Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dāvana skolotājam

 
Tagad skatos Beztabu un domāju, vai, par cik un cik bieži Jūs metaties savu bērnu skolotāju dāvanām? Ko parasti dāvināt?
06.12.2017 20:19 | saite
 
Mūsu pirmsskolā parasti ir dāvanu karte 30 eur vērtībā katrai skolotājai un auklītei. Iepriekšējie vecāki dāvināja Ziemassvētkso un arī ģimenes dienā. Kā būs šogad - tad jau redzēsim.
Ko stāstīja bez tabu par šo tēmu?
06.12.2017 20:26 | saite
 
Es, kā pavisam nesen izbaudījusi būšanu skolotāja amatā, iesaku uzdāvināt skolotājam labu, pieklājīgu un centīgu skolēnu, kurš ciena savus skolotājus :)
Man ar to būtu vairāk kā vajag uzdāvināts.
06.12.2017 20:28 | saite
 
Metamies kopējai dāvanai (lai ir kaut kas foršāks, noderīgāks), mēdzu piepirkt vēl kādu gardumu no savas puses, bet pēc šī gada dāvināšanas diskusijām jau sāku baidīties :)
.
Tā reāli rēķinot, samesties kopīgai dāvanai pat sanāk lētāk, nekā katram nopirkt kaut ko cik necik jēdzīgu, pat ja nieciņu.
06.12.2017 20:30 | saite
 
 
Es, kā pavisam nesen izbaudījusi būšanu skolotāja amatā, iesaku uzdāvināt skolotājam labu, pieklājīgu un centīgu skolēnu, kurš ciena savus skolotājus

++
____
Man kā ne-klases audzinātājam ir savādāk, bet ik pa brīdim kāds ko uzdāvina. Vārda dienā bērni sadāvināja šokolādes. Ir vairāki, kas uzzinot, ka pēc nedēļas precos man atnesa puķu pušķus, konfekšu kastes. Vēl viena meitene kādu brītiņu centās izspiest, ko man atvest no ceļojuma. Es tagad nevis lielos, bet doma ir par to, ka ja skolēnam ir vēlme ko dāvināt skolotājam - tas ir viens. Otrs ir to darīt, jo visi pārējie tā dara. Tas pats attiecas vecākiem, ja vēlies pateikties - bieži vien tas individuālais mutiskais paldies vai vēstule eklasē ir pat daudz nozīmīgāk kā kāda kopēja dāvanu karte.
06.12.2017 20:39 | saite
 
**un individuālais paldies ir domāts, kā burtiski "Paldies!" nevis aploksne vai vēl kas cits
06.12.2017 20:39 | saite
 
Man arī reiz bija tas gods izbaudīt būšanu skolotāja amatā, un vis, visforšāk ir, ja cilvēki no malas uzslavē tava skolnieka sasniegumus - tad ir tāds
06.12.2017 21:09 | saite
 
Jomajo, lasu un tā vien gribas piezvanīt KNAB'am. Kad mācījos mums bija klases fonds un skolas fonds, vēlāk arī remonta fonds, tagad skolotājiem vēl ir jādāvina 30 eiro dāvanu kartes. Tiešām var just ka valstī ir bezmaksas izglītība. (t)
06.12.2017 21:50 | saite
 
Jomajo, lasu un tā vien gribas piezvanīt KNAB'am. Kad mācījos mums bija klases fonds un skolas fonds, vēlāk arī remonta fonds, tagad skolotājiem vēl ir jādāvina 30 eiro dāvanu kartes. Tiešām var just ka valstī ir bezmaksas izglītība.

Gandrīz vai nicinu šādus komentārus.
Neviens netiek spiests maksāt - ja vēl par konkrēto sižetu tad - vecāki paši izdomā savā starpā, ka taisīs pārsteigumu, sakaujas savā starpā, kur kaut kāda problēmu (ne naudas patiesībā) mātīte vai papiņš no klases/grupiņas saceļ haju. Tiešām domāju, ka tur ir iekšējas problēmas, nebaidos to paust. Un arī piebilde par to, ka dvēseliski nestrīdies par ko tādu, ne taisa marasmu tur, kur tā nav - tas jau daudz parāda par to cilvēku. Un par to, ka mainās stundās attieksme - nu banālais teiciens no tiem vecākiem, kuri grib realizēt sevi, bet nesanāk, un tad jānodarbojas ar sviestu. Tad par ārstu pateicībām arī parunājam, radniecīga lieta (algas gan citas, bet šeit nav runa par algu kompensēšanu). Un vidusskolās lielākā daļa skolēnu jau paši pelna, var izlemt piemest ar visiem klasesbiedriem vai nē, nesit nevienu vai neizslēdz, ja nepiedalies. Normāli cilvēki piemetīs kaut vai eiro un visi sapratīs, ja vairāk nevar - bet sirsnīgi kaut ko izveidos. Tie, kas var atļauties, piemet vairāk un viss. Paši bērni arī bieži vien vēlas kaut ko sagatavot, jā, nopērk kaut ko, klāt piedzejo pantiņu un feins paldies par viņu visu ganīšanu, jo skolotāja darbs, manuprāt, ir milzīgs. Otra vieta, kur bērns visvairāk pavada laiku un veidojas par cilvēku. Var bez tā, domāju mantisku dāvanu, bet ne saprātīgs cilvēks besīsies par to un vēl rakstīs kļauzas, ka skola pieprasa, lai bērni pasniedz kaut ko. Gluži kā darbā, studijās vai daudz kur citur mēdz kaut ko sarūpēt, kaut vai kopējo galdu pēdējā darba dienā, gluži tas pats. Vēl piebildīsim, ka uz svētkiem - un ne tikai - arī skolotāji par savu naudu pērk kaut ko bērniem, končiņas sporta dienā, lai uzmundrinātu, vai vēl dažādos gadījumos (svētki vai ne svētki, bet māca dalīšanās kultūru arī tādā veidā). Un tur gan kāds bērns vēl pasaka, ko tik maza saldumu paciņa. Ja vecāks ir tuk tuk un ārdās par šo, tad man žēl viņu bērna.
06.12.2017 22:04 | saite
 
Neviens netiek spiests maksāt

Nē, nu ja visi piekrīt maksāt, tad man nav nekādu pretenziju. Vienkārši ir redzēti gadījumi, kad klases komiteja, kura sastāv no kādiem 5 cilvēkiem, nosaka ka visiem vecākiem ir jāmaksā konkrēto summu un tas no malas izskatās tiešām dīvaini. Pret klases fondu mani arī nav nekādu pretenziju, bet skolas vai remonta fonds man gan nav saprotams.
06.12.2017 22:32 | saite
 
Ir aktīvie vecāki, kuri uzņemas sagādāšanu, aizvešanu un visu ko gan dažādos projektos, gan ēnu dienās utt. - viņi arī virza ideju starp vecākiem, normāli vecāki piekrīt, nolemj ko un kā labāk atbilstoši visu iespējām - pat ja viens pret, nu lai viņš paliek, tie, kas vēlas, tie sarūpē, ne bīda tik stulbus tekstus par bezmaksas izglītību - jo runa nav par to vispār.
06.12.2017 22:45 | saite
 
Atceros, ka skolas laikā visi sametāmies naudiņu un uzdāvinājām skolotājai TV :-) tiesa, tas bija uz izlaidumu. Man jau šķiet forši, ja skolēni un vecāki apsveic skolotāju svētkos! Kā nekā skolotājs ir tieši tā persona, kas ar bērnu nodarbojas visvairāk :-)
07.12.2017 08:40 | saite
 
Atbalstu tikai dāvanu uz izlaidumu. Pārējiem svētkiem nē. Kurš grib, tas arī lai dāvina... Jo nu skolotāji saņem algu par savu darbu. Tik pat labi ejam dāvināt dārgas dāvanas ārstiem, medmāsām, sanitāriem - viņi jau arī dara smagu darbu.
Var uzdāvināt kaut ko simbolisku - piparkūkas uz Ziemassvētkiem, puķi uz dzimšanas dienu, bet priekš kam dāvināt naudu!
Atceros, ka manos skolas gados, uz katriem svētkiem tika vākta nauda, žēl vecāku, jo mēs bijām pieci bērni, kopā aizgāja milzīga summa, kuru būtu iespējams iztērēt lietderīgāk...
07.12.2017 09:01 | saite
 
Bernudārzā metamies uz dāvanu kartēm pa 5 euro no katra bērna. Man tiešām gribas apsveikt audzinātājas! Vēl kādas končas personīgi aiznesīšu.
07.12.2017 09:47 | saite
 
Skopumam nav robežu. Pat neizplūdīšu komentāros, jo reāli apriebies malt vienu un to pašu. Kopš Oktobra beigām - top tēma. :-D
07.12.2017 09:49 | saite
 
Pirmsskolas izglītības iestāde. Fonda nauda 20€ semestrī. Atsevišķi - Ziemīšonkam, dāvanām audzinātājām, mūzikas skolotājam, vadītājai, viņas vietniecei. Atsevišķi jāgādā visi darbiņiem nepieciešamie materiāli. Atsevišķi jāmaksā par visiem pasākumiem katru mēnesi. Vēl atsevišķi katru gadu tiek diedelētas dekorācijas, pagarinātāji utt.
Es neesmu kasīgā mamma, samaksāju un miers. Tomēr, trīs māmiņu konsīlijs uz pretestības grupējumu, arī kādas trīs mammas, izdara baisu spiedienu ar tekstiem "kā var savu bērnu tā nemīlēt, kā var negribēt dot visu to labāko, tā summa ir tik niecīga" utt. Apgalvot, ka iekšēji, starp vecākiem, notiek kompromisu mākslas demonstrācijas ir pilnīgi lieki. Nekā tamlīdzīga. Ir čupiņa, kurai viss vienalga, jo negribas laiku tērēt, lai diskutētu ar tām marasmātiskajām mammām, kuras savstarpēji nespēj un nekad nespēs viena otru un nevienu citu sev apkārt saprast. Un tā tas ir bijis visos laikos un man zināmajās kompānijās.
Draudzīgs vecāku kolektīvs, kurā pastāv vienprātība un valda demokrātija, nepastāv vai pastāv tik reti, ka godājiet un kļūstiet par ticīgo, ja sastopiet. :D
07.12.2017 09:59 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (23)