Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 | saite
 
Šobrīd cenas ir neadekvāti augstas, tagad ir labs laiks, lai ko pārdotu nevis pirktu.
Man arī gribās māju, bet mēs mazliet pagaidīsim.
19.03.2018 11:32 | saite
 
Es prognozēju, ka cenas tikai kāps.
19.03.2018 11:37 | saite
 
Kāps, kāps, protams, un tad vienā dienā kritīs uz 50%. Tev kā finansistei jāzina, ka ekonomiskās krīzes ir tik pat cikliskas kā gadalaiki.
19.03.2018 11:39 | saite
 
 
Mums arī aktuāli pašreiz un pērkot izmantosim Altum jaunajiem speciālistiem. Būtība pēc kredīta konsultācijas tapa skaidrs, ka dod gandrīz jebkādu summu, ja alga uz rokas ap 1000 un valsts darbs ir bonuss. Ja ar Altum, tad piešķir kredītu tikai gataviem mājokļiem, kur var dzīvot. Respektīvi ir virtuve, tualete, duša, ir rozetes utt.
+ vajadzēs vēl vismaz 2-3 tūkstošus dokumentu nokārtošanai :-(
Baigā dilemma. Nevar saprast kādā mājā pirkt. Vecās ir vecas, nav ne jausmas, cik ilgi vēl stāvēs, visas trubas ir vecas, nerenovētas, dzīvo pensionāri un cilvēki, kuriem vienalga par nākotni un negrib izmantot Eiropas fonu mājas atjaunošanai.
Daudziem jaunajiem cenas kosmosā + nevar saprast kāda būs kvalitāte ilgtermiņā.
Vairāk sliecamies iegādāties jau remontētu un mēbelētu dzīvokli, ko pēc tam uzfrišināt pa savam, negribas pēc tam ņemties ar remontiem, jo māsīca ar vīru pirka neremontētu un pēc tam gadu dzīvoja pusremontētā dzīvoklī un uzrāvās uz meistara-krāpnieka.
19.03.2018 11:43 | saite
 
Kāps, kāps, protams, un tad vienā dienā kritīs uz 50%. Tev kā finansistei jāzina, ka ekonomiskās krīzes ir tik pat cikliskas kā gadalaiki.

Es kā finansiste neesmu gatava gaidīt 5 gadus, kad kritīs cenas un visu laiku maksāt īri.
19.03.2018 11:45 | saite
 
Šobrīd cenas ir neadekvāti augstas, tagad ir labs laiks, lai ko pārdotu nevis pirktu.
Man arī gribās māju, bet mēs mazliet pagaidīsim.

arī bija (un ir) plāns par dzīvesvietas iegādi, bet cenas šobrīd ir neadekvātas par pilnīgi saspiestiem compact living dzīvokļiem, vecie projekti neinteresē, bet māju vēl dažus gadus nevēlos. Parunājot ar nozares speciālistiem un bankām, sajūta, ka labāk 2-3 gadus pagaidīt un vēl paīrēt, citādi šobrīd price/performance vispār neapmierina un 2000 eur/m2 par jēdzīgu dzīvokli maksāt ir kosmoss.
Ja par remontiem - ideali gribētu ar pelēko apdari un tad pašiem visu satisīt, kā vēlamies - riktīgi nepatīk tie standartizētie risinājumi visos jaunajos projektos.
19.03.2018 11:50 | saite
 
Ar pirmskara mājām esiet uzmanīgas. Mēs arī gribējām, bet vienā brīdī attapāmies, ka ir ļoti, ļoti grūti atrast labu dzīvokli pirmskara mājā par pieņemamu cenu - labi dzīvokļi ir ļoti dārgi, savukārt lētā pirmskara dzīvoklī nevienam neieteiktu dzīvot, tad labāk hruščovkā. Pirmkārt, var aizmirst par mazo platību dzīvokļiem pirmskara mājās, nu tur 50, 60m2, jo tie gandrīz visi ir pārbūvētie - lielie dzīvokļi uztaisīti par maziem. Var būt problēmas ar ūdens spiedienu, ventilāciju (viss pelēs), elektrības jaudām, jo sanāk, ka viens normāls pieslēgums pārdalīts uz 2-3 dzīvokļiem. Ja pērk pirmskara mājā, tad tikai nepārbūvētu. Bet to pārbūvi arī tā "uz aci" ne vienmēr var noteikt.
19.03.2018 11:51 | saite
 
Tagad ir labi pārdot, nedaudz nogaidītu ar pirkšanu, priekš kam vējā izmest līdzekļus, par kuriem pēc tam var jau iekārtot iedzīvi. Izrādās diploms tiešām neko nenozīmē.
19.03.2018 11:52 | saite
 
njā, pievienojos visām pārējām, cenas kosmoss par saspiestiem dzīvokļiem, vecās mājās toč nē, tur tas kontingents ir ārprāts. Nevar saprast, cik ilgi gaidīt, arī šķiet labāk vēl iekrāt un ņemt māju, vai sākt celt, jo nu 5 gadus īrēt arī vairs nav variants, pilnīgi nezinam, ko iesākt.
Arī doma izmantot to ALTUM.
19.03.2018 12:06 | saite
 
Bet par piedāvātajām dzīvokļu platībām es arī brīnos. Cenas ir viena lieta, bet kas, nu kas grib sev iegādāties vienistabas dzīvokli ar 20m2? Vai divistabu dzīvokli ar 38m2? Es vienu brīdi īrēju vienistabu dzīvokli 34m2 viena pati, man jau likās diezgan saspiests. Vienalga par kādu cenu, nemūžam es nenopirktu sev dzīvošanai 20m2 dzīvokli.
19.03.2018 12:15 | saite
 
Cenas nav normālas, par tādām naudām māju var uzcelt, un tieši to arī plānojam.
19.03.2018 12:20 | saite
 
Meklējam māju un noteikti izmantosim Altum, taču nav uzstādījuma to izdarīt 2 gadu laikā, tieši nenormālo cenu dēļ. Nesaprotu tos cilvēkus, kas kādā no Pierīgas jaunajām pļavām, piemēram Jaunmārupē nopērk māju par 275 000 - 300 000. Tās mājas taču nav tik vērtas, tas ir absurds. Un tirgo viņas tā, it kā apkārt nekā nebūtu, it kā dzīve Rīgas tuvumā būtu kaut kas vājprātā ekskluzīvs. Tikmēr vienā pēc otras pļavas tiek vilktas komunikācijas... Kas tad tur dzīvos, kas to pirks?
19.03.2018 12:23 | saite
 
Es skatos uz vecajiem projektiem, tā ka man cenas nešķiet nenormālas. Starp citu, cenām un dzīvokļiem sekoju līdzi kopš 2013. gada.
Bet interesanti ir tas, ka, piemēram, dzīvoklis Ķekavā maksā vairāk nekā +/- līdzvērtīgs dzīvoklis Purvciemā. Laikam dzīvot Pierīgā skaitās nu nenormāli prestiži. Sak, Maximu blakus gribas, bet negribas, lai draugi saka, ka "dzīvo uz akmeņiem".
Nesaprotu tos cilvēkus, kas kādā no Pierīgas jaunajām pļavām, piemēram Jaunmārupē nopērk māju par 275 000 - 300 000
.
Arī. (t) Vai arī dzīvokli jaunajā projektā Piņķos pa 150 000. Es saprotu, ka jaunais projekts, bet... Piņķos.
19.03.2018 12:30 | saite
 
tema ka radita man- remonteju dzivokli, kuru velesos pardot un domaju pirkt maju!!
varetu, ludzu, man palidzet un paskaidrot sikak- kuras tiek uzskatitas par "pirmskara majam"? cik iemetu google, tad ta loti nenoteikti, jo saka, ka celtas pirms 2. pasaules kara, bet maja, kura celta 1904. gada un 1932. gada nudien nav vienadas?
19.03.2018 12:37 | saite
 
Echinacea man domāt, ka gan 1904.g. gan 1932.g. skaitās "pirmskara mājas", paskaties manus augstāk iemestos linkus.
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/pirmskara-ekas/?no_cache=1
Vienādas, protams, ka nav, būtībā jau pirmskara mājas visas ir "specprojekti", arī 1932. gadā celtās mājas savā starpā būs ļoti atšķirīgas.
Pavisam cits stāsts ir koka mājas, vienalga, kurā gadā celtas.
19.03.2018 12:40 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad