Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Jūnijs
 

IEDEGUMA LIKUMS
Drošas sauļošanās ceļvedis

Gatavojies saules drošai, bezrūpīgai un laimīgai vasarai!
Par spīti drošas sauļošanās popularizēšanai medijos un plašajam saules kosmētikas klāstam, jaunas sievietes arvien biežāk saslimst ar melanomu. Mēs visi esam dzirdējuši dermatologu iecienīto izteikumu „labākā aizsardzība pret sauli ir nesauļošanās”. Taču tu noteikti piekritīsi, ka tas nav reāli – galu galā, aiz loga beidzot valda vasara, karstums un dzīves svinēšana. Tāpēc, izbaudot trīs mēnešus tīras laimes, seko šim sauļošanās ceļvedim.

Teksts: Ance Siliņa.

Vasara ir klāt, tāpēc zeķbikses, adītie džemperi un biezās jakas lai pazūd dziļi skapī! Ādai pienācis laiks uzelpot. Ļauties sajūtām un uzņemt sildošos saules starus šķiet tik vilinoši, tomēr tas var nodarīt milzīgu kaitējumu ādas veselībai pat šķietami vēsās dienās.
Sabiedrībā ilgu laiku ir valdījis uzskats, ka stundām ilga cepšanās pludmales smiltīs ir ideāls vasaras baudīšanas veids. Iedegums ir kļuvis par statusa pazīmi – tas liecina, ka esi finansiāli spējīga apceļot siltākas zemes vai atļauties tādu luksusu kā bezrūpīgas brīvdienas pie jūras. Neskatoties uz biedējošo statistiku, jaunas sievietes joprojām alkst iedeguma un sauļošanās ir kļuvusi par kulta nodarbi. Taču neatkarīgi no vecuma vai ādas toņa ikviena no mums var kļūt par ādas vēža upuri.

Iedeguma būtība
TakaSPA speciāliste Janīna Vasiļevska stāsta, ka var izdalīt trīs veidu UV jeb ultravioletos starus. “UVC ir ļoti īsi saules stari, kas nesasniedz zemi, tāpēc saistībā ar sauļošanos par tiem nerunā. UVA stari ir garāki – 95% šī starojuma sasniedz zemes virsmu, un līdz ar to arī cilvēka ķermeni. Tie iespiežas dziļākajos ādas slāņos; turklāt tas notiek augu gadu no saules lēkta līdz rietam. Tātad tu esi pakļauta UVA stariem neatkarīgi no laikapstākļiem, gadalaika vai klimata. Vēl ir UVB stari, no kuriem zemi sasniedz tikai 5%. Tie ir īsi, taču ļoti spēcīgi un agresīvi. UVB stari ir aktīvi no plkst. 10:00 līdz 16:00, tāpēc šajā laikā sauļoties nav ieteicams. Tieši UVB stari atbild par ādas apdegumu. Iedegums pats par sevi ir mehānisms ‒ ķermenis sevi aizsargā no saules, izmainot ādas pigmentāciju. No vienas puses tas izskatās skaisti, taču no otras puses ir jāsaprot, ka iedegums liecina par ķermeņa aizsargreakciju. UV starojums var izraisīt apdegumu, kolagēno un elastīgo šķiedru bojājumu, kas izraisa ādas elastības zudumu un krunciņu veidošanos, kā arī veicina šūnu kodola informācijas izmaiņas jeb ādas audzēju attīstību.”

Vairāk lasi jūnija numurā!

 

Seksa receptes
Pagatavo un pasniedz!

Mēs vēlamies tevi iepazīstināt ar karsto seksa recepšu grāmatu, jo reizēm ir daudz jautrāk būt piespiestai pie ledusskapja, nekā rakņāties tajā. Pasniedz viņam vienu no šiem izaicinošajiem ēdieniem vai, ja esi īsta gardēde, iepazīstini ar visu ēdienkarti...

Teksts: Alyssa Shelasky.

Sagatavošanās
Sāciet agri un izbaudiet garu nakti...
Iezied vistu! “Pirms likšanas krāsnī es putnam vienmēr sniedzu dāsnu sviesta masāžu,” saka leģendārā pavāre Džūlija Čailda. Kāpēc? “Domāju, ka cepetim tas nāk par labu, un, kas ir vēl svarīgāk, man patīk to darīt.” Mēs esam ar tevi! Jebkas, ko tu plāno, hmm, apēst šovakar, pirms tam ir labi jāsagatavo. Tajā skaitā arī mīļotais vīrietis. Tāpēc izmasē viņu īpaši jutekliski. Ielej saujās mazliet losjona vai eļļas un masē viņa ķermeni, īpašu uzmanību pievēršot nedaudz piemirstām zonām, kas ir sevišķi gardas: aiz ausīm, gar matu līniju, kā arī ceļgalu iekšpusei, skaustam un pēdām. Neaizmirsti, ka arī tu esi pelnījusi ieziešanu!

Vairāk lasi jūnija numurā!

 

KURIOZI DARBA INTERVIJĀS, un kā tos pārvarēt

Teksts: Laura Zakse.

LAIKA LIMITS
“Intervijas rītā aizgulējos, neprātīgā ātrumā saģērbos, uzkrāsojos un izsaucu taksometru. Ierados 20 minūtes par vēlu, nedaudz sasvīdusi un izspūrusi. Uzņēmuma vadība bija neapmierināta un uzdeva āķīgus, ar manu profesiju saistītus jautājumus. Par laimi, manas profesionālās zināšanas bija lieliskas. Kāroto amatu ieguvu, taču kopš tās reizes man ir mācība, ka nedrīkst kavēt. Tagad uz svarīgām tikšanās reizēm ierodos laikus. Labāk pagaidu es, nekā gaida mani.”
–Jana, 26

CĪŅA AR BURGERI
“Darba pārrunas bija paredzētas kādā Rīgas restorānā. Lai atstātu pašpārliecinātas meitenes iespaidu, nekautrējoties pasūtīju burgeru. Tā kā atradāmies restorānā, cerēju, ka tas tiks pasniegts ar vajadzīgajiem piederumiem. Taču tā vietā man atnesa gigantisku gaļas gabalu, kas atradās vēl lielāka izmēra maizītē. Pieklājīgā veidā to nebija iespējams notiesāt. Tagad svarīgās pārrunās es vienmēr izvēlos salātus, ko var apēst, neizskatoties pēc izsalkuša alu cilvēka.”
–Diāna, 24

Vairāk lasi jūnija numurā!

 

INTERESANTĀKĀS PELDVIETAS LATVIJĀ

Peldēšanās sezona rit pilnā sparā. Grūti iedomāties, kā vēl labāk atveldzēties pēc tveicīgas dienas, ja ne peldoties. Mēs visas esam atšķirīgas – gan vizuāli, gan pēc rakstura, un tikpat atšķirīgas ir arī mūsu prasības ideālajai peldvietai. Cosmo piedāvā dažas, kas varētu patikt arī tev.

Teksts: Brigita Višņevska.

Ja esi estēte
Ķūķu klintis/krāces, Raiskuma pag., Pārgaujas nov.
Peldvieta Gaujā ar īpaši skaistu skatu ir Ķūķu krāces iepretim Ķūķu klintīm. Šis iežu atsegums ir Gaujas Nacionālā parka lepnums, un tam pretī ir peldvieta ar smilšainu pludmali un ugunskura vietu. Tikai ņem vērā, ka to var iekārot vēl kāds, tāpēc dodies turp laikus, un tad, visdrīzāk, baudīsi šo visu vienatnē (vai draugu kompānijā). Tā kā krāces ietilpst vienā no populārākajiem laivu braucienu maršrutiem, laiku pa laikam tev garām papeldēs visdažādākā vecuma, tautības un ādas krāsas cilvēki. Skaisti!
Nokļūšana: ar auto
Pabažu pludmale
Smiltis šeit ir rupjākas nekā citviet, tāpēc ideālas pēdu skrubēšanai. Arī dziļums jūrā iestājas ātrāk nekā citur – nav pusstunda jābrien, kamēr ūdens sasniedzis vien ceļgalus.
Nelielas pastaigas attālumā atrodas Baltā kāpa, no kuras paveras lielisks panorāmas skats un kas tādēļ ir ideāla vieta selfiju bildēšanai.
Papildu izklaide – vienīgais Latvijas Velo muzejs. Jūras krastā ir ierīkots arī mūzikas klubs Katrīnbāde, kur piektdienās un sestdienās notiek muzikāli tematiskie pasākumi. Ir pārtikas veikals un kafejnīca.
Nokļūšana: ar vilcienu, auto

Vairāk lasi jūnija numurā!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (3)