Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Augusts
 

Ilgi gaidītais ATVAĻINĀJUMS

Tu visu gadu esi strādājusi vaiga sviedros un beidzot vari doties pelnītā atvaļinājumā. Neatkarīgi no tā, vai tas ir neprātīgs ceļojums ar stopiem pa Eiropu vai laiska nedēļa tropu pludmalē, galvenais vienmēr ir laba atpūta un patīkama kompānija. Seko Cosmo ieteikumiem, un tavs atvaļinājums būs izdevies.

Teksts: Laura Zakse.

PIEDZĪVOJUMS VIENAI
Lai izvairītos no nepatīkamiem brīžiem un pārguruma, jau iepriekš sastādi ceļojuma plānu.
Izpēti mājaslapas, kurās iespējams apskatīt labākos naktsmītņu piedāvājumus. Ja ceļo viena, noteikti izvēlies naktsmītni drošā rajonā – tad vēlās pastaigas varēsi baudīt bez lieka stresa.
Vispirms sameklē aktīvu un izklaidējošu programmu. Ja tu jau sen sapņo iemācīties sērfot, tad ieplāno braucienu uz vietām, kur ir lieli viļņi, – Francijas dienvidrietumiem, Portugāli, Dominikānu u.c. Ieguglē nodarbi, kuru plāno apgūt, un centies to apvienot ar ceļojuma galamērķi.
Galamērķi izpēti jau pirms ceļojuma. Pieraksti vairākas apskates vērtas vietas (ievērojamus kultūras vai dabas objektus) – tas braucienam piešķirs jēgu.

Vairāk lasi augusta Cosmo!

 

Ko gan viņš viņā ir atradis?!

Kurš gan nav dzirdējis teicienu: “Ir sievietes mīļākās, un ir sievietes sievas” vai arī “Ir tādas sievietes, ar kurām precas, un ir tādas, ar kurām ne.” Bet kā lai mēs zinām atšķirību? Uz to bieži vien atbild izbrīna pilnais jautājums: “Ko gan viņš viņā ir atradis?” Satikās ar garkājainām blondīnēm, bet apprecēja... Un nebūt ne aiz aprēķina vai piespiedu kārtā. Bet pats galvenais – blakus šai pelēkajai pelei izskatās absolūti laimīgs.

Teksts: Nikolajs Švedovs.

KO VIŅI GRIB?
Var, protams, meklēt atbildi sociālajā psiholoģijā vai sieviešu forumos, taču tas ir samērā neperspektīvi, jo tur domas dalās:
1) uz randiņiem vīrieši iet ar viegli pieejamām sievietēm, bet precas ar kārtīgām;
2) vīriešiem patīk košas, spēcīgas, pašpārliecinātas sievietes, taču viņi uz to fona baidās izskatīties necili, tāpēc precas ar pelēkajām pelēm.
Patiesībā visi šie sociālie pētījumi ir tikai dziļāku fizioloģisku iemeslu atbalss.
Tev tiešām šķiet, ka dzīve būtu krāšņāka, ja vien tavas kājas būtu garākas? Tad padari tās vizuāli garākas – uzvelc īsus svārkus un uzkāp uz augstiem papēžiem. Puiši uzreiz sāks atskatīties. Vēl viņiem patīk, ja sievietei ir ievērojams intelekts, zema balss, tvirta pēcpuse un izteiksmīga vēderprese. Visticamāk, viņi paši nezina – kāpēc, taču tu to tūlīt uzzināsi.

HORMONI UN ES. UN TU
Pastāv uzskats, ka garas kājas ir sievišķības pazīme. Izrādās, patiesībā ir gluži otrādi...
Cilvēka āriene, manieres un noslieces lielā mērā ir atkarīgas no sievišķajiem un vīrišķajiem dzimumhormoniem – estrogēniem un androgēniem. Sievietēm vairāk ir pirmo, vīriešiem – otro. Taču tas nenozīmē, ka stiprajam dzimumam nebūtu sievišķo hormonu un mums – vīrišķo. Ja sievietēm nemaz nebūtu testosterona, vēsturē nebūtu tādu slavenu vārdu kā Žanna d`Arka, Marija Kirī, Astrīda Lindgrēna un daudzu citu. Bet, ja vīriešiem nebūtu sievišķo hormonu, viņi jau sen būtu uzspridzinājuši visu visumu. Citiem vārdiem sakot, tevī darbojas gan vieni, gan otri, taču tava dzīve daudzējādā ziņā ir atkarīga no to balansa.
Lai tas būtu saprotamāk, iztēlojies divus cilvēkus pilnā augumā. Pa kreisi eksgubernatoru Arnoldu Švarcenegeru (ja nezini, kurš tas ir, paprasi tētim vai mammai), bet pa labi – sevi pašu. Un tad salīdzini, vai starp jums ir daudz atšķirību.

Vairāk lasi augusta Cosmo!

 

Jauna tendence – puiši uz diētas

Agrāk dīvainus ēšanas paradumus pārmeta tikai meitenēm. Mērci viņas atstāj uz šķīvja, ceptu produktu vietā izvēlas ar grilētus un skaļi iebilst, ja ēdiens tiek uzlikts par daudz. Taču tagad tā vien šķiet, ka kalorijas čaklāk skaita tieši puiši.

Teksts: Annie Daly.

Pirms pāris nedēļām pļāpājot ar draugu Metu*, apvaicājos, vai viņš negribētu kopā ar mani aiziet uz svētdienas branču mūsu iecienītajā ēstuvē. Zini, ko viņš atbildēja? “Nevaru, jo šobrīd neēdu neko ceptu, bet tur salātus nepiedāvā.” Bet es biju tā sasapņojusies par gardajām olām un ceptiem kartupeļiem! Jutos vīlusies un reizē arī samulsusi. Vai Mets bija pievienojies tiem puišiem, kas ievēro diētu? Tiem, par kuriem es līdz šim biju dzirdējusi tikai no draudzenēm?

33 gadus vecā personīgā trenere Eimija no Ņujorkas man pastāstīja, ka nesen sākusi satikties ar vīrieti, taču viss bijis labi tikai līdz brīdim, kad viņa pajautājusi, ko draugs vēlētos vēlās vakariņās. “Pēc deviņiem vakarā es neēdu,” viņš atbildējis un ierosinājis, “varbūt labāk ejam paskriet? Tas ir daudz veselīgāk.” Eh, neraža!
27 gadus vecā māksliniece Džesika no Losandželosas pastāstīja, ka viņas draugs kopā ar citiem puišiem uzsācis paleodiētu, kas ieguvusi gluži vai kulta statusu. “Mans vīrietis vairs nelieto ogļhidrātus. Viņš ēd tikai to, ko cilvēki sev spēja sarūpēt alu laikmetā. Un šis arī ir vienīgais temats, par ko diētas sekotāji runā!”
24 gadus vecā klientu menedžere Šeja no Losandželosas atklāja, ka arī viņas draugs atturas no ogļhidrātiem. “Es sarīkoju īpašas vakariņas ar pašgatavotu pastu, taču viņš atteicās to ēst, paziņodams, ka vakaros neēdīs ogļhidrātus saturošus produktus. Es biju tik bēdīga!”
Mēs esam pieradušas pie tā, ka meitenes lūdz ēdienam nepievienot mērci un par galveno ienaidnieku pasludina maizi. Turpretī vīrieši bez jebkādām raizēm ēd burgerus, ne mirkli neaizdomājoties, vai tie nenogulsnēsies taukos! Taču tagad izskatās, ka laiki ir mainījušies − ēšanas paradumus publiski apspriež arī vīrieši. Kas notiek?!

Vairāk lasi augusta Cosmo!

 

Tev jāuzstājas? Viss izdosies!

Tu zini, par ko vēlies runāt. Lai tas izdotos nevainojami, Cosmo karjeras trenere Mika Brezinska palīdzēs tev sagatavoties. Garīgi, fiziski un emocionāli.

Es katru rītu runāju tiešajā ēterā. Gada laikā publiski uzstājos apmēram 200 dažādos pasākumos. Un zini, ko? Ik reizi man sirds dauzās kā negudra, es svīstu un trīcu. Tomēr šo gadu laikā esmu apguvusi dažas lietas, kas publisku uzstāšanos padara vieglāku.

Trenējies
Tev jārunā uzņēmuma vadības priekšā? Šī nav īstā reize, kad atklāti nervozēt, piemēram, grauzt nagus, paaugstināt balsi vai runāt ātrāk pat par Šošannu no seriāla Meitenes (Girls, 2012). Starp citu, visas minētās darbības stresa situācijās ir normāla fiziska reakcija. Tev palīdzēs treniņš pazīstamu cilvēku lokā – nekautrējies teikt uzrunas, piemēram, ierosini tostu ģimenes vakariņās, un palūdz, lai draudzene šo uzstāšanos ieraksta telefonā. Tu redzēsi un dzirdēsi lietas, kas tevi šausminās, taču tikai tā tu sapratīsi, kas jālabo.
Sagatavojies laikus
Es jau iepriekš izveidoju plānu, kas ietver apspriežamos jautājumus, personiskus runu papildinošus stāstus, dažus ieteikumus un kopsavilkumu. Tā ir mana recepte. Runas es nemācos no galvas, jo tas, manuprāt, izklausās iestudēti, taču cenšos iegaumēt un noteikti pieminēt dažas frāzes vai atsevišķus vārdus. Vēl es eksperimentēju ar runas skaļumu un ātrumu, kā arī ieturu pauzes, lai akcentētu sakāmo.
Atbrīvo balss saites
Pirms pienāk tava kārta, dodies uz tualeti vai kādu citu privātu telpu un atbrīvo balss saites, kā to dara profesionālas dziedātājas. Dziedi gammas (nopietni!) un veic vairākas dziļas ieelpas, lai atbrīvotu vēderu un krūtis. Tas palīdzēs balsij skanēt spēcīgi, sirsnīgi un pārliecināti.

Vairāk lasi augusta Cosmo!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (19)