Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Maijs
 

SEKSA LIETAS, par kurām neviens nerunā... bet mēs aplūkosim tuvāk

Sapņos tev ir sekss ar Raienu Goslingu, un tas vienmēr ir fantastisks. Bet īstajā dzīvē tev tas dažkārt sāp vai arī vīrietis gultā ir tik garlaicīgs, ka gandrīz aizmirstas viņa klātbūtne telpā, kur nu vēl tevī. Visām šīm kaitēm ir nepieciešama terapija, un Dr. Cosmo jau steidzas palīgā!

Teksts: Tracy Clark-Flory, Michelle Ruiz, Maude Standish.

Problēma
Viņam ir milzīgs loceklis
Kad Emīlija* (35 gadi) jau gandrīz sāka mīlēties ar savu jauno simpātiju, viņš palūdza XL izmēra prezervatīvu. Viņa to uztvēra kā lielīšanos līdz brīdim, kad ieraudzīja locekli savām acīm. “Varbūt kādi 25 cm. Katrā ziņā vislielākais, ko jebkad biju redzējusi,” viņa atceras. Loceklis knapi viņā ietilpa, sekss bija sāpīgs (viņai) un neērts (viņam).
Risinājums
Ja vīrieša loceklis ir pārāk garš (kā čūska), palūdz, lai pirms ievadīšanas viņš ar roku aptver tā pamatni – tādējādi tevī iekļūs tikai daļa. Noteikti izvairies no sunīša pozas, kurā loceklis tiek ievadīts ļoti dziļi. Bet, ja tas ir pārāk resns (kā desa), tad seksa laikā tev ieteicams atrasties augšpusē – tā varēsi kontrolēt ātrumu un, noliecoties uz priekšu, arī dziļumu. Noderēs arī lubrikants.

Problēma
Viņam ir mazs loceklis
Loceklis var būt kā 30 cm, tā 5 cm garš. Katrs izmērs sagādā izaicinājumus, taču Sāra (28 gadi) satiekas ar puisi, kuram ir “vismazākais dzimumloceklis pasaulē”. “Es to vienkārši nejūtu,” viņa saka.
Risinājums
Mazs gurķītis vīrieša biksēs nav maza problēma dzīvē (seksā), tomēr izmēram nav nozīmes, ja vien zini, kā ar to darboties. Panāc, lai vīrietis ar gurniem veic apļveida grūdienus – apļošana rada pilnīgāku sajūtu nekā klasiskais iekšā-ārā.

Vairāk lasi maija Cosmo!

 

Bīstamās narkotikas – mīlestība
Vai tu esi atkarīga?

Apmātība ar mīļoto cilvēkiem bijusi zināma jau gadsimtiem ilgi. To ilustrē gan pašnāvība lugā par Romeo un Džuljetu, gan neskaitāmas romantiskās Holivudas filmas ar moto “līdz nāve mūs šķirs”. Tā apzināti ir veidota kā fenomens, pēc kura tiekties. Lai gan ir grūti pretoties tauriņiem vēderā un vēlmei zaudēt veselo saprātu, psihologi brīdina – savas laimes atslēgu atdodot cita cilvēka rokās, tu riskē nonākt nopietnā atkarībā. Vai katra sieviete var kļūt par apsēstības upuri, vai mīlestību var pielīdzināt narkotikām, un ko darīt, ja arī tavas domas 24/7 aizņem kāds iekāres objekts? Lasi tālāk!

Teksts: Ance Siliņa.

Iespējams, arī tu ne reizi vien esi ieritinājusies dīvānā embrija pozā un blenzusi telefona ekrānā, gaidot viņa zvanu. Tādos brīžos gluži vai sāp galva no miljoniem domu un visiem iespējamajiem scenārijiem. Pazūd apetīte vai tieši pretēji – no stresa tu esi kā piekalta ledusskapim. Tu galvā pārtin iepriekšējās sarunas un tikšanās reizes, analizē tās atkal un atkal. “Man vajadzēja teikt to, tad viņš būtu atbildējis , un tad es būtu izdarījusi šādi...” Naktīs tu nevari aizmigt. No rītiem ir grūti pamosties, bet, kad beidzot to spēj, tad dienu sāc nevis ar kafiju, bet viņa Facebook lapas aplūkošanu. Kad iezvanās telefons, tu pielec kājās kā elektrizēta. Ja tas ir viņš, tu apreibsti no laimes kā no šampanieša. Ja kāds cits, vilšanās sajūta piespiež pie zemes kā akmens. Iespējams, izklausās pēc depresijas, taču tā nav – tās ir kādas spēcīgas narkotiskās atkarības pazīmes, un šo narkotiku sauc par mīlestību. 2010. gadā veikts pētījums liecina, ka psiholoģiski heroīna un mīlestības atkarība ir gandrīz identiska. Galvenā atšķirība ir tikai mūzikas un pārtikas izvēlē (narkotiku atkarīgie tik daudz neklausās Adeli un nepatērē vairākas kastes saldējuma nedēļā).

Mīlestības un kokaīna paralēles
Attiecību sākumposmā tu nemitīgi izjūti dopamīna pieplūdumu. Šis hormons izraisa ekstāzi, labsajūtu un arī atkarību. 2010. gadā pētnieki atklāja, ka, pēc šķiršanās skatoties uz bijušo partneru fotogrāfijām, sievietes un vīrieši izjūt atkarībai līdzīgas pazīmes. Pētījuma ietvaros tika analizētas smadzenes 15 brīvprātīgajiem, kuri nesen bija piedzīvojuši šķiršanos, taču joprojām mīlēja bijušo partneri. Viņu vidējais attiecību garums bija divi gadi, un pēc šķiršanās bija pagājuši apmēram divi mēneši. Rezultātā tika noskaidrots, ka pētījuma laikā dalībnieku smadzenēs aktivizējas reģioni, kas saistās ar spēcīgu kokaīna vai cigarešu atkarību, kā arī fizisku diskomfortu un sāpēm.

Vairāk lasi maija Cosmo!

 

KĀ PASMIETIES PAR ATRAIDĪJUMU

Reti kura sieviete var lepoties ar spožu karjeru uzreiz pēc augstskolas absolvēšanas. Arī mūsu varones nebija izņēmums ‒ pirms augstu karjeras mērķu sasniegšanas viņas piedzīvoja gan vilšanos, gan atraidījumu. Tomēr tas viņas neapturēja. Un vai zini ko? Viņas dažkārt vēl joprojām sastopas ar vārdu !, taču neveiksmes pamanās pārvērst ieguvumos.

Teksts: Laura Zakse.

“Nav pareiza vai nepareiza viedokļa, bet ir slikti, ja tā nav vispār.”
ANETE AIZSILNIECE,
Lagallery projektu vadītāja
“Dzīve man deva iespējas, un es tās izmantoju,” saka Anete. Sākumā bija blogs par vizuālās mākslas aktualitātēm latviešu mākslā un virtuāla izstāde. Vēlāk radās doma par mākslas reprodukciju veidošanu: “Lagallery ļauj cilvēkiem vienkāršā un saprotamā veidā piekļūt informācijai un redzēt latviešu mākslinieku darbus, kā arī sniedz iespēju veidot savu kolekciju ar viņu reprodukcijām.” Jāsāk bija ar tehniskām lietām: jāizveido mājaslapa, jāizdomā nosaukums, dizains un koncepcija. Anetei bija daudz jātiekas un jākonsultējas ar zinošiem un mākslā kompetentiem cilvēkiem, kuriem katram bija savs viedoklis un redzējums: “Tā bija milzīga ideju enerģija. Piedzīvoju skaistu un radošu laiku ‒ redzēju, kā ideja pamazām sāk materializēties un pārtop taustāmā gala rezultātā. Protams, bija daudz grūtību un nācās saskarties arī ar cilvēku neticību un skepsi, taču tas mani pilnveidoja un stimulēja nepadoties.” Kā atzīst Anete, tad mākslinieki sabiedrībā tiek uztverti nedaudz citādi. Veidojot šo projektu, bieži nācās uzklausīt, ka latviešu māksliniekiem pasaules tirgū neiekļūt: “Tobrīd man radās nepārvarama vēlme pierādīt, ka pie mums ir talantīgi cilvēki. Pat ja Rīga ir viena no mazākajām Eiropas galvaspilsētām, mums katru nedēļu ir kāda mākslas izstāde! Daudziem māksla liekas sarežģīta, bet patiesībā tā spēj uzrunāt katru.” Sākumā Anetei bija spēcīga pārliecība par savu ideju un tās nepieciešamību sabiedrībā, taču tam apstiprinājumu viņa guva vēlāk ‒ tad, kad tika uzņemta VKKF (Valsts Kultūrkapitāla fonds) projektā, un arī pēc veiksmīgā starta TV šovā Firmas noslēpums.
VIŅAS MĀCĪBA
“Es esmu sapratusi, ka galvenais ir riskēt un mēģināt. Man ir laimējies, ka esmu satikusi cilvēkus, kuri augstu vērtē mākslu vai ir ar to daļēji saistīti. Pats grūtākais ir atrast un atvērt pareizās durvis, tomēr, ja tas izdodas, tā ir pieredze visam mūžam,” skaidro Anete. Viņa uzsver, ka galvenais ir būt apmierinātai ar savu darbu, jo tad arī sekos panākumi un pamazām radīsies nepieciešamās iespējas. “Apmeklē mākslas izstādes un galerijas – tā ir neizsmeļama iedvesmas krātuve. Māksla ir sabiedrības garīgā barība, kur katrs var atrast sev piemērotāko. Un atceries ‒ nav pareiza vai nepareiza viedokļa, slikti ir, ja viedokļa nav vispār,” mudina Anete.

Vairāk lasi maija Cosmo!

 

Alerģija vai ēšanas traucējumi?

Pēdējā laikā gandrīz vai par modes lietu ir kļuvis jaunais svara samazināšanas veids – atteikšanās no atsevišķām pārtikas produktu grupām. Tomēr rēķinies, ka, sapņojot par ideālu augumu, tu šādi vari aiziet par tālu!

Teksts: Laura Zakse.

Tu noteikti esi dzirdējusi jaunāko tievēšanas noslēpumu – atvadies no 5 kg, izslēdzot no ēdienkartes, piemēram, graudaugus. Iespējams, tu pat esi to izmēģinājusi. Kad par šo diētu uzzināja Signe (26), viņa nevilcinoties nolēma tai pievērsties: “Man ziemā bija paredzēts ceļojums uz Taizemi. Sapratu, ka daudz laika būs jāpavada peldkostīmā, tāpēc, lai tiktu vaļā no uzkrātajiem kilogramiem, atteicos no glutēna.” Pēc mēneša, būdama par 5 kg vieglāka un komplimentu Tu lieliski izskaties ieskauta, Signe bija nonākusi bīstamā teritorijā. “Es ēdu tikai dārzeņus, biju viegli aizkaitināma, ātri noguru, un mana āda bez meikapa izskatījās neveselīgi pelēka. Atteikšanās no glutēna bija radījusi nopietnus ēšanas traucējumus,” atceras Signe.
Uztura speciāliste Anna Nikolajeva atzīst, ka sievietes no ēdienkartes bieži izslēdz miltu izstrādājumus, kartupeļus, gaļu un cukuru saturošus produktus, jo domā, ka tas palīdzēs samazināt svaru. “Protams, svars pazūd, taču uz īsu laiku. Turklāt šādi tu savu organismu bez iemesla apdali ar ļoti svarīgām uzturvielām.”

SABIEDRĪBAS IETEKME
Ja ar paziņojumu par atteikšanos no graudaugiem un laktozi saturošiem produktiem klajā nāk tādas slaidas slavenības kā Gvineta Paltrova un Megana Foksa, mēs ieklausāmies, jo ticam, ka šādi arī pašas varētu iegūt perfektu augumu. Arī tūkstošiem grāmatu un interneta portālu sludina, ka konkrētu pārtikas grupu izslēgšana no ēdienkartes būs solis pretī slaidam, iekārojamam augumam. Taču Anna Nikolajeva uzsver, ka slaida auguma noslēpums vispirms ir meklējams ģenētikā: “Svarīgi, protams, ir arī ievērot sabalansētu uzturu un regulāras maltītes. Nedrīkst aizmirst par fiziskām aktivitātēm. Es neatbalstu atsevišķu produktu vai produktu grupu izslēgšanu no ēdienkartes. Pirms tik radikāla lēmuma pieņemšanas vajadzētu padomāt par to, kādas uzturvielas satur konkrētais produkts.

Vairāk lasi maija Cosmo!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (17)