Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kristus pasaulei

 
Čau, meitenes!

Dzīves problēmu mākta sāku iesaistīties šajā M.Jencīša draudzē.
Jāsaka, ka pēdējā laikā sāku pārdomāt, vai tiešām šī brīnumu draudze neatbilst sektai, kaut gan mācītājs ļoti sludina, ka tā ir moderna draudze, pie kā LV vēl nav pieradusi, bet ASV šādas draudzes ir ļoti izplatītas.

Tātad, kāpēc es sāku domāt, vai šī nav sekta:

1) Liekas, ka mājas grupiņas vadītāja mazliet ierobežo personīgo brīvību. Viņa saka, ka, piemēram, sporta zāles apmeklēšana ir jāatstāj otrajā plānā, bet tā vietā jāapmeklē Bībeles skola, lai pieaugtu Dievā.
2) Lielais ziedošanas uzsvars draudzē, visu laiku tiek sludināts par ziedojumiem, gan Dievkalpojumos, gan mājas grupās, uzsverot 10. tiesas nozīmi, utt. Taču atšķirībā no tradicionālām baznīcām, šeit nekad netiek teikts paldies par ziedojumiem, taisni otrādi, jāziedo vēl vairāk.
3)Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.

Es pat nezinu, kāpēc šo visu rakstu, bet varbūt ko jūs par šo visu domājiet, par šāda veida draudzēm ?
03.06.2015 16:22 | saite
 
Manuprāt, tā ir kaut kāda atkarība un ja cilvēks vienreiz parakstās uz to, tad viss... ;)
03.06.2015 16:24 | saite
 
Neesmu dzirdējusi par tādu, bet īsti normāli tas viss neizklausās. Es teiktu, ka ir sekta, jo parastās draudzēs nekas tāds nav. Par maksām - ir tikai viena obligātā - gada maksa, pārējais ir pēc iespējam, neuzsverot to ziedošanu ik uz soļa.
03.06.2015 16:26 | saite
 
Piekrītu Agī.
Zinu vienu meiteni, kura pievērsās Dievam un Jēzum un tagad ir ar to kā apmāta.. visur tikai Dievs to un Jēzus šito..
Man nav nekas pret ticīgiem cilvēkiem, kamēr to visu nesāk uzspiest man ;)
03.06.2015 16:26 | saite
 
 
Es no tādām izvairos... ļoti atvainojos, ja kādu aizskaršu, bet, manuprāt, Dievs vispār nav tas ko mums sludina baznīcas.. Jā, ir kāds augstāks spēks, bet ne tāds..
03.06.2015 16:27 | saite
 
Es no tādām izvairos... ļoti atvainojos, ja kādu aizskaršu, bet, manuprāt, Dievs vispār nav tas ko mums sludina baznīcas.. Jā, ir kāds augstāks spēks, bet ne tāds..


++
03.06.2015 16:29 | saite
 
Ir tā sekta. Un viņas tieši "parauj" tādus, kam ir problēmas - dod it kā atvieglojumu, un pretī paņem Tevi visu...
03.06.2015 16:30 | saite
 
ā un vēl plusā manis rakstītajam dīvaini man šķiet tas, ka ir jāveic t.s. evanģelizācija ielās, jāstāsta cilvēkiem par to, ka ir tikai divi ceļi-debesis vai elle un jādod draudzes bukleti.
pati gan kam tādam neesmu piekritusi, kaut gan meitenes visu laiku mudina evanģelizēt katru cilvēku, kas ir tavā dzīvē.
03.06.2015 16:31 | saite
 
Pirmkārt, taisnība, ka tāda veida draudzes ASV ir teju uz katra stūra un skaitās kā pavisam normālas baznīcas. Būtībā, šāda veida draudzes patiesībā ir nevis kaut kāds jaunums, bet drīzāk atgriešanās pie baznīcas pirmsākumiem, kad nebija dogmu, doktrīnu, n-to tradīciju, rituālu, konkrētas kārtības u.t.t. Pēckristus laikā viss bija tieši tik vienkārši - savācās kopā kādā telpā un kopā dziedāja, runāja, lūdzās, dalījās, vāca ziedojumus u.c. Latvijā gan sabiedrībā ir visai švaki izglītota kristīgās lietās un arī kristīgajā vēsturē (neaizmirsīsim periodu, kad baznīcas vispār tika slēgtas), tad nu tagad jebkas, kas nav katoļu, luterāņu, pareizticīgo izskatā - vēlams vecā baznīcas ēkā ar čupu krustiem, svecēm un klusumu vai murmulēšanu nesaprotamā latīņu valodā un senu vēsturi, tas viss ir pieskaitāms pie sektām.

Par jautājumiem, kas radušies - ieteiktu pajautāt kaut vai tai pašai mājas grupiņas vadītājai. Viņa noteikti spēs dot visas nepieciešamās atbildes. Protams, var arī gadīties, ka viņa nav tik laba runātāja un pati nav īsti aizdomājusies par šīm lietām detaļās, tad var pajautāt kādam citam tuvam draugam par šīm lietām.

Forumā, kur liela daļa vispār ir pret kristietību, ticību Dievam u.t.t. šādus jautājumus uzdot nav īsti korekti, jo te vnk šīs lietas cilvēki nezina/nesaprot/neinteresē/netic u.t.t.
03.06.2015 16:32 | saite
 
Ir tā sekta. Un viņas tieši "parauj" tādus, kam ir problēmas - dod it kā atvieglojumu, un pretī paņem Tevi visu...

Tieši tā!
Omes kolēģes dēls šādi tika cietumā - sāka zagt,lai tikai varētu aiznest kā ziedojumu. apzaga gan vecākus, gan vecvecākus utt. Un joprojām domā ,kur un kā sadabūt naudu,lai varētu nosūtīt ziedojumu no sevis..
Vācies prom no turienes!!!!
03.06.2015 16:37 | saite
 
Mani biedē cilvēki, kas nāk klāt parunāt par Dievu. Es neesmu pret. Mani vispār biedē sveši cilvēki, kas nāk man klāt parunāties par da jeb ko.
03.06.2015 16:43 | saite
 
Mani biedē cilvēki, kas nāk klāt parunāt par Dievu.

Šādi cilvēki arī man raisa vēlmi pagriezt muguru un iet prom ko kājas nes.
03.06.2015 16:46 | saite
 
Es arī nesaprotu to uzbāšanos ar savu ticību - ok, tici, bet kādēļ jāiet uz ielas klāt, jāzvana pie durvīm? Atgādina to anekdoti -
Bija ienākuši sektanti. Kaut ko par labiem darbiem sāka runāt, Paprasīju, lai iznes miskasti, - Apvainojās un aizgāja... :-D
03.06.2015 16:49 | saite
 
Es ticu Dievam, bet, personiigi man, tas ir kaut kas loti intiims un personiigs, taapeec nespeeju liidz galam saprast sho ticiibas modeli ar konkreeto uzvediibu. Atgaadina klaunaadi, piedodiet.
03.06.2015 17:07 | saite
 
Es no tādām izvairos... ļoti atvainojos, ja kādu aizskaršu, bet, manuprāt, Dievs vispār nav tas ko mums sludina baznīcas.. Jā, ir kāds augstāks spēks, bet ne tāds..

+++
03.06.2015 17:22 | saite
 
Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.


Šis izklausas pēc smadzeņu skalošanas tehnikas.
03.06.2015 17:27 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad