Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Diskusija - IZM rosinājums atteikties no speciālām skolām

 
http://m.apollo.tvnet.lv/zinas/izm-doma-atteikties-no-specialajam-un-vakara-skolam
----
Ko jūs domājat par to, ka speciālās skolas bērniem ar īpašām vajadzībām varētu tikt likvidētas un šie bērni tiktu integrēti parastās skolās?
----
Izveidoju diskusiju, jo, izlasot rakstu un mazliet apollo komentārus, sapratu, ka man nav skaidras ne pret, ne par pozīcijas. Ir kaut kādas domas par to visu teorētiski, bet laikam pārāk maza saskare realitātē ar šādiem bērniem bijusi, lai spriestu. Interesanti būtu dzirdēt jūsu viedokli.
17.07.2017 14:51 | saite
 
Uzskatu, ka apvienošanas gadījumā "parastajām" skolām būtu jābūt atbilstoši aprīkotām, lai bērni ar īpašām vajadzībām varētu normāli un pilnvērtīgi integrēties, arī personālam un skolotājiem atbilstoši apmācītiem, lai varētu strādāt ar visiem bērniem līdzvērtīgi.
17.07.2017 15:02 | saite
 
Tas ka reali stradas? Ir berni kas loti ipasi un speciala paligskol ari smagi viniem nak. Un vakarskla sakotneji domata macibam vakara pec darba dazus vakaru nedela. Un ja aks 9 vakarskola Raina, ir vieniga LV kur kurlmemiem it iespeja iegut videjo izglitibu.
17.07.2017 15:03 | saite
 
Un ja man Krasta geografijas skolotaja stastija ka viniem vakarskola macijas daudz civeku un pabeidza kam 40, 60 gadi ja ari tada vecuma. Tacu vakaros, vai parasta vidusskola viniem bus tada iespeja?
17.07.2017 15:04 | saite
 
 
Nezinu, cik pārdomāts ir konkrētais grozījumu priekšlikums, bet noteikti esmu par to, lai bērni mācītos visi kopā, nevis tiktu dalīti pa iestādēm atkarībā no viņu spējām. Tas, tiesa, prasa lielāku profesionalitāti no mācību spēka.
17.07.2017 15:05 | saite
 
Tas ka reali stradas? Ir berni kas loti ipasi un speciala paligskol ari smagi viniem nak. Un
P.S. Un te es nedomaju fiziskas kaites, bet smagi garigas vai videji smagas atpalicibas. Nu tadi bernu knapi tiek ar paligskolu gala...un ari ar dievu uz pusem. Faktski iznaks ka parasto skola pametis atri un paliks bez iespejas but sabiedriba un skoloties. Tie kas izdmasos jaunos projektus it ko nupat par maksau augstskolu beigusi ka tik debilas idejas?
17.07.2017 15:07 | saite
 
Rīdziniece, vakarskolas neviens atcelt nedomā, bet rosina, lai vakarskolas piedāvātu arī dienas izglītību, kā arī nosaka limitu, cik reižu tādā var mēģināt mācīties.
17.07.2017 15:07 | saite
 
Nezinu, cik pārdomāts ir konkrētais grozījumu priekšlikums, bet noteikti esmu par to, lai bērni mācītos visi kopā, nevis tiktu dalīti pa iestādēm atkarībā no viņu spējām. Tas
tu nesaproti par ko runa! Es sen kad studeju, velak pametu studija sstradaju Riga internatpaligskola krievu tiesa plusmaa... jauna ideja ir pinigs bulsits! Ja ir berni kas vairak ir spciali aizlaisti un var ar lielu vecaku un pedagoodu alidzibu izvilkt paarst skolu, bet liela dala NEKAD! Un ves eliabs diagnze nnemainisies, viniem ari stundu ilgums ir 40 min, nevis 45 ka citiem.
17.07.2017 15:10 | saite
 
Nemaz neiešu un nelasīšu. Pilnībā pārliecināta, ka tur nekas nav pārdomāts. Strādāju skolā, ir bērni ar atbalsta pasākumiem, bet ja vecāki negrib, skolotāji var nemaz nezināt ko un kā darīt. Jēga kāda? Nav kārtīgi sakārtots ko grib no bērniem bez īpašām vajadzībām, nemaz nerunājot par to. Jā, ir veiksmes stāsti (Cēsīs, piemēram), bet tādu nav daudz.
17.07.2017 15:11 | saite
 
Rīdziniece, vakarskolas neviens atcelt nedomā, bet rosina, lai vakarskolas piedāvātu arī dienas izglītību, kā arī nosaka limitu, cik reižu tādā var mēģināt mācīties.
JAUA SEN ARI N RITIEK VAKARSKOLA VAR MACITIES! nav nekas jauns:-D:-D:-D:-D:-D:-D ir ari korekcijas klases kur ;iemera cigani 25 gados var sakt iet 7 klase uniegut ar laiku kaut pamatskolas izglitibu.
17.07.2017 15:11 | saite
 
AUA SEN ARI N RITIEK VAKARSKOLA VAR MACITIES! nav n
blin jaiemoci darba datora autokorektors:D
sen jau ta ari notiek, var macities rita, dienas un vakara mainas , piem. Rigas 8 Raina vakarskola
17.07.2017 15:13 | saite
 
Mācījos skolā, kurā tika integrēti bērni ar īpašām vajadzībām, taču atsevišķās klasēs un šīs speciālās vajadzības nebija ļoti izteiktas, taču daži vienaudži šos skolēnus regulāri apcēla, apvainoja, apsaukāja, līdz ar to tie ātri saniknojās un sekas bija dažādas. Ar skolēniem varēja runāt, nerunāt, nekas nemainījās.
Par šo problēmu skaļi neviens skolā nerunāja un šie ir tikai mani novērojumi.
* * *
Uzskatu, ka integrēt daļu šo bērnu var, bet katrs gadījums ir individuāls. Sķiet, ka mani personīgi apmierina tā sistēma, kas ir tagad.
17.07.2017 15:19 | saite
 
Neviens to tava Raiņa vakareni netaisā reformēt, Rīdziniece. Izlasi no sākuma rakstu.
Reformas skars tās vakarskolas, kuras piedāvā tikai vakara maiņu.
Par īpašajām vajadzībām - domāju, ka būs auzas. Nedomāju, ka mūsu skolas, skolotāji un bērni kaut kam tādam ir gatavas.
17.07.2017 15:23 | saite
 
Par to limitu gan man īsti nav skaidrs. Nu un kas, ja kāds 5as reizes stājas un nevar pabeigt? lai tak mēģina cik grib, kuram no tā īsti sāp? nedomāju, ka tā ierobežošana kādam palīdzēs..
17.07.2017 15:28 | saite
 
Riga liekas visas vakarskola spiedava ari rita un dienas mainas, tapat ir ari mazpilsetu skolas.:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
17.07.2017 15:29 | saite
 
Principā es atbalstu ideju,ka bērni ar īpašām vajadzībām mācītos vienā skolā ar "parastiem" bērniem, jo tas palīdzētu jau kopš bērnības atvērt acis, ka pasaulē ir visādi cilvēki, ka mums jābūt atvērtiem un draudzīgiem ne tikai pret sev līdzīgajiem, bet arī pret citiem; tas varētu bērnus jau no agras bērnības mācīt palīdzēt citiem, kuriem palīdzība ir nepieciešama utt.,utjp. BET šīs pārmaiņas nevar notikt ne dienas, ne mēneša, ne gada laikā. Nepieciešami ne tikai likuma grozījumi, bet pašos pamatos citādāka pedagogu sagatavošana tiem, kuri mācītu šādās skolās. Protams, īpašie un neīpašie bērni nevarētu mācīties vienā klasē, bet mācīšanās vienā skolā noteikti uzliktu daudz iespējamos riskus, tāpat kā plusus. Un jā, manuprāt, liela daļa bērnu tik maz zina par citiem bērniem ar īpašām vajadzībām, ka tas jau robežojas ar kaut kādu fantāzijas burbuli, ka visiem viss ir labi un "tie tur pārēji" ir kaut kas tāls un nereāls, par ko nav jādomā vai jāzina nekas.
Par vakarskolām viedokļa nav, jo neesmu ar to nekad saskārusies.
17.07.2017 15:35 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (20)