Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU farmācija

 
Labs vakars :)
Dzīvē iet kā pa kalniem un dzīve izdara savas korekcijas, kā izskatās - ja iepriekšējā diskusija no manis vēl skolas laikā bija par medicīnas tēmu, tad tagad vēlētos lūgt kādu info par farmāciju. Varbūt te ir kāda/s, kas studē/studējis farmāciju LU ? Kādi ir studiju apstākļi? Pašas studijas grūtas? Jau pabeigušajām - darba iespējas?
Būšu pateicīga par jebkuru iespējamo informāciju :)
13.07.2018 00:31 | saite
 
Farmaceiti pamatā strādā aptiekās. Aptiekās pamatkontingents ir vecie cilvēki- puskurli, paši nezina, ko grib, uzdod dīvainus jautājumus par zālēm (piemēram, "dakteris man izrakstīja x zāles, bet man tās liekas sliktas. Iedodiet kaut ko citu sirdij" :D ), uzskata, ka farmaceiti ir zagļi- pilni plaukti ar zālēm, bet vecam cilvēkam liek maksāt no tā jau mazās pensijas- un to arī farmaceitam acīs saka- apzog pensionāru tā, ka ēst nav ko.
Tad vēl nāk slimi cilvēki-klepo un šķauda virsū un pērk pretgripas medikamentus. :D Rudens, ziemas, pavasara sezona- visi baciļi un vīrusi tādā koncentrācijā kā infektoloģijas nodaļā. Un sēdi laimīgs visu dienu, cerot, ka izdosies nesaslimt. Slimi cilvēki parasti ir kašķīgāki un neiecietīgāki pircēji.
Un vispār, ja vien nav plāns doties uz zāļu ražošanu (algas ļoti labas, bet var gadīties nonākt ētiskās dilemmās), farmaceiti aptiekās pilda pārdevēju funkciju.
13.07.2018 07:07 | saite
 
Viedā minka- tā pārsmējos par tavu teikto, liekas, ka strādāt par farmaceitu ir sliktākā profesija ever :D
Vispār aptiekās strādā Farmaceita asistenti- koledžas izglītība nepieciešama, farmaceiti reti , kad ir pārdevēji aptiekās (ja paši nevēlās būt augstākā amatā), parasti viņi ir aptieku vadītāji, principā farmaceiti strādā arī laboratorijā, uzraugot zāļu ražošanu ,pētīšanu, veicot zāļu aprakstus, veicot pētījums par zālēm utt. Ja ķīmija visās tās izpausmēs ir tavs aicinājums tad tikai uz priekšu, jo ķīmija tur ir ļoti augstā līmenī.
13.07.2018 08:33 | saite
 
Strādā arī farmaceiti aptiekās un ne visi ir vadītāji.
Aptiekā darbu atrast var jau pēc 2.kursa, dažiem izdevies arī pēc 1.kursa.
Studijas, protams, nav vieglas, bet viss ir izdarāms. Daudz ķīmijas būs.
Farmaceiti vajadzīgi daudzās nozarēs, ne tikai aptiekās, bet tur gan tik viegli darbu dabūt nav, jo visur vajag pieredzi, kuru nevar dabūt, ja tevi nekur nepieņem :-|
13.07.2018 09:22 | saite
 
 
Manuprāt darbs aptiekā nav nekāds sapņu darbs. Viss iepriekš aprakstītais+vēl visi tie, kas pie ārsta neiet un iet uz aptieku pēc zālēm un tad farmaceitam ir jāuzmin kuras zāles viņam labāk iedot un tā lai nekaitētu, jo kā farmaceits var zināt kas tam indivīdam īsti kaiš.
13.07.2018 10:01 | saite
 
Grūti būs ķīmijas dēļ,jo ar to man tā pasmagāk iet. Bet mav man citas izvēles. Esmu tikusi ārsta palīgos,bet to dēļ izcēlās milzīgs strīds ar mammu, pateica,ka piezvanīs uz turieni un visus izlamās, ka man būs kauns uz turieni iet,ka būsu lūzere un neveiksminiece,ejot tur, ka nebūšu viņas meita utt.. Pašai tur vairāk velk,bet ko lai citu dara. :(
13.07.2018 10:54 | saite
 
Es teiktu, ka farmācija ir laba izvēle. Jā, studijas gan diezgan pagrūtas (nezinu par LU īsti, bet vismaz RSU draugi, kas studēja, mācījās cītīgi un daudz, pat tādi, kam itkā viegli padodas eksaktie priekšmeti). Bet darbu var atrast diezgan viegli. Un atalgojums arī labs, noteikti labāks kā ārsta palīgam.
13.07.2018 11:55 | saite
 
LU vieglāk nekā rsu, protams. Notiek cīņa par budžetu, bet, ja gribas iet uz ķīmiju, ražošanu, labāk uzreiz izvēlēties ķīmijas fakultāti.
13.07.2018 12:58 | saite
 
farmaceiti aptiekās pilda pārdevēju funkciju.

Es un manas kolēģes šādu apgalvojumu uzskatām kā lamu vārdu. :D
Pārdevējas ir Maximā, jo tomēr ir klientam jāsniedz konsultācija un jāsniedz farm-aprūpe :)
Protams, citās aptiekās IR kolēģes,kas pilda tikai pārdevēja funkciju un tas ir skumji.. Bet ne par to.
Pagaidām esmu asistente , bet studijas turpināšu. Ne amata dēļ vien, bet zināšanu dēl gribas mācīties vēl :)
Koledžā viegli nebija , bet tagad būs vēl grūtāk.
Galvenais,lai Tev patīk tas darbs. Palīdzēt citiem.
Protams, ir sliktās dienas,kad klients tevi lamā par zagli, jo kompensācijas sistēma izmainījusies un 0.71 centa vietā viņam būtu jāmaksā tagad 64 eur.. Un viņš nesaprot,ka paldies jāsaka ''tiem tur augšā'' :)
13.07.2018 15:20 | saite
 
LU tiku, pateicoties augstajām valodām lv un eng, respektīvi 92 un 93 %. Mīlu palīdzēt cilvēkiem, kopš otrās klases esmu gribējusi būt par ārstu, tomēr šodienas rezultāti pavēra dzīvi uz skarbo realitāti un diemžēl neesmu tikusi RSU mediķos. Nezinu, ko lai izvēlas - programmēšanu vai farmāciju. :(
13.07.2018 15:47 | saite
 
Farmācija jau tev sanāk sirdij tuvāka pēc nozares.
13.07.2018 15:49 | saite
 
sinlivenial, es atkārtošos ,ka galvenais ir darīt!
Jo man pašai būs vēl trakāk, man ķīmija sen aizmirsusies . Būs liela cīņa ar sevi. Es studēšu RSU, papildus vēl pilnas slodzes darbs.
Man vienmēr ir bijis uzskats- jo vairāk dara un mazā laika, jo vairāk var izdarīt. :)
13.07.2018 15:50 | saite
 
tomēr šodienas rezultāti pavēra dzīvi uz skarbo realitāti un diemžēl neesmu tikusi RSU mediķos

Tātad ņem tuvāko - farmāciju. Pa gadu jau apgūsi daudz ko un vari nākamgad mēģināt vēlreiz. :-)
13.07.2018 15:57 | saite
 
Ja sapnis ir kļūt par ārstu, neej ne uz programmētājiem, ne uz farmaceitiem. Tik un tā uz medicīnu visu mūžu vilks.
Atrodi darbu slimnīcā- sanitārus vienmēr vajag (apskatīsi medicīnu no otras puses, uzzināsi ārsta darba "garoziņu", varbūt nonāksi pie,slēdziena, ka negribi būt ārsts, jo tas nav darbs, tas ir dzīvesveids, kas ietekmēs arī tavu privāto dzīvi). Paralēli izej RSU sagatavošanas kursus, gatavojies pārkārtot centralizētos eksāmenus un mēģini startēt RSU vēlreiz. Zinu cilvēkus, kas tā ir darījuši citās jomās un ir ļoti laimīgi sav profesionālajā dzīvē. Kas gan ir viens gads mūža perspektīvā? Nieks.
13.07.2018 22:43 | saite
 
Paralēli izej RSU sagatavošanas kursus,
Izgāju tos jau šogad. Principā man farmācija arī patīk, bet baidos par to ķīmiju - vidusskolā skolotājs bija ļoti neatsaucīgs un neizpalīdzīgs. Principā jau ar gribasspēku var mēģināt, bet tagad man bail, ka netieku vispār. :D Palabojiet mani, ja kļūdos - bet es sapratu, ja man bija vieta budžetā, tad, piesakoties 2.kārtai, man tā vieta paliek?
14.07.2018 22:27 | saite
 
Respektīvi, budžetā esmu pirmajā pieciniekā pēc provizoriskajiem rezultātiem. Varbūt mans jautājums skan muļķīgi, bet tagad, kad esmu pieteikusies tai 2.kārtai, manā vietā taču neviens neielīdīs, vai ne? :D
14.07.2018 22:47 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (2)