Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atpūta no izglītības un karjeras

 
Labrīt! Izstāstīšu savu sāpīgo situāciju un vēlēšos uzklausīt arī ieteikumus...
4 gadus mācos prof.vidusskolā, šovasar absolvēšu to. Lai varētu pilnvērtīgi strādāt savā jomā, augstākā ir nepieciešama OBLIGĀTI.
Galvenais šķērslis: veselība. 3 no šiem 4 gadiem esmu pavadījusi milzīgās mokās veģetatīvās distonijas saasinājumā (spēcīgs bezmiegs, nervu trīce, galvassāpes, sirdsklauves, arprātīgs nogurums). Tas viss pastiprinājās mācību slodzes laikā un nekas to nespēj apturēt.
Mans tuvākās nākotnes mērķis: paņemt vienu gadu atpūsties no mācīšanās, lai nebūtu tā milzīgā stresa un otganisms atkoptos no kaitīgajām zālēm, ko esmu lietojusi lai "izdzīvotu", un atgūtu vispārējo tonusu.
Vēlos jautāt:
1) Ja gadu nemācos, labāk iestāties un paņemt akadēmisko, vai arī vispār nestāties kamēr veselība neatgriežas?
2) Varbūt ir vērts pa gadu iziet kādus kursus, pieņemsim, masiera (man diezgan saista), lai būtu kādi ienākumiņi pašai savi?
Vai labāk vispār atpūsties no jebkāda pienākuma un tikai gatavot mīļotajam maltīti, sakopties un uzturēt māju?
22.05.2018 08:47 | saite
 
1) Jāpēta interesējošās fakultātes noteikumi par akadēmiskā gada piešķiršanu. Piemēram, RTU IEVF es akadēmisko varēju paņemt tikai pēc pirmā semestra sesijas veiksmīgas nokārtošanas (biju budžetā un budžeta vieta saglabājās). Vienīgais iemesls, kāpēc varētu stāties un ņemt akadēmisko- ja šogad tiec budžetā/ bail, ka nākošgad nebūs tik daudz budžeta vietu. Citādāk neredzu iemeslu iestāties šogad un ņemt akadēmisko.
22.05.2018 08:59 | saite
 
Es tavā vietā šogad nestātos, ja ņemtu brīvu gadu, jo iespējams, ka gada laikā, kamēr sakārtosies galva, nāks vēl kāda labāka ideja, kur studēt. Kursus gan ieteiktu kādus iziet, tie jau tā nenogurdina un nav tik intensīvi kā skola vai darbs, paspēsi arī maltīti uztaisīt. Domāju, ka pašai arī pēc tam labāka sajūta būs. :-)
22.05.2018 09:06 | saite
 
Tam būs kāda jēga? Gadu norobežosies no stresainas vides, lai gan nesaprotu, kas par stresu var būt vidusskolā. Tu domā, ka atsākot mācīties, tas neatgriezīsies?
22.05.2018 09:25 | saite
 
 
Vidusskola lielākajai daļai cilvēku nav gluži dzīves stresainākais laiks. Vai nav tā, ka uztver visu smagāk nekā tas ir? Gads ir ilgs laiks un ja nemainīsi uztveri tad visi stressi nāks atpakaļ.
Vasarā būs divi brīvi mēneši, tas ir gana lai atpūstos.
22.05.2018 09:32 | saite
 
Un kursos stress tev nebūs? Tur arī beigās ir jāliek testi, lai dabūtu apliecību, īpaši jau masiera, kur tev uz rokām burtiski skatīsies. Pēc gada, ja zāles nelietosi, iestāsies augstskolā, tad viss sāksies no jauna - nenovēlu, bet nu vidusskolas, pie tam prof stress galīgi nav salīdzināms ar sesijām, termiņiem utt. Ja domā, ka gads palīdzēs, tad nestājies tagad, nav nekādas jēgas un nemaz visur to nevar, daudz kur ir prasība nokārtot pirmo pusgadu, kā tika minēts. Priekš kam iesniegt, ja pēc gada varbūt mainās domas vai parādās kaut kas jauns. Pa to gadu strādātu ar savu veselību un kādā darbā, lai iegūtu pieredzi un iztikas līdzekļus.
22.05.2018 12:13 | saite
 
Mācījies RDMV? Ja tā, tad pilnīgi saprotu vēlmi paņemt gadu brīvu.. Zinu daudzus, kas tā darīja un pēc tam veiksmīgi iestājās augstskolās. Veiksmi savest veselību kārtībā! :-)
22.05.2018 12:23 | saite
 
sāksies no jauna - nenovēlu, bet nu vidusskolas, pie tam prof stress galīgi nav salīdzināms ar sesijām, termiņiem utt. Ja domā, ka gads palīdzēs, tad

Ne visas prof.vidusskolas ir tādas, kādas Tu iedomājies.. RDMV un tmldz.vidusskolās slodze ir ļoti liela.. Godīgi sakot nezinu nevienu, kas būtu pabeidzis bez kādām veselības problēmām.. Prasības ir ļoti augstas un jāapgūst ne tikai vidusskolas un prof.mācību priekšmeti, bet arī dažādi papildus priekšmeti.. Protams, paši to izvēlas un par savu izglītību, sapņiem ir jācīnas, bet nevar noliegt, ka stress ir un tas atstāj ietekmi uz veselību!
22.05.2018 12:26 | saite
 
Neredzu jēgu iestāties un tad uzreiz ņemt akadēmisko...un apšaubu ka tā vispār var. Ja gribi vienkārši atpūsties tad dari tā, nekur jau tās studijas nepazudīs. Tikai cik tev vispār gadi un no kā tu pārtiksi visu to gadu? Esi droša ka vīrietis, vai vecāki uzturēs tavu dirnēšanu?
22.05.2018 12:26 | saite
 
Es darīju līdzīgi, arī problēmas ar depresiju un vd, un nožēloju, jo patērēju laiku velti. Gadi iet un varēju sasniegt vairāk tagad, ja neņemtu brīvu. Tas principā vienīgais mīnuss.
No otras puses, nekas nekur neaizmuks. Atpūsties ir noderīgi.
Dari, kā pašai liekas labāk, jo visam ir divas puses.
Stājies tad, kad esi gatava mācīties, akadēmisko nevar paņemt uzreiz iestājoties.
22.05.2018 12:45 | saite
 
Un vecāki mani pilnībā atbalstīja, jo vecākiem parasti ir svarīga sava bērna veselība.
22.05.2018 12:47 | saite
 
Neesmu Tava aadaa, lai spiestu, ka rikotos.. Vasaras laika jau vari atkopties, apmeklet psihoterapeitu vai ko tml.. un tad uzsakt ar jaunu sparu talakas gaitas :)
Tava dzive.. Tavi lemumi :)
Vienigi rekinies ar to, ka trauksme var krietni palielinaties, kad meginasi ieiet aktivaja aprite pec garakas pauzes..
22.05.2018 13:53 | saite
 
Mīļumiņ, ja tev ir stress no skolas, ko tu darīsi strādājot darbā? Dzīvē notiek daudz dažādu lietu, ne visas ir priecīgas. Katrreiz ņemsi pauzi uz gadu?
Ja netiec prof.vidusskolā galā, mācies kaut ko mierīgāku, tavai nervu sistēmai atbilstošāku.
22.05.2018 14:37 | saite
 
Vai labāk vispār atpūsties no jebkāda pienākuma un tikai gatavot mīļotajam maltīti, sakopties un uzturēt māju?

Šajā gadījumā neredzu jēgu gadu vienkārši bumbulēt pa mājām, savādāk atgriežoties skolā būs tikai trakāk. Tev jāstrādā ar sevi, jāapmeklē ārsts un jārisina problēma, jo pati no sevis tā neatrisināsies tāpēc vien, ka gadu pavadīsi neko nedarot. Jāsakārto domāšana, jo nu, ja vidusskolas stress radīja tik lielas problēmas, būs ļoti grūti tālāk augstskolā un pēc tam darbā (pēc autores rakstītā pieņemot, ka izvēlētā profesija ir stresa pilna).
paņemt vienu gadu atpūsties no mācīšanās, lai nebūtu tā milzīgā stresa

Un vispār, ja mācības izraisa tādu stresu, varbūt izvēlētā profesija nav tev piemērota un vērts studēt ko citu?
22.05.2018 14:46 | saite
 
Tagad, kad droši vien ir visādi gala darbi un stress sit pa veselību, tad vēlme paņemt gadu brīvu, lai no visa atgūtos, ir saprotama. Bet pēc šī gada varētu būt diezgan pagrūti ielekt atpakaļ mācību ritmā. Vasara ir pieteikams laiks, lai no tā atgūtos, veltītu laiku sev, un sakārtotu veselību. Tiklīdz diploms būs kabatā, būsi izgulējusies, atpūtusies, sapratīsi, ka tik traki jau nebija. Dzīvē būs vēl daudz tādi periodi - gan sesijās, gan darbā, gan privātajā dzīvē. Ir jāiemācās šajos brīžos kontrolēt stresu, lai tas nevalda pār tevi. Ja nu tomēr augustā saproti, ka vēl neesi gatava mācīties, vienmēr vari izņemt dokumentus, un stāties nākošgad. Atkarībā no studiju programmas un augstskolas - ne visur var paņemt akadēmisko pirmajā semestrī.
22.05.2018 14:56 | saite
 
Manuprāt, vēl arī pēc tā gada - īpaši, ja taisies to gadu pavadīt citam uz kakla, kaut ko šiverējoties mieriņš pa māju - tad ieejot atpakaļ sabiedrībā organismam būs vēl lielāks šoks no visa, kas notiek. Jo būsi atgājusi no vides un ķermenis būs sācis pielāgoties ''cepu kūciņas un mazgāju spoguļus meditācijas mūzikas pavadībā'' gultnē. Un tad atkal lēkt stresā. Nu nezinu, nezinu. Ja tas būtu kaut kas tāds, ko tiešām pa to gadu varētu nu izārstēt, tad būtu citādāk. Paliks tikai dzīvē trakāk ar visiem pienākumiem, darbiem, termiņiem utt., īpaši ja tā nav vienmuļa sētnieka profesija - pat tad arī stress, ka ziemā piecos no rīta jābūt šķūrēt pagalmu, piemēram. Man izskatās, ka problēmu gribas risināt no otra gala, kas varētu arī nenest iedomāto rezultātu.
22.05.2018 14:59 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits