedrošināt iešanu prom no vardarbības. Es nevaru izmainīt cilvēku pirms viņš pats grib negrib mainīties, tik gribu būt blakus ja vajadzēs palīdzību kad mainīsies.
14.07.2018 21:21 | saite
 
Tādēļ šodien iesaistījos, lai gan biju tur viena, vīrietis masīvs un agresīvs, un man bija šaubas par to, kādā stāvoklī es pati no tās situācijas iziešu.

Manuprāt, tas bija ļoti drosmīgi no Tavas puses, bīstami, bet apbrīnojami - noceļu cepuri Tavā priekšā. Tiešām jauki apzināties, ka ir tādi cilvēki kā Tu!
14.07.2018 21:29 | saite
 
...bet tad, kad viņa policijas priekšā aizstāvēja viņu...

Tāpēc jābūt uzmanīgam, kamēr sākšu skaidroties ar vīrieti, sieviete ņems un man acis izskrāpēs (un tad, lai aizstāvētos no trakās sievietes nāksies pašam fiziski vērsties pret viņu?! :D ). Beigās vienīgais vainīgais un cietušais palikšu pats.
Bomžu razborkās noteikti neiesaistītos, bet, ja cilvēki izskatītos daudz maz adekvāti, tad gan iesaistītos.
Vai arī labāk ir šādās privātās lietās nejaukties...

Lieta vairs nav privāta, ja tas notiek sabiedriskā vietā, ja uz to skatās tavi bērni un tas var apdraudēt citus cilvēkus. Katram gan vajadzētu izvērtēt vai ir nepieciešams un cik tālu ir nepieciešams iesaistīties, lai tas neapdraudētu pašu...
14.07.2018 22:48 | saite
 
Esmu redzējis kā sieviete pļaukā un klapē vīrieti, bet visi apkārtējie par to pasmējās. Personīgi neko smieklīgu tajā nesaskatīju.
>>
Beigās vienīgais vainīgais un cietušais palikšu pats.
Šī ir reāla iespēja, ko arī esmu pieredzējis, kad meitenes draugs sāka kauties, viņa līda pa vidu, draugs sāka viņu grūstīt un svaidīt, iejaucāmies, beigās tā meiča sāka uz mums bļaut :D
Tāpēc pēdējā laikā esmu nonācis pie attieksmes neiejaukties, ja nav pazīstami cilvēki iesaistīti, bet nu tādas lietas uz ielas neesmu pieredzējis, pārsvarā tikai kādās zaļumballēs sākas lieli kautiņi un meičas lien pa vidu, jo nedomā līdzi.
14.07.2018 23:20 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (2)