Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Personvārdi, kas nepatīk

 
Iedvesmojoties no tēmām par patīkamākajiem meiteņu un puišu vārdiem, būtu interesanti uzzināt pretējo- kādi ir tie personvārdi, kas jums nepatīk? No mūsdienu populārākajiem vai arī no tiem kādus saviem dēliem, meitām ielikuši paziņas.
Labi, sākšu.
Emīlija, Kate, Dora, Esmeralda, Justīne, Grieta.
Jēkabs, Kārlis, Normunds, Lūkass (liekas zirga vārds), Ralfs (liekas suņa vārds).
03.09.2016 21:38 | saite
 
Man laikam nav īsti tādu vārdu, kas nepatīk, bet no meiteņu nepatīk- Grieta, no puišu- Oskars
Ja sāktu "vecmodīgos vārdus" rakstīt, tad, iespējams sakrātos sarakstiņš. :-D
03.09.2016 21:43 | saite
 
Darīt nav ko.
Normāli vārdi. Viena lieta, ka nepatīk, otra- atvainojos, nod*rst. Iedomājies, kāda tagad tavu uzraksta un pasaka, ka tas ir suņa/zirga/aitas vārds. Es pat ceru. :D
Ja man kāds vārds nepatīk, tas ir dēļ asociācijām ar konkrētu cilvēku. Ja satieku normālu ar tādu pašu vārdu, problēmu nav.
03.09.2016 21:46 | saite
 
Bišķi raucu degunu par Reičalām Bērziņām, Džesikām Andrējevām vai Džonataniem Kalniņiem. Nesen skatījos savas skolas 9. Klases absolventu sarakstu, gandrīz nevienas Līgas un Jāņa, visur tikai Paulas un Danieli! Bet es domāju, ka tāpat cilvēki jutās pirms 50 gadiem, kad visus sauca par Skaidrītēm un Māriem vai 30 ar Kristapiem un Sintijām.
No tādiem "ilgtsspējīgiem" vārdiem visnemīļākie ir Ilona, Renāte, Uģis un Indulis. Brr, pilnīgi skausta spalvas gaisā sacēlās! :-D
03.09.2016 21:53 | saite
 
 
Ļoti nepatīk zēnu vārds Mārtiņš. Laikam, tāpēc ka dzīvē nav gadījies sastapt tos "labākos" Mārtiņus. :-D
03.09.2016 21:53 | saite
 
Atvainojos, ja kādu aizskāru. Nav domāts nodiršanai, bet vienkārši interesei un subjektīvā viedokļa noskaidrošanai.
Man pilnīgi vienalga, ja mans vārds te parādītos, kaut katra otrā būtu to minējusi, rakstot, ka tā sauc viņas kāmi vai jūrascūciņu, tāpēc tas manu patiku/nepatiku pret savu vārdu nemainītu.
Ne es, ne mans vārds nav dolārs, lai visiem patiktu.
03.09.2016 21:57 | saite
 
Nepatīk ļoti daudzi vārdi, kas tika minēti populāro vārdu diskusijās. Nepatīk vārdi aļa Kortnija un Džonatans. Pārējos neminēšu dažādu apstākļu dēļ. :-D
03.09.2016 21:59 | saite
 
Man tāpat kā NordicBelle nepatīk tādi salikumi.
Bet vispār nav tāda konkrēta nepatika pret kādu atsevišķu vārdu. Man drīzāk, ja nepatīk cilvēks, tad automātiski kaut kā viņa vārds arī nesimpatizē (ja nepazīstu kādu foršu cilvēku ar tādu pašu vārdu) :D
Piemēram, no bērnības man šausmīgi krita uz nerviem puikas ar vārdiem Krišjānis un Raivo, tāpēc es zinu, ka tādus vārdus es saviem bērniem noteikti nelikšu :D
03.09.2016 22:03 | saite
 
man nepatīk to vecāku gaume, kuri spēj ielikt savam bērnam vārdu kā Dimants, nopietni. (bet Lūkass ir viens no maniem mīļākajiem vārdiem :-D(l))
03.09.2016 22:20 | saite
 
Daudzi nepatīk.
Mārtiņš - nepatīk izskaņa -iņš, kas tipiska deminutīviem, plus atskaņās sanāk tārtiņš. Nu ļoti nepatīk.
Adrians un Markuss vienu brīdi bija ļoti populāri vārdi, šie abi man ļoti izteikti nepatīk, un es neprotu izskaidrot, kāpēc, bet nu nepatīk.
Nepatīk visas Ineses, Inetas, Initas, Ingas, Ingrīdas, Ingeborgas, Intas, Inas utt., jo visi šie vārdi šķiet ļoti līdzīgi un bezpersoniski.
No populāriem vārdiem nepatīk Gabrielas, Gabrieli.
Vecmodīgi šķiet Skaidrītes, Sarmītes, Jautrītes, Janīnas, Judītes, Veltas, utt. Vispār man nepatīk visi vārdi, kas ir deminutīvā - Skaidrīte, Vijolīte, Vizbulīte, Mārīte.
Ir daži vārdi, kuriem pašiem par sevi nav ne vainas, bet nekad neliktu tādu bērnam, jo pazīstu vairākus vārda īpašniekus, kuri man nepatīk kā cilvēki - Raivis, Sintija, Ainārs.
Vēl man nav skaidrs, kāpēc latviešiem jāliek vārds, kas beidzas ar -o - Ivo, Raivo, Gvido, Oto. Manuprāt, ļoti nedaiļskanīgi.
03.09.2016 22:21 | saite
 
Par vecmodīgajiem vārdiem pats par sevi saprotams, ka lielākā daļa ir tādi, kuros savus bērnus vairs sauc retais. Skaidrīšu, Mārīšu un Dagniju periods ir pagājis.
Ja runājam par modernajiem vārdiem, tad lielas antipātijas izraisa vārds Patrīcija ( nedaudz patrīcēja ). Kā jau meitenes te iepriekš minēja, man liekas ļoti bezpersoniski visi tie vārdi, kas sāka nākt topā pirms aptuveni +/- 10 gadiem. Tagad visās klasēs ir pa 5 Emīlijām, 7 Paulām, 4 Kristoferiem un 8 Markusiem.
03.09.2016 22:34 | saite
 
Nepatīk īsie vārdie ar 3 vai 4 burtiem - Dina , Ina , Līna , Lība , Irbe , utt
Jau minētās Reičelas un Džesikas , visādi Teodori un Rafaēli savienojumā ar latviešu vai krievu uzvārdu
Ciest nevaru visādus austrumnieku vārdus kā Mahmeti , Abduli
Gleb , Glebs - gleb-hleb :-/ ļoti neglīts vārds pēc manām domām
nezinu no kura vārda tas saīsinājums ir , bet Toļiks . vēl neglītāks par iepriekšējo , asociējas ar tualeti (s)
03.09.2016 22:40 | saite
 
Loti patīk vārds Džamšuts. Vienu pazīstu personīgi. Loti veiksmīgs būvdarbu vadītājs.
03.09.2016 22:43 | saite
 
Toļiks - saīsinājums no Anatolijs.
Man arī Gļeb ļoti nepatīk, arī asociācija Gļeb-hļeb.
03.09.2016 22:44 | saite
 
ļoti patīk vārds Džamšuts.

Manu tīģerīti sauc tā:-D
03.09.2016 22:48 | saite
 
kā kurā valstī, ir vārdi, kas attiecīgā valstī šķiet ok, bet, ja latviešu pāris dod vārdu savam Latvijā dzīvojošajam latviešu bērnam, tad tāda wtf sajūta :D
nepatīk Kitija, visas, ko esmu satikusi, ir konkrētas maitas :D ir vārdi, kas šķiet ne līdz galam, piemēram, Annija un Ance man skan kā iesaukas Annai, nevis atsevišķs vārds, ko dot bērnam. Tā pat Endiji, Enijas utml, šķiet kā iesaukas. cerams, ka nevienu neaizvainoju, nebija tāds mērķis :)
03.09.2016 22:50 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (2)