Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Olšūnu kari

 
Visapkārt vieni piketu un viedokļu apmaiņas.
Kāds ir jūsu? Par/pret? Kāpēc?
Pagaidām esmu par to, ka nedzemdējušām sievietēm neļaut ziedot/pārdot olšūnas. Palasot sīkāk par to, šķiet, ka process ir sarežģīts un ļoti moka organismu. Tās runas par iespējām, ka saražos tūkstošiem brālīšu un māsiņu, kas kādu dienu satiksies, gan ir muļķīgas.
09.03.2018 20:59 | saite
 
Zinas tante, bet kāpēc neļaut? Ja nu sieviete nemaz nevēlēsies nekad bērniņu? Mums te forumā ne mazums tādu ir - pieaugušas sievietes, bet bērnus nevēlas. Kādēļ tad viņas nevarētu ziedot citām? Turklāt, tas tomēr ir cilvēktiesību jautājums - kāpēc sieviete pati nevar izlemt, vai viņa vēlas vai nevēlas to darīt ar savu ķermeni?
09.03.2018 21:05 | saite
 
Par šo man ir dalītas domas. Smēķēšana un alkohols jau arī bojā veselību, ieskaitot reproduktīvo sistēmu, bet tādas lietas jau neaizliedz. Ja runa ir par aizliegšanu veselības dēļ, tad tā jau sanāk
kā dubultā morāle. Tad jāaizliedz viss kaitīgais.
09.03.2018 21:10 | saite
 
Es esmu pret šo absurdo ideju. Katra var pati lemt par savu ķermeni. Varbūt sieviete vispār nevēlas bērnus un kāpēc aizliegt viņai ziedot olšūnas?
Pirms tāda soļa sieviete taču interesējas par procesu un izvērtē iespējamos riskus.
Man personīgi paliek pretīgi no idejas vien, ka valsts jaucas tādās lietās. Varbūt arī seksa atsaites ieviest un rakstīt paskaidrojumu, kāpēc tiek lietota kontracepcija?
Mani kā sievieti aizvaino šāda ierobežojums, jo es neesmu nekāda bērnu mašīna. Ko gribu, to daru ar savām olšūnām un kad gribēšu, tad dzemdēšu.
Valsts labāk būtu risinājusi citas lietas, nevis novērsusi uzmanību no svarīgām lietā ar olšūnu un dziesmusvētku biļešu tēmu.
09.03.2018 21:10 | saite
 
 
Piespiedu vairošanās sistēma tā ir.
Es esmu cilvēks, un man ir tiesības darīt ar savu ķermeni, ko gribu. Gribu, ziedoju nieri, gribu, ziedoju aknas gabalu un gribu ziedoju olšūnu.
09.03.2018 21:22 | saite
 
Šādus ierobežojumus neatbalstu, toties reģistru gan derētu izveidot un noteikt maksimālo robežu, cik reizes sieviete drīkst būt olšūnu donors. Tas nedrīkstētu kļūt par regulāru ienākumu avotu.
09.03.2018 21:26 | saite
 
Esmu pilnīgi pret šo ideju!
Esmu pieaudzis cilvēks un tikai es lemju, ko darīt ar savu dzīvi, tai skaitā ar savu ķermeni. Skaidri zinu, ka bēnus nevēlos. Tad kāpēc nedrīkstu ziedot savas olšūnas? Tā ir mana, ne kaimiņu, ne radu, ne draugu, ne, vēl jo vairāk, valsts daļa!
Pilnībā piekrītu šim:
Man personīgi paliek pretīgi no idejas vien, ka valsts jaucas tādās lietās.
09.03.2018 21:29 | saite
 
Nedzemdējušas sievietes kjermeni pēc nāves taču drīkst izmantot orgānu iznjemšanai un pārstādīšanai. Dzīves laikā drīkst ziedot savu nieri. Kāpēc lai nevarētu ziedot/pārdot olšūnu? Ja jau pat nieri un kaulu smadzenes drīkst, kas organismam pašam ir nepieciešamas, bet olšūna? Nu tāpat mr būs un beigas tai olšūnai. Jā, process nav tik vienkāršs, bet ja sieviete pati izlemj to darīt, problēmu neredzu
09.03.2018 22:04 | saite
 
Pret jauno ieceri. Zinu meitenes,kas bija olšūnu donores samērā jaunā vecumā un bez bērniem. Tagad viss ir OK. Neredzu iemeslu,kāpēc tas jāaizliedz.
09.03.2018 22:08 | saite
 
Kopumā šie iecere ir tāda pati kā Polijā, kad vēlējās aizliegt abortus(nezinu, kā viss beidzās).
09.03.2018 22:12 | saite
 
Arī pret šādiem nepamatotiem aizliegumiem.
09.03.2018 22:22 | saite
 
Vairāk par. Par reģistru vispār nav divu domu, ka vajadzīgs.
09.03.2018 22:38 | saite
 
Neatbalstu, katrs var darīt ar savu ķermeni ko vēlas.
09.03.2018 22:42 | saite
 
Neesmu dzirdējusi nevienu sakarīgu argumentu, kādēļ "par". Tad nu neatbalstu. Sievietēm pašām jālemj, ko darīt ar savu ķermeni.
09.03.2018 22:45 | saite
 
Uzskatu, ka katrai sievietei ir jāļauj pašai izlemt, ko darīt ar savu ķermeni, kad ziedot, vai ziedot, kad dzemdēt, vai vispār to darīt. Tā ka esmu pret.
Starp citu, ļoti labi pazīstu vienu nedzemdējušu sievieti, kura tieši šobrīd iziet olšūnu ziedošanas procesam. Ļoti interesanti ar viņu parunāt. Viņas attieksme pret pašas bērniem ir tāda "būs būs, nebūs nebūs". Sievietei ap 30, pastāvīga partnera nav.
09.03.2018 22:47 | saite
 
toties reģistru gan derētu izveidot un noteikt maksimālo robežu, cik reizes sieviete drīkst būt olšūnu donors. Tas nedrīkstētu kļūt par regulāru ienākumu avotu.

O jā! Šis gan obligāti.
Paskaidrošu savu nostāju sīkāk. Es neesmu pret sievietes tiesībām pašām lemt un tā tālāk. Tad ir tās sievietes, kas bērnus negrib. Okei, pieņemot, ka nepārdomās (kaut gan vairums tomēr pārdomā. Pēc gadiem 5 vai 10, vai 20, bet tomēr) kāpēc tad vispār ziedot? Lai būtu pēcnācēji, bet pašai negribas krāmēties, auklēt, audzināt, uzturēt?, nedod dievs - dzemdēt? Un ja ziedot - tad kāpēc tas ir tāds tūkstošu bizness? Ja tā ir ziedošana un labdarība, tad lūdzu - par visminimālāko atlīdzību, esiet labas un ziedojiet, jo patiešām - pieprasījums taču ir! Tomēr šobrīd tas ir vairāk biznesa jautājums, nekā labdarības.
Ar abortu salīdzināt nav jēgas. Tas ir kaut kas, kas pamatīgi iespaido visu iesaistīto cilvēku dzīvi, it īpaši, ja tie ir izvarošanas gadījumi, smagas iedzimtas slimības, smagi finansiālie apstākļi, un vēl desmitiem objektīvu apstākļu. Tas ir pavisam cits līmenis un nav tā, ka aborta neveikšana vajadzības gadījumā, nevienu neietekmēs.
/par visu pārējo kaitīgo - smēķējošām, dzerošām topošajām un jaunajām māmiņām vispār pabalstus piegriezt varētu! Un smēķējošiem tētukiem arī. Dod dievs, kaut izdotos savus nākotnes bērnus saplānot tā, ka ieņemšana var notikt ar no nikotīniem un grādiem tīriem organismiem.
09.03.2018 22:56 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (1)