Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaimiņu kaķi

 
Labrītiņ :) Kā cīnaties ar kaimiņu kaķiem? Lieta tāda,ka kaimiņos ir divi kaķi, saimnieki tos izlaiž ārā, kāds, kurš iet iekšā- ielaiž, bet mājās saimnieks nelaiž, jo kaķis sēž un kāpņu telpā skaļi ņaud! Labi, tas tā. Bet pēdējā laikā kāpņu telpa ir vairākas x piečurāta, čuras protams, neviens neslauka. Vakar kāpņu telpa tika arī piekakāta! Mans mērs ir pilns!
Ko darīt? Ir ideja, pielikt pirmajā stāvā kādu paziņojumu, lai vaktē savus mīļuļus! Ir vēl kādi varianti?
22.01.2018 07:54 | saite
 
Kāpēc 1.stāvā paziņojumu? Vai tad pārējie kaimiņi arī ne tā rīkojas? Ja problēma ir ar vienu kaimiņu un tas nav ne dzērājs, ne narkomāns, tad sarunas jāved pa tiešo.
22.01.2018 08:11 | saite
 
Sākumā noteikti aprunāties ar kaķu saimnieku, bet nedomāju, ka tas dos rezultātu. Otrais solis, ziņot sētniecei vai mājas vecākajam (ja tāds ir) par problēmu. Beidzamais solis - saukt pašvaldības policiju. Izklausās smieklīgi, bet klaiņojoši dzīvnieki vai dzīvnieki, kuri atstāti novārtā, ir viņu kompetencē.
P.s. Nezinu, vai tas tā nostrādās, bet var mēģināt novietot kaķu kastīti kāpņutelpā. :-D
22.01.2018 08:13 | saite
 
P.s. Nezinu, vai tas tā nostrādās, bet var mēģināt novietot kaķu kastīti kāpņutelpā.

Mhmm.. un tur tiks mesti i činčiki i izkošļātas košļenes.
22.01.2018 08:15 | saite
 
 
Ak, jā. Par to neiedomājos, man ar kaimiņiem vienmēr veicies. :D Un, droši vien, ir naivi cerēt, ka, uz kaķa saimnieku, tāda rīcība atstās "audzinošu" efektu. :-/
22.01.2018 08:21 | saite
 
Scandinavian pirmajā-jo tad visi kaimiņi mājās ejot redzēs uzrakstu!
22.01.2018 08:30 | saite
 
Un kaķi ir divi-pirmajā un trešajā stāvā(3 stāvu māja), domāju,ka kaķis negantnieks ir pirmā stāva kaimiņiem, bet jau nu nav! pierādīt jau arī nevaru:(
22.01.2018 08:32 | saite
 
Un tie pirmā stāva kaimiņi arī ideāli-viņiem kaķis piečurā tieši pie durvīm un tur tās čuras 3 nedēļas stāv :D Es dzīvoju pa vidu un šoreiz piekakāts arī starp 1 un 2 stāvu!
22.01.2018 08:34 | saite
 
Ja dzirdi, kā ņaud, ej ar kaķi rokās pie saimniekiem, zvani pie durvīm un informē, ka pēc nākamās čupiņas vai peļķītes kāpņutelpā, kaķis dosies uz patversmi.
Nav nekā slikta, ja kaķis staigājas pa āru, bet tad viņam jāvar arī tikt iekšā momentā, nevis stundām jākvern trepēs.
22.01.2018 09:27 | saite
 
Kaķiem ir siksiņas? Ja kāds no kaķiem nav sterilizēts/kastrēts, bet tiek laists kopējā teritorijā, par to var uzlikt sodu, ja nelaiž atpakaļ mājās ilgāku laiku, tā jau ir vardabīga izturēšanās pret dzīvnieku, jo kaķis nav savvaļas dzīvnieks, viņam vajag telpas ziemas laikā.
Patversme viņam var būt nāves spriedums vai briesmīga dzīve gadiem ilgi būrī, jo dzīvniekus tik daudz nemaz neadoptē, īpaši, ja tie ir kaķi gados.
Ja saimnieki ir bezatbildīgi, kaķiem nav siksiņu, kas norādītu, ka kādam pieder un nav vienkārši pieklīduši no citas vietas, es taisītu sludinājumu ar bildēm, ka atrasti kaķi, ja neviens nepiesakās, meklētu jaunas mājas. Ja piesakās, zināsi, kuram turpmāk sūdzēties vai uz kurieni sūtīt policiju.
22.01.2018 11:18 | saite
 
Vainīgs jau nav kaimiņš - viņš izlaiž ārā kaķus, bet koridorī viņi nonāk dēļ tiem, kuri viņus tur ielaiž pēc tam.
Ja kaimiņš nav mājās, bet kāds ielaiž viņu kāpņu telpā, protams, ka rezultāts ir kāds ir.
Faktiski vajadzētu paziņojumu "Lūdzu, kaķus iekšā nelaist" vai kaut kā tā. Jo ko kaimiņš izdarīs? Kaķi ir pieraduši iet ārā, ja viņus nelaidīs laukā var dzīvoklī traci uztaisīt. Par to arī vajag padomāt.
Bet kaimiņu vienalga arī protams vajag informēt par radušos problēmu. Bet klupt virsū ar pašvaldību? Viņš jau novārtā nav viņus atstājis, par klaiņojošiem dzīvniekiem arī nenosaukt. Pārspīlēti.
Cilvēciski informē kaimiņu un izdomājat kopā, ko darīt. Sadarbojaties.
22.01.2018 11:24 | saite
 
Kā nav atstājis novārtā? Ir ziema, salss. Nemaz nepieminot faktu, ka kaķim ĀRĀ ir auksti, viņam nav arī pieejams ūdens un ēdiens, kad tas ir nepieciešams. Izlaist dzīvnieku ārā nepieskatītu un uz n stundām atstāt "mātes dabas" aizgādībā, ir nolaidība un cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku.
22.01.2018 11:29 | saite
 
A variants, kad kaķis pats prasās ārā neeksistē?
Man radinieki kaķi pat mājās nevar noturēt, viņš pa dienu grib ārā un viss. Ziema vai vasara, bet nežēlīgi ņaud pie durvīm ja nelaiž laukā. Izlaiž no rīta, bet mājās pats atnāk vakarā.
Pa dienu ienāk tikai paēst un viss.
Un tā arī ir cietsirdība? Ja pats kaķis izvēlas iet ārā, kaut viņam ir iespēja palikt iekšā?
Kamēr ar kaimiņu neparunās, tamēr īstenību neuzzinās un sākt apsaukt par nežēlīgu, cietsirdīgu cilvēku ir netaisnīgi. Uzzinās kas un kā un tad lūdzu - spriedumi un apsūdzība.
Jā, aizdomīgi liekas pēc tā, ka pat pie savām durvīm nesavāc, tas jau norāda uz nesmukumu, bet vienalga - ir jārunā.
Ir nesmuki kaut kur vērsties, kaut kam sūdzēties, pirms ar pašu "vaininieku" nav izrunāts nekas.
22.01.2018 11:42 | saite
 
Vainīgs jau nav kaimiņš - viņš izlaiž ārā kaķus, bet koridorī viņi nonāk dēļ tiem, kuri viņus tur ielaiž pēc tam.
pareiz nav ko laist ieksa ara ziema, lai salst majas kaki ara ja?
mums kaiminienei ir kakis, bet dargs meinkūns un so ara nelaiz. Vasara ved uz vasarnicu.
22.01.2018 12:04 | saite
 
Susurrins viegli pateikt-nelaist iekšā, bet ejot pa durvīm viņš pats ieskrien! Neesmu arī varmāka,lai ar kāju spertu! Un manuprāt, kaimiņiem par kaķi pofig, jo kāpņu telpā viņš var ņaudēt stundām! Piebildīšu-esmu mājās tikai vakarā pēc plkst. 20tiem..
22.01.2018 12:07 | saite
 
Susurrins
Pašvaldības policiju es ieteicu kā trešo iespējamo risinājumu. Tava norāde ir nevietā.
Kas atriecas uz kaķi - loģiski, ka var laist ārā, ja ir iespēja laicīgi ielaist atpakaļ. Tādā gadījumā, tā nav nolaidīga attieksme pret mājdzīvnieku. Ar savu piemēru Tu pateici to ko es jau rakstīju - kaķis, kura saimnieki nav mājās nevar tikt padzerties vai paēst. Tavi radinieki šādu iespēju nodrošina, tas ir pavisam kas cits.
Arguments, ka kaķis naud dzīvoklī neiztur kritiku. Saimniekam pašam jātiek galā ar savu dzīvnieku nevis kaimiņiem jāvāc aiz kaķa čuras, fekālijas, jāseko līdzi nelaišanai vai kaut kur laišanai un jāklausās ņaudēšana akustiskā telpā.
Dzīvnieks ir saimnieka izvēle un atbildība. Viņam nav tiesību traucēt ar to pārējos.
22.01.2018 12:20 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!