Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

tu/jūs

Kādā uzrunas formā uzrunājat attālus kolēģus, piemēram, no citas nodaļas? Uz "Tu", lai it kā būtu draudzīgi, uz "Jūs", lai būtu pieklājīgi? Skataties pēc vecuma? Jautājums radās, jo, piemēram, priekšniecības nodaļa mani uzrunā uz "Jūs", bet, piemēram, samērā attālas kolēģes, ar ko sadarbojos reizi nedēļā uz "Tu". Es viņas uz "Jūs". Viņas ir tikai kādus 5 gadus vecākas par mani.
Ko jūs par šo domājat un kura no mums dara pareizi?
22.05.2018 13:05 | saite

Es nekad pati neatļautos uzrunāt uz "Tu", ja pats kolēģis to neprasītu. Lielākoties man ir gadījušies tādi kolēģi, kas uzreiz pasaka, ka nevajag uzrunas pieklājības. Mani uzrunā visādi, bet īpaši nepievēršu tam uzmanību, jo nav svarīgi, lai uzrunātu uz "Jūs".
22.05.2018 13:36 | saite

Es visus uzrunāju vienskaitlī, ja vien viņi nav sveši un vismaz par paaudzi vecāki.
22.05.2018 13:38 | saite

Man automatiski nak ara Jus mazak pazistamiem cilvekiem. Cita lieta ir, ja persona ierosina pariet uz Tu :)
22.05.2018 13:45 | saite

Es pati bieži ierosinu pāriet uz "Tu", ja īsti nevar saprast, kā konkrēto cilvēku uzrunāt.
22.05.2018 13:48 | saite

Visā manā uzņēmumā ir 3 cilvēki, kurus uzrunāju uz "Jūs" - mans priekšnieks un divi kungi gados. Visi pārējie viens otram esam "Tu".
22.05.2018 13:53 | saite

Es arī nekad pati neatļautos uzrunāt uz "Tu", ja pats kolēģis neirerosina. Un arī automatiski nak ara Jus mazak pazistamiem cilvekiem. Ja nu vienīgi kādi studenti/praktikanti vai tiešām vienaudži.
22.05.2018 13:59 | saite

Pārsvarā tomēr kolektīvā uzrunājam viens otru uz "Tu". Tikai pāris personas no augstākās vadības Latvijā uzrunāju uz Jūs, jo, godīgi sakot, esmu ar viņiem vispār runājusi uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas reizes, bet kopumā kolektīvā nostāja tomēr ir uzrunāt uz "Tu". Kas attiecas uz kolēģiem/augstākās vadības vadītājiem ārpus LV... tur jau nav problēma - uzruna vienmēr ir "You", bet no sajūtas un runasveida tomēr vairāk nolasās tāda "Tu" attieksme, nekā "Jūs". Strādāju ļoti lielā uzņēmumā.
22.05.2018 14:11 | saite

Manā kolektīvā būtu ļoti jocīgi, ja kāds kādu uzrunātu uz jūs, tad nu es arī visus uzrunāju uz tu, mani arī. Ārpus darba pat īsti neiznu... gan tā, gan tā.
22.05.2018 14:17 | saite

Darbā vienmēr visus uzrunāju uz "Jūs" neatkarīgi no vecuma- 18 vai 80. Uz "Tu" pāreju tikai tad, ja uzrunātais izsaka tādu vēlmi vai ja kolektīvā pieņemts visiem lietot uzrunu "Tu".
Pieklājības nekad nevar būt par daudz un uzruna "Jūs" ir viena no tām.
22.05.2018 14:25 | saite

Skatos pēc situācijas- ja sarunājos ar augsti stāvošu vadītāju vai cienījama vecuma mazpazīstamu kolēģi- tad automātiski “jūsoju”. Vēl uz “jūs” uzrunāju tos ļoti atturīgos/lepnos kolēģus, kuri jau ar attieksmi un degunu gaisā vien pieprasa pret sevi izsmalcināto “jūs”. :D Ar pārējiem uz “tu”- jo draudzīgāks un saliedētāks kolektīvs, jo mazāk ir “jūsošanas”. Pati uzreiz ierosinu uz manu pusi “nejūsot”, bet uzrunāt normāli uz “tu”- personīgi es tā jūtos komfortablāk. Bet citus uz “jūs” nav nekāda problēma uzrunāt- atkarīgs no cilvēka pretī.
22.05.2018 14:29 | saite

Manā darba vietā/valstī visi viens otru uzrunā uz "Tu" uzrunāt uz "jūs" skaitās nesmuki, tam ir pavisam loģisks izskaidrojums un šķiet pieņemams.
Latvijā cita kultura, cita mentalitāte, tādēļ arī vienmēr uzrunāju uz "Jūs", līdz netiek sarunāts pāriet uz "Tu".
22.05.2018 15:43 | saite

Man nepatīk , ja mani uzrunā uz Jūs un pašai nepatīk tā uzrunāt
22.05.2018 16:09 | saite

Nedaudz ārpus tēmas, bet man savukārt nepatīk, ja pieņemsim kkādā coffee inn barista mani kā klientu uz tu uzrunā :-D
22.05.2018 16:16 | saite

Uz Jūs.. ar pašiem tuvākajiem kolēģiem uz Tu, pat, ja viņi ir manu vecvecāku gados, bet tikai tāpēc, ka paši tā palūdza.. vienīgu izņēmumu ar attālākajiem kolēģiem pieļauju, uzsākot uzrunu uz Tu, ja kolēģi ir manā vecumā/jaunāki, tad tur automātiski ir Tu
22.05.2018 16:30 | saite

Zajcheens
Man arī tas liekas neprofesionāli- klientus uzrunāt uz "tu". Ārpus profesionālām attiecībām "tu" ir nevis draudzīga, bet familiāra attieksme. Līdzīgi kā privātajās attiecībās uzruna:" Ei, tu, ar to resno dibenu!" :D
22.05.2018 16:37 | saite

Kārtot pēc: jaunākā, vecākā

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online

Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!