Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

šašliki

 
Sveikas, meitenes!
Padalieties ar sāvām “firmas” receptēm šašliku marinādēm, der gan vistai, gan cūkgaļai!
Derētu arī uzkodu idejas, dārza ballītēm, maltītēm pie dabas! :-)
Paldies, jau iepriekš!
12.06.2018 18:07 | saite
 
Sašliks labākais sanāk paša marinēts. Veikalā labu grūti nopirkt. Bauskā ir garšvielu veikals (diezgan populārs), kur var nopirkt sašlikam labas garšvielas un tad tad jau pārējo var sapirkt jebkurā veikalā, piemēram, etiķi vai citronu, atkarībā kādā marinādē grib.
Uzkodu plates jebkura cienījama kafejnīca, kas banketus taisa var pagatavot. Vajag pastaigāt pa kafejnīcām, noskaidrot kurās garšo un pajautāt par iespējām. Nevar jau tā neko ieteikt, ja Tava atrašanās vieta ir nezināma. Bet noteikti vari daudz ko labu atrast savā apkārtnē. Mēs esam sūtījuši Koknesē laikam Ragāļu krogā, ja pareizi atceros, jo atrašanās vieta bija tuvu un rezultāts apmierināja.
12.06.2018 18:45 | saite
 
kāda tur firma - klasika - etiķis, sāls, cukurs, pipari, sīpoli, vēl citrons. ir garšoti visādi,mums nevelk tie kefīri, garšaugi un jogurti. tikai tajā pašā Bauskā mazā veikaliņā ir kaut kāda vista tā kā majonēzē, to pērkam.
uzkodām - lavašu pierullē ar ko vien iepatīkas un kas prātā nāk (piem., kausēts siers, humoss, ir tā zivju ikru pastēte utml), saliek dārzeņus utt. sagriež to vīstokli gabaliņos.
12.06.2018 18:57 | saite
 
es arī parasti marinēju pati un klasisko, ar tā labi daudz etiķi, jo tāds vnk garšo. :-D vēl pielieku tam klasiskam kādas sasliku garšvielas, citreiz majonēzi. arī ar citronu sulu un majonēzi un garšvielām esnu taisijusi.
13.06.2018 08:13 | saite
 
 
kāda tur firma - klasika - etiķis, sāls, cukurs, pipari, sīpoli, vēl citrons. ir garšoti visādi,mums nevelk tie kefīri, garšaugi un jogurti. t

+++
Ēsti ir dažādi, bet vienmēr atgriežamies pie šīs receptes. Ēdu gan minerālūdenī, gan kefīrā, gan majonēzē marinētu gaļu - nav mans. Klasika garšo vislabāk!
13.06.2018 08:20 | saite
 
Cūku tikai sīpolos, bet vistu sinepju-medus-sojas marinādē ar ķiplokiem. Negaršo etiķī samarinēts.
13.06.2018 08:23 | saite
 
Diez vai autorei interesē šašliku marināžu sastāvdaļu uzskaitījums- to var izlasīt uz jebkuras etiķetes veikalā. Recepte ir tad, ja uzraksta katras sastāvdaļas DAUDZUMU un pagatavošanas VEIDU- šašlikiem tas būtu marinēšanas ilgums atkarībā no gaļas veida.
Es arī esmu jaunu marināžu meklējumos, bet šāda tipa tēmu un tikpat nenoderīgu atbilžu ir pilns internets.
Tad jau arī uz jautājumu par medus kūkas recepti var atbildēt- nu kāda tur firma- klasika- medus, milti, olas, soda, krējums, cukurs :D Ļoti noderīgi, ne? :D
13.06.2018 08:33 | saite
 
Man dikti garšo cūkgaļas šašliks kefīra marinādē:
Labi daudz sīpolus - es liku 5-6 lielas galviņas;
Garšvielas liek kā nu patīk - es vienā trauciņā sajaucu vairākas garšvielas: sāls, pipari, citronpipari, garšvielas šašlikam kā bildē, daudzums atkarīgs no gaļas daudzuma un cik pašam patīk stiprs, es diez gan daudz liku.
Pāri tam visam kefīru, lai nosedz visu gaļu. Riktīgi ar rokām sajauc visu. (l)
https://www.barbora.lv/api/Images/GetInventoryImage?id=ce94e8f2-fcaa-465a-a01c-315d3db264ac
13.06.2018 08:43 | saite
 
13.06.2018 08:43 | saite
 
Laba ir gatavā KOK marināde - pārbaudīts pašu mājās, šašliki sanāk mīksti un garšīgi, nekas cits klāt nav jāliek. Marināde ir tādā pašā pudelē kā KOK etiķi - sastāvā garšvielu izvilkums un 3% etiķis. Protams, var pats improvizēt ar dažādām receptēm, bet šī derēs, ja vajag ātri un nav iedvesmas izpausties. :) Un vēl varu ieteikt šo - http://www.gafu.lv/lv/produkcija/110/224
Par uzkodām runājot, ja jau ir grilēta gaļa, tad jau galvenais ir klāt daudz dārzeņu, salātu, saldajā - augļus. Man patīk zemeņu laikā taisīt zaļos salātus ar zemenēm, piemēram: https://narrativeofbeauty.com/2016/06/22/salati-ar-zemenem-3-vieglas-un-garsigas-receptes/ Dārza ballītēm vēl piestāv grilēts kamambērs vai pildītās tortiljas https://lienegatavo.wordpress.com/2013/09/25/pilditas-tortiljas-jeb-quesadilla/
13.06.2018 08:55 | saite
 
ēm... nu kādi tur daudzumi, domā, kāds mēra etiķa, majonēzes utt tilpumu un sver garšvielas, sīpolus? tas jau uz izjūtu, garšu. cik vajag vispār marinādi? lai gaļu nosegtu :) cik jātur - kā patīk. citi uzskata, ka ar stundu pietiek, citi trīs dienas tur. medus kūkai tomēr ir plus mīnus konkrētas proporcijas, lai tur vispār kas sanāktu.
13.06.2018 11:37 | saite
 
Izlasīju Donatas recepti vistai un pilnīgi siekalas saskrēja mutē.. Vistas šašliks īsti negaršo, bet tādā marinādē varētu būt OK.
Donata, cik ilgi turi vistu tādā marinādē? Respektīvi, cik ilgi pirms cepšanas iemarinē?
***
Un piekrītu, ka runājot par šašliku, nedaudz smieklīgi prasīt konkrētas proporcijas, jo viss notiek uz čuju un balstoties uz garšas preferencēm
13.06.2018 11:50 | saite
 
Man garšo cūciņa marinēta alū, adžikā u sīpolos. Protams ar vēl visādām garšvielām pēc garšas. Bet tā nav "1 stundas marināde". Ātri iemarinējas tikai visas skābās marinādes.
13.06.2018 11:58 | saite
 
Šašliku taisu tikai vistas. Etiķis, medus, vistas garšvielas, sāls, pipari, soja, ķiploku granulas.
No uzkodām pēdējā laikā esmu iecienījusi rimi rupjmaizes tādas kā laiviņas ( ar saldo krējumu). Ieliek iekšā ķirštomātu un fitaki sieru. (l) Garšo ideāli.
13.06.2018 12:01 | saite
 
es ari klasisko taisu- sipoli, citrons, etikis, sarkanie pipari, sals, cukurs.
agrak pirku Santamaria gatavo saslika marinadi- nav ne vainas, atri ievelkas
13.06.2018 12:41 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad