Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meitas vārds.

 
Sveikas! Diezgan stulbi jautāt,bet vēlos neatkarīgu viedokli dzirdēt. Esmu meitiņas gaidībās un protams priekšā grūtā izvēle par bērna vārdu. Gribās kaut ko oriģinālu, un no prāta neiziet vārds - Ģertrūde.. Tad nu mans jautājums ir tāds - kā jums liekas šis vārds ir ok, vai tāds jocīgs un varētu būt, ka citi padomā - ārprāts kā tādu vārdu var bērnam ielikt, jo ir dzirdēti visādi šausminoši vārdi bērnam kā Rubenis, Žikivators, Pistinija utt :D Kas vienam ptīk, citam lieks vriesmīgi, begribētos to sēriju, ka bērnam jāraud par savu vārdu :D
18.02.2018 00:52 | saite
 
Mani personīgi šāds vārds neuzrunā - uzreiz prātā nāk tāda dusmīga tipa ome, kas nekad nevienam mazbērnam neļauj skraidīt vai aiztikt savas mantas, bet, ja vārds tevi saista un skan labi ar uzvārdu - kāpēc gan tādu nelikt?
Galvenais, lai pati un bērna tēvs esat apmierināti ar vārda izvēli, jo tomēr - Jums tas bērns būs tā jāsauc visu mūžu.
Mana bērna vārds nepatika ne manai mammai, ne drauga mammai un abām bija jautājums no sērijas - vai ko latviskāku nevarējāt? Bet gala vārds tomēr bija man un viņam. Tagad abas vecmammas ir pieradušas un viņām ļoti patīk :)
18.02.2018 00:59 | saite
 
Mani personīgi šāds vārds neuzrunā - uzreiz prātā nāk tāda dusmīga tipa ome, kas nekad nevienam mazbērnam neļauj skraidīt vai aiztikt savas mantas, bet, ja vārds tevi saista un skan labi ar uzvārdu - kāpēc gan tādu nelikt?.

Jap! Es būtu tieši to pašu rakstījusi
18.02.2018 01:36 | saite
 
Zinu vienu omīti Ģertrūdi. Viena no viss jauneklīgākajām, aktīvākajām, mīļākajām un dzīves priecīgākajām omītēm. Tāpēc ar šo vārdu man saistās viņa, nevis dusmīga tipa ome. Vienīgi jā, saistās vairāk ar vecāka gada gājuma cilvēku nevis bērnu. Bet ja patīk, nedomāju ka šis būtu tas vecvārds kuru nevajadzētu vairs bērniem likt.
18.02.2018 01:53 | saite
 
 
Arī tās "dusmīgās omītes" kādreiz bija bērni ar vārdu Ģertrūde. :-D es šādu vārdu savai meitai neliktu un pati sev arī nevēlētos, bet katrā ziņā arī nenosodu citu cilvēku šādu izvēli, jo nav divdomīgs vai kā citādi nepieņemams.
18.02.2018 02:05 | saite
 
Tieši Ģertrūde nepatīk, manuprāt, smagā, rupja skanējuma dēļ, bet vecuma noskaņa mani netraucē un drīzāk piesaista. Es gan tad skatītos uz kādiem skanīgākiem vārdiem, Klementīne vai Vēsma, Ausma, Austra, piemēram.
Patiesībā tas, ka kādam kāds vārds saistās ar veciem cilvēkiem, to vispār nevajadzētu ņemt vērā. Saistās - un? Es zinu Ļubovj un Gaļina - pilnīgi pretstati tam, kādas man sākumā asociējas šo vārdu nesējas. Tās sievietes, ko pazīstu, ir jaunas, modernas un runā latviski bez akcenta. :-D Savukārt ar latviešu vārdiem pēdējā laikā bijis tas gods pazīt vairākus cilvēkus, kuru vārdi ir tādi, ka vēlreiz jāpārjautā, bet neviens to neuztver slikti. Liec Ģertrūdi, ja patīk! :)
18.02.2018 02:06 | saite
 
Foršs, latvisks vārds. Vismaz nav kaut kāds ārzemju vārds bez jebkādas vērtības un piederības.
18.02.2018 02:24 | saite
 
Ja jūti, ka Ģertrūde ir īstais, bet nedaudz baidies, vari ielikt otro (vidējo) vārdu - kaut ko īsu un populāru. Tad, ja vēlāk liksies "ak, Dievs! ko es izdarīju!?", tad varēsi vismaz ikdienā lietot to otro.
18.02.2018 02:27 | saite
 
Nepazīstu nevienu Ģertrūdi, tāpēc nekādu tādu īpašu asociāciju man ar šo vārdu nav. Bērns pats veidos asociācijas ar sevi un savu vārdu, un, kā tur būs realitātē, atliek vien minēt. Man būtu galvenais, lai vārds labi saskan ar uzvārdu, lai neveidojas kaut kādas jocīgas atskaņas, par ko citi bērni varētu ķircināt utt.
18.02.2018 02:37 | saite
 
Nepatīk un noteikti tādu neliktu. Negribētu sarežgīt bērnam dzīvi. Nu nav jau, protams, Pistinija bet tomēr grūti iedomāties bērninju Gertrúdi. Varbūt pameklēt ko līdzīgu bet ne tik vecisku un retu? Gerda?
18.02.2018 02:49 | saite
 
Piekritīšu viedoklim augstāk - ja jūti, ka vārdiņš ir īstais, dod to.
Jā, vārdam ir nedaudz smagnēja pieskaņa, bet tik pat labi spēju iedomāties mazu meitenīti ar šādu vārdu. 141 mammas Latvijā savas meitas ir nosaukušas par Ģertrūdēm :)
http://www.pmlp.gov.lv/sakums/statistika/personvardu-datu-baze/?id=137&query=%C4%A2ertr%C5%ABde
18.02.2018 04:31 | saite
 
Pirmais kas ienāk prātā - Ģertrūdes iela. Bet neskatoties uz to, vārds man liekas tīri ok. Ja abiem vecākiem patīk, kāpēc gan ne. :-) katraa ziņā nekas drausmīgs nav. Dzirdēti daudz trakāki vārdi.
18.02.2018 07:20 | saite
 
Vārds kā vārds. Savam bērnam neliktu, bet dzirdot noteikti neko dīvainu nedomātu.
18.02.2018 09:50 | saite
 
Foršs, latvisks vārds. Vismaz nav kaut kāds ārzemju vārds bez jebkādas vērtības un piederības.

Nightberrii, tu gribeeji teikt - forshs gjermaanju naards, ne?
...
Tas shkjiet kaa stipras sievietes vaards. Te var redzeet sarakstu ar sievieteem, kam ir bijis shis vaards - zinaatnieces, rakstnieces, politikjes, aktrises, utt.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gertrude_(given_name)
18.02.2018 09:50 | saite
 
Man jau liekas, ka Ģertrūde ir tiešām klasisks vārds, noteikti ne šausmināšanās cienīgs. Lasot tēmas pieteikumu, pirmo reizi to vārdu izlasot, iedomājos, ka tāds “smags”, vecmodīgs, bet tagad, lasot diskusiju, un izlasot vārdu vairākkārt, pat iepatikās. Varu viegli iedomāties mīlīgu meitenīti Ģertrūdi.
Vienīgi nepatīk dzirdētais saīsinājums - Trūdija, bet tas nebija Latvijā, turklāt citiem iespējams patīk.
Īsumā - OK vārds, ar vēsturi un pašreiz nav pārāk populārs (kas daudziem varētu būt papildus pluss).
18.02.2018 09:58 | saite
 
Vienīgi nepatīk dzirdētais saīsinājums - Trūdija, bet tas nebija Latvijā, turklāt citiem iespējams patīk.

Taa tas vaards tiek saiisinaats, bet tas nav vieniigais saiisinaashanas veids. Ir arii Gertija. (Gertie, Trudy)
18.02.2018 10:02 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad