Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvoklis, rēķini

 
Tātad man ir izveidojusies ļoti interesanta situācija.
Pirms trijiem mēnešiem tik paņemts dzīvoklis izīrēšanai caur aģentūru(ne Latvijā), parakstot līgumu uz gadu. Jautājumā par komunālo maksājumu veikšanu tika atbildēts, lai gaidām vēstuli. Nekāda vēstule tā arī nav atnākusi. Turpina tikai nākt uz iepriekšējā īrnieka vārda, kur mēs nolēmām atplēst un paskatīties, un kā izrādās, šis īrnieks pats nav maksājis pilnībā neko. Tika parunāts vēl ar kolēģiem darbā un izrādās, ka šis nav tāds vienīgais, ir daudzi, kas vienkārši nemaksā(konkrēti paši pilsoņi, kas dzimuši un auguši savā valstī).
Bet lieta tāda, ka mēs esam spējīgi maksāt, bet ja jau vēstule nenāk, tad nenāk, tad kāpēc man būtu pašai jāzvanās un jājautā, kad beidzot varēsim maksāt rēķinus?:-D
Vēl pie tam dzīvoklī bija šādi, tādi defekti ko labojām par savu naudu,par cik aģentūra ignorē vēstules un neatbild.
Ko Jūs darītu šādā situācijā?Būtu godīgie pilsoņi vai atstātu visu kā ir.?
14.11.2017 23:52 | saite
 
Vēl jāpiebilst, ka uzturēšanās konkrētajā valstī arī nav uz visu dzīvi.
15.11.2017 00:16 | saite
 
Es zvanītu un prasītu
1) Kāpēc es neesmu brīdināta, ka dzīvoklim ir parādi un, ka tos segt netaisos.
2) Kur ir mana vēstule.
21gadsimtā Tu nekad nezini, kurā brīdī svešā valstī savārītas ziepes Tev atspēlēsies tajā, kur būsi pēc laika.
15.11.2017 06:10 | saite
 
Es šajā situācijā, protams, vēlētos nemaksāt, bet, vai to darītu - nu nezinu, kā citās valstīs, bet Latvijā parādi nekur nepazūd, stiepjas līdzi daudzus gadus pat šogad no 2001.gada. Nav teikts, ka summu piedzīs, bet izbojās nervus/komforta zonu kādās dzīves situācijās gan.
Turklāt tavā situācijā, kad ir tāda nenoteiktība, ieteiktu jebkurā laikā būt gataviem telpas atstāt, jo aģentūra šķiet nenopietna un jo par tām nemaksājiet.
15.11.2017 08:18 | saite
 
 
Nezinu kā ir ārzemēs, bet Latvijā parāds nav brālis un agri vai vēlu tas uzpeldēs. Tiesu izpildītāji pat piedzen grašus, kas apauguši ar procentiem, un pārsteidzoši atcerēsies dažus gadus vecus piemirstus parādiņus.
Ieteiktu neignorēt, nesasmērēties un izrādīt iniciatīvu šajā jautājumā.
Jaunieši tik daaaudzi ir parādu jūgos, jo domā ka aizmirsti, nekā nebija, nauda jāatdod būs.
15.11.2017 09:13 | saite
 
Par Latviju viss ir zināms un nekad nekādos parādos neesmu bijusi,bet šeit ir cita valsts un savādāks maksāšanas uzstādījums.
Nauda par īri tiek novilkta pa taisno no kartes, nemaksāti tiek komunālie,par ko bija jāuznemas agentūrai, attiecīgi pazinojot visām iestādēm,kas atbild par ūdeni,elektrību un council tax. Komunālie un dzīvoklis šeit nesaistās kopā. Piemēram,kā Latvijā-nemaksā par komunālajiem,tātad gaidi,kad drīzumā atnems tavu privātīpašumu. Šeit kā tiec pieregistrēts pie attiecīgās adreses un nemaksā,tas tev vilksies līdzi jebkur kur tu dzīvosi un mest ārā pēc likuma nedrīkst. Es pat varu pēc likuma nemaksāt par īri uz pusgadu un mani nedrīkst mest ārā,jo paši vainīgi,ka ielaida savās telpās.
Līdz ar to ne īpašnieks,ne agentūra no tā necieš,bet nabadzins paliek iepriekšējais īrnieks,kuram acīmredzami ir vienalga.
Es nerakstu attaisnojumus,bet reālu situāciju.
15.11.2017 09:48 | saite
 
Attiecīgās iestādes vienkārši par mums nezina,tāpēc saku,ka interesanta situācija :-D
15.11.2017 09:52 | saite
 
Un dzīvoklim nav parādu,bet gan parāds personai,kas tajā mitinās. Svešas vēstules atplēst nedrīkst,tātad būtībā mēs neko nezinam.
15.11.2017 09:59 | saite
 
Es, iespējams, līdz galam neizprotu situāciju, bet man būtu bail, ka vecā īpašnieka rēķini nepārlec uz mani, jo es jau tur dzīvoju, papīri ar laikam ne līdz galam nokārtoti, ja jau aģentūra klusē...
15.11.2017 10:39 | saite
 
Un tāds pats parāds būs arī jums pēc tam :-D
15.11.2017 10:43 | saite
 
nemaksāti tiek komunālie,par ko bija jāuznemas agentūrai, attiecīgi pazinojot visām iestādēm,kas atbild par ūdeni,elektrību un council tax.

tie tagadējie komunālie (3 mēneši ko dzīvojat) nāk tā kā uz veco īrnieku vēl? aģentūra nav paziņojusi, ka mainās īrnieki vai kā? nevar saprast īsti..
15.11.2017 10:47 | saite
 
Mums nevar būt iepriekšējā īrnieka parādi,vinam vispār parādi velkas jau no 13.gada.
Var prasīt maksāt tikai par nodzīvoto ar tādu datumu ar kuru ievācāmies.
Agentūrai galvenais ir īres maksa.
Varbūt izklausās neticami,bet tā ir :-D būtībā Es jau zinu ko darīšu, tikai gribēju padiskutēt par šāda veida situāciju.
15.11.2017 10:55 | saite
 
Selina Jā tieši tā!
15.11.2017 10:56 | saite
 
hmm, nu tad es laikam būtu godīgais pilsonis un pati uzplītos aģentūrai, jo man būtu bail, ka vecais īrnieks vai aģentūra (kad uzzinātu/apjaustu ka paši ir nolohojušies) mani varētu iesūdzēt tiesā vai taml.. jo nu nav jau tā, ka nebūtu zinājusi, ka komunālie jāmaksā un ja jau līgums par mājvietu noslēgts un no kartes novelk īres naudu, tad jau savilkt kopā to, ka komunālie jāsedz man ir diez gan vienkārši.
15.11.2017 11:06 | saite
 
katrā gadījumā es negribētu, lai man pēc gadiem 10 atsūta rēķinu, jo nu velns viņu zina kas es būšu un vai būs man nauda :-D
15.11.2017 11:08 | saite
 
Iepriekšējais īrnieks var sūdzēt tiesā tikai agentūru, mums ar vinu nav nekāda sakara,un vispār vina situācija ir neizprotama,jo sanāk,ka kaut kur jau dzīvo, bet neregistrē maksājumus uz sava vārda un pats nepazino par citu dzīvesvietas adresi.
Pati agentūra mūs nevar sūdzēt tiesā,jo paši nolohojās,būtībā Es pat varu izlikties par stulbu imigrantu,kas nesaprot kādi ir komunālie maksājumi un kā vinus vajag apmaksāt:-D,līdz ar to gaidām tik vēstuli.
15.11.2017 11:16 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (19)