Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Oktobris
 

UZVEDIES KĀ BOSS

Vadītāju no ierindas darbinieka atšķir uzvedība. Labā ziņa – uzvedību var iemācīties, un tad tā kļūst par ieradumu. Personālvadības speciāliste Līga Sleņģe atklāj Cosmo, kurus bosa ieradumus ir vērts pārņemt jau šodien.

Uzņemies atbildību
Ierindas darbinieka ikdiena ir ļoti komfortabla un salīdzinoši mierīga, jo atbildība ir ierobežota un attiecas tikai uz tiešo, vadītāja uzdoto darbu. Ja tas neizdosies, vadītājs visu saglābs. Taču vadītājam ir jāatbild ne tikai par savu, bet arī citu darbu vai tieši otrādi – bezdarbību. Nākamreiz, pirms dodies pie vadītāja sūdzēties, ka netiec galā vai nezini, kā uzdoto paveikt, apspied vēlmi noņemt no sevis atbildību, apstājies un padomā, kā izpildīt tev uzticētos pienākumus. Tu būsi pārsteigta, cik daudz variantus izdomāsi. Tad ej pie vadītāja jau ar gataviem risinājumiem, un viņam atliks tikai izvēlēties. Dari tā vienmēr!
Izrādi iniciatīvu
Ja redzi, ka vadītājs ir ļoti aizņemts, pieej un apjautājies, vai vari kā palīdzēt. Parasti ierindas darbinieki šādu jautājumu nekad neuzdod, lai nebūtu jāveic papildu darbs un, nedod dievs, kāds nezināms un neierasts uzdevums.

Vairāk lasi oktobra Cosmo!

 

Ceļvedis karstākam seksam

Globalizācijas ietekmē pasaule kļūst aizvien mazāka – mēs vairāk ceļojam un iepazīstam citas kultūras. Tomēr tas, kas notiek aiz guļamistabas durvīm, joprojām ir noslēpums. Tāpēc mēs vērsāmies pie Cosmo redaktorēm citās pasaules valstīs un lūdzām pastāstīt par viņu tautiešu attieksmi pret seksu, kā arī sniegt šajā jomā dažus padomus. Izlasi un piešķir savai mīlas dzīvei nedaudz internacionālu garšu – zini, ko sagaidīt ārzemju atvaļinājumā. Seksīgu ceļošanu!

Teksts: Annie Daly

Ko dažādās valstīs domā par...
KRĀPŠANU, SEKSA ROTAĻLIETĀM, SEKSĪGU BILŽU SŪTĪŠANU, SEKSA FILMĒŠANU, IEPAZĪŠANOS INTERNETĀ, SEKSU TRIJATĀ, NORĒĶINĀŠANOS RANDIŅOS, NEĶĪTRĀM SEKSA TENDENCĒM, PORNOGRĀFIJU, EKSPERIMENTIEM AR SAVA DZIMUMA PĀRSTĀVJIEM, SEKSUĀLAJĀM MINORITĀTĒM, MASTURBĒŠANU
Izlidošana no attiecībām
KRĀPŠANA
Dažādās valstīs ir dažādi uzskati. Lielākajā daļā kultūru jau skūpstīšanās ar citu skaitās krāpšana un nozīmē attiecību beigas.
NĪDERLANDE “Jebkāda seksuālā interese par citu ir krāpšana.” TAIZEME “Slepus runāt ar citiem cilvēkiem.” BRAZĪLIJA “Noskūpstīt kādu citu – pat tad, ja tas notiek reibumā; ceļojuma laikā doties ar kādu izklaidēties – pat tad, ja domā, ka neviens to neuzzinās; visu vakaru tērzēt ar kādu bārā un nepieminēt, ka esi attiecībās; aiziet uz bāru kopā ar draugu un satikt kādu, ar kuru tev bijušas attiecības; sekss vai flirts internetā; apmainīšanās ar neķītrām īsziņām. Turpretī sarunāties ar bijušo Facebook ir pieļaujams, pat neinformējot par to partneri. Interesants fakts: citās valstīs vīrieši to uztver kā sānsoli.” ĶĪNA “Krāpšana ir tad, ja ir noticis fizisks akts. Taču pastāv arī garīgā krāpšana, kas ir vēl sliktāka. Pirmoreiz sānsoli te parasti piedod. Bet, ja tam seko nākamais, daži meklē iespēju atdarīt otram ar to pašu cerībā, ka tā saglabās attiecības.” SPĀNIJA “Just tuvību ar kādu, kurš tev šķiet pievilcīgs. Nav svarīgi kā – sūtot īsziņas, kopā vakariņojot... ja vēlies ko tādu, labāk uzreiz šķirties no esošā partnera.” FILIPĪNAS “Krāpšanas sākums ir emocionāla tuvība ar kādu citu.” LIELBRITĀNIJA “Jebkas, kas attiecībās nodod uzticību. Ir diskusijas par emocionālo krāpšanu – aizvien biežāk cilvēki internetā flirtē un sūta bildes vai tekstus, ko viņu partneri varētu uzskatīt par nepieļaujamu. Viss ir atkarīgs no attiecībās novilktajām robežām. Ļoti bieži sānsolis noved pie šķiršanās – reizēm īslaicīgas, reizēm pilnīgas.” ARGENTĪNA “Pārgulēt ar kādu citu nozīmē krāpšanu, un tas beidzas ar šķiršanos. Taču neķītru īsziņu sūtīšana vai fantāzijas par to neskaitās nekas nopietns.” LATĪŅAMERIKA Skūpstīšanās tiek uztverta kā sānsolis, bet to piedod līdz brīdim, kad vainīgais tā rīkojas atkārtoti. VĀCIJA “Flirts ar citu ir pieļaujams. Skūpstīšanās ir iemesls nopietnai sarunai, bet pie šķiršanās nenovedīs. Sekss ir krāpšana visļaunākajā veidā.”

Vairāk lasi oktobra Cosmo!

 

Vai iepirkšanās ir tava vājība?

Izmantojot dažas viltības, tu patiešām varēsi nopirkt laimi. Pat par savu algu.

Teksts: Alexa von Tobel.

Iepirkšanās var līdzināties ātrajām uzkodām – tās garšo sasodīti labi, bet pēc tam tev kļūst slikti. Tā vairs nenotiks! Lai kādi arī ir tavi iepirkšanās paradumi, mēs tev palīdzēsim tērēt gudrāk.
Tu uzķeries uz “izdevīgiem” piedāvājumiem
Tavu e-pastu pārpludina ziņas par akcijām un izpārdošanām, un tu vēl nekad neesi izgājusi no autleta, neatstājot tur kaudzi naudas.
Iepirkšanās terapija. Atrast izdevīgu piedāvājumu vienmēr ir patīkami, taču ņem vērā, ka veikali izmanto neskaitāmus trikus, lai tikai liktu tev tam noticēt. Viens no šādiem trikiem ir paziņojums par ierobežotu preču daudzumu. Ja mēs domājam, ka preces ir pieejamas nelielā skaitā, pastāv lielāka iespēja, ka uzķersimies un tās nopirksim. Uzmanies arī no vidējās cenas – aplūkojot trīs līdzīgas preces, tu, visticamāk, izvēlēsies to, kura cenas ziņā ir vidēji dārga, pat tad, ja tā tev nav pa kabatai. Ja tu sevi pieķer, nesot uz kasi ko tādu, palūdz pārdevējai pirkumu līdz rītdienai atlikt. To, vai tā ir “īstā mīla”, tu sapratīsi rīt.
Iereibusī pircēja
Tu izdzer pāris margaritas un pēc trīs dienām no interneta veikala saņem kasti ar nevajadzīgām lietām.
Iepirkšanās terapija. Uzlīmē uz datora piezīmju lapiņu ar uzrakstu: “Nekādas iepirkšanās reibumā!” Ja tas nepalīdz, nobloķē potenciāli bīstamās tīmekļa vietnes ar tiešsaistes aplikācijām, piemēram, SelfControl.

Vairāk lasi oktobra Cosmo!

 

Indonēzijas krāšņākā rota: Bali sala

Lūkojoties uz saulainajām Bali bildēm, kur kristāldzidra ūdens fonā gozējas senatnīgi tempļi, tā vien gribas silto laiku paildzināt vēl par pāris mēnešiem. Krāšņā un saulainā Indonēzijas pērle Bali vilina pludmales fanus no visas pasaules. Turklāt no visām Indonēzijas salām šī ceļotājiem ir visdraudzīgākā.

Daudzu tūristu iecienītais galamērķis Bali sala spēj piedāvāt izklaides dažādām gaumēm. Neatkarīgi no tā, vai esi laiskas atpūtas cienītāja vai džungļu piedzīvojumu meklētāja, te varēsi atrast sev tīkamu nodarbi, un tavs atvaļinājums izdosies neaizmirstams.

Apceļo salu!
Ja jau esi nonākusi šajā paradīzes nostūrī, tad nedrīksti palaist garām izdevību iepazīt vietējo iedzīvotāju dzīves ritmu, kultūru un vidi. Visērtāk salu var apceļot braukšus, tāpēc noīrē mopēdu, auto vai velosipēdu un meties piedzīvojumos. Tikai ņem vērā, ka Indonēzijā satiksme ir pa kreiso ceļa pusi! Bali salā ir lēts sabiedriskais transports, kas kursē regulāri, taču visas kārotās vietas ar to nesasniegt. Tāpēc, ja tomēr nevēlies sēsties pie auto stūres, laba alternatīva ir tūristu iecienītie shuttle buses. Vēl pastāv iespēja izīrēt auto ar šoferi. Ar ko tad īsti sākt? Ar atvaļinājuma plāna izveidošanu. Izlem, cik dienas veltīsi ekskursijām, cik – nesteidzīgai atpūtai. Paņem viesnīcas brošūru un aplūko, kas tevi varētu interesēt visvairāk. Noskaidro, cik maksā ekskursijas un kas tajās iekļauts (tikai transports vai arī ieejas biļetes un pusdienas), un aprēķini, ko ietaupīsi, ja ekskursijās dosies uz savu roku. Daudz informācijas par Bali salu atradīsi, ieskatoties interneta adresēs www.balitourismboard.org un www.balitourismauthority.net.

Vairāk lasi oktobra Cosmo!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad