Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

norāvu ērci

Pamanīju uz vēdera melnu punktiņu, domāju, ka kkas mazsvarīgs, sāku knibināt, noplēšot pamanīju, ka tā ir ērce!!!! Tagad nesaprotu, ko darīt! Nav nekādas pieredzes. Dezinficēt? Jārakstās pie ārsta? Nekas nav jādara?
12.07.2018 15:59 | saite

galva iekšā nepalika? ja nē, tad es parasti ar briljantzaļo dezinficeju to vietu un viss. galvenais vērot to vietu kādu laiku vai neveidojas tāds taka aplis, kas liecina par laima slimibu. un ja parādās temperatūra vai kas tads, arī velams pie ārsta.
12.07.2018 16:08 | saite

Ja pavisam maziņš, varbūt ērces nimfa, nevis ērce. Kā jau cowboy girl rakstīja - pārbaudi, vai ir palicis kaut kas iekšā. Var jau sirdsmieram to noplēsto aiznest uz pārbaudi, vai ērcei ir bijis encefalīts.
12.07.2018 16:10 | saite

galvenais vērot to vietu kādu laiku vai neveidojas tāds taka aplis, kas liecina par laima slimību

Laima slimība nav vienīgā, ko pārnēsā ērces. Ja nav potes pret ērču encefalītu, tad es par to vairāk uztrauktos.
12.07.2018 16:47 | saite

ar ko nimfa atšķiras no ērces riska ziņā?
12.07.2018 16:49 | saite

Potējusies pret encefalītu esi?
12.07.2018 16:58 | saite

Vajadzētu nodot analīzes uz laima boreliozi.
Cerams esi potēta pret encefalītu.
12.07.2018 17:12 | saite

Vajadzētu nodot analīzes uz laima boreliozi.

Šobrīd tur nekas vēl neuzradisies.
12.07.2018 17:24 | saite

Nimfa uzreiz visu slikto ‘izspļauj’, ērce tikai pēc kāda laika. Kaut kā tā bija.
12.07.2018 17:30 | saite

Nimfa uzreiz visu slikto ‘izspļauj’, ērce tikai pēc kāda laika.]

Patiesībā te nav nozīmes, jo kukainis jau bija piesūcies. Tā kā nav nozīmes kādā attīstības stadijā.
12.07.2018 17:33 | saite

Ērce izspļauj pēc 24 stundām tikai (varbūt bija cits laika intervāls), sākumā viņa ir tikai piesūkusies. Tas attiecas uz Laima slimību, ja nemaldos.
12.07.2018 17:35 | saite

Šobrīd tur nekas vēl neuzradisies.

Nu tas process diez gan ātri attīstās. Pēc nedēļas kaut kam vajadzētu parādīties. Bet var arī vispār nekas nebūt.
12.07.2018 17:42 | saite

Esmu izslimojusi laimu slimību. Man uzreiz nekas neparādījās, tik pēc 2 mēnešiem koduma vieta mazliet apsārta, pēc tam palika lielāka. Tikko mammai arī bija ērce un slima ar laimu. Viņai koduma vieta ļoti niezēja un vēlāk apsārta.
12.07.2018 17:51 | saite

tas process diez gan ātri attīstās. Pēc nedēļas kaut kam vajadzētu parādīties. Bet var arī vispār nekas nebūt.]

Laima borelioze var parādīties no 3-14 dienām, bet tik pat labi var arī pēc mēneša. Bet laims tomēr nav tā trakākā lieta par ko uztraukties, jo laikus atklājot un izdzerot antibiotiku kursu, viss būs ok. Autore nav minējusi vai ir potēta pret encefalītu - ja nav, tad šis būtu tas, par ko būtu jāuztraucas. Tāpat ir arī ėrlihioze, kas ir retāk sastopama, bet tāpat nekas patīkams nav.
12.07.2018 17:52 | saite

Man pagājušo gadu 3 reizes pa vasaru ērces pie vēdera piesūcās, bet es ļoti ātri pamanīju un viņas nerāvu, bet vnk griezu uz riņķi, kamēr izgriezu no ādas, raut gan nevajadzēja, jo tad galva iekšā paliek. Man nebija nekādu simptomu pēctam. Ja 24 h laikā paspēj pamanīt ērci un izņemt, tad viņa nevar inficēt.
12.07.2018 18:31 | saite

24 h laikā paspēj pamanīt ērci un izņemt, tad viņa nevar inficēt.

Kur šitas ir izrauts?
Ērču encefalīta vīruss tiek pārnests ar inficētās ērces siekalām dažu minūšu laikā pēc koduma3, taču, lai pārnestu boreliozi, ērcei jābūt piesūkšanās stāvoklī vairākas stundas, parasti visas nakts ilgumā.1,4 Noņemot ērci savlaicīgi, Jūs samazināt risku saslimt ar boreliozi. (erce.lv)
Laimam Risks tiek Samazināts nevis pilnībā izslēgts. Par encefalītu tur viss skaidrs.
12.07.2018 18:38 | saite

Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad