Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ieteikumi un padomi , kā bija jums utt??

 
Sveikas! Nu ko tuvojas jau 1. septembris. Man ir jautājums, vai jūs atceroties savus skolas gadus vai varat padalīties ar idejām vai padomiem kā mācīties lai būtu labas sekmes?? Ko darīt un kā mācīties konkrēti tā lai atcerētos to ko tu esi iemacijies un arii kā vispaaar iemacities atri ??
10.08.2017 13:19 | saite
 
1. Nesēdi pēdējos solos
2. Klausies, ko runā skolotājs, iedziļinies, uzdod jautājumus
3. Pildi mājasdarbus, ja vajag apmeklē konsultācijas
4. Pieraksti visu (bet kārtīgi, nevis visu vienā kladē)
10.08.2017 13:28 | saite
 
Neatlikt uz pēdējo brīdi mājasdarbus. Izmanto laiku lietderīgi, arī, piem., sab. transportā vai darot kādas ikdienas lietas, galvā var atkārtot mācību lietas. Iekārto mājās mācību vietu max tā, lai citas lietas nenovērstu uzmanību, pašai būtu ērti.
Ja ko nesaproti, nebaidies jautāt, gan stundā, gan konsultācijās, gan klases biedriem.
10.08.2017 13:37 | saite
 
Man laikam gaiša galva, vidusskolā no endorfinn8 ieteiktajiem punktiem man atbilda tikai otrais un retu reizi trešais, bet mācījos ļoti labi, īsti pat necentos. Dažiem tiešām ir jāpiepūlas krietni vairāk. Tev varu ieteikt vietni uzdevumi.lv, tur ir treniņuzdevumi dažādos priekšmetos.
10.08.2017 13:38 | saite
 
 
Katram tacu citadi. Esmu audiovizualais tips... man pieeram kldaes kur viss arakstits loti palidzeja, ja nav buts stunda vai kas palaists garam parrakstiju no klasesbiediem vai garmatam, liela dala palika atmina, tapat ja uzmanigi sekoju tam kas uz tafeles... klausos..
10.08.2017 13:40 | saite
 
Man ļoti palīdzēja pašai visu saplānot , atlasīt , nopirkt tās burtnīcas un klades , kuras likās foršas , lai tajās rakstītu . Jau iepriekš izplanoju , ka šī klade būs tam , bet tā - šitam . Tāpat ar jauniem rakstāmpiederumiem , jaunu penāli , vārdu sakot mani jau psiholoģiski iedvesmoja visa jaunā pirkšana un atlasīšana , tad vismaz kādu laiku bija patīkami atvērt tās svaigās klades , rūpīgi rakstīt to , ko māca , iezīmēt ar marķieriem , lai viss glīti ;)
10.08.2017 13:47 | saite
 
Es vidusskolā mācījos sistemātiski, katru dienu veltot visam laiku x. Man palīdzēja tas, ka es veidoju mājas darbu sarakstu pēc termiņiem un sadalot pēc veida, piemēram, krievu valoda rakstiskā daļa - domraksts par brīvo laiku, mutiskā daļa - atstāstījums, pārbaudījums - kontroldarbs par gramatiku utt.
10.08.2017 13:50 | saite
 
1. Nesēdi pēdējos solos
2. Klausies, ko runā skolotājs, iedziļinies
3. Pildi mājasdarbus
Neatlikt uz pēdējo brīdi mājasdarbus. Iekārto mājās mācību vietu max tā, lai citas lietas nenovērstu uzmanību, pašai būtu ērti.

+++
Tas ir tas, ko es nedrīju un bija manas kļūdas - traucēja.
10.08.2017 13:52 | saite
 
Es parasti sāku ar lietu pirkšanu, kuras man patīk. Burtnīcas ar skaistiem vāciņiem, piemīlīgs un praktisks penālis, kā arī jaunās drēbes un domas par bezgalīgajiem apģērbu komplektiem. (l)
Daudz kas ir atkarīgs arī no klases. Piemēram, manā klasē pirmajā solā sēdēja tikai tādi nūģīši un skolotāju nosodītie. Pati parasti sēdēju otrajā solā, priekšmetos, kuri nepatika - pēdējā solā.
Mans ieteikums - stundās tiešām klausīties un visu pierakstīt, jo tad mājās nebūs jāmācās. Kā jau citas minēja, centies kaut ko izdarīt kādā starpbrīdī, braucot uz mājām u.t.t., jo es sev tā ietaupīju stundas!
Un arī - kas kuram ir labas sekmes. Dažam gana ar 5, bet cits neliksies mierā par 9, tāpēc, lūdzu, noformulē, kas ir labas sekmes. ;-)
Un sēdi solā ar kādu kluso vai čaklo cilvēku. No pieredzes zinu, ka jautrīši pavilks līdzi. Pats galvenais - centība!!! Ja izšķirsies atzīme, tad centīgajiem parasti pavelk uz augšu.
10.08.2017 13:54 | saite
 
Musm dazi skolotaji kads izlika atzimes vienu lika par kladi, iespeja laba, citi lavva SAVAS klases izmantot parbaudes darbos... ja tev nebija sedi prieksa un stuko pats.:-D
10.08.2017 13:56 | saite
 
Ja skolā ļauj, tad kādā no starpbrīžiem var izpildīt kādu no mājas darbiem. Es atceros, ka mums neļāva, jo mājas darbi ir jādara mājās. :-D
10.08.2017 13:56 | saite
 
Ja skolā ļauj, tad kādā no starpbrīžiem var izpildīt kādu no mājas darbiem.

Es vidusskolā 80% no mājasdarbiem pildīju skolā. Bieži vien tādā īsā laikā izdevās kārtīgi koncentrēties un izpildīt labāk, kā tad, ja mājās tam atvēlētu vairāk laika. :D
Ir svarīgi stundās uzmanīgi klausīties un sekot līdzi, jo tad paliek daudz mazāk, ko darīt mājās, kad īpaši vairs var negribēties speciāli pārlasīt un atkārtot vielu. :)
10.08.2017 17:16 | saite
 
Es mājās nemācījos vispār, sekmes bija labas, man gan bija/ir tā saucamā vieglā galva ar visu to, ka piektajā klasē pārgāju no mācībām dzimtajā valodā uz latviešu valodu.
Iesaku klausīties, tiešām klausīties, iedziļināties stundās, pierakstīt, kas jāpieraksta.
10.08.2017 17:25 | saite
 
Priekšzīmības standartam :D:
1 Nesēdēt jautro, skaļo bariņā, jo tas novērš uzmanību un grūtāk dzirdēt vielu - vēlāk pašai atspēlēties var.
2 Izrādīt interesi, neslēpties, ja nesaprati uzreiz, bet laicīgi jau iet uz konsultāciju, tad skolotāja redzēs, ka centies, gribi zināt un saprast, to noteikti novērtēs un palīdzēs tev, kā varēs.
3 Pierakstīt visu - vari ar marķieriem izcelt un pasvītrot svarīgāko vai tēmu nosaukumus, lai pēc tam pirms kontroldarbiem, ieskaitēm ātrāk vari orientēties un atrast vajadzīgo - neiesaku taisīt ''kopotos rakstus'' skolas laikā - labāk atsevišķi, lai katram ir sava vieta un lieks smagums nav jāstaipa līdzi.
4 Iekārto dienasgrāmatu (plānotāju), kur pieraksti uzdoto, termiņus un centies to turēt kārtībā visu gadu.
5 Neatstāj mājas darbu pildīšanu uz vēlu vakaru, kad gribas atpūsties vai iet gulēt, bet tad atceries, ka vēl skolai ir darāmas lietas - tas sabojā garastāvoklī un steigā pildītas lietas lielu guvumu var nedot un labāk pildīt, kamēr galvā svaiga tikko dzirdētā mācību viela.
6 Ja ir jābrauc ilgāk transportā uz skolu, izmanto laiku lasīšanai vai kādu piemēru izpildīšanai, lai pēc tam nav par to jāuztraucas.
10.08.2017 21:13 | saite
 
padomi - nesēdēt pēdējos/ jautrākajos solos, veidot kārtīgus pierakstus (tam idejas var atrast gan youtube, gan pinterest), izpildīt vieglākos mājasdarbus jau pa starpbrīža laiku vai braucot mājās utt. - ir forši, un tiem piekrītu, bet, ņemot vērā, ka katrs skolotājs uzskata, ka viņa priekšmets ir svarīgākais, un lielie darbi mēdz iet viens pēc otra, iesaku sastādīt mērķus - ko tieši tev vajag, kam likt uzsvaru - matemātikai, literatūrai, fizikai, sportam utt. -, lai neapjuktu man visur vajag būt vienlīdz labai. jā, labs sekmju izraksts/ liecība dod stimulu mācīties arvien vēl labāk, bet atceries, ka tu nevari būt visur vienlīdz laba vienmēr - tiecies uz izcilo priekšmetos, kas tev patiešām ir svarīgi, un pārējos centies izdarīt tā, lai vienkārši būtu pieklājīgs rezultāts. vismaz man tā ir vieglāk dzīvot un nesisties nost, kad plkst. trijos naktī attopies ar vēl neizdarītiem darbiem, kurus n o t e i k t i vajag izdarīt. :-P
10.08.2017 21:26 | saite
 
Pa lielam piekrītu jau pieminētajam, bet šo gan es nesapratu:
Nesēdi pēdējos solos

Esmu sēdējis gan pirmajā solā, bet tomēr vairāk patika sēdēt pēdējā solā un mana atrašanās vieta klasē nekādi neietekmēja manas seksmes.
10.08.2017 21:37 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (19)