Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Septembris
 

Tetovējums, kuru nenožēlosi

Tu ļoti ilgi prātoji un beidzot esi gatava tetovējumam. Lieliski, tikai rīkojies ar pārliecību!

Teksts: Amanda Macmillan.

Alīsija Groiliha domāja, ka, uzsākot studijas, jaunajos apstākļos palīdzēs iejusties jauni tetovējumi (pa vienam uz katras pēdas). “Tie ir par jūrnieku tēmu un sola pasargāt no noslīkšanas,” stāsta divdesmit gadus vecā jauniete no Blūmfīldas Ņūdžersijā. Taču drīz pēc tetovēšanas salona apmeklējuma pagājušā gada janvārī sākās problēmas: “Viena pēda iekaisa un sāpēja tik ļoti, ka bija grūti staigāt.” Tetovējuma vietā radās infekcija, un Alīsijai bija jādzer antibiotikas. Tas palīdzēja, taču nedēļu nācās kavēt lekcijas.
Tā kā tetovēšanās kļūst arvien populārākā (Amerikā 38% 18 līdz 29 gadus veciem cilvēkiem ir vismaz viens tetovējums), “ārsti aizvien biežāk diagnosticē nevēlamu reakciju gan veco, gan jauno tetovējumu vietās,” atklāj Vašingtonas universitātes klīniskā docente, medicīnas doktore Miči Šinohara, kura padziļināti pētījusi šo tendenci. Lai izvairītos no problēmām, ņem vērā mūsu padomus.

Izvēlies profesionālu tetovēšanas salonu
Salonam jāatbilst higiēnas noteikumiem un tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu drošības prasībām. Pārliecinies, vai salonā ir pieejams tekošs ūdens vai tetovēšanas adatas ir iesaiņotas vienreizējās lietošanas iepakojumos un vai meistars var izskaidrot, kādi piederumi tiks lietoti.

Vairāk lasi Cosmopolitan septembra numurā!

 

Sekss pirmajā randiņā

Laiki mainās. Kaut kas iziet no modes, kaut kas ienāk... Mūsdienās no modes izgājušo lietu sarakstam var pievienot arī Seksam nē! pirmajā randiņā.

Agrāk sievietes bija pārliecinātas, ka, pārāk ātri liekoties gultā, tiek novērtētas kā nederīgas pastāvīgas draudzenes lomai. Nu ko? Laipni lūdzam 2013. gadā, kad pasaule vairs nav tik vecmodīga! “Mūsdienās arvien vairāk cilvēku seksu uzskata par veiksmīgu attiecību sastāvdaļu, nevis ko tādu, no kā jākaunas,” norāda Hārvarda universitātes sociālais psihologs, zinātņu doktors Džastins Lēmillers, kurš pēta cilvēku attiecības un seksualitāti. “Daudziem ir svarīgi jau sākumā noskaidrot seksuālo saderību, tāpēc sekss pirmajā randiņā viņiem ir pareizs solis.”

Tomēr atkailināšanās ar puisi, kuru pazīsti vien pāris stundas, tev varētu arī nebūt pa prātam, un arī tas ir pilnīgi normāli. Būtiski ir aizdomāties, ka tādi nelokāmi attiecību principi kā “Nenodarboties ar seksu līdz trešajam randiņam” un izteicieni kā “Kāpēc turēt mājās govi, ja pienu var dabūt par brīvu?” ir kaitīgi, jo izraisa raizes un kauna sajūtu par kaut ko pavisam normālu un dabisku – randiņiem un seksu. Mēs, Cosmo, esam par stereotipu pārkāpšanu. Pēc jaunās grāmatas It’s Okay to Sleep With Him on the First Date: And Every Other Rule of Dating, Debunked (Harlequin, 2013) izlasīšanas mūsu iedvesma bija tik liela, ka aptaujājām gandrīz tūkstoti cilvēku vecumā no 18 līdz 35 gadiem, lai uzzinātu viņu attieksmi pret seksu pirmajā randiņā un to, vai viņi paši to ir mēģinājuši. Mēs arī devām iespēju grāmatas līdzautoram Džefam Vilseram paust savu viedokli.

Tu aizej uz randiņu. Tas ir lielisks. Jūs pārguļat... un tad viņam par tevi zūd interese. Kāpēc? Kas to lai zina – varbūt vīrietis ir pārāk izvēlīgs, varbūt nejuta klikšķi, varbūt baidās no saistībām, bet varbūt vienkārši ir kretīns, kurš gribēja tikai paspēlēties.
Tomēr šajā vienādojumā ir kāds mainīgais, kuru praktiski nekad nav iespējams noteikt – vai tas notika pārāk agri. Miljoniem cilvēku ir šāds maldīgs uzskats (Cosmo aptauja atklāja, ka 83% sieviešu šķiet – vīrieši ir zemākās domās par sievietēm, kuras atdodas jau pirmajā randiņā), taču patiesībā viņi tā nedomā (67% no aptaujātajiem vīriešiem to apstiprināja). Vīrieši ir vienkāršas būtnes. Neviens puisis vēl nekad nav teicis: “Šī sieviete ir satriecoša, inteliģenta, seksīga un viņai pat patīk Troņu spēles, taču ir kāda problēma – viņa pārgulēja ar mani jau pirmajā randiņā.”

Vairāk lasi Cosmopolitan septembra numurā!

 

Ak, šie konflikti!

Nesamierināmas pretrunas lai paliek seriāliem. Īstie strīdu iemesli tik tālu nav jāmeklē, tie ir tepat blakus, un aiz tiem kāja aizķeras vairākumam pāru. Taču tas nemaz nav tik slikti – tātad kolektīvā zemapziņa jau sen ir aptvērusi, kā pēc šiem konfliktiem salabt un kā tādus vai līdzīgus nepieļaut turpmāk.

Teksts: Anna Morgunova

Mēbeļu konflikts
Kā vēsta paruna, par nepatikšanām nekas neliecināja – jūs vienkārši aizbraucāt uz veikalu nopirkt žurnālgaldiņu. “Mums vajag gaišu? Ņemam šito,” viņš nosaka, rādīdams uz pirmo, kas pagadās ceļā.
Tu esi nesaprašanā: vai tad kāds tā dara? Te taču ir simtiem galdiņu: ovāli, apaļi, taisnstūra un pat trijstūra formas. Un ko vispār nozīmē gaišs? Ir tik daudz dažādu nokrāsu – kļava, priede, ozols, bambuss, maigs riekstu tonis plus vel neskaitāmas variācijas. Bet viņš vienkārši saka: “Ņemam šito!” Vai tad viņam nav svarīgi, kas jums mājās stāvēs uz grīdas? Tad jau sanāk, ka viņam arī jūsu attiecības nav svarīgas un jums nav vērts dzīvot kopā!
Sapūtušies un teatrāli žestikulējoši pārīši pieder pie mēbeļu veikalu ikdienas. Visā vainojami neskaitāmie varianti, kā arī sievietes un vīrieša loģikas atšķirības – tev ir būtiskas detaļas, bet vīrietim – novērtēt situāciju kopumā.
Izlīgstam! Strīdēties līdz spēku izsīkumam nav rezultatīvi. Stundām ilgu šopinga terapiju labāk izvērst kopā ar mammu vai draudzeni, turpretī gājienam ar vīrieti jābūt plānotam un ātram. Jau iepriekš apspriediet galdiņa formu, izmērus un to, kādu summu atvēlēsiet pirkumam, bet tālāk uzticies vīrieša loģikai. Galu galā – galdiņš ir tikai vieta, kur nolikt žurnālus un kafijas tasi.

Alkohola konflikts
Jūs diskutējat par kaut ko nesvarīgu un nenopietnu, taču ar raudāšanu un došanos prom no mājām nakts vidū? Iespējams, te nebūt nav vainojamas uzskatu atšķirības, bet ceturtā Margarita (kokteilis, nevis oficiante), kas tomēr izrādījusies lieka. Žēl, ka skandāli reibumā nav aizliegti ar likumu tāpat kā braukšana pie stūres. Alkohols atslēdz bremzes, un mēģināt kaut ko noskaidrot šādā stāvoklī ir pilnīgi bezjēdzīgi. Pat ja tev liekas, ka nu ir īstais brīdis analizēt attiecības, arī viņš to vēlas, turklāt tev ir lieliski argumenti, labāk nogaidi līdz rītam.
Izlīgstam! Šādā situācijā derēs tikai divas frāzes: “Labāk ejam gulēt” un “Viss ir kārtībā.” Pat ja viss nav kārtībā, turklāt viens no jums ir apvainojies, to labāk apspriest skaidrā prātā.

Vairāk lasi Cosmopolitan septembra numurā!

 

Lai šis studiju gads būtu vislabākais!

Tā runā, ka augstskolas laiks ir labākais dzīvē. Uzzini, kā no šī piedzīvojuma iegūt tikai pozitīvas atmiņas – tad, kādu dienu satiekot studiju biedrus, ar smaidu varēsiet atcerēties “tos laikus, kad jūs...”.

Iedraudzēšanās
Bērnībā iegūt jaunus draugus bija pavisam vienkārši – visu noteica tas, kādi cilvēki bija pagalmā vai bērnudārzā. Turpretī universitātē iespējas iepazīties ir neierobežotas, tāpēc sākumā tas var šķist mulsinoši. Pats galvenais – nevajag kautrēties kādu uzrunāt, jo pretējā puse, visticamāk, par to tikai priecāsies! Tāpēc droši sper pirmo soli. Kā? Sāc ar Čau! Un uz priekšu.
...augstskolā
Cilvēki ir dažādi: daži mēdz apsēsties auditorijas priekšā, citi vidū un vēl citi – tikai aizmugurē. Lai kā arī tu parasti rīkojies, noteikti iepazīsties ar blakussēdētājiem. Viena saruna jau pirmajā studiju dienā palīdzēs tev iegūt labāko draudzeni līdz pat semestra beigām.
Ierosini kopā atpūsties. Atrodi jauno augstskolas draudzeni Facebook – Latvija ir maza, un, visticamāk, jums jau ir kādi kopīgi draugi, kas varētu palīdzēt iepazīties vēl tuvāk.
Ja tu mācies lielā kursā, apjautājies pārējiem, vai viņi plāno apmeklēt konsultācijas. Dariet to kopā, bet pēc tam dodieties uz kafejnīcu.
...ballītē
Kad ieraugi kādu interesantu meiteni, kuru vēlētos uzrunāt, izsaki viņai komplimentu par apģērbu. Tas ir labs veids, kā uzsākt sarunu un turpināt to, tērzējot par iepirkšanos un modi. Cilvēkiem patīk stāstīt par sevi, tāpēc tu noteikti nenošausi greizi!
Apspriediet ballītē dzirdamo mūziku. Tā ir laba, apnicīga, briesmīga? Nav svarīgi, vai jums ir līdzīga muzikālā gaume, galvenais – tu uzzināsi ko jaunu par personu, ar kuru sarunājies.
Katrā ballītē centies iepazīties ar vairākiem cilvēkiem. Pavadīt laiku vienatnē nav īpaši aizraujoši.
Uzņem fotogrāfijas, publicē Instagram vai Facebook un ietago jaunos draugus (ja vien viņi bildēs izskatās daudzmaz sakarīgi) – tas veicinās jūsu kontaktu.
–Kerolīna Hērsta

Vairāk lasi Cosmopolitan septembra numurā!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad