Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Divriteņi

 
Labdien, meitenes!
Gribēju apjautāties, kādi jums ir velosipēdi (nu vismaz kāda veida, ja nevēlaties precīzi teikt)? Cik daudz un pa kādiem segumiem braucat?
Es sāku apsvērt domu, ka man vajadzētu iegādāties jaunu riteni. Man pašai ir nu jau pavecs pilsētas ritenis. Viss forši, patīk, labs un ērts ikdienā. Bet pagājušajā gadā ar draugu sākām daudz visādus aktīvus izbraucienus ar riteni pie dabas, pa ceļiem un neceļiem. Mans dzelzs rumaks gan gods godam turējās, bet pašai palika žēl viņu tā nodzīt. Pie tam dažādos neceļa apstākļos tomēr tik ērti nav. Tāpēc domāju, ka varbūt vajadzētu riteni visādām šādām aktivitātēm, jo šovasar vēlos vēl vairāk visur izbraukāties ar riteni.
Bet...man īsti nav saprašanas, kāda veida ritenis labāk derētu, ja plānots daudz braukt gan pa asfaltu, gan grants ceļiem, gan meža ceļiem utml. Piem., šovasar ir plānā nobraukt 80 km līdz jūrai vai Igaunijas robežai in tad pa mežiem padzīvoties. Kā arī ogu laikā daudz sanāk braukt pa mežiem ogās. Un tā visādi. Kāds ritenis šādiem nolūkiem labāk derētu? MTB? Tūrisma? Šie ir divi varianti, pie kā esmu nonākusi, lasot aprakstus, bet īsti nesaprotu, kurš variants būtu piemērotāks. Gribētu kādus ieteikumus un padalīšanos pieredzē, lai varu jau tagad, kamēr slimoju, pačekot variantus internetā. Protams, iešu arī uz velo veikalu, ka izveseļošos, bet gribētos jau tagad papētīt opcijas.
05.04.2018 15:08 | saite
 
man Ir tūrisma (Merida), braucu gan pa zemes ceļiem, gan cieto segumu, gan pa meža takām- ir ļoti labi. Pirms tam bija kalnu velo un 80 km izbrauciens pa asfaltu man negāja tik raiti kā ar tūrisma. Uzmanību pievērst vajag bremzēm, vislabāk ir ar disku bremzēm.
05.04.2018 15:34 | saite
 
http://s1.lv/velosipedi-velo/velosipedi-kalnu-mtb
05.04.2018 15:38 | saite
 
ja domā braukt pa visa veida ceļiem, tad kalnu (MTB) ir vienīgais variants
05.04.2018 15:39 | saite
 
 
es ieteiktu MTB, ja nav baigi jāmanevrē, tad 29'' riepas. Bet lētāko galu neņem, tāds labs alumīnija būtu Cube, Giant, var pa kādiem 400-500 dabūt. Vai arī lētāk uz akcijām.
05.04.2018 15:46 | saite
 
Neieteiktu lietotos, var iegrābties ar beigtām kasetēm, ķēdēm
05.04.2018 15:47 | saite
 

Man ir kas šāds, tikai burvīgā bordo krāsā (l). Speciāli meklēju tādu lielu un smagu, jo ļoti nepatīk tie vieglie riteņi, nav tās drošības sajūtas, tika pielikti dubļusargi un biezākas riepas.
Esmu braukusi pa dažādām vietām, tai skaitā arī mežainiem kalniņiem (kas gan prasīja pūles),bet ikdienā pārvietojos pa asfaltu. Jāsaka, ka priekš tādas, kurai pa centru jāpabraukā, no punkta A uz punktu B, ir pat ļoti piemērots. Ja būtu jābrauc lielāki gabali starp pilsētām, tad nebūtu ērti, bet no Ādažiem līdz Rīgai mierīgi.
Tavā situācijā, noteikti, ieteiktu MTB, ar to visērtāk būs dažādās situācijās.
05.04.2018 16:09 | saite
 
Man Ir Merida (tūrisma) tikai labākās atsauksmes. It sevišķi,ja Tev patīk padragāt pa meža takām, meža ceļiem. Un labi iet arī pa šoseju, braukt var. Nekāda vaina. Vienīgi tagad uz pavasari būs dārgāk, jo sezona tik sākas. Atceros, ka domāju, ka varbūt pirkt sieviešu pilsētas velo, bet sapratu, ka ar to pa meža takām, neceļiem nepabraukšu. Piemēram, pa Ogres zilo kalnu velo takām, kur saknes priedēm u.c traucēkļi.:-)
05.04.2018 16:41 | saite
 
Atvainojos, Merida (kalnu) :-D
05.04.2018 16:44 | saite
 
Man ir shaads: https://www.liv-cycling.com/us/alight-2-city
Viegls (man tas ljoti svariigi), ar videeja biezuma riepaam un man skjiet ideaali piemeerots gan pilseetai (ikdienaa), gan arii izbraukshanai aarpus pilseetas pa mezja takaam.:-)
05.04.2018 17:07 | saite
 
Man ir divi velosipēdi. Viens ir smuks pilsētas ritenis ar grozu. Var ielikt somiņu grozā un sievišķīgās drēbēs braukt no punkta A uz B. Bet viņš ir baigi smagais. Otrs velosipēds ir sens, man mīļš kalnu divritenis ar alumīnija rāmi, super viegls. Šo riteni es patiesībā lietoju daudz biežāk, jo var braukt gan pa ceļiem, gan neceļiem, un, ja iesprūstu pie kādas koka saknes, tad paceļu sev virs pleca un viegli pārceļu. Es tiešām ļoti novērtēju, ka viņš ir viegls, varbūt pievērs uzmanību divriteņa svaram. Un tam, lai ir pietiekami daudz ātrumu, lai var braukt gan ātri uz priekšu, gan viegli augšup kalnā.
05.04.2018 17:21 | saite
 
Painteresējies facebook outdoor ekipējuma grupās vai tamlīdzīgi, tur noteikti riteņbraucēji varēs ieteikt kaut ko labu. Diezgan svarīgi, lai laba amortizācijas dakša, lai brauktu pa grants un zemes ceļiem. Uz bodi jāiet ar zinātāju, svarīgi arī, lai velosipēdu var notestēt patiesībā turpat veikala autostāvvietā, piemēram. Jo citreiz pēc apraksta liekās sapņu ritenis, bet ja reāli braucot nav ērti, tad ērts nebūs īsti nekad.
05.04.2018 18:14 | saite
 
Nepērc kalnu riteni (nu tos, kam stūre gandrīz ar sēdekli vienā augstumā). Sāpēs spranda garākos braucienos.
05.04.2018 18:37 | saite
 
Gribēju apjautāties, kādi jums ir velosipēdi (nu vismaz kāda veida, ja nevēlaties precīzi teikt)?

Saracen Forcetrax
Cik daudz un pa kādiem segumiem braucat?

Gandrīz katru dienu pa 13km, pārsvarā pa labāku sliktāku asfaltu.
Kāds ritenis šādiem nolūkiem labāk derētu?

Tas ir atkarīgs arī no tavas fiziskās sagatavotības. Jā, kalnu velosipēdi ir izcili visdažādākajiem neasfalta segumiem, bet tie ir smagāki velosipēdi ar biezākām riepām, kas nozīmē augstāku berzi ar ceļu - izlietojot vienu un to pašu enerģiju kalnu velosipēds būs 10-20% lēnāks kā hibrīds. Kāds mans draugs salīdzināja pāriešanu no kalnu uz šosejas velosipēdu ar pāriešanu no braukšanas ar traktoru uz ferrari, un tas ir ļoti precīzi. Iepriekš man ir bijuši tikai šosejas un hibrīdi, un ar kalnu ir jūtami smagāk braukt. Neesmu sliktā formā, bet 80km uz mana velosipēda man liktu panervozēt. Protams, atkarīgs arī kādā laika posmā tos plāno nobraukt. Ieteiktu tomēr skatīties uz hibrīdiem, ja vien pirms tiem izbraucieniem negribas pastaigāt uz zāli.
05.04.2018 19:07 | saite
 
Man visi riteņi ir bijuši kalnu riteņi, šobrīd ir merida juliet, tāds kā bildē.

Nekad nav īsti sāpējusi spranda, vienīgais mīnuss šim ritenim - ciets un neērts sēžamais, bet to jau var nomainīt. Ideāls variants, ja ir plānots braukt pa mežiem, grantenēm, kalnainām vietām. Ir diezgan viegls, laikam kādi 14kg.
05.04.2018 19:21 | saite
 
Man ir šāda klasika, sen sen gādāts un glabājas vecāku mājās. Dzīvoklī ir līdzīgs, bet modernāks drauga ritenis, kuru tad arī lietoju, ja ievajagas. Ja dodos pārbraucienos ar riteņiem, tad aizņemamie no kāda tuvinieka otru braucamo. Man nepatīk sievišķīgie, jo tie tik glaunumam, man patīk, ka vajadzības gadījumā var bliezt pa meža takām.
05.04.2018 19:38 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad