Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ķīmija vs bioloģija

 
Sveiki :) kāds ir jūsu viedoklis par ķīmijas vai bioloģijas studijām LU, kuru ieteiktu labāk izvēlēties, varbūt dzirdētas atsauksmes? Man patīk un labi padodas abi priekšmeti, eksāmens būs abos, atsuksmes labas dzirdētas par abām programmām (t)
24.02.2018 11:57 | saite
 
Tas, ka padodas ir forši, bet ko Tu GRIBI darīt? Ar ko dzīvē nodarboties? Kādas kompetences tur ir vajadzīgas? Pieprasījums darba tirgū? Tam arī attiecīgi pakārto studiju izvēli.
24.02.2018 12:02 | saite
 
Man patīk un interesē gan ķīmija, gan mikrobiologija, biotehnoloģijas, ģenētika... vairāk tādas laboratorijas lietas un zinātne. Par darba iespējām nezinu īsti, tādēļ jautāju
24.02.2018 12:21 | saite
 
Varbūt kāds pie reizes var arī par LU kopmītnēm pastāstīt? Kādā stāvoklī un cik tālu no fakultātes. :)
24.02.2018 12:22 | saite
 
 
Tad meklē informāciju, lasi, pēti. Kādas profesijas ir aktuālas un pieprasītas katrā no nozarēm. Kādi uzņēmumi ar to nodarbojas Latvijā, vai ja vēlies - ārzemēs. Plika studiju programma un atsauksmes Tev neko nedos.
Un kojas jau nu tiešām nebūtu tas, pēc kā skolu izvēlēties.
Es šobrīd arī esmu jaunas mācību programmas meklējumos - rokos caur nozares sludinājumiem, pētu, kādas zināšanas, prasmes tiek pieprasītas, salīdzinu, kura skola to piedāvā, kura ne.
Te taču neviena neizdomās, ko Tev mācīties, ja pati nezini, ko gribi darīt, vien to, ka laboratorijā... (t)
24.02.2018 12:57 | saite
 
Ķimija pati par sevi ir ļoti grūts priekšmets un daudziem ta skola nepadodas,ka arī uz ķimijas fakultāti ir ļoti mazs konkurss un tikt tur iekšā var ļoti viegli pat ar ļoti sliktiem eksāmena rezultātiem.Iepriekšejo gad pat ar papilduzņemšanu nespēja aizpildīt budžeta vietas.
Uz biologiem,gan ir lielākas konkurss,taču,ja bioloģija patīk un padodas,tad ar tikšanu budžeta nekādas problēmas nevarētu sagadāt.
Profesijas kas saistītas bioloģiju un ķimiju ir ļoti pieprasītas ārzemes un tici man tur pelna ļooooti labi.
Abās fakultātes pasniedzēji ir ļot gudri un pretīmnākoši.
Lekcijas notiek vidēji 4 dienas nedēļa.
Par kopmītnem neko konkrētu nevarēšu pateikt,jo dzīvoju kopā ar draugu.
Katra ziņa novēlu tev veiksmi,ja rodas kāds jautājums uzraksti man.
24.02.2018 19:45 | saite
 
It kā runā, ka RTU ķīmija esot labāka par LU ķīmiju. Cik tur patiesības nezinu. Ja patīk un sanāk noteikti ej uz šīm nozarēm, visa veida STEM izglītība ir aktuāla gan Latvijā, gan pasaulē.
24.02.2018 19:57 | saite
 
Es ietu uz ķīmiķiem.
Man bija draugs,kas gribēja mācīties ķīmiķos RSU, bet nenokomplektējās grupas, aizgāja mācīties par ārstu :-D Tāpēc noteikti paturi prātā variantu b,,ko darīt!
24.02.2018 20:37 | saite
 
Ārsts no manis diez vai sanāks, nepatīk asiņaini skati :/ laikam tomēr vairāk bioloģija mani vilina. :)
06.03.2018 16:14 | saite
 
Man patīk un interesē gan ķīmija, gan mikrobiologija, biotehnoloģijas, ģenētika... vairāk tādas laboratorijas lietas un zinātne.
Pamatojoties uz šādu argumentu, Tev laikam piemērotāka būs Bioloģijas fakultāte, jo biologiem ķīmiju iemāca diezgan augstā līmenī, toties ķīmiķiem, man liekas, bioloģiju nemāca vispār. Varbūt kaut kādā specializācijā māca, tik smalki nezinu. Šo jautājumu vislabāk noskaidrot abu fakultāšu dekanātos. Aizej aprunājies, viņi būs priecīgi, prom nedzīs. :)
06.03.2018 16:56 | saite
 
ja jāizvēlas rtu un lu ķīmija - viennozīmīgi ej uz rtu
25.03.2018 01:01 | saite
 
Kas RTU ir labāks nekā LU?
25.03.2018 05:13 | saite
 
Izvēlētos ķīmiju.
25.03.2018 05:19 | saite
 
Tev farmācija gadījumā nesaista?
25.03.2018 05:20 | saite
 
Musdienu izglitibai butu jaliek uzsvars uz piecu fundamentalu, abstraktu prasmju macisanu berniem: lasisana, rakstisana, muzika(un makslas), fizika un matematika. Pirmie tris apzime veidu ka suga sazinas sava starpa. Pedejie divi ir veids ka tie "sazinas ar dabu". Tas nenozime, ka kimiki un biologi tiktu diskriminiteti. Lasitprasme ir vitala, lai saprastu literaturu. Kimija un molekulara biologija ir fizikas literatura. Runajot par matematiku, ta ir fizikas valoda.
Skola berniem piedava izglitibu, kura izpauzas ka "neredzet talak par citiem". Augstak minetas prasmes bernam butu jasak apgut pec iespejas agraka vecuma. Ta saukto "majmacibu" nodrosinat spej niecigs skaits cilveku. Valsts so pasakumu, noteikti, ierobezo. Labklajibas limenis ari nelauj bernam nodrosinat sis prasmes.
Man ir prieks, ka so zinasanu apgusana tiek uzskatita par "stiligu" :) Man gruti spriest, kura no sim skolam ir "stiligaka", bet tas netrauce spriest par to letumu. Tas abas ir loti letas :)
25.03.2018 12:54 | saite
 
izklausās tiešām ka tev drīzāk piemērota bioloģija. pati mācijos ķīmiju apmēram 2 mēnešus līdz sapratu, ka laboratorija nav mana vieta. ko es tev varu teikt? to, ka pirmajā kursā ir ļooooti daudz augstākās matemātikas, un ja matemātika tev ir ļoti slikta, noteikti padomā kārtīgi. jāmācās arī bioloģija un fizika, tomēr abi šie priekšmeti nebija baigi padziļināti
17.06.2018 17:40 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad