Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Aprīlis
 

Iedarbīgie antioksidanti

Vārdu antioksidanti tu noteikti esi dzirdējusi jau agrāk, bet kas tie īsti ir? Kāpēc tie ir tik labi ādai? Un tieši kuri? Lasi un uzzini!

Teksts: Marta Topran.

Uzturoties saulē, aukstumā vai izplūdes gāzēm pilnā pilsētas centrā (un, jā, arī sestdienas vakara ballītēs), organisms var radīt bīstamus savienojumus, kurus sauc par brīvajiem radikāļiem. Šie nejaukie radījumi uzbrūk veselīgajām šūnām, bojā tās un izraisa virkni ādas problēmu (blāvumu, pūtītes, grumbiņas). Ņem palīgā antioksidantus – tie ir pirmā palīdzība un īstā aizsardzība brīvo radikāļu neitralizēšanai. Mēs izcēlām galvenos riskus un izvēlējāmies atbilstošus antioksidantus bojājumu novēršanai.

Ja tu dzīvo pilsētā
Kas var būt vēl kaitinošāks par mašīnu daudzumu pilsētas centrā? No visām šīm automašīnām izplūstošais slāpekļa oksīds! Tas, tāpat kā brīvo radikāļu ozons, bojā ādas DNS, izraisot raupjumu un jutīgumu.
Antioksidanta recepte
Zaļā vai baltā tēja
Uzliekot uz ādas tēju, tā neitralizē brīvos radikāļus, pirms vēl tie paspējuši iesūkties un izraisīt bojājumus. “Šie antioksidanti ir vieni no iedarbīgākajiem, kādi vispār pieejami,” apliecina dermatoloģe Makrīne Aleksiadesa no Ņujorkas.

Vairāk lasi aprīļa Cosmo!

 

Augstskolas laika mīlestība

Atceries pirmo dienu augstskolā? Visi puiši izskatījās tik pievilcīgi, un tu nespēji vien sagaidīt pirmo randiņu. Studiju laikam tiešām piemīt īpašs šarms: liela puišu izvēle, iespējams, pirmās nopietnās attiecības, daudz brīvības un nekādas vecāku uzraudzības. Iespējams, tieši šī mīlestība kļūst par lieliskāko un skaistāko attiecību pieredzi, taču tā var būt arī pieredze ar vislielākajām problēmām. Cosmo lasītājas dalījās stāstos – lūk, ko mums izdevās uzzināt!

Teksts: Laura Zakse

Meklējot ĪSTO
Augstskola ir ideāla vieta, lai iemīlētos, atrastu kādu, ar ko kopā gatavoties sesijai, tērzēt kafejnīcā un skūpstīties gaiteņos. Taču, ja kaut kas neizdodas, tā ir arī vieta, kur tev katru dienu būs jānoraugās uz savām neveiksmīgajām attiecībām.
Dana (23), pārceļoties uz Rīgu un iestājoties augstskolā, uz visiem laikiem atvadījās no dzīves laukos: “Kā tipiskā filmu scenārijā es gaitenī nejauši uzskrēju virsū lieliskam puisim. Pēc nelielas sarunas viņš mani uzaicināja uz pirmo īsto randiņu.” Pēc pirmā sekoja otrais, tad trešais, ceturtais, un Danai nemanot izveidojās tādas attiecības, par kādām viņa vienmēr bija sapņojusi. “Vakaros viņš lavījās pie manis kopmītnēs, mēs daudz runājām, un man bija sajūta, ka esmu atradusi īsto. Es tiešām ticēju, ka kādu dienu mēs apprecēsimies un mums būs bērni.” Taču Danas sapnis drīz izplēnēja – viņa atklāja pirmās mīlestības ēnas puses. “Pēc gadu ilgušām attiecībām draugs paziņoja, ka laiks katram iet savu ceļu. Teica, ka ir pārāk jauns un vēlas izbaudīt visas dzīves sniegtās iespējas. Tas notika septembrī, un drīz es sapratu, ka patiesais iemesls ir jaunas meitenes ar mirdzošām acīm, kuras (tāpat kā es pirms gada) pamazām piepildīja augstskolas teritoriju. Mana sirds bija salauzta, taču es tur neko nevarēju darīt. Pats trakākais bija tas, ka man ar viņu vēl divus gadus nācās pavadīt vienā skolā, kafejnīcā, gaiteņos un auditorijās. Pēc šīs pieredzes es sev apsolīju – nekādu attiecību augstskolā,” rezumē Dana.

Vairāk lasi aprīļa Cosmo!

 

Meklējot ideālo ORGASMU

Vīlusies, ka sekss nesniedz tik neaizmirstamus orgasmus, kā gribētos, Džūlija Bantina vēlamo “O” panāca ar negaidīti uzbudinošas rotaļlietas palīdzību. Kas zina, varbūt viņas stāsts iedvesmos arī tevi, un tu izmēģināsi seksa mantiņas, kas mainīs visu dzīvi.

Kad Parīzē dušā sasniedzu pirmo orgasmu, man bija jau 22 gadi. Tuvumā nebija neviena vīrieša – tikai fallisks plastmasas stienis zileņu krāsā. Tajā tvaikojošā (burtiski) brīdī Bluberry Bliss vibrators mainīja manu seksuālo dzīvi.

Pirms tam sekss sagādāja vienīgi vilšanos. “Tev ir labi?” jautāja puiši. “Mm, turpini,” es nomurmināju, kamēr šie nejēgas aiztika visu citu, tikai ne klitoru. Laiku pa laikam kādam izdevās tikt tam diezgan tuvu, bet es vienmēr viņu pārtraucu, notēlojot orgasmu tieši tajā brīdī, kad sajūtas kļuva pa īstam spēcīgas (viltība slēpjas daudzās skaļās un smilkstošās skaņās). Iemesls šādai rīcībai bija bailes. Lai gan nevainību zaudēju 15 gadu vecumā un man vienmēr ir bijuši draugi, es nekad nebiju pa īstam masturbējusi. Es vairāk laika veltīju fantāzijām par aizrautīgu iemīlēšanos nekā prātojumiem par to, kas mani spētu uzbudināt. Ieklausīties pašai savā baudā man šķita mazāk svarīgi nekā interesēties par to, ko vēlas puiši. Turklāt, tā kā es ne reizi nebiju izjutusi orgasmu, man bija bail no sava ķermeņa reakcijas. “Ja es beigšu, vai man būs jāčurā?” Dažreiz šķita, ka tā varētu notikt.

Apmēram 20 gadu vecumā es jau zināju, ka man šajā jomā kaut kā pietrūkst. “Iespējams, man ir bijis orgasms,” es sacīju draugiem. “Ja es domāju, ka man tas ir bijis, tātad, iespējams, ka tas tiešām ir bijis... vai ne?” Viņi skatījās uz mani ar līdzjūtību. Kādu svētdienu labākā draudzene aizvilka mani uz intīmpreču veikalu Babeland. Es izvēlējos Blueberry Bliss Turbo Glider vibratoru, jo tas bija lētākais, un nekavējoties paslēpu dziļi skapī, lai to nepamanītu mans tā laika draugs. Es turpināju tēlot orgasmu un pēc tam jutos aizvainota, ka viņš no mūsu seksuālās dzīves gūst daudz vairāk prieka nekā es. Dažas dienas pirms došanās vasaras mācību braucienā uz Parīzi es, impulsu vadīta, ieslidināju somā arī Blueberry.

Vai šo mantiņu izņēmu no somas un paņēmu līdzi dušā tāpēc, ka vēlējos izmēģināt kaut ko jaunu? Drīzāk jau tāpēc, ka beidzot biju viena. Es stāvēju dušā, kur ūdens plūda pār seju, un ar vibratoru (ieslēgtu vidējā ātrumā) apļveida kustībām masēju klitoru, līdz brīnumainā kārtā mans prāts atslēdzās un viss ķermenis sāka trīcēt. Es izdvesu pavisam maigu “ak”, kas izklausījās drīzāk pēc aizturēta elpas vilciena, nevis vaida. Vai vispār vēl jājautā, kā es pavadīju atlikušo vasaru Parīzē? Puiši nebija iesaistīti, taču orgasmu es guvu katru dienu.

Vairāk lasi aprīļa Cosmo!

 

Dodies izbraucienā

Pavasaris ir klāt! Šis ir īstais laiks, kad sēsties pie stūres un kopā ar draugiem ļauties neprātīgam piedzīvojumam. Izlasi mūsu apkopotos padomus, un tu varēsi izplānot visu laiku labāko nedēļas nogali!

Teksts: Ance Siliņa.

Lēmumi, lēmumi...
Kur tu vēlies doties?
Viens no šādas atpūtas mērķiem ir ne tikai izbaudīt pašu braucienu, bet arī izvēlēties foršus pieturas punktus. Ko tu visvairāk gribi apskatīt, uzzināt un atklāt? Priecāties par skaistām ainavām un dabas skatiem, iepazīt Latvijas un kaimiņvalstu vēsturisko mantojumu, atklāt jaunas garšas un reģionālo virtuvju īpatnības vai izplosīties aktīvās atpūtas kompleksos? Vari sakombinēt no visa pa drusciņai!

IZPĒTI KARTĒ
Papīra vs. digitālā? Aizmirsti par visādi citādi lielisko Google Maps aplikāciju un sava brauciena plānošanai izmanto papīra karti. Lai gan digitālā šķiet daudz praktiskāka, tā tev nepalīdzēs, ja atrašanās vietā nebūs pieejams kvalitatīvs 3GS zonas pārklājums. Neuztici visu brauciena likteni modernajām tehnoloģijām, jo tās mēdz pievilt! Pats labākais ir tas, ka papīra kartē brauciena laikā vari atzīmēt iespaidīgākās apmeklējumu vietas vai izcilas vietējās kafejnīcas, lai neaizmirstu nākamajā ceļojumā.

Vairāk lasi aprīļa Cosmo!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad