Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko jūs domājat par skolotājiem?

 
Sveikas!
Man jau vienmēr bijis skolotājs kā paraugs, nekad nebiju izrādījusi pret viņu necieņu kā skolēns, tagad arī atzīstu šīs profesijas pārstāvjus. Tādēļ sāku apsvērt ideju pēc pāris gadiem varētu arī par tādu kļūt.
Tomēr, kāds ir jūsu viedoklis par šo profesiju mūsdienās?
Ja esat vecāks skolas vecuma bērnam - Kā jūs vērtējat sava bērna skolotāju(kl. audzinātāju) darbu?
Kurus, jūsuprāt, būtu vieglāk mācīt - pirmsskolnieku, sākumskolu, pamatskolu vai vidusskolu?
Protams, ja man būs vēlme tik stipra, tad iešu to studēt, bet dažkārt jāpaskatās uz lietām no cita rakursa.:-):-)
13.06.2018 22:27 | saite
 
Varu dot nelielu ieskatu pirmskolas/sākumskolas skolotāja darbā, jo mamma par to strādā. Noteikti neieteiktu pamatskolu un iespējams arī sākumskolu. Pirmskola vai vidusskola manuprāt ir vienīgie labie varianti. Pirmais, jo bērni vēl klausa, otrais, jo jaunieši atsāk klausīties(daudz maz).
>>
Skolotājs gluži kā jebkura profesija, kas saistīta ar darbu ar cilvēkiem - lielisks ir darbinieks, kam tā ir sirdsslieta, pilnīgi nederīgs ir tāds, kas tikai algas dienu gaida. Manās acīs skolotājam ir jāspēlē 3. vecāka loma bērna dzīvē, vēl lielāka loma ir tad, ja bērni nāk no briesmīgām ģimenēm. Labs skolotājs var iemācīt ne tikai 2+2, bet arī sociālās normas un būt par paraugu bērnam, kas ir, manuprāt, viens no lielākajiem gandarījumiem dzīvē. Tas tā teorētiski.
>>
Bet realitātē skolotājs ir briesmīga profesija, jo algas tik valdība griež nost, a darbs paliek arvien grūtāks (jo bērni, īpaši pilsētās, mūsdienās ir mežoņi). Mamma ir sākumskolas skolotāja, bet laukos un tāpat jau pagrūti, jo bērni neklausa un taisa sūdus skolā(par ko atbildību nes skolotājs, bet, protams, disciplinēšana nevar notikt, jo viņš nav vecāks).
Ja strādāsi laukos alga būs knapi iztikas vērta, bet ja strādāsi skolā, tad tiešām jāmīl bērni, jo 30 bērnu klases nestrādā(individuāls darbs ir praktiski neiespējams). Ir pazīstamas vairākas skolotājas, kas no lauku skolām aizgāja strādāt uz pilsētu un bija šokā par bērnu neaudzinātību. Laikam jau loģiski, ja abi vecāki strādā 9-5, tad bērnu noliek ekrāna priekšā un priecājas, cik viegli audzināt bērnus.
>>
Āā un to respektu pret skolotājiem, ko Tu izjūti un par kuru es rakstīju 1. rindkopā arī vairs mūsu sabiedrībā nesastapsi. Tad, kad šitie skolotāju protesti par algām notika, ne vienu reizi vien nācās dzirdēt kā viņiem algas nevajag, jo viņi nekā tāpat nedara, bērniem nemāk nekā iemācīt. Kas likās smieklīgi, jo atceros kā mamma bieži aizkavējās darbā, jo pēc stundām papildus strādāja ar bērniem, kam bija grūti ar dažādiem priekšmetiem.
A tajā pašā laikā tie čīkstošie vecāki vispār nav ar bērnu kopā ābeci rokās paņēmuši un apvainojas, ja viņiem vecāku sapulcē kaut ko pasaka vai iesaka. Nedod Dievs iesaki atstāt uz otru gadu tādu, kas otrajā klasē vēl zilbes velk kopā un nevienu mājasdarbu neiesniedz. Skolotāja vaina, protams. /s
13.06.2018 22:54 | saite
 
Iemācīt un novaldīt ir divas dažādas lietas. Ar pirmo vairums skolotāju neizceļas; ar otro - kāda puse. Ja raksturā neesi skarba, tad novaldīt būs grūti un skolēniem būs pārāk labas atzīmes. :)
13.06.2018 22:56 | saite
 
Rezumējot, skolotājs vairs nav darbs tikai ar bērniem, bet gan darbs gan ar bērniem, gan vecākiem, jo mūsdienu bērna tiesības ir aizgājušas tādā līmenī, ka bez vecāku atļaujas nekas nenotiek vai nenotiek vispār (piemēram, klases uzkopšana pēc stundām, atstāt uz otru gadu arī tikai ar vecāku atļauju). Es zinu kādus bērnus mani vienaudži spiež ārā. Tev ar tādiem būs jāstrādā, un tici man, viņu attieksme pret skolotājiem būs tāda pati kāda tā ir viņu vecākiem.
13.06.2018 23:02 | saite
 
 
Iemācīt un novaldīt ir divas dažādas lietas.
Šīs divas lietas praktiski vienmēr ir pārklājušās. Ja neklausās, tad nevar iemācīt. Un saskaņā ar likumu, nekāds skarbums nevar notikt. Tev varbūt liekas, ka uzbļauj un bērni nomierinās. Realitātē gadās strādāt ar tādiem, uz kuru uzbļauj un nākamajā dienā ir vecāki vai bāriņtiesa skolā. Ja vecāki cieņu pret skolotāju un vecākiem cilvēkiem neiemāca, tad tur nekāda mācīšana arī nevar notikt.
13.06.2018 23:06 | saite
 
aru dot nelielu ieskatu pirmskolas/sākumskolas skolotāja darbā, jo mamma par to strādā
par ko tiesi? Tu maz sapoti ka BD audzite un sakumskoals skolotaja ir 2 dazads augstskolas izglitbas !
Kur tava mamma strada BD audzinataja, vai pirmo-treso klasu skolotaja?:-D:-D
13.06.2018 23:12 | saite
 
algas tik griež nost - nu, diez vai...
13.06.2018 23:12 | saite
 
Ja strādāsi laukos alga būs knapi iztikas vērta, bet ja strādāsi skolā, tad tiešām jāmīl bērni, jo 30 bērnu klases nestrādā(ind
laukos sakumskola 30 it skoleni????????????NEKUR LV ta nav...labrit...to tacu visi zin
13.06.2018 23:14 | saite
 
un vispar parejais palags ar pamatskolnieka murgs, kam skola pat rados apkopeja nav!!!!!! :-P:-P
13.06.2018 23:15 | saite
 
Reti kurš skolotājs prot arī mācīt. Vairums no viņiem prot tikai prasīt.
13.06.2018 23:23 | saite
 
Ja strādāsi laukos alga būs knapi iztikas vērta, bet ja strādāsi skolā
Atvainojos par drukas kļūdu bija domāts, "bet ja strādāsi lielā skolā". Kad pārlasīju likās, ka būs saprotams dēļ vārdiem "BET JA". Bet nu Rīdziniecei par godu.
Tu maz sapoti ka BD audzite un sakumskoals skolotaja ir 2 dazads augstskolas izglitbas
Bet pastāv tādas lietas kā kursi, kas piešķir sertifikātu pedagogam nodarboties ar dažādu priekšmetu mācību. Piemēram, var pabeigt augstkolu kā sākumskolas skolotājs, bet izeiet arī sporta skolotāja kursus(1-9.klasēm) un pirmskolas audzinātāja kursus. A TU maz saproti, ka nevajag iet atkārtoti mācīties 4 gadus augstkolā, lai 5 gadīgam bērnam iemācītu A B C D E F utt. burtiņus? Kārtējais mēģinājums piesieties pie vispār nesvarīgiem punktiem, lai parādītu savu gudrību. Un atkal neizdevās.
algas tik griež nost - nu, diez vai...
Nezinu precīzus datus, bet nu domāju neviens skolotājs nevar lielīties ar savu algu, salīdzinot ar citām 9-5 profesijām. Šo teikumu rakstīju, jo lauku skolā tik lielu algu kā mežā baļķus zāģējot nevar nopelnīt. Par pilsētas algām neesmu lietas kursā.
13.06.2018 23:28 | saite
 
par ko tiesi? Tu maz sapoti ka BD audzite un sakumskoals skolotaja ir 2 dazads augstskolas izglitbas !

Rīdzeniec, nav ko ņemties, ja pati nezini. Pirmsskolas klases ir 1 gads pirms skolas. Tur mācās 5-6 gadīgi bērni un viņiem ir jāapgūst programma, nav nekāds BD. Un ar šādiem bērniem arī grūti strādāt, jo viņi vēl ir pavisam bērni, ātri nogurst, katrs ar savu raksturu, bet jāmāk noturēt uzmanību no 8 no rīta līdz pl 14. Man draudzene strādā, tur tiešām nav nekāda sakara ar BD.
13.06.2018 23:37 | saite
 
Noteikti nē. Nevajag. Esmu BD audzinātāja, nožēloju izvēli. Prasības - nenormālas, alga - smieklīga, attieksme - pretīga. Vecāki uzskata par apkalpojošo personālu, mīda ar kājām un spļauj virsū. Jau grupa ar 3gadniekiem ir nesavācama un dienas beigās sāp gan galva no viņu kliegšanas, gan rīkle, mēģinot viņus visu dienu pārbļaut, lai kaut ko dzird. Nezinu, kā ir skolā, nedomāju, ka kaut kas diži labāks. Nav viegls darbs un nav arī patīkams.
13.06.2018 23:54 | saite
 
Nezinu precīzus datus, bet nu domāju neviens skolotājs nevar lielīties ar savu algu, salīdzinot ar citām 9-5 profesijām. Šo teikumu rakstīju, jo lauku skolā tik lielu algu kā mežā baļķus zāģējot nevar nopelnīt. Par pilsētas algām neesmu lietas kursā.

un kur te ir - griež nost??? šajā jomā gan negriež (kur vispār tagad samazina algu? mazina darbinieku skaitu, tā gan), tā ka nemuldi
14.06.2018 00:04 | saite
 
Interesanti, ka te visus interesē tikai algas, labsajūta, tiesības utt., bet pienākumi un piemērotība darbam paliek otrā plānā. Turklāt nemaz netiek ņemts vērā skolas pamatuzdevums - mācīt. Bet tas jau nekad nevienu nav interesējis.
14.06.2018 00:17 | saite
 
skudrulacis, atklāšu tev noslēpumu: ja bērns (vai pieaugušais) negrib neko iemācīties, tad tu viņam neko neiemācīsi ar varu. Var runāt par to, ka skolotājam jāmāk ieinteresēt...bla bla bla. Vienmēr klasē ir vairāki bērni, kuriem viss pie kājas. Varbūt viņi nav slikti pēc dabas, bet tādi ir apkārtējās vides apstākļi, ka viņiem neko nevajag. Ja tādi ir 3-4 klasē, tad nav iespējams nedz kaut ko iemācīt, nedz noturēt disciplīnu. Meitene jau grib zināt ko varētu gaidīt tieši skolotājas lomā, nevis īsti ko sagaida bērni.
14.06.2018 00:34 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!