Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sauļošanās

 
Sveikas meitenes!
Diezgan strauji tuvojas vasara, šādu līdzīgu diskusiju atradu, bet tā ir pirms vairākiem gadiem atvērta. Gribētos dzirdēt jaunus padomus.
Vai lietojat šauļošanās aizsargkrēmus, ja jā tad ar cik lielu SPF un vai izdodas iesauļoties, vai nē?
Gribētos vasarā pasargāt ādu, neesmu bālais ādas tips, ātri iesauļojos, reizēm palieku sarkana, bet āda neiet nost. Vienmēr sauļojos bez jebkādiem aizsarglīdzekļiem, ar šovasaru gribētu sākt kaut ko izmantot lai pasargātu ādu.
Interesē konkrēti sauļošanās saulē, uz solāriju neeju.
12.04.2018 22:00 | saite
 
Es lietoju spf 30 (sauļojos reti, bāla āda) - palieku nedaudz tumšāka :-)
13.04.2018 07:18 | saite
 
Es lietoju ar SPF 30. Bet es speciāli nesauļojos, pludmalēs negulšņāju. Ja zinu, ka ilgi būšu saulē, tad sasmērējos ar krēmu.
13.04.2018 08:06 | saite
 
Tā baigi cepināties uz jūru braucu reti, tad parasti jau pamats kaut kāds ir iegūts. Visvairāk sanāk nosauļoties pa pagalmu dzīvojoties, tad smērēju spf 8, sejai un dekoltē arī reizēm spf30. Tās ir pilnīgas muļķības, ka nevar iesauļoties ar aizsargkrēmiem, ceļojumā meitai ļoti cītīgi smērēju spf50, bet tāpat kājas un rokas ir iesauļotas drusku.
Un tagad dzirdot visus vēža stāstus, man prātā nenāk bez krēma sauļoties.
13.04.2018 09:23 | saite
 
 
Un tagad dzirdot visus vēža stāstus, man prātā nenāk bez krēma sauļoties.

Tieši to pašu nodomāju.
13.04.2018 09:27 | saite
 
Sejai vienmēr lietoju sejas krēmus SPF - cik liels tas cipars, nepateikšu. Ķermenim saules aizsardzības krēmus lietoju tad, ja jāpavada diena ārā, un tad smērēju SPF 30. Ja nav paredzēta īpaša uzturēšanās saulē pa dienas vidu, tad saules aizsardzības krēmus nelietoju.
13.04.2018 10:27 | saite
 
SPF jau vispār nozīmē to, cik minūtes aizsargkrēms darbojas. Tas ir, SPF 30 darbojas 30 minūtes, tad tā iedarbība sāk zust, un, ja grib pilnīgu aizsardzību, pēc 30 min jāieziež atkal. Tāpēc iesauļojas arī ar visiem aizsargkrēmiem.
13.04.2018 10:29 | saite
 
Speciāli saulē nekad neguļu un nesauļojos, ikdienā vienmēr lietoju sejas krēmu ar spf (arī ziemā), vasarā, kad eju ārā, lietoju aizsargkrēmu ar 30spf un uva un uvb aizsardzību + lūpu balzāmu ar spf un cenšos uzturēties ēnā. Tā kā mans hobijs ir saistīts ar ilgstošu atrašanos brīvā dabā, tad iesauļošanās ir neizbēgama, bet es maksimāli cenšos to apkarot, atkārtoti uzklājot spf ik pēc 2-3h un valkājot apģērbu, kas nosedz ķermeni. Pieļauju, ka šis izklausās super paranoiski, bet ņemot vērā to, cik nenormāli kaitīga ir uv staru iedarbība, uzskatu, ka better safe than sorry.
13.04.2018 10:31 | saite
 
13.04.2018 10:32 | saite
 
Un tagad dzirdot visus vēža stāstus, man prātā nenāk bez krēma sauļoties.

Šis ir diezgan slidens jautājums. :-/ No vienas puses, jā - saule lielās devās var izraisīt ādas vēzi, tāpat kā smēķēšana var izraisīt plaušu vēzi, dzeršana aizkuņģa utt. No otras puses, kā man skaidroja mana ārste, saule ir cilvēkam ļoti nepieciešama, jo tās dēļ rodas D vitamīns, kas patiesībā ir hormons, ko izstrādā āda. Ja nav D vitamīna, var būt milzīgas problēmas, sākot ar problēmām ar hormoniem (kas ir man), beidzot ar cukura diabētu. :-/ Tāpēc man jau liekas, ka necepinās solārija katru nedēļu un pludmalē nesauļojas līdz čūlām, tad nekas traks tā saule nav. 8-)
13.04.2018 10:53 | saite
 
tāpat kā smēķēšana var izraisīt plaušu vēzi, dzeršana aizkuņģa utt. No otras puses, kā man skaidroja mana ārste, saule ir cilvēkam ļoti nepieciešama, jo tās dēļ rodas D vitamīns, kas patiesībā ir hormons, ko izstrādā āda. Ja nav D vitamīna, var būt milzīgas problēmas, sākot ar problēmām ar hormoniem (kas ir man), beidzot ar cukura diabētu. Tāpēc man jau liekas, ka necepinās solārija katru nedēļu un pludmalē nesauļojas līdz čūlām, tad nekas traks tā saule nav.

Nestāsti te muļķības. Zini ķieģeļi arī uz galvām krīt. Tas, ka uzliek aizsargkrēmu NENOZĪMĒ, ka tāpēc nebūs ne iedeguma, ne D vitamīna, ne saules, tā ir aizsardzība uz tiem trakajiem stariem, kuri pa tiešo vienkārši staro virsū mūsu ādai, vēl ņemot vērā to, ka mūsu ādas tipi šeit nav tādi, kā silto zemju cilvēkiem. Vispār saulē nav ieteicams uzturēties ilgāk par pus stundu, kur nu vēl dienas vidū, bet kurš tad nu to ievēro, aizbraucis uz jūru. Krēms palīdz saudzēt ādu, pabaro to, jo saulē tā žūst un tad brīnās, ka grumbas veidojas. Ar krēmu varbūt pakāpeniskāk tas iedegums būs, bet nekādā gadījumā nedrīkst popularizēt mītus, ka tā uzklāšana nozīmē, ka saule netiek vispār klāt un nekā nebūs - nebūs kaitīguma no lielās dozas UV staru, nebūs apdegumu un nekādu dīvainu veidojumu, kuru parādās nezin no kā.
13.04.2018 11:08 | saite
 
Izlasi šo rakstu: http://jauns.lv/raksts/sievietem/163922-vai-ziema-pietiek-d-vitamina-3-miti-un-patiesiba
Tieši 1.mīts -
Vasarā, sauļojoties pludmalē, D vitamīns tiek uzņemts pietiekamā daudzumā pat tad, ja lieto saules aizsargkrēmu.
Nav taisnība! Saules aizsargkrēms aizsargā ādu no UV stariem, bet tieši tie nepieciešami, lai D vitamīns izveidotos. Pat sauļošanās krēms ar SPF 15 apgrūtina vitamīna sintēzi organismā. Tiesa gan, cilvēkiem, kam patīk stundām ilgi gozēties pludmalē, ir noteikti jālieto aizsardzības līdzeklis, jo UV stari var provocēt daudzas ādas slimības.

Joprojām palikšu pie sava - saule mērenās devās (ne līdz apdegumiem un no rīta līdz vakaram) neko sliktu nenodarīs. Tā reāli ir pat nepieciešama organismam. Protams, es arī lietoju aizsargkrēmu pludmalē vai atpūšoties Vidusjūras salās (tīri, lai neapdegtu), bet es neesmu tik paranoiska, lai katru rītu ziestos ar SPF 100, ejot uz darbu vai dārzā pļaujot zāli, lai tik, nedod Dievs, kāds kaitīgais saules stars mani neķertu.;-)
+ ar visiem tiem krēmiem mūsdienu paaudze tiek nenormāli saudzēta kā tādi siltumnīcas stādiņi. Nespēj ne 10 minūtes uzturēties saulē, visādas alerģijas utt.
+ uzskatu, ka visa tā krēmu padarīšana daļēji ir mārketings. Pērciet, pērciet, pērciet.
13.04.2018 11:44 | saite
 
Es šajā jautājumā pilnībā piekrītu Bordo. Pati citreiz smerējos, citreiz nesmērējos.. Ja ir paredzēts 2h pabūt ārā- nesmērēšos, bet ja braucu uz jūru visu dienu pavadīt un sauļoties, tad sasmērēšos ar kko, parasti vnk kādu spf 30 kremu vai eļļiņu.
13.04.2018 11:57 | saite
 
Raksts no kasjauns? :D Nooooopietni? :D
Tad klausies - sauļojies vasarā kaut 24/7 VISAS dienas, tāpat D vitamīns nebūs pietiekoši. Nav mums ne tas ādas tips, ne platuma grādi. Pat neņemot vērā to, kāda paliek saule.
''Alerģija'' tev radīsies tāda no plaucēšanās, ka nemaz neliksies smieklīgi ar savu sabeigto, krunkaino ādu. Un vēl pateikt, kas tas ir tikai pērciet pērciet triks, nu sorry, palasi par melanomām, kas jau ir gan tas viens no trakākiem variantiem, bet nu kaut kādus normālus avotus lūdzu. Neviens neliek, ejot līdz veikalam, likt 50spf krēmu, nevajag pārprast, bet tā ir tava darīšana, vai domā ar galvu pludmalē, dārzā utt., vai nē. BET nevajag izplatīt dezinformāciju.
13.04.2018 11:59 | saite
 
Duuuja, ja kas, kasjauns rakstam ir atsauce, nevis kreisais tulkojums vai pašizdomāts sacerējums.
13.04.2018 12:26 | saite
 
No žurnāliņa? :D
13.04.2018 12:27 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits