Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Fotogrāfe atsakās fotografēt lesbiešu pāri

 
No vienas puses nesmuki, ja orientācijas dēļ nevari saņemt plānoto pakalpojumu. Tikpat labi var saņemt friziera, zobārsta atteikumu, kafejnīcā viesmīlis var ne tā paskatīties orientācijas dēļ... Tāa sīkuma dēļ, protams, nav patīkami no klienta puses, ka pakalpojuma sniedzējs ir tik šauri domājošs... No otras puses, var atrast patīkamāku pakalpojumu sniedzēju. Ir taču tomēr foršāk fotogrāfēties pie smaidīga un atsaucīga fotogrāfa nevis pie tāda, kurš to dara caur sakostiem zobiem,jo,redz,homofobs un nevar ciest fotogrāfējamos objektus.
19.05.2017 12:57 | saite
 
Konkrēti šajā situācijā neredzu neko šausmīgu. Fotogrāfei ir sava reliģija un uzskati, pie kuriem viņa pieturās. Manuprāt, sliktāk būtu, ja fotogrāfe pelnītu naudu ar lietām, kas viņai šķiet nepareizas. Šajā situācijā diskrimināciju nesaskatu. Fotogrāfe atteica ļoti jauki, jo konkrēti šādas bildes netaisa. Ir taču kāzu fotogrāfi, kas netaisīs kailfoto, jo vienkārši viņu ikdienas darbs ir citādāks. Pēc manām domām problēma uz līdzenas vietas. Galu galā var atrast arī citu fotogrāfu. Kā arī stāstu var pagriezt otrādi - māmiņa savā twitter kontā beigās sauca fotogrāfi par "reliģiozu fanātiķi", pie kuras bildes netaisītu, ja zinātu. To arī var nosaukt par diskrimināciju.
19.05.2017 13:04 | saite
 
es saprotu abas puses, taču mani visā diskusijā nošokēja kristiešu viedoklis. tādas lamas un naids :-/
šis video ir labs, ko pasniegt kristiešu pusei, bet nu maz ticams, ka viņi to vispār ņemtu vērā.
19.05.2017 13:04 | saite
 
 
Tieši tā! Es neesmu homofobe, bet man tiešām nav skaidrs, kāpēc tik izmisīgi ir jāgrib tikt pie pakalpojuma sniedzēja, kuram tu riebies? Taču chill! Izvēlies citu!
Runāju ar vienu savu draudzeni - ārsti. Izrādās, ja situācija nav akūta, ārsts var atteikties ārstēt pacientu, nepaskaidrojot iemeslu. Jā, akūtās situācijās palīdzība jāsniedz visiem, bet, ja nav akūta, viņa bieži ir sūtījusi cilvēkus pie cita ārsta, ja nevar rast kopīgu valodu vai tas cilvēks prasa izdarīt kaut ko tādu, kas viņai šķiet neētiski vai lieki.
Man vispār tas šķiet pamatīgs melnais caurums likumdošanā. Es strādāju privātā biznesā, kāpēc lai es nevarētu atteikties sniegt pakalpojumu, jo man nepatīk kāda cilvēka kurpju šņoru krāsa? Savā darbā nereti arī atšuju sev nepatīkamus klientus, tikai man negribas ielaisties garās diskusijās par to, kādi tie klienti ir, es parasti vienkārši nosaucu 5x augstāku cenu, nekā par to pakalpojumu normāli jāmaksā, un klienti arī atsakās. Būtu pareizāk, ja tā fotogrāfe būtu atteikusies, nepaskaidrojot iemeslu.
19.05.2017 13:04 | saite
 
Īsti fotogrāfa salīdzināšanai ar zobārstu nepiekrītu, jo galu galā fotogrāfu var uzskatīt par mākslinieku, kurš izvēlās, kas viņa mākslā būs.
Īsāk sakot, ja mani kāds atteiktos bildēt, jo nebildē blondīnes, es neapvainotos, bet vienkārši padomātu, ka dīvains, un aizmirstu.:-D
19.05.2017 13:06 | saite
 
Vislielākā sāpe un aizvainojums jau par to, ka atteikts ir orientācijas dēļ. Mūsu valstī vispār tas ir sāpīgs temats, daudzi pret to attiecas rupji un neiecietīgi un liek homoseksuāliem cilvēkiem justies kā tādai nevēlamai sugai, tāpēc ļoti labi var saprast arī homoseksuālo pāri.
19.05.2017 13:12 | saite
 
Es pilnīgi piekrītu, ka mēs dzīvojam ļoti homofobiskā valstī un mums ir jāmaina sabiedrības domāšana jautājumā par homoseksuāļiem u.c. minoitātēm, tomēr, vai tiešām tie cilvēki nesaprot, ka tieši šādu situāciju dēļ arī viņus tā īsti neieredz? Normāls cilvēks būtu paraustījis plecus, pasmējies un izvēlējies citu fotogrāfu, bet te posto vienu rakstu pēc otra, un nākamo, un nākamo, un peras par to kā par nezkādu notikumu. Es pilnīgi saprotu tos homofobus, jo arī man šīs provokācijas jau ir līdz brošai, par to, ka Nils izsaimnieko Rīgas budžetu un ka vairāk kā pusi no ienākumiem atstājam nodokļos visi klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši, bet šādām lietām - pilns internets. Varēja vienkārši vērsties PTAC. Šīs lietas regulē Patērētāju tiesību aizsardzības likums. Mani arī neviens neuzskatītu par adekvātu, ja es žurnālistiem liktu uzcept 20 rakstus par to, ka man vakar pirktais gludeklis nesilst. Vai ka man Narvesenā pateica, ka esmu zoss.
19.05.2017 13:21 | saite
 
Man liekas, ka homofobija te ir otršķirīga.
Ja tevi kāds kā klientu apvaino, tad daudzi pasūdzēsies vadībai, vai arī ieliks sūdzību internetā (īpaši, ja tādas tiešās vadības nemaz nav). Pilns internets ar sūdzībām par manikīrēm, frizierēm un rupjām pārdevējām. Tu mani apvainoji - es tev darbi pačakarēšu.
Es, personīgi, neesmu pret to. Ja izvēlējies strādāt ar klientiem, tad ir jāspēj savas negācijas apvaldīt. Neesmu homoseksuāla, bet nu arī negribētu tādu ar aizspriedumiem un negācijām pilnu cilvēku bildējam savā īpašajā dienā. Tagad vismaz man būtu informācija un iespēja izvairīties. (No otras puses, ja es būtu reliģioza homofobe, tad, iespējams, šis man tieši būtu kā labs ieteikums.) Īstenībā no šīs sūdzēšanās visi, izņemot pašu fotogrāfi, ir tikai ieguvēji.
19.05.2017 14:03 | saite
 
Abi labi.
.
Fotogrāfe diskriminē lezbiešu pāri seksuālās orientācijas dēļ. Lesbiešu pāris diskriminē fotogrāfi reliģiskās pārliecības dēļ. Un abas puses publiski lej gaužas asaras.
.
Pietiktu fotogrāfei vienkārši atteikt pakalpojumu, kā bonusu ieteikdama citu kolēgu no foto aprindām, vai lesbiešu pārim vienkārši lūkot pēc cita bildētāja, un šums apklustu nemaz nesācies.
19.05.2017 14:04 | saite
 
Īstenībā no šīs sūdzēšanās visi, izņemot pašu fotogrāfi, ir tikai ieguvēji.

Ko īsti iegūst tās lesbietes?
19.05.2017 14:04 | saite
 
Ko īsti iegūst tās lesbietes?

Atriebību? (Varbūt pārāk skarbi teikts.)
Tieši tāpat, ja kādu viesmīle nosauc par resnu govi, kam mazāk kūkas būtu jāēd, un viņa attiecīgi pasauc menedžeri.
19.05.2017 14:11 | saite
 
ir pavisam citādāk, ja iet pie zobārsta, friziera (parasti viens), vai arī, ja Tev jābildē sieviešu pāris, kurš apķersies, iespējas skūpstīsies. Nav jau medicīnisks, neatliekams pakalpojumus dēļ, kurā radīsies negatīvas veselības problēmas. Tik daudz fotogrāfu. Ej un bildējies pie citiem.
Ne tik fotogrāfi,kaut ko diskriminē. Masieri arī bieži izvēlas vai tik sievietes vai vīriešus masēt .
19.05.2017 14:13 | saite
 
Atriebību? (Varbūt pārāk skarbi teikts.)

Bet varbūt gluži otrādi? Pie fotogrāfes tagad ies bildēties kristiešu ģimenes. Kristīgie pāri aicinās uz savām kāzām. Un homoseksuāļi saskarsies ar vēl lielāku sabiedrības nosodījumu, jo ceļ brēku uz līdzenas vietas. Proti, viņa varēja sūdzēties PTAC un atriebties tādā veidā, vēl paprasīt morālo kompensāciju, kas saskaņā ar LR likumdošanu būtu diezgan normāli, bet nē, jāizķengā pa internetu. Man nav nekas pret homoseksuāļiem, bet uzskatu, ka tev ir jāapzinās, kādā vidē tu dzīvo un kāda attieksme ir pret tevi. Tas ir tāpat kā es saprotu, ka blondas jaunas sievietes pie stūres rada attiecīgos stereotipus, tāpēc cenšos braukt pareizi, veikli un dinamiski, nevis tizloties.
-
Kāpēc es ziņu portālu virsrakstos nekad neredzu šādus ierakstus?
Biedrība "Mozaīka" Lielajā talkā piedalās ar prāvu dalībnieku pulku
Liesbiešu pāris no Rīgas ziedo 2000 eiro bērnu slimnīcai
Geju pāris no pierīgas adopē "Ulubelē" divus suņus
Latvijā zināmā lesbiete Anna Bērziņa nogādā ziedojumu pakas pansionātam Cēsīs
-
Domāju, ja ik pa laikam kas tāds parādītos ziņās, daudzi homofobi mainītu savas domas un arī uztvertu citādi orientētos normālāk.
Ja jau gribas publicitāti ar mērķi pievērst sev sabiedrības uzmanību, var taču to darīt gudrāk.
19.05.2017 14:22 | saite
 
Ne tik fotogrāfi,kaut ko diskriminē. Masieri arī bieži izvēlas vai tik sievietes vai vīriešus masēt .

Jā! Vai piem. 2 no 3 man pazīstamajām vaksētājām atsakās vaksēt vīriešu bikini.
19.05.2017 14:23 | saite
 
Tās lezbes totālas loses :D nē, neesmu homofobe, bet shajā situācijā vinjas tiešām stulbas. Fotogrāfs nav ārsts, negrib strādāt ar sev nepatīkamiem cilvēkiem, vinjam tas nav jādara. Vai būtu bijis labâk, ka būtu piekritusi un sabildējusi vinjas visās bildēs bez galvas? Fotogrāfs ir mākslinieks, vai nu ir klikshkjis ar cilvēku vai nav.
19.05.2017 14:27 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (17)