Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ņemti kredīti cilvēkam neapzinoties

 
Sveiki.
Kā ir ja cilvēks slims ar šizofrēniju un ir ņemti kredīti tāda stāvoklī,jābūt slēdzienam ka cilvēks ir slims ar šizofrēniju?
25.10.2017 12:31 | saite
 
Lai vispār cilvēkam piedēvētu šizofrēniju, jābūt konkrētai, skaidrai, neapstrīdamai ārsta uzstādītai diagnozei.
25.10.2017 12:33 | saite
 
Skaidrs!bet pēc tā ka ir uzstādīta skaidra,konkrēta,neapstrīdama diagnoze,kas tālāk notiek?
25.10.2017 12:39 | saite
 
Vai tas, kurš šādā veidā taisās atkratīties no kredītiem, ir informēts, ko diagnoze "nepieskaitāms" izdarīs ar visu pārējo viņa dzīvi?
Atkarībā no iestādes un summas - vai nu norakstīs, vai arī tas pāries uz pirmās pakāpes radiniekiem.
25.10.2017 12:56 | saite
 
 
Es tāpēc intresējos,kas notiek pēc diagnozes uzstādīšanas,tālāk!Ar ko jārēķinās!
25.10.2017 13:04 | saite
 
Ar ko jārēķinās!

Ar to, ka:
1) Tas cilvēks darbu vairs nedabūs, varēs dzīvot ar tām kapeikām, ko valsts šādiem iedod kā pabalstu
2) Autovadītāja apliecība, ja tāda ir, anulējas uzreiz, tāpat arī jebkādas citas transporta vadīšanas atļaujas, kā arī ieroču nēsāšanas/uzglabāšanas atļauja, ja tāda ir
3) Neko lielu šis cilvēks vairs nenopirks. Jebkurš pirkums, kas ir par lielākām summām un, kur prasīs uzrādīt dokumentus, šim cilvēkam iet gar degunu.
4) Ārpus speciālajām ārstniecības iestādēm, šim cilvēkam būs aizbildnis, kurš tad arī atbildēs par visu šī cilvēka sastrādāto juridiski. Ja sastrādāsies kriminālnoziegums, persona nonāks nepārtrauktā mediķu uzraudzībā (Tupēs psihenē, tautas valodā runājot), bet aizbildnis - cietumā.
5) Bez aizbildņa uzraudzības ceļojumā neaizbrauks, arī daudz kur citur bez aizbildņa nevarēs.
Tas ir tikai sākums, kas man nāk prātā. Ir vēl kaudžu kaudzēm šito "nevar"
25.10.2017 13:22 | saite
 
Atkarībā no iestādes un summas - vai nu norakstīs, vai arī tas pāries uz pirmās pakāpes radiniekiem.

Viedā google man saka, ka pēc diagnozes uzstādīšanas tuviniekiem ir jāgriežas pie psihiatra ar pieteikumu slimnieka rīcībspējas ierobežošanai. Ja personai ir ierobežota rīcībspēja, bet tiek izsniegts kredīts/līzings/nomaksa, tad izsniedzējs ir pats vainīgs un nav tiesīgs piedzīt nekādus zaudējumus ne slimniekam, ne viņa radiniekiem, jo šādu informāciju ir jāpārbauda attiecīgajās datu bāzēs. Ja rīcībspēja NAV tikusi ierobežota juridiski vai kredīti ņemti pirms diagnozes uzstādīšanas un rīcībspējas ierobežošanas - kredīts ir jāatmaksā ar visām no tā izrietošajām sekām.
25.10.2017 13:24 | saite
 
Tālāk notiek tas, ka, ļoti vienkāršojot, šim cilvēkam ir vai nu ļoti, ļoti, ļoti apgrūtināta un sašaurināta dzīve kā tāda vai vispār tādas nav. Ja šāda doma iešaujas prātā tikai tāpēc, ka kredīti sagrābti paša vainas dēļ, tad pat nezinu, ko tālāk komentēt.
25.10.2017 13:26 | saite
 
Nopietni? Nebūdams slims ar šizofrēniju, cilvēks grib dabūt tādu diagnozi, lai atkratītos no kredītiem? Mjā.
Nedomāju, ka tā sanāktu. Pirmkārt, ar diagnozi, kas uzstādīta pēc tam, nepietiks, kur pierādījumi, ka kredītu ņemšanas brīdī cilvēks arī nesaprata, ko dara, vēl pie tam ņemot vērā, ka šizofrēnija nav slimība, kas radītu prāta aptumsumu visu laiku. Noteikti vajadzētu eksperta slēdzienu, ka tieši tajos mirkļos cilvēks atradās tādā stāvoklī, ka nevarēja saprast savu rīcību, ar pliku slēdzienu par diagnozes esamību pēc kredītu ņemšanas noteikti nepietiks, tur būs lielāka čakarēšanās un vairāk par psihiatru. Otrkārt, neslims cilvēks nedabūs to diagnozi, ja vien nemaksās aploksnē, bet visiem maksājot aploksnē par tik nopietnām lietām.. Nu domāju, tas sanāks to pašu kredīta apmērā. Treškārt, nezinu par ātrajiem kredītos, bet zinu par tādu kā līdzīgu jomā, vismaz tur piedziņu var apturēt līdz laikam, kad cilvēks var nest atbildību (tas ir, ja tas cilvēks kādreiz atkratīsies no diagnozes, parādi būs atpakaļ), vai pārnest uz radiniekiem. Ceturtkārt, cilvēkam tās diagnozes dēļ var rasties problēmas citās jomās, iespējams, tiesības, darbs bankās vai tml.
25.10.2017 13:32 | saite
 
4) Ārpus speciālajām ārstniecības iestādēm, šim cilvēkam būs aizbildnis, kurš tad arī atbildēs par visu šī cilvēka sastrādāto juridiski. Ja sastrādāsies kriminālnoziegums, persona nonāks nepārtrauktā mediķu uzraudzībā (Tupēs psihenē, tautas valodā runājot), bet aizbildnis - cietumā.

Nu, šis gan man ir kas jauns - kurā likumā tad tas ir rakstīts???
25.10.2017 13:34 | saite
 
Alexxa, tev ir veca informācija. Rīcībnespējīgiem cilvēkiem nevar atņemt pilnu rīcībspēju, tātad aizbildnis var būt tikai konkrētās jomās (piemēram, darījumu slēgšana). Par aizbraukšanu utt. - muļķības.
*
Bet tātad autorei vēl būs jāiet uz tiesu, lai šādu atzinumu dabūtu, tur visdrīzāk būtu arī tas eksperts, kurš novērtētu, vai tieši tajā parakstīšanas brīdī bija tas šizofrēnijas uzliesmojums. Kā jau teicu, piķošana sanāks nevāja un vēl kriminālatbildība par to, ja gribi feiko diagnozi, vieglāk nomaksāt parādus būs.
25.10.2017 13:35 | saite
 
Alexxa, šeit tāds kā apkopojums par pašreizējo regulējumu:
http://m.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/8855-/
25.10.2017 13:36 | saite
 
http://www.barintiesuasociacija.lv/ko-der-zinat/aizgadniba
Lūk diezgan detalizēta info par aizgādnības jautājumiem.
25.10.2017 13:39 | saite
 
Aether, tā ir kaut kādas organizācijas mājaslapa ar vecu informāciju. Es arī varu uztaisīt jebkādu mājaslapu un ierakstīt jebkādu informāciju, no tā tas nebūs uzticams avots, ja gribi zināt aktuālo redakciju, jālasa likums.
Tur sarakstītas muļķības.
25.10.2017 13:43 | saite
 
Ja reiz banka iedeva kredītu, tātad brīdī cilvēks bija gana sakarīgs. Ja ierastos bankā kāds ar pilnīgu nesapratni par to, ko viņš dara, domāju ka bankas darbinieki to pamanītu un nekādu kredītu nedotu, drīzāk ātros izsauktu.
Par lielu naudu var gan jau visādu diagnozi sev uztaisīt, bet vai tiešām ir to vērts visu dzīvi pavadīt kā trakajam, jo nebūs jau tā-šodien esmu slims, rīt vairs nē.
25.10.2017 13:46 | saite
 
petunijayyy, nu, man tagad nav laika veidot konspoktu ar kopīgho un atšķirīgo, bet nu nevar arī gluži tā teikt, ka tā ir kaut kāda random mājaslapa, kuru uztaisījis kāds ceļmalā gulošs bomzis, vienkārsi varbūt kādu laiku nav veikta info aktualizēšana. Tomēr, ātri uzmetot aci nav jau tā, ka viss ir pilnīgi ačgārni. PROTAMS, ka ir jālasa likumi, to neviens nav atcēlis, bet cilvēkam, kuram ir ikdienā maza vai nekāda nojēga par to, kā vispār lasīt likumu, šāds konspekts var mazliet palīdzēt saprast, kurā virzienā raudzīties.
25.10.2017 13:53 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad