Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Interesanta lieta par ko diskutēt - interneta ietekme

 
Čau.
Es šodien atradu video angļu valodā pavisam netīšām par to kā sociālie tīkli ietekmē mūsu dzīves.
Un tas tik tiešām bija stāsts par mani. Man galvā ir izsapņots, izlolots tēls kādu es gribu sevi redzēt. Izlolots no matu galiņiem līdz papēžiem.
Esmu diezgan traumatiska. Man kā jau citiem ir arī emocionālās rētas no bērnības, neizsāpētas bēdas, neizraudātas asaras un noplēstas kreveles.
Es sāku mainīties. Kādreiz man bija vienalga, es varēju sēdēt žigulī rozā apakšbiksēs un izpūrušiem matiem skriet pa kukurūzas lauku. Taču tagad es nevaru iziet no mājas bez meikapa. Bez divu stundu ģērbšanās. Nevaru iziet no mājas neuztaisot selfiju un neieliekot instagramā.
.
Es noskatījos šo video un man tiešām nobira pa asarai. Visbaltākā patiesība kādu jebkad biju dzirdējusi.
Tā ir, varu to atzīt, ka es slēpjos aiz fancy drēbēm un fancy kosmētiku, kuru visbiežāk nopērku pat mirkļa iespaidā.
Tā ir patiesība, ka es nelieku visam izgaist, bet gan slēpjos.
.
Tā ir taisnība, ko tajā video stāstīja, ka es salīdzinu sevi ar slavenībām. Viņām ir fancy luksusa dzīve, nauda, vara, uzmanība, bet kas esmu es? Tā vien gribas domāt, ka tur slēpjas laime.
.
Esmu pavadījusi kādreiz daudz stundas lejot asaras un raudot spilvenā nu kāpēc es nevaru būt kā viņa? Ja nebūšu ar tādu meikapu vai nebūšu ar tādu frizūru kā tā youtubere mani tak neviens negribēs. Nu kaut kā tā...
.
Jā, es tagad redzu, ka esmu dziļi iekšā nelaimīga. Internets un sociālā dzīve mani ir ietekmējis pamatīgi pēdējā gada laikā.
.
Un visbūtiskākais- tajā īsfilmiņā bija ieteikts pameklēt kas tu esi patiesībā jeb who am I ? Es nevaru atrast atbildi uz šo jautājumu. Liekas, ka es esmu cilvēks. Un ar to atbilde arī beidzas. Kā atrast sevi? Kas var palīdzēt?
Psihologus neiesaistīsim..
13.02.2018 22:21 | saite
 
Ieliksi saiti uz video, lūdzu? :-)
13.02.2018 22:23 | saite
 
Tēma laba! Domāju, ka līdzīga problēma ir daudziem. Tādā vidē,sabiedrībā dzīvojam.
Man gan nav īsti aktuāla tāda problēma, jo bez tā visa uzskaitītā lieliski iztieku. Bet pieķeru sevi pie domas, ka ja sanākusi labāka bilde tā jāieliek instagram. Jāatzīst, ka selfijus tur nelieku un nekad neesmu likusi un ikdienā nebildējos, reizēm pusdienas labākajai draudzenei aizsūtu bildē :D
Sevis meklēšana gan aktuāla.
Interesanta tēma, pasekošu līdzi.
13.02.2018 22:35 | saite
 
 
Ar internetu te nav nekāda sakara. Nebūtu internets - Tu atrastu citus līdzekļus, kā realizēt to pašu domu. Kas Tu esi? Tas pats, kas vairums - citu cilvēku atspulgs (visas darbības tiek špikotas).
13.02.2018 22:49 | saite
 
skudrulācīt
Kāds vēl citu cilvēku atspulgs. :| Neviens neko nešpiko. ;) Jo tas, ko redz apkārt, ir paša atspulgs. :-P
.
Tweek
Pagriez to otrādi. ;) Ja krāsojies, tad tāpēc, ka Tev tas patīk. Patīk salikt toņus, piešķirt sejai citu raksturu un katrā dienā savu vai to pašu, ko vakar vai pirms nedēļas. :)
Ja bildējies ig, tad tāpēc, ka pašai patīk. Patīk atrast selfijam labāko leņķi un gaismas. :)
Ģērbies tāpēc, ka Tev tas patīk. Patīk taisīties un kasīties tās divas stundas, piemeklēt dienas dreskodu. :)
.
Lūk, tas jau ir tas, ko Tu dari, lai atrastu sevi - darot sev. Ne sociālajiem tīkliem vai kam citam. Un vienalga, ko, bet tieši to un tieši tā, lai Tev aizraujoši, patīk un interesē. ;)
Un tad arī uzzina, who am I. (l)
13.02.2018 23:28 | saite
 
Teikšu godīgi - tēmas pieteikumu izlasīju tikai pa diagonāli.
Bet man ir kaut kā tieši otrādi. Pilnīgi neietekmējos no FB un IG liktajām bildēm, jo redzu cauri tam. Un ar gadiem tieši esmu sākusi sevi novērtēt, kāda esmu, nevis mēģināt līdzināties kaut kādiem virtuāliem tēliem. Es tieši kādreiz visu laiku krāsojos un mēģināju izlikties tāda kā gribētu būt. Bet pēdējā gadā esmu sapratusi, ka tas ir tik neīsti, un vairs nekaunos iziet no mājas bez makeup, notizloties, darot jaunas lietas, un vispār neņemt galvā, ka mana dzīve nav "perfekta".
Jā, internets ir smadzeņu piesārņotājs. Iesaku daudz vairāk laika pavadīt ārpus tā - dabā, dzīvā vidē ;)
13.02.2018 23:44 | saite
 
Man ir otrādi. Jo mazāk sevi rādu sociālajos tīklos, jo labāk. Jo nevienu tāpat tas neinteresē! Un tas būtu jāsaprot visiem - nevienu neinteresē tavi entie selfiji un pusdienas :D
13.02.2018 23:55 | saite
 
Pagriez to otrādi. Ja krāsojies, tad ...

Par to ir šis video. Nevajag griezt neko otrādi. Tas ir tas, ko tie cilvēki dara - viņi sev ieborē, ka tā ir skaistāki, kādam vajadzīgāki utt, to nevajag darīt.
Par lietām, ko dari savam priekam, nekad neradīsies jautājums, vai to darīt vajag. Cilvēki, kas dzied dušā vai taisa putu pilis sēžot vannā, viņi nekad nevienam nejautā, vai ir ok tā rīkoties - viņi to dara, jo viņiem tas sagādā prieku. Tas, ko Tu darītu arī vienatnē, arī tad, ja Tevi neviens neredzētu, neizteiktu vērtējumu, tas ir tas, pie kā turēties. Ja tā ir kosmētika un apģērbs, ja šķiet, ka arī pēc gada uz vientuļas salas, ja tikai kāds regulāri nomestu paciņas ar jaunu apģērbu un kosmētikas krājumiem, joprojām liktos aktuāli no rīta uzkrāsoties, tad kosmētika ir Tava lieta un nav ko tur satraukties, ka sabiedrība var padomāt, ka droši vien aiz tās slēpies. Lai domā par Tevi, ja nekā svarīgāka nav par ko domāt. Kādu laiku atpakaļ uzzināju, ka mana lieta tā nav un tagad kosmētiku lietoju tikai gadījumos, kur tādu prasa dresscode. Iedomājieties tikai - gan uz banku, gan lielveikalu var aiziet bez kosmētikas un patiesībā tai pašai sabiedrībai, kas itkā kosmētiku uzspiež, ir dziļi pie pēcpuses, ir tā kosmētika Tev uz sejas, vai nav. Tāpēc - izvērtējam iemeslus, kāpēc izvēlamies to darīt un, ja vienīgais un patiesais iemesls nav tas, ka pašu tas aizrauj - izmet to ārā. No tā nav jēgas.
Nav nekā nosodāma arī sēdēšanā sociālajos tīklos, kādas bildes publicēšanā utt. Bet atkal jau - kāpēc dalāmies ar to, ar ko dalāmies? Ir prieks par to, kas ir attēlā un gribas dalīties ar to prieku, vai tomēr tā ir stundām radīta fotogrāfija, lai atstātu iespaidu uz pārējiem? Tev tas patīk, vai Tu domā, ka tas patiks citiem? Otrais ir nepareizais iemesls kaut ko izvietot sociālajos tīklos. Ja pirmais - kaut 200x dienā.
Jebkas, ko mēs ikdienā daram, ne tikai sociālie tīkli, ir vērtējams pēc šīs sistēmas - "Es to daru tāpēc, ka man tas patīk, vai tāpēc, ka citi grib, lai es to daru?" Gan darbavietas izvēle, cik nu to vispār iespējams izvēlēties patīkamu (Atceros diskusiju, kurā meitene vēlējās palikt strādāt par pārdevēju, bet vecāki spieda uz izglītību citā jomā un augstāku amatu), gan jebkura brīvā laika nodarbes izvēle, gan apģērba, make up utt izvēle - vai man tas patīk, vai es to daru lai patiktu citiem? Tas ir tas jautājums, kas sev jāuzdod, lai atrastu sevi.
14.02.2018 00:13 | saite
 
Izklausās, ka tev ir pārāk daudz brīvā laika un dzīvē nav īstu problēmu, ka vari atļauties divas stundas ģērbties un stundām raudāt kaut kādas vlogeres dēļ. Ej mācies, strādā, dari kaut ko noderīgu.
Un tas viss izklausās pietiekami nopietni, lai iesaistītu psihologu.
14.02.2018 00:25 | saite
 
Nez, man nav ne laika ne vēlēšanās soc portālos sekot svešām dzīvēm un censties līdzināties, spikot, šaustīt sevi, ka neesmu tāda :D es varu uzvilkt tkreklu, dzinsas, botas, sanjemt matus astē un braukt uz veikalu. Instagramā man nav selfiju, facebookā arī. Ir pāris bildes no celjojumiem un viss... kad dzīvē ir ko darīt ārpus online, tad arī šī problēma pazūd :D no tā izaug. 12 gadus atpakalj man bija svarīgi ielikt draugos, one, facebook seksīgu, perfektu bildi, pēc iespējas biežāk nomainīt utt, galerijas ar “perfekto” dzīvi - kad patiesībā viss bija perfekti tikai soc.portālos. Tagad ir otrādi, dzīvē viss ok, soc portālos klusums...
14.02.2018 02:16 | saite
 
Izlasīju tēmu un domāju, kas ar mani ne tā, ka manu dzīvi soc. tīkli neietekmē kā raksta autore. Izlasot komentārus varu nopūsties :-P
14.02.2018 04:49 | saite
 
Kāds vēl citu cilvēku atspulgs. Neviens neko nešpiko. Jo tas, ko redz apkārt, ir paša atspulgs.
Tev pašai neizklausās pēc pretrunas? Jā, arī pārējie ir tā cilvēka atspulgs, jo arī viņi špiko.
14.02.2018 08:05 | saite
 
Domāju, ka Tev vajag atgriezt šos mirkļus:
es varēju sēdēt žigulī rozā apakšbiksēs un izpūrušiem matiem skriet pa kukurūzas lauku

manā ieskatā, uz ko tādu cilvēki vairāk pavelkas, jā arī vīrieši, nekā uz to, kas ir VISUR. Citātā minētie piemēri pat būtu riktīgi kaifīgi randiņi. Varbūt esmu mazliet jukusi, bet es ticu, ka cilvēkam ir jābūt tādam, kā viņš ir, nevis skatīt blakus piemērus - jā nav labi čurāt biksēs un ir derīgi no Vogue noskatīt līdzīgu kleitu, ko vilkt uz izlaidumu, bet ir jāsaprot, ka tikai TU vari kādam pa īstam patikt, jo viss pārējais ir mainīgs, iedomātu tēlu nevar ilglaicīgi noturēt, tas rada distressu, kāds pašlaik Tevi ir piemeklējis.
14.02.2018 08:08 | saite
 
es varēju sēdēt žigulī rozā apakšbiksēs un izpūrušiem matiem skriet pa kukurūzas lauku
..
Citātā minētie piemēri pat būtu riktīgi kaifīgi randiņi.
Vot, tieši tādu meiteni vēlētos atrast. Tikai man labāk patiktu, ja viņa sēdētu zaļās apakšbiksēs. :D
14.02.2018 08:14 | saite
 
Visticamāk viņai tad bija kādi 7 gadi :-D
14.02.2018 08:30 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (2)