Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Februāris
 

Kā iegūt sapņu darbu

Tev ir apnicis tavs līdzšinējais darbs, priekšniecība vai kolēģi? Tu jau sen klusībā sapņo par profesiju, kas tev šķiet nesasniedzama? Pārstāj sapņot un sāc rīkoties! Protams, tam būs nepieciešama liela drosme, apņēmība un neatlaidība, taču tas būs tā vērts. Seko personālvadības speciālistes Līgas Sleņģes padomiem un iegūsti kāroto!

Teksts: Laura Zakse.

UZŅEMIES INICIATĪVU
Visa pamatā ir izpratne par to, ko vēlies darīt. Ja konkrēti zini, kurā uzņēmumā gribi strādāt, aizsūti CV, motivācijas vēstuli un ik pa reizei piezvani uz personāla daļu, lai apjautātos, vai ir parādījies kas piemērots. Tā tu izrādīsi iniciatīvu un mērķtiecību. Ja zini cilvēku, pie kura vēlies strādāt, uzmeklē viņu sociālajos tīklos vai kādā pasākumā un izsaki savu vēlmi.

IZMANTO DRAUGU UN PAZIŅU LOKU
Satiecies ar cilvēkiem, kuri var tev palīdzēt. Iespējams, tavu draugu lokā nav tādu, kuri darbotos tevi interesējošā sfērā, taču varbūt viņi var tevi savest kopā ar īsto cilvēku. Pat ja viņš neiekārtos tevi darbā, pie kopīgas kafijas krūzes gūtā pieredze būs nenovērtējama. Un varbūt tad, kad parādīsies vakance, tu būsi pirmā, kuru uzrunās.

UZLABO CV
Angļu valoda, protams, ir svarīga, taču spāņu, franču, zviedru valoda liks tavam CV iemirdzēties. Turklāt tu nekad nevari paredzēt, ar kādas tautības kolēģiem strādāsi vai uz kuru valsti tevi nosūtīs komandējumā. Darbojoties modes sfērā, sajaukt dizainera vārdus vai nezināt pēdējās sezonas aktualitātes ir nepiedodami. Tāpēc attīsties un pilnveidojies ik dienu. Viss, ko tu dari šodien, ir ieguldījums rītdienā.

Vairāk lasi februāra Cosmo!

 

Kā uzzināt, ko cilvēki domā

Vai es viņai patīku? Vai es saņemšu paaugstinājumu? Vai viņš piezvanīs? Vai viņš mani krāps?

Bijusī ASV Slepenā dienesta aģente un izmeklētāja Evija Pomporasa stāsta, kā izprast cilvēkus, lai jebkurā sarunā justos par sevi pārliecināta.

Kad cilvēki padzird, ka esmu piedalījusies pārbaudēs un nopratināšanās un kā ASV Slepenā dienesta īpašā aģente aizsargājusi Amerikas prezidentu Baraku Obamu, viņi vēlas uzzināt, kā izprast sarunu biedra domas. “Vai tu jau pēc rokasspiediena vari pateikt, vai es meloju?” man prasa.

Mēs visi vēlamies izprast cilvēkus, ar kuriem saskaramies: mīļoto, draugu, kolēģi vai kādu nupat iepazītu svešinieku. Bet patiesība ir tāda, ka draugu vai priekšnieku nevar atšifrēt kā matemātikas uzdevumu. Protams, ir bijuši neskaitāmi uzvedības pētījumi, tomēr cilvēks ir jāuztver kā mākslas darbs. Neskatoties uz manu izglītību un neskaitāmām interviju telpās pavadītām darba stundām, es šo mākslas formu esmu apguvusi, paļaujoties uz iekšējām sajūtām. Tev nav jābūt izmeklētājai vai psiholoģei – tu spēj lasīt cilvēkus labāk, nekā iedomājies.

Trīs atslēgas cilvēku iepazīšanai
1 Vairāk klausies, mazāk runā
Visa pamatā ir uzmanīga klausīšanās. Ja vēlies izprast kādu cilvēku, runā iespējami maz un ļauj izpausties otram. Jo vairāk viņš runās, jo vairāk par sevi sniegs informāciju. Pievērs uzmanību ne tikai tam, ko viņš stāsta, bet arī tam ko noklusē. Vai šķiet, ka dažām dzīves epizodēm viņš pārlec pāri? Vai runājot skatās tev acīs? Informāciju sniedz katrs vārds un žests!
Padoms
Nepārtrauc cilvēku pusvārdā. Ne tikai tāpēc, ka tas ir nepieklājīgi, bet arī tāpēc, ka tas var viņu novērst no tēmas, un tad tu neiegūsi nepieciešamās ziņas. Ļauj otram pabeigt stāstu un savus jautājumus uzdod tikai pēc tam. Izmanto atvērtā tipa jautājumus, uz kuriem nav iespējams atbildēt ar vai . Ja vēlies noskaidrot, vai tavs puisis iepriekšējā vakarā bija devies izklaidēties, pajautā: “Ko tu vakar darīji?”, nevis “Vai tu vakar biji tusēt?”
2 Uzlabo savu pokera seju
Lai kādu izprastu, ir ļoti svarīgi, lai viņš būtu atklāts. Tāpēc netiesā runātāju, pat ja tev ir viedoklis par pateikto. Sajutis tavu attieksmi, cilvēks sāks filtrēt sakāmo, vairs nebūs atklāts vai pilnīgi noslēgsies. Un tas neļaus tev viņu pietiekami iepazīt. Pat ja jūti dusmas vai aizdomas, centies emocijas paturēt pie sevis tik ilgi, cik nepieciešams.
Padoms
Seko līdzi, ko pauž tava seja un ķermenis. Neboli acis, nesasprindzini žokli, nesakrusto rokas sev priekšā − šie žesti tevi nodos. Tā vietā saglabā neitrālu sejas izteiksmi un brīvu pozu. Uzlikt pokera seju nenozīmē nepaust emocijas, vienkārši klausies pietiekami uzmanīgi, reizēm pamāj ar galvu un vajadzības gadījumā iedrošini runātāju būt atklātam.

Vairāk lasi februāra Cosmo!

 

BĒGOŠĀS LĪGAVAS

Viss sākas ar mīlestību, seko bildinājums un laulība, bet pa vidu ir diena, par kuru sapņo gandrīz katra sieviete, – kāzu diena. Tomēr starp mums ir sievietes, kurām tā izraisa paniku.

Teksts: Laura Zakse.

UZVELC ĒRTUS APAVUS
Īsti nezinu, vai viņš bija pārāk ideāls vai arī es nebiju pietiekami laba, taču kāroto bildinājumu nesaņēmu ne Ziemassvētkos, ne Valentīndienā. Bet, kad pienāca mana dzimšanas diena, tur nu tā bija – mazā samta kastīte. Aiz sajūsmas gandrīz iespiedzos, taču, atverot kastīti, ieraudzīju auskarus. Redzot manā sejā vilšanos, viņš nodomāja, ka man nepatīk konkrētais modelis, tāpēc ierosināja pirkumu apmainīt. Es saņēmos un teicu: “Tikai ar nosacījumu, ka mēs to apmainām pret riņķi, kas rotās manu zeltnesi.” Vīrietis apmulsa un aizbildinājās, ka kāzām nav gatavs. Tonakt es sakravāju mantas un viņu pametu, atstājusi auskarus uz naktsgaldiņa.
Atslēgas, vecāki, bildinājums...
Drīz vien manā dzīvē ienāca cits vīrietis, kurš piepildīja visas vēlmes. Tagad saprotu, ka viss notika kā neprātīgā virpulī: saderināšanās, kāzu plānošana, vecmeitu ballīte, ielūgumi, un manā skapī jau karājās baltā kleita. Taču es arvien biežāk sev uzdevu jautājumu – ko tu dari? Izlasīju visus iespējamos rakstus par pirmskāzu depresiju, bet tie neviens nebija par mani. Es aizvien biežāk domāju par savām iepriekšējām attiecībām un par to, vai būt precētai ar kādu, kuru nemīli, ir labāk nekā būt neprecētai ar kādu, kuru mīli. Es sapratu, ka vienkārši viņu nemīlu.
30 dienas līdz kāzām
Līdz kāzām bija palikušas 30 dienas. Tas bija sestdienas rīts, viņš gatavoja pankūkas un sniedzās pēc šķīvja, kad es teicu: “Es aizeju.” Gaiss sastinga, iestājās klusums. Sākumā viņš domāja, ka jokoju, tad visā vainoja pirmskāzu satraukumu, bet dziļi sirdī mēs abi zinājām, ka es viņu nemīlu. Viņš apzvanīja viesus, bet es atdevu atpakaļ kāzu kleitu. Vēl ilgi jutu apkārtējo neizpratni, taču man tiešām bija nepieciešams gredzens, lai saprastu, ka šis nav īstais cilvēks. Tagad topošajām līgavām saku ‒ ja neesi droša par lēmumu, bēdz. Tikai uzvelc ērtus apavus.

Vairāk lasi februāra Cosmo!

 

Meiteņu labākie draugi… Briljanti

Katra sieviete sapņo, ka arī viņas pirkstā reiz iemirdzēsies briljants. Tā ir vispārzināma patiesība – briljanti ir meiteņu labākie draugi. Taču ir svarīgi spēt orientēties šajā pasaulē, tāpēc Cosmo atklāj svarīgākos šo dārgakmeņu noslēpumus. Tagad viss, kas tev vajadzīgs, ir īstais vīrietis un īsts briljants!

Teksts: Laura Zakse.

Ja varētu izvēlēties starp laba slīpējuma H krāsas vai VVS2 tīrības briljantu, kam tu dotu priekšroku? Nav ne jausmas? Tavs apjukums ir loģisks. Kad runa ir par īsto vīrieti vai briljantu, mēs, sievietes, mēdzam apjukt. Mīlas jautājumos mēs pamazām kļūstam apķērīgākas, tāpēc ir pienācis laiks uzzināt ko vairāk arī par dārgakmeņiem. Nedomā, ka visu varēsi uzvelt uz vīrieša pleciem. “Mūsdienās daudzi pāri saderināšanās gredzenu izvēlas kopā,” stāsta darbnīcas Briljanta roka juvelieris Jānis Blumbergs. “Lai lielajā piedāvājumu klāstā neapjuktu, jāiegaumē četri pamatnosacījumi: tīrība, krāsa, forma, karāti.”

MIRDZOŠAIS ČETRINIEKS
Tīrība, krāsa, forma un karāti ir četri raksturojošie parametri, kas ne tikai nosaka briljanta vizuālo izskatu, bet arī tā kvalitāti un vērtību. Ja tev būs skaidra šī mirdzošā četrinieka nozīme, tu nekļūdīgi izvēlēsies pareizo akmeni. Turklāt šīs zināšanas tev, iespējams, palīdzēs arī ietaupīt.
“Pirms briljanta gredzena iegādāšanās mēs ievācām informāciju,” atceras Anete (25), kura izvēlējās 0,75 karātu, apaļas formas briljantu. “Iegūtās zināšanas palīdzēja pieņemt lēmumu un izdarīt pareizo izvēli.”
Viens no galvenajiem aspektiem, kam jāpievērš uzmanība, ir tīrība. “Jo akmens tīrāks, jo tas ir vērtīgāks,” skaidro juvelieris. Tīrība raksturo iekšējo defektu (ieslēgumu) daudzumu dimanta kristālā. Ieslēgumi var būt cits materiāls, citi dimanta kristāli vai struktūras nepilnības – mikroplaisiņas, kas kristālu padara bālganu vai dūmakainu. Briljanta tīrības skala tiek mērīta no F (nevainojams) līdz I (ļoti pamanāmas pazīmes). Visiem briljantiem ir defekti, tikai lielākā daļa ir tik mikroskopiski, ka nemazina to skaistumu, un tu tos, visticamāk, pat nepamanīsi. “Zemākais tīrības līmenis, ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties briljantu, ir SI2,” rezumē Jānis Blumbergs.

Vairāk lasi februāra Cosmo!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad