Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sabiedriskās attiecības

 
Cik pieprasīti ir sabiedriskie attiecību speciālisti Latvijā? Kāda ir vidējā alga? Kurā augtskolā, lai labāk apgūst šo profesiju? Varbūt kāda var pastāstīt par sabiedrisko attiecību speciālista darbu vadoties pēc savas vai paziņu pieredzes? (l)
14.11.2017 17:03 | saite
 
Manā redzeslokā ir tā, ka tas ir baigi atkarīgs no paša cilvēka. Ir radiniece, kurai nu jau pie 30 tūlīt un pirmā darba vieta (vispār pirmā) bija laikam 25 gados un strādā par pārdevēju, kaut arī ir izmācījusies sabiedriskās attiecības (ja nemaldos gan bakalaurs, gan maģistrs pat), bet kā var redzēt - pie darba savā jomā nav tikusi. Neskatoties uz to, ka vidusskolā mācījās uz deviņniekiem pat pēdējās klasēs un augstskolu diplomi ir. Tad ir cilvēks pazīstams, kurš veiksmīgi darbojas šajā jomā bez augstākās un pelna priekš LV algām - labi, vienmēr ir ļoti aizņemts un vienkārši viņš šajā jomā ir kā zivs ūdenī! ;) Tas papīrs jau var palīdzēt, bet nav obligāts (protams labāk, ka ir, nekā, ka nav), bet ja nav lemts un Tu nejūti to kā "savu" nišu, tad nekas tur nesanāks.
14.11.2017 17:23 | saite
 
Kerija, viss slēpjās harizmā. Ja tas cilvēks neuzrunā darba devēju, tad viņam kaut visi 10nieki skolā varēja būt..
14.11.2017 17:53 | saite
 
Ir tāda izglītības programma Sabiedriskās attiecības, vajag tikai iemācīties izmantot google.lv
Izglītība šajā nozarē ir būtiska, reti kurš var iefiltrēties bez tās, tad viņš ir īpaši atraktīvs, ar personīgajām aktivitātēm pierādījis savas spējas, mērķtiecīgs, vai kāds ieliktenis. ;-)
14.11.2017 17:58 | saite
 
 
Iegoglee algas.lv un apskati vidējo algu Latvijā.
14.11.2017 17:59 | saite
 
Rosèy vai arī vienkārši nebija lemts viņai, bet viņa izmācījās, jo gribēja kļūt sabiedriskāka... Izskatās, ka tā tas nestrādā, tas strādā tieši pretēji! Tāpat man bija. Izmācījos, bet sapratu, ka tas nav man. Jaunībā bieži mēs gribam ne to sev piemērotāko. ;) Jā, piekrītu, ka arī harizma, bet katram ir sava vieta un tad arī tā harizma vai attiecīgā enerģija darbojas katrā vietā vai "neštimmē" neīstajā vietā.
14.11.2017 18:07 | saite
 
Nu, uzprasi Simsonam, cik viņš ir pieprasīts. Man jau liekas, ka pēdējā mēneša laikā viņš ir visur - pat, ja atvērsi bundžu ar šprotēm, vispirms aizdomājies - a ja nu...
14.11.2017 18:11 | saite
 
Kerija, jā, bet, ja šis darbs neder tāpat kā svārki, tad ar varu “neuzvilksi”. Pareizi ir
14.11.2017 18:19 | saite
 
Ko Tu saproti ar darbu sabiedriskajās attiecībās? Kur Tu vēlētos strādāt un ko darīt. Sabriedriskās attiecības ir ļoti plašs jēdziens. Šādas studiju programmas ir vairākās augstskolās. Esmu gan studējusi, gan strādājusi šajā jomā. Ja vēlies, uzraksti PM.
14.11.2017 19:09 | saite
 
LV jau daudzus gadus ir milzīga humanitāro un sociālo zinātņu speciālistu pārprodukcija.
14.11.2017 19:27 | saite
 
Ja nav konkrēta priekšstata, ko un kur vēlies darīt sabiedrisko attiecību jomā, tad īsti neiesaku studēt. LU SZF katru gadu pabeidz ļoti daudz cilvēku, nu nav viņiem visiem, kur strādāt. Ja gribi kādam uzņēmumam administrēt fb lapu un Instagram kontu, tam nevajag augstāko izglītību. Algu amplitūda arī ir ļoti liela, fb lapas administratora alga krietni atšķirsies no zīmola tēla veidotāju komandas vadītāja algas, ja ir talants, var labi nopelnīt, ar pliku izglītību labs darbinieks nesanāks.
14.11.2017 20:02 | saite
 
LV jau daudzus gadus ir milzīga humanitāro un sociālo zinātņu speciālistu pārprodukcija.

Gluži kā gandrīz visu citu, protams var izcelt dažas eksaktās jomas īpaši.
14.11.2017 20:59 | saite
 
Ir radiniece, kurai nu jau pie 30 tūlīt un pirmā darba vieta (vispār pirmā) bija laikam 25 gados un strādā par pārdevēju, kaut arī ir izmācījusies sabiedriskās attiecības (ja nemaldos gan bakalaurs, gan maģistrs pat), bet kā var redzēt - pie darba savā jomā nav tikusi.

viss slēpjās harizmā.

Pārtulkojot uz normālo valodu, tad viņa pietrūka īso svārku un blūzītes ar dziļo izgriezumu. :-P
Fergie varbūt paskaties tehnisko zinātņu virzienā. ;-)
14.11.2017 23:31 | saite
 
LV ļoti daudziem uzņēmumiem nemaz nav sabiedrisko attiecību speciālistu, labākajā gadījumā ir kāds kas administrē to info kas nokļūst sociālajos tīklos un internetā. Lielajos uzņēmumos algas ir ļoti atšķirīgas. Varētu būt vidēji 800-1000€ pēc nodokļu nomaksas ierindas speciālistam. Tikai soc. tīklu administrātoram krietni mazāk, nodaļas vadītājam noteikti vairāk. Ļoti atkarīgs no uzņēmuma. Darba vide arī var būt ļoti atšķirīga - lielos uzņēmumos, kas bieži parādās presē un ir interese no žurnālistu puses, darbs ir diezgan saspringts. Drukāt preses relīzes, likt mājaslapā, pārraudzīt soc. tīklus utml. ir samērā mierīgi. Bieži vien, studējot šo profesiju, nav īstas izpratnes kāda ir darba ikdiena, ko vispār nozīmē šī studiju programma. Ieteiktu to apdomāt, saprast kādā virzienā gribi darboties. Par saviem studiju kolēģiem varu teikt , daudzi darbojas ar sabiedriskajām attiecībām saistītās jomās, bet ne klasiskā izpratnē kā sabiedrisko attiecību speciālisti.
15.11.2017 00:31 | saite
 
LV jau daudzus gadus ir milzīga humanitāro un sociālo zinātņu speciālistu pārprodukcija.

Speciālistu būtu jāliek pēdiņās, jo daudzi izmācās (izvelk) tikai diploma dēļ, bet ne jau tāpēc, ka tiešām gribētu tajā jomā darboties. Daudzi pat iestājas un īsti nezina, kur, bet tik zina, ka tur esot vieglāk... :-D
15.11.2017 07:02 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (37)