Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parāds nav brālis

 
Sveika! Jau kādu laiku briest problēma. Pavasarī māsas vīram bija problēmas ar darbu, viņi nevarēja nomaksāt vienu mēnesi komunālos rēķinus un paēdināt ģimeni. Situācija bija tāda, ka viņas vīram bija tikko sākts bizness, tāpēc grūti ar naudām. Es ar savu vīrieti viņiem aizdevām priekš mums paprāvu naudas summu, nedomājot, ka sekos problēmas (līdz šim vairākas reizes aizdevām, un viņi bez problēmām atdeva), jo tā tomēr ir ģimene, negribējās arī prasīt parakstus un parādzīmes. Tā kā ar māsas vīru tieši nekomunicējam tikai čau čau līmenī, tad prasīju māsai, kā ar naudām. Uzzināju, ka vīrs ir nopircis tiesības, tagad jau brauc ar auto, pērk savam biznesam visādas dārgas iekārtas. Pagājušo nedēļu vīrs aizlaidās, atstājot sievu ar 2 bērniem un bez darba. Vēlējos uzzināt, ko Jūs darītu šādā situācijā? Kad māsa prasīja vīram parādu, viņš teica: pati vainīga, ka uzticējies. Negribas tādu lielo naudu norakstīt, jo mans vīrietis par to atgādina, kas man pašai nav patīkami. Prasīt māsai atdot parādu arī nevaru un visticamāk nevarēšu nekad, jo viņa nu ir bez darba un ar bērniem, un rēķiniem, bet ar viņas vīru mums komunikācija vispār nav. Protams,zvanīt un iet runāt,bet,ja pasaka,ka nedošu un viss? Ko reāli var iesākt?
20.01.2018 14:15 | saite
 
Man jau šķiet, ka šādā situācijā neko nepadarīsi... Sadabūt cilvēku rokā nevar, pierādīt to, ka naudu esat devuši, arī nevar... (t)
20.01.2018 14:22 | saite
 
Ar naudas aizdošanu diemžēl ir tā, ka pastāv risks to neatgūt. Tāpēc, ja aizdodu, tad tikai tik, cik esmu gatava atdot.
.
P.S. Reiz aizdevu lielāku summu un vēl joprojām to neesmu atguvusi, lai arī cik ūdeņu aiztecējis. Tā man bija mācība neaizdot bez apdoma.
20.01.2018 14:22 | saite
 
Nu tu neko nevari dabūt atpakaļ, jo likumiski tā nauda neeksistē, skaidra nauda - nav pierādāms ka bija, aizdevums - tāpat neviens papīrs to neapliecina
20.01.2018 14:23 | saite
 
 
Ak, autore, tiešām neapskaužu jūs. :-/
Diemžēl, diemžēl neko daudz likuma ietvaros jūs izdarīt nevarēsiet. Toties būs tāda dzīves skola tagad, visam mūžam pietiks!
20.01.2018 14:24 | saite
 
Jā aizdošanas zelta likums- aizdod tikai tik, cik nav žēl, ja neatdos.
20.01.2018 14:26 | saite
 
Var gan:
Palīdzēt māsai pēc šķiršanās dabūt lielāku daļu veča īpašuma, tas ir grūti, ja viņš nav tik slīpēts, ka visu jau nokārtojis, tāpēc jārīkojas ātri. Savam vīrietim kaut vai pati sakrāj un atdod, pasakot, ka māsa atdeva, ja viņš Tev ir tik neiecietīgs un nepacietīgs.
katrs no kaut kā baidās, nobiedējiet masas vīru ar kaut ko nopietnu, sākot ar biznesa zaudēšanu un beidzot... to jau jūs paši ziniet, jo Jums bija ciešāks sakars ar to kungu. Lai māsa arī palīdz viņu sadabūt rokās, jo tas ir arī viņas bērnu nākotnes jautājums...
20.01.2018 14:28 | saite
 
Runā, ka, ja cilvēks neatdod parādu, tad dzīve paņems to naudu no viņa. ;-), bet šajā gadījumā domāju izrunāties ar savu vīrieti un aizmirst to naudu.
jūtu līdzi autores māsai..vīrs uzsāk biznesu un tikko labi sāka iet, tā uzreiz aizmūk no ģimenes un atstāj parādus un bērnus. Kas notiek ar mūsdienu vīriešiem? Viņi precējušies?:-/:-/
20.01.2018 14:29 | saite
 
Kas notiek ar mūsdienu vīriešiem?

Tādu visos laikos ir pieticis.
20.01.2018 14:30 | saite
 
Oficiāli māsa ir līdzīpašnieks biznesam,jo kad tika kārtotas visas lietas vīram oficiāli bija maksātnespēja.
20.01.2018 14:32 | saite
 
Bet tas tiesām ir vājš mierinājums, ka kādreiz karma pamodīsies, pamodīsies gan, bet māsai ar bērniem ēst vajag šodien un labs jurists un profesionālie naudas izsitēji, kuri gan paņems 50 % no summas, bet vienalga, kaut ko atdabūsiet, šeit būs tieši vietā :)
20.01.2018 14:34 | saite
 
Nē,parādu es tiešām netaisos aizmirst.
20.01.2018 14:34 | saite
 
miss99, tad tas jurists māsai vel steidzīgāk un cītīgāk jāmeklē, pat bail iedomāties, kādus kredītus un ne tikai var uzkarināt māsai, Jūsu summa būs piliens sūdu jūrā...
Es vismaz 5 variantus no viņa puses, kā var uzmest ģimeni, redzu.
Jums visiem jāaizmirst tā summa un jāsāk tērēt vairāk - māsas glābšanai.
Nežēlīgi skan, bet patiesi...
20.01.2018 14:37 | saite
 
tavā vietā vērstos pie jurista - iespējams, pastāv varbūtība naudu saņemt atpakaļ -, bet vispārināti un neiedziļinoties civillikumā rakstītajā ir grūti ieteikt, kā rīkoties, jo jūsu lielākā problēma ir tajā, ka nav neviens papīrs, kas apliecinātu māsas bijušā vīrieša aizņēmumu no jums.
20.01.2018 14:47 | saite
 
Jā,tā ir mūsu lielākā problēma,ka nav nekā taustāma,tikai sms,ka viņš ir aizņēmies to naudas summu,aizdevām arī skaidrā ne ar pārskaitījumu. Māsai esmu teikusi,ka viņa kā līdzīpašnieks var iet pieprasīt savu daļu ienākumu,jo ir dzirdēts,ka bizness tagad nepelna slikti,bet no viņas puses spriežu,ka vēl cer,ka abi salabs (t)(t)
20.01.2018 14:51 | saite
 
Lai nu kam es aizdodu vienmēr ir parādzīme, izņemot 1 pakāpes radiniekus,
20.01.2018 14:52 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad