Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Janvāris
 

Sagatavo matus ziemai

Aukstais laiks var nopietni kaitēt matiem. Galvenais problēmu vaininieks ir centrālapkures radītais sausais gaiss, kas izraisa matu elektrizēšanos un sausina galvas ādu. Taču to visu var novērst. Šie ātrie profilaktiskie risinājumi ļaus tev stāties pretī mātei dabai.

Teksts: Loni Albert.

Mati ir sausi un nespodri
KĀPĒC TĀ NOTIEK Tam var būt vairāki iemesli. “Centrālapkure veicina dabīgo matu lipīdu izžūšanu, tāpēc pazūd mirdzums,” skaidro slavenību matu stiliste Sanija Brūka Džonsa no Head and Shoulders. “Arī biezas šalles un mēteļi ar augstu apkakli bojā matu kutikulas, tāpēc tie vairs tik labi neatstaro gaismu.” “Mati mitrumu zaudē arī tāpēc, ka ziemā tos biežāk žāvējam ar fēnu, nevis ļaujam izžūt dabiskā veidā,” piebilst Ņujorkas salona Serge Normant at John Frieda frizieris Džanni Bojacis.
PARŪPĒJIES LAIKUS “Divreiz nedēļā lieto mitrinošu un spēcinošu masku matiem,” iesaka Brūka Džonsa. “Lai līdz minimumam samazinātu karstā gaisa kaitīgo iedarbību, pirms matu žāvēšanas nogaidi, kamēr tie ir vismaz par 70% sausi. Tad visā matu garumā izsmidzini aizsarglīdzekli pret karstā gaisa iedarbību,” padomu dod Džanni Bojacis.
RĪKOJIES UZREIZ Vienkārši izķemmē matus! “Galvas ādas dabiskais sekrēts izlīdzināsies pa visiem matiem un piešķirs tiem spīdumu,” skaidro slavenību matu stiliste Džena Etkina no Clear. Vēlies vēl vairāk spīduma? Matu galos iezied roku krēmu vai olīveļļu apmēram desmit santīmu monētas lielumā.

Vairāk lasi janvāra Cosmo!

 

Nakts, mūzika, ballīte... pirmā reize

Ja kādreiz narkotikas asociējās ar ko netīru, aizliegtu un postošu, tad mūsdienās maisiņi ar baltu pulveri vai krāsainām tabletītēm biedējoši regulāri ir atrodami meiteņu greznajās clutch somiņās – līdzās Lancôme skropstu tušai un Chanel lūpu krāsai. Kāpēc apreibinošās vielas ir kļuvušas par spožu un glamūrīgu ballīšu sastāvdaļu, un kādas tendences šobrīd valda Latvijas narkotiku tirgū? Lasi tālāk!

Teksts: Ance Siliņa.

Kad pagājušā gada rudenī Ieva (vārds mainīts) ar draudzenēm devās uz populāru galvaspilsētas klubu, viņa pat nenojauta, kā beigsies nakts. Vakara gaitā meitenes iepazinās ar ārzemniekiem, kuri viņas dāsni cienāja ar kokteiļiem. Kad Ieva jau bija tā apreibusi, ka īsti neturējās uz kājām, viens no vīriešiem paņēma viņu aiz rokas un aizveda uz kluba sieviešu tualeti. Tur viņas priekšā no maza, caurspīdīga maisiņa uz iPhone ekrāna tika izbērts pulveris un ar kredītkarti sadalīts divās baltās taciņās – vienu no tām vīrietis iešņauca un pēc tam nolaizīja taciņas pārpalikumu, bet otru piedāvāja meitenei. “Es jau tāpat esmu pārdzērusies,” viņa centās iebilst. Taču vīrietis Ievu mierināja: “Neuztraucies, kokaīns noņems reibumu.” Pēc iešņaukšanas viņa patiešām sajutās daudz labāk – reibums bija šķietami izzudis, taču garastāvoklis joprojām lielisks, un ballīte ieguva jaunu elpu. Pēc stundas viņas vakara “kokteilim” tika piejaukta marihuāna un vēl viena kokaīna taciņa. Otrajā rītā meitene pamodās apdullusi un cīnījās ar krasām garastāvokļa svārstībām – pēkšņi enerģijas uzplūdi mijās ar pilnīgu iztukšotības sajūtu. “Tā bija mana pirmā pieredze ar smagajām narkotikām, lai gan iepriekš biju kategoriski pret. Savā ziņā priecājos, ka pirmo pieredzi guvu ar nepazīstamiem cilvēkiem, jo, ja šīs narkotikas lietotu manā draugu lokā, visticamāk, es uz tām pamatīgi uzsēstos. Jāatzīst, ka efekts bija ļoti patīkams.”

Sen ir pagājuši tie laiki, kad narkotikas bija underground ballīšu sastāvdaļa – tika tirgotas nomaļās ieliņās, un tās lietoja tikai dzīvē vīlušies, “norakstīti” cilvēki bez nākotnes. Šodien, kad ar apreibinošām vielām izklaidējas kā Holivudas, tā Rīgas skaistie un slavenie klubu apmeklētāji, par atkarības upuri var kļūt jebkurš.

Vairāk lasi janvāra Cosmo!

 

Jauns gads, jauns sekss

2014. gadu sāc ar uguņošanu − dzirksteļojošu seksu. Šīs draiskās idejas (sāksim ar vieglākām un noslēgsim ar seksa guru cienīgām darbībām) piešķirs īpašu garšu visam gadam.

Teksts: Lauren Panariello, Michelle Ruiz.

Lēmums nr. 1
Atmodini iekāri
Pirms sākt jauno gadu ar lielisku seksu, tev jāzina, kas tevi uzbudina. Sāc ar šo…
Dodies lidojumā (ar sevi)
Masturbē ar ūdens strūklu, skatoties seksīgu filmu vai kā citādi. Galvenais – atrodi to, kas tev patīk un uzbudina. Varbūt tev patīk spēlēties ar klitoru vai krūšu galiņiem, tos glāstot pretēji pulksteņrādītāja virzienam? Vienkārši noskaidro, kas tev patīk, un ievies to savā seksa repertuārā.
Fantāzijas piecdesmit nokrāsas
Atceries, kā, lasot Greja piecdesmit nokrāsas (Kontinents, 2012), sasniedzi rekordlielu orgasmu skaitu vienā dienā? Sagatavo seksīgās literatūras sarakstu visam 2014. gadam un izlasīto izmēģini dzīvē! “Salīdzinot ar erotikas bībeli Anaisas Ninas grāmatu Delta of Venus, Greja piecdesmit nokrāsas ir pavisam rāma,” komentē Noela, 27.
Novilcini labsajūtu
Reiz viņam bija sekss ar ābolu pīrāgu, tomēr pēdējais Džeisona Biga eksperiments seriālā Orange is the New Black (2013) ir izmēģināšanas vērts. Pārbaudi savas robežas, t.i., masturbē, līdz jūti, ka tuvojas orgasms, un tad apstājies. Dari to vairākkārt un tikai pēc tam atļaujies sasniegt baudas virsotni. Tas ir uzbudinošs veids, kā uzzināt, vai tev labāk patīk ātrs, klasisks orgasms vai lēns, pakāpenisks un rotaļīgs uzbudinājums.
Liec lietā seksīgas atmiņas
“Atceries reizes, kas tevi patiešām uzbudināja,” iesaka pornofilmas Guide to Kinky Sex for Couples režisore Tristena Taormino. Varbūt tas bija laisks atvaļinājuma sekss? Nākamās sestdienas pēcpusdienā pacenties atsaukt šo sajūtu atmiņā. Koncentrējies uz to, kas liek tev labsajūtā vaidēt, un ļaujies.

Vairāk lasi janvāra Cosmo!

 

Laiks kļūt pieaugušai

Brīvdienas pie vecākiem nenozīmē atgriešanos bērnībā. Pienācis laiks atmest pusaudža uzvedību un beidzot nodibināt ar viņiem pieaugušu cilvēku attiecības. Mēs tev palīdzēsim.

Ir kāda maģiska vieta, kas apstādina gandrīz visas pieaugšanas pazīmes. Tās ir vecāku mājas. Tu esi neatkarīgs, patstāvīgs cilvēks, kam ir darbs un uzkrājumu plāns, taču vecāku mājās joprojām sajūties kā kaprīzs pusaudzis. “Es skrēju pa kāpnēm, skaļi dauzot kājas, aizcirtu guļamistabas durvis un kliedzu: “Tu neko nesaproti!”” par neseno strīdu ar tēvu stāsta Anna un piebilst, “tas nepavisam nav man raksturīgi. Man taču ir 30 gadi, es esmu precējusies un darbā tieku galā ar uzņēmuma budžetu. Kā gan es pēkšņi varu rīkoties šādi?”

Tā mēdz notikt ar mums visiem. “Smaržas, skaņas vai vecāku runas veids var raisīt atmiņas, kas atmodina tevī dusmīgo četrpadsmitgadīgo tīni. Īpaši viegli atgriezties vecajās lomās ir brīvdienās,” norāda medicīnas doktore, psihiatre Dženeta Teilore no Ņujorkas. Aizmirsti par karjeru, dzīvokļa vai partnera meklēšanu − viens no lielākajiem izaicinājumiem, ko nākas risināt 20−30 gadu vecumā, ir nobriedušu attiecību izveide ar vecākiem. Mamma un tētis apzinās, ka esi pieaugusi, taču viņi tevi atceras arī kā bērnu, kuru ik vakaru vannoja. Tieši tu esi mainījusies, tāpēc tavs pienākums ir parādīt, ka tagad pati spēj tikt galā ar savu dzīvi. Ņem vērā mūsu ieteikumus.

Kad brīvdienās esi vecāku mājās…
Iesaisties. Piedalies ģimenes sanākšanās, kā to dara pieauguši cilvēki. Septiņgadīgs bērns negatavos uzkodas vai neuzturēs ar radiniekiem aizraujošu sarunu, taču tagad tu vairs neesi maza − ir laiks sevi parādīt. Martas tantes ābolmaizes vietā cilvēki labprāt nobaudīs tevis gatavotos tunča salātus. “Tikai nekādus veikalā pirktus cepumus! Pagatavo ēdienu, kas garšo tavai ģimenei,” iesaka 33 gadus vecā reportiere Elīna. Daktere Dženeta Teilore piebilst, ka laika pavadīšana virtuvē kopā ar vecākiem, vecvecākiem, tantēm un māsīcām, kā arī patiesa interese par viņu dzīvi apliecina, ka esi pilntiesīga brīvdienu ģimenes locekle, nevis ciemos ieradies bērns.

Vairāk lasi janvāra Cosmo!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad