Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kristības

 
Sveikas!
Brāļa meitiņai drīz kristības, un es būšu krustmāte. Iepriekš neesmu bijusi uz kristībām, tāpēc nezinu, ko parasti dāvina uz šādu notikumu. Gribu uzdāvināt skaistu, atbilstošu dāvanu, neieciklējoties uz naudas taupīšanu. Ir doma par tradicionālo sudraba karotīti, bet arī kaut ko klāt. Varbūt ir kadi ieteikumi?
01.10.2017 21:56 | saite
 
Krustvecāki parasti dāvina krustiņu. Man abiem bērniem ir zelta ķēdītes ar krustiņiem.
01.10.2017 22:01 | saite
 
Kopā ar krusttēvu dāvinājām sudraba karotīti ar gravējumu - bērna vārds un kristību datums.
01.10.2017 22:07 | saite
 
Kur šādas karotītes vislabāk iegādāties? Un kur gravēt?
01.10.2017 22:26 | saite
 
 
ir juvelierizstrādājumu veikalos pieejamas.
01.10.2017 22:34 | saite
 
Paceļu!
Strauji tuvojas Kristību datums, un tā kā uz šādu pasākumu iepriekš neesmu bijusi, mani interesē vēl daži jautājumi saistībā ar dāvanu.
1. Esmu nopirkusi sudraba karotīti + sudraba ķēdīti ar krustiņu - iesaiņotas divās klasiskās, bēšīga toņa kastītēs ar lentīti. Vēl ir vajadzīgs dāvanu maisiņš, bet kādu lai pērk? Pārdevēja radīja visādus bērniem paredzētus variantus ar Vinniju Pūku un multeņu varoņiem, bet vai ar tādu maisiņu baznīcā neizskatīšos smieklīgi? Zinu, ka meitenītei tāds patiktu labāk, bet varbūt vajag ko klasisku?
2. :-DŠis jautājums izriet no pirmā - kādu apsveikuma kartīti izvēlēties? Bērniem paredzētu - ar dzīvniekiem\princesēm vai ko gaišu, neitrālu?
3. Davināšu arī lelli (iepakota kastē), jo bērnam no karotītes un krustiņa daudz prieka nebūs, tas jau vairāk piemiņai, ko novērtēs vēlāk. Vai lelli likt dāvanu maisā kopā ar sudrablietām, vai tā ir jādāvina atsevišķi?
4. Kurā brīdī pasniedz dāvanu? Ceremonijā/ pēc tās, vai neformālajā daļā (pēc Kristību noslēguma iesim uz restorānu).
Ļoti priecāšos, ja kāda varēs kliedēt manu neziņu :-)
17.10.2017 17:23 | saite
 
Man šķiet, ka apdāvināšana lai paliek restorānam un āfterpārtijam, nevis baznīcai. Tur tomēr citas lietas darāmas. Turklāt tev kā krustmātei arī būs jāpiedalās visā tai procesā. Par iepakojumiem - domāju, ka tas nav ļoti svarīgi, neviens tak tos dāvanu maisiņus neglabās, liec tādā, lai bērnam prieks. Kartiņu gan varbūt izvēlētos tādu elegantāku, ja nu vecāki nolemj paglabāt. Un neaizmirsti arī vecākus vismaz verbāli apsveikt.
17.10.2017 18:32 | saite
 
Visas dāvanas tika pasniegtas baznīcā. Jo mācītājs visu iesvētīja, krustiņu utt
17.10.2017 18:45 | saite
 
Krustiņus un karoti dāvinātu baznīcā, bet lelli - "neformālajā" daļā, ja tāda paredzēta. Piekrītu, ka bērnam krustiņš un karote neko īsti nenozīmē, bet lelle gan. Man bija uz kristībām dāvināts liels mīkstais lācis, patiešām liels. Vēl tagad stāv uz plaukta augšas, nespēju izmest. Toreiz, pirms 25-30 gadiem, tādu noteikti dabūt bija grūti :-D
17.10.2017 19:10 | saite
 
Manai meitai bija kristības šovasar. Es ieteiktu apjautāties bērna vecākiem par dāvanu, jo var sanākt, ka uzdāvina 5 sudraba karotes. Mums par laimi tikai 1 tika un ar to pilnībā pietiek :) Meitas krustmāte dāvanu pirka konsultējoties ar mani, beigās gan meitai, gan krustmāte pati sev nopirka sudraba kuloniņus ķēdītē - sens baltu simbols, klāt bija skaidrojums uz lapiņas. Man likās daudz foršāk par krustiņu, kuru tāpat visticamāk nenēsātu, lai gan atkarīgs arī, cik reliģiska ģimene, protams.
17.10.2017 20:03 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (9)