Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik bieži gada laikā vajag apmeklēt kapus?

 
Man ir tā, ka man kādu laiciņu atpakaļ ir aizgājusi mamma. Bet es tajā kapsētā pēc tam esmu bijis tikai vienu vai divas reizes. Nav velēšanas uz turieni braukt. Apkārtēji, cik es saprotu, nosoda šādu attieksmi? Es varētu braukt uz turieni kaut katru dienu (man ir pietiekam E-talonu), bet man liekas, ka tas būs vēl sliktāk un izskatīsies kaut kā… neīsti. Braukt uz kapiem, ja tev negribas. Nezinu… Jūtos dīvaini sakarā ar šo visu. :-(

Vai kādam ir bijis kaut kas līdzīgs?
20.02.2018 14:18 | saite
 
(t)
Nav jāapmeklē obligāts skaits... Un fake ciemošanās vēl jo mazāk - kam tas vispār vajadzīgs?
Klausi sirdsbalsij.
Es varētu braukt uz turieni kaut katru dienu (man ir pietiekam E-talonu), bet man liekas, ka tas būs vēl sliktāk un izskatīsies kaut kā… neīsti.

Kam tas izskatīsies neīsti? Kas uz to skatīsies?
20.02.2018 14:23 | saite
 
Nav tādas pareizās atbildes, cik reižu vajag..
***
Pirmkārt, tiešām jūtu līdzi un paldies Dievam, ka nesaprotu, kā Tu jūties... sakot godīgi, mammas zaudējums man liekas tiešām viena no smagākajām traģēdijām dzīvē.. un zinot sevi (es te tagad runāju, protams, teorētiski), es visticamāk ļoti daudz laika pavadītu kapos, t.i. brauktu gana bieži, lai būtu tur ar viņu (varbūt kādai tagad no malas creepy izklausās).. Nevaru ietērpt vārdos, bet kad aiziet tik tuvs cilvēks, liekas, ka daļa no Tevis mirst un mierinājumu, kaut vai daļēji, varētu rast pēdējā atdusas vietā.. Rakstot to visu, tiešām palika ļooti skumji un ceru, ka vēl ilgus gadus nepazīšu šo sajūtu :'-(
***
Bet.. kapsētu atmosfēra mani nekad nav biedējusi vai "žņaugusi". Tieši otrādi tur esot, iestājas miers un vienaldzība pret dinamisko dzīves ritmu, problēmām u.c., jo liekas, ka tā ir vieta, kas tiešām liek aizdomāties par svarīgāko
20.02.2018 14:26 | saite
 
It kā nav pareizās atbildes, bet katrs skatās caur savu skatu punktu. Un kopš eju kopt tēta kapu, jāsaka, ka man ir ļoti skumji noskatīties uz pamestām, nekopāt kapu kopiņām, it sevišķi, ja aizgājējs tur neguļ ilgāk kā 20 gadus un visticamāk ka kaut kur pasaulē staigā kādi, kuri viņam dzīves laikā rūpēja un kuriem rūpēja viņš. Ar prātu saprotu, ka gan jau ir 101 situācija, kāpēc ir tā, kā ir, bet man ir skumji un viss. Un zinot to skuju sajūtu skatoties uz citu nekoptajiem kapiem, manī ir iekšēja vajadzība nepieļaut, ka tāds ir manam tētim. Ne vienmēr eju pati - ir jau arī citi ģimenes locekļi (mamma, brāļi un masas kā man tā tētim pašam), bet turu roku uz pulsa, lai kāds šajā rudnesziemā kāda bija ilgu laiku reizi mēnesī, siltajā periodā 2 reiz mēnesī, lielā karstumā un lapu periodā vismaz reizi nedēļā, ja ne biežāk, tur ir bijis un sakopis (un aplējis, ja karstums bez lietus). Tāpēc jā, ja es dzirdētu, ka teju nekad neiet pie mātes kapa, man liktos, ka ir par maz.
20.02.2018 14:42 | saite
 
 
Cik tuvu atrodas, kā gribas - un galvenais jau, kas tur jādara, jākopj u. c.
10.07.2018 21:50 | saite
 
Pēc tā arī vērtē.
10.07.2018 21:50 | saite
 
hmm, burkāna jautājums...
ja kādam patīk tupēt pie kapa un 'saitēties' ar tur gulošo (varbūt vēl lēnām topošo) kaulu čupu, tad lai sēž. citu domas un uzskati ir pilnīgi nesvarīgi.
10.07.2018 22:13 | saite
 
oi, atkal vecs...
10.07.2018 22:15 | saite
 
Laba tēma.
10.07.2018 22:21 | saite
 
Tētis nomira pirms pusotra gada.Kapos esmu bijusi vien 4 reizes,jo ilgi nespēju pieņemt,ka viņa vairs nav un man tas ir ļoti sāpīgi atrasties pie viņa kapa,tāpēc izvēlos nedoties uz kapiem.Mamma gan dodas tā sakot katru dienu.Sākumā mamma ļoti pārmeta to,ka es neaizeju uz kapiem,bet tad,laikam saprata,ka es uz kapiem neeju,ka esmu vienaldzīga,bet gan tādēļ,ka ļoti sāp,jo biju tēta meitiņa.Un dēļ tēta nāves retāk braucu pie mammas uz laukiem,uz savām dzimtajām mājām,jo viss apkārt atgādina tēti un vēl ir iekšējā naivā cerība,sevis apmāns,ka tētis pēkšņi parādīsies,bet tai pašā laikā zinu,ka tētis mani sargā no viņsaules:'-(:'-(:'-(
10.07.2018 22:24 | saite
 
iekop tā, lai tie nav jākopj un tad nu cik nu sanāk, reizi piecos gados varētu ? neticu pēcnāves dzīvei, tāpēc neredzu jēgu no šīs kultūras.
10.07.2018 22:26 | saite
 
Nav nekur noteikts, cik bieži vai cik reižu jābrauc uz kapiem,katram tas ir individuāli. Cits nevar aiziet uz kapiem, jo nevar pieņemt faktu. Es reāli nesaprotu par ko tevi varētu kāds nosodīt. Vrb tev ir amagi, tāpec tu turp nebrauc. Es pirmos mēnešus daudzas naktis pie tēva kapa vnk gulēju un raudāju, jo negribēju, lai dienā mani kāds redz.
10.07.2018 22:38 | saite
 
Tieši gribēju rakstīt, ka ļoti gaumīgi izskatās tādas kapavietas, kur ierīkots viss tā, ka nekas nav jākopj. Protams, visticamāk nav lēts variants, bet nu, manuprāt, labākais gan.
10.07.2018 22:41 | saite
 
"kapu kultūra" :D
10.07.2018 23:20 | saite
 
mums pašiem mātes krustmāte jau gadus padsmit urnā tusējas pie māsas mazdēla; neko, nesūdzas :D
10.07.2018 23:29 | saite
 
Kā to iekārtot un nokārtot, ir katra paša darīšana, bet kapiem jābūt sakoptiem. Ja pašam grūti iet uz tuvinieku atdusas vietām, var taču samaksāt cilvēkiem, kas tur biežāk uzturas vai kādam dienestam, lai sakopj tavus kapus tavā vietā. Ja tādu iespēju nav, tad jāiet pašam un "man ir skumji/grūti/sāpīgi" nav attaisnojums, lai ļautu kapiem aizaugt. Tas ir šausmīgi, ja pie dzīviem radiniekiem kapu kopiņas ir aizaugušas un pamestas.
10.07.2018 23:39 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tev patīk, ka Tevi apsveic 8.martā?
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits