Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Jūnijs
 

Līgo svētki Cosmo stilā

Līgo nakts ir gada īsākā, gaišākā un pilnīgi noteikti – arī maģiskākā nakts. Lai gan svētki parasti tiek svinēti, sekojot tradīcijām, mēs piedāvājam šogad tiem piešķirt vēl nebijušu akcentu. Nosvini Cosmo stilā!

Teksts: Ance Siliņa.

5 Līgo nakts scenāriji
Jāņi ir tradicionāli svētki, tāpēc neaizmirsti par galvenajām paražām. Uz galda jābūt ķimeņu sieram, pašceptiem pīrādziņiem, alum un citiem nacionālajiem gardumiem. Obligāti jāsagaida saullēkts, jālec pāri ugunskuram un jāmet ozolā vainags, lai uzzinātu, pēc cik gadiem lemts precēties (vairāk par trīs reizēm gan nemet – kas zina, varbūt sabojāsi sev visu svētku noskaņu!). Taču, lai Jāņi gadu no gada nebūtu pārāk vienveidīgi, mēs piedāvājam dažādus scenārijus, kas tos padarīs īpašākus.

Laivu brauciens Līgo noskaņās
Vieta: Latvijas upes
Dreskods: silti un ūdens necaurlaidīgi
Gaisotne un aktivitātes: šis svētku scenārijs ir piemērots aktīvas atpūtas un adrenalīna cienītājām – lieliskas atmiņas garantētas! Līgo dienā vai pat dienu pirms tās iznomājiet laivas, salieciet tajās nepieciešamo ekipējumu un iekarojiet kādu no Latvijas upēm. Brauciena laikā ieplānojiet interesantas pieturas, lai apskatītu tuvumā esošus objektus. Izvēlieties arī vietu, kur celt telšu nometni. Bet, ja esi komfortmīle, nakšņošanai izvēlies viesu namu – pretējā gadījumā drēgnums un neērtie gulēšanas apstākļi var sabojāt pašsajūtu. Pašā Līgo naktī painteresējies par viesu namam tuvumā notiekošiem svētku pasākumiem – varbūt kāds no tiem ir apmeklēšanas vērts.
Papardes zieda kandidāts: džungļu džentlmenis. “Tev nav auksti? Paņem manu jaku!” Tici mums, tik ekstrēmos apstākļos tu visvairāk novērtēsi vīrieti ar manierēm, kurš spēs tevi sasildīt un pasargāt no odu uzbrukuma.

Vairāk lasi jūnija Cosmo!

 

Svarīgie jautājumi

Pētījumi liecina, ka sieviete vidēji 7 līdz 11 reizes nedēļā uzdod vīrietim tādus jautājumus kā “Tu mani mīli?”, “Es neesmu resna?”, “Kad tu atbrauksi?”. Nu labi, tie nav zinātnieku pētījumi, tie ir manējie – saskaitīju un pierakstīju. Veicu arī nelielu aptauju. Un rezultāts man nepatīk. Šķiet, mēs vīriešiem neuzdodam pareizos jautājumus.

Teksts: Antoņina Kozlova

Ieviešam skaidrību
Piemēram, jautājumā “Tu mani mīli?”. Vai tu spēj iztēloties šādu sirreālu dialogu?
– Tu mani mīli?
– Jā, mīlu.
– Bet tagad mīli?
– Zini, man liekas, ka tagad tā ne visai. Un svētdien arī maz mīlēju. Bet atceries, tu man to jautāji otrdien? Otrdien es vispār neko nejutu. Tomēr var gadīties, ka nākamnedēļ mīlēšu vairāk. Īsti nezinu, bet tāda iespēja pastāv.
– Ā, nu skaidrs. Tad pasaki, kad zināsi.
Ar jautājumu par resnumu ir vēl vienkāršāk. Ja kāds arī riskētu atbildēt kaut ko tādu kā: “Nu varbūt tev derētu vairāk piestrādāt pie augšstilbu apjoma”, kopš tā brīža augšstilbiem kādu laiku pat tuvoties nedrīkstētu. Mūsu kolēģis veica nelielu eksperimentu – uz sievas jautājumu: “Tev neliekas, ka es esmu pieņēmusies svarā?” atbildēja: “Jā, liekas gan” – tikai ar “Nē, neliekas gan” intonāciju. Skandāls nesekoja – sieva neko nepiefiksēja. Viņa bija jautājusi vienkārši rituāla pēc, nevis lai dzirdētu atbildi. Nu ko, viss skaidrs. Vismaz kolēģim noteikti.
Citādi ir ar jautājumu “Kad tu atbrauksi/atnāksi/Nu kur tu esi?!”. Šeit mēs vēlamies iegūt informāciju. Precīzu kā Šveices pulkstenis. “Vakarā” nav atbilde. “Drīz” arī nav atbilde. Un pat “Septiņos trīsdesmit septiņās minūtēs” nav atbilde. Jo īpaši tad, ja ir jau septiņi trīsdesmit astoņas, bet pagalmā nedzird piebraucam mašīnu un pa radio kaut ko stāsta par sastrēgumiem. Apsolīja un neatbrauca laikā – tātad vainīgs. Neko neapsolīja un mēģināja izlavierēt ar “Pēc septiņiem” – arī vainīgs (“pēc septiņiem” sākas pulksten 19:01). Un sievietei ir pilnīgi vienalga, ka uzdot vīrietim šādu jautājumu sastrēgumu laikā ir tas pats, kas prasīt bizbizmārītei: “Kur tava mājiņa?” Sieviete grib, lai pie viņas skrien, traucas un lido vēja spārniem, ar rožu pušķi rokās un izkliedzot to, ko parasti mēdz rakstīt uz asfalta zem logiem (nevis uz žogiem un māju sienām). Galu galā var taču izbraukt agrāk!
Šie trīs jautājumi patiesībā nozīmē tikai vienu – sievietei trūkst uzmanības. Kad viņa pārliecināsies par vīrieša jūtām, tad vairs nejautās. Ja nu reizēm tāpat vien...
Tajā pašā laikā ir jautājumi, kurus dažādos attiecību etapos vīriešiem vajadzētu uzdot pavisam noteikti.

Vairāk lasi jūnija Cosmo!

 

Ja tev gribas biežāk nekā viņam

Visiem zināms, ka vīrieši ir kā traki uz seksu. Tāpēc tad, ja drauga seksa apetīte kļuvusi mērenāka, tev sāk likties, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā. Bet varbūt tu pat sāc domāt, ka kaut kas nav kārtībā ar tevi pašu?

Teksts: Jessica Knoll.

“Kurš normāls vīrietis negrib seksu?!” draugam dusmīgi jautā Terēza (29) no Bostonas, kad viņš vairākas nedēļas nav izrādījis nekādu iniciatīvu vai pat reaģējis uz nepārprotamiem mājieniem. Saskaņā ar šopavasar klājā nākušo medicīnas doktora Abrahama Morgentalera grāmatu Why Men Fake It: The Totally Unexpected Truth About Men and Sex (Henry Holt and Co, 2013), atbilde uz šo jautājumu ir – seksu negrib daudz vairāk normālu vīriešu, nekā tu vari iedomāties.
“Vīrieši bieži sūdzas par zemu seksuālo tieksmi,” saka dakteris un Hārvardas Medicīnas skolas asociētais klīniskais uroloģijas profesors Abrahams Morgentalers. “Liela daļa cilvēku joprojām uzskata, ka vīrieši ir pārņemti ar seksu un “īsts” vīrietis to vēlas nepārtraukti. Tomēr šādu pieņēmumu nevar attiecināt uz absolūti visiem, pat ne uz gados jauniem vīriešiem, turklāt tas nebūt nepadara viņus kaut kādā ziņā nenormālus.” Ir labi to zināt, taču satikties ar puisi, kuram ir pazemināta seksuālā tieksme, var būt diezgan nepatīkami: “Ar draugu esam kopā gandrīz piecus gadus, un vienīgais, par ko es sūdzos attiecībās, ir tas, ka seksu vēlos biežāk nekā viņš. Kad draugs mani atraida, es jūtos nedroši,” stāsta Mišele Molitore (31) no Pjēras, Dienviddakotā. Ja tev klājas tāpat, lasi un uzzini, kā atrast kompromisu.

Vairāk lasi jūnija Cosmo!

 

Viņa tiešām tā izdarīja darbā?!

Pavadot pietiekami daudz laika birojā, mēs pieredzam ne mazums mulsinošu situāciju. Pats svarīgākais ir pašai nenonākt galvenajā lomā.

Teksts: Sarah Brunning.

Iespējams, mūsdienās ir grūti noteikt, kāda uzvedība ir pieļaujama darba vidē. Jo, ja jau Facebook radītājs Marks Cukerbergs pa biroju staigāja iešļūcenēs, tad kāpēc arī tu tā nevarētu darīt? Tomēr daudzi karjeras eksperti atzīst, ka dažas lietas nav pieļaujamas un attaisnojamas nekādos apstākļos. Tu jau noteikti zini, ka nebūtu vēlams pārgulēt ar priekšnieku vai zagt biroja inventāru, bet par citiem tabu, iespējams, pat nenojaut. Izlasi šos traģikomiskos piedzīvojumus un mācies no citu kļūdām!

Viņa ģērbās kā padauza
“Reiz man bija padotā, kura nāca uz darbu ar 13 centimetru augstiem papēžiem (tas vēl piedodams, jo sieviete bija īsa), superpieguļošām biksēm un izteiksmīgiem dekoltē. Kad viņa uzstājās sanāksmēs vai prezentācijās, kolēģi vīrieši nespēja novērst skatu no viņas puskailajām krūtīm un koncentrēties tematam. Lieki piebilst, ka kolēģes teiktais radīja nepārliecinošu iespaidu – neviens nespēja uzticēties tādas sievietes vērtējumam, kura uz darbu ierodas naktskluba tērpā. Pārējie kolēģi vienmēr ievēroja lietišķu ģērbšanās stilu, bet diemžēl sieviete no viņiem neņēma piemēru.”
−Šārona Naita, uzņēmuma Avik Ventures radītāja, Sanfrancisko
Stāsta morāle
“Ja vēlies kāpt pa karjeras kāpnēm, rūpīgi izanalizē priekšnieces ģērbšanās stilu,” iesaka bloga Corporate Fashionista autore Kristīne Mūra. Tādas slavenības kā Emma Stouna un Kerija Vašingtone var kalpot par iedvesmu – pavēro, kā viņas ģērbjas lietišķās prezentācijās un televīzijas sarunu šovos. Ieguldi naudu kvalitatīvos aksesuāros, piemēram, elegantā ādas somā.

Vairāk lasi jūnija Cosmo!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (20)