Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Marts
 

Padari savu mīlestību episku

Kurš gan nevēlas būt viens no tādiem pāriem, starp kuriem valda netverami liela jūtu ķīmija, un šķiet, ka gaiss ap viņiem burtiski dzirksteļo. Eksperti ir pārliecināti – lai ko tādu piedzīvotu... vai vismaz tam tuvotos, pietiek ar kaisli un uzticību.

Teksts: Annie Daly

Iespējams, tev ir bijušas tās aizraujošās, kvēlās, vienam otru papildinošās attiecības. Lai kurp jūs devāties – uz bāru, kino vai pārtikas veikalu –, bija sajūta, it kā jūs būtu vienīgie cilvēki uz pasaules. Un zemeslode vienkārši pārstāja griezties, ja kaut uz mirkli bijāt šķirti. Eksperti šo gandrīz elektrisko stāvokli sauc par pilnību jeb episku mīlestību. “Tas ir kā mīlestības Svētais Grāls: nevainojams kaisles, intimitātes un pilnīgas atdošanās apvienojums,” skaidro Hārvarda Universitātes psihologs sociālajos jautājumos, sociālās psiholoģijas zinātņu doktors Džastins Lēmillers, kura pētījums balstās uz attiecībām un seksualitāti. “Partneri šajā gadījumā nav tikai labākie draugi, kurus saista dziļa emocionāla saikne. Viņi burtiski nespēj atturēties viens no otra, un sekss ir neaprakstāms.” Nav brīnums, ka šādu mīlestību piedzīvot un saglabāt neizdodas bieži, taču tas ir iespējams. Vēl viena laba ziņa: komfortablas attiecības ir iespējams pārvērst ļoti ciešās, ja vien esat gatavi mazliet papūlēties.

Tā sākas ar kaislību
Visi episkie mīlas stāsti sākas ar milzīgu kaislību − jūs satiekaties, saskatāties, un gaiss gluži vai aizdegas. Saskaņā ar ekspertu teikto šī seksuālā vilkme nav izdomāta, tā sakņojas bioloģijā. “Brīdī, kad tev kāds iepatīkas, ķermenis sāk ražot seksuālos hormonus estrogēnu un testosteronu un tu tīri fizioloģiski uzbudinies,” skaidro seksa un attiecību eksperte, psiholoģijas zinātņu doktore Kristena Marka. Taču tas ir tikai sākums.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

Jaunības PANIKA

Laika posms no 20 līdz 30 gadiem varētu būt labākais tavā dzīvē. Tu beidzot esi pieaugusi, dzīve ir pilna izaicinājumu, neprātīgu ceļojumu, pārdrošu lēmumu un neaizmirstamas pieredzes. Taču tā vietā, lai baudītu, tu nemitīgi uztraucies, vai kāds savos sasniegumos nav tev pussoli priekšā. Un aizvien biežāk tev rodas sajūta, ka neesi izdarījusi pietiekami daudz. Vai arī tieši pretēji − tu esi sasniegusi visu un nezini, ko iesākt tālāk.

Teksts: Laura Zakse.

Elīnas (28) dzīve ir piepildīta visās jomās: interesants darbs, mīlošs puisis, dzīvoklis centrā, izklaide nedēļas nogalēs un ārzemju ceļojums reizi gadā, taču viņai ir nepārtraukta trauksmes sajūta: “Draugu virtuālās galerijas ar saderināšanās gredzeniem, kāzu ceremonijām un bērniem liek man izvērtēt prioritātes.” Lai gan oficiālas saistības un paaudžu turpināšana Elīnas plānos vēl neietilpst, tomēr apkārt notiekošais liek aizdomāties: “Man patīk mana dzīve, taču kārtējā galerija ar kāzu ceremoniju vai bērnu pirmajiem soļiem rada sajūtu, ka neatbilstu kaut kādiem vispārpieņemtiem standartiem.”
Dejas horeogrāfe Linda (24) ir laimīga par iespēju apvienot darbu ar hobiju: “Deja ir nozīmīga manas dzīves daļa, tāpēc visas pūles veltu profesionālajai attīstībai.” Kaut arī citu cilvēku sasniegumiem vajadzētu kalpot par iedvesmai, viņa izjūt vilšanos: “Internetā ir aplūkojami dažādi jauno talantu video. Un, tos skatoties, man rodas sajūta, ka neesmu sasniegusi neko ievērības cienīgu. Vai es pārāk maz cenšos?” Līdzīgas izjūtas māc arī jauno mākslinieci Kati (26): “Manā vecumā daudzi jau ir izveidojuši personālizstādes, nopelnījuši pirmos nopietnos honorārus, guvuši atzinību un mākslas kritiķu uzslavas. Tas krietni iedragā pašapziņu un liek apšaubīt savas spējas.”
Liene (29) ir karjeriste, kura nosoda bezmērķīgu vandīšanos pa pasauli: “Pateicoties internetam un draugu galerijām, man tāpat rodas sajūta, ka es esmu apceļojusi visu pasauli: brokastis Briselē, pusdienu pārtraukums Venēcijā, vēli vakari Parīzē.” Kā atzīst Liene, primāri viņai vienmēr ir bijuši profesionālie sasniegumi, tomēr apkārt notiekošais meiteni satrauc: “Dažkārt baidos, ka īstā dzīve tiešām ir tur ārā un gaida, kad to nostopēs.”
Kā redzam, jaunas, veiksmīgas un pašpietiekamas sievietes aizvien biežāk piedzīvo trauksmes sajūtu. Psiholoģe Līga Liepiņa uzsver, ka visa pamatā ir pašvērtējums un sevis apzināšanās: “Ir svarīgi saprast, ko es vēlos, kādas ir manas vērtības un mērķi. Lieliski, ja tas izdodas jau 23 vai 27 gadu vecumā, tomēr jāatceras, ka katrs no mums ir individualitāte.” Ja draudzene gūst panākumus sfērā, kurā tu vēl neesi paspējusi sevi pierādīt, pastāv iespēja, ka automātiski ieslēgsies režīms “mana dzīve ir nožēlojama”. “Nepārtraukti lūkojoties apkārt un vērojot citu sasniegumus, tu vari palaist garām savējos,” rezumē psiholoģe.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

35 veidi, kā kļūt vieglākai

Neizvēlies sarežģītas metodes, drastiskas diētas un stingrus trenerus. Būt labā formā un garastāvoklī, reizē atbrīvojoties no liekā svara, var arī vienkārši un bez liekiem uztraukumiem.

Teksts: Jeļena Strokina

1 Organisms prasa bulciņas un sviestmaizes ar šķiņķi? Tas vienkārši īsti nesaprot, ka patiesībā vēlas ūdeni. Tīru un bez gāzes. Vienu glāzi no rīta pēc miega un vēl 6–8 dienas laikā. Tikai nedomā to apmānīt ar sulām vai gāzētiem dzērieniem – tajos esošais cukurs provocē izsalkumu, un tā tavam vēlmju sarakstam nemanot pievienosies Cēzara salāti, kūciņas un šokolāde.
2 No rīta necenties atrast nez kur noklīdušo sporta kluba klienta karti, labāk veic pārdesmit atspiešanās un vēderpreses vingrinājumus, bet pēc tam palēkā ar lecamauklu. Ar desmit minūšu ilgu rīta rosmi pilnīgi pietiek, lai atmodinātu iesnaudušos vielmaiņu un piespiestu to strādāt ar pilnu sparu.
3 Vakarā nepārtraukti gribas virināt ledusskapi? Vēlreiz atkārto rīta rosmes vingrojumus – apetīte mazināsies un asinīs pieaugs endorfīnu skaits.
4 Laikus piecelies no galda. Bet, ja neesi izsalkusi, neklausies draudzenes slavas dziesmās jaunā sacepuma receptei un neķeries pie tā vispār. Kalorijas tur noteikti ir tikpat daudz kā tortē.
5 Veic revīziju virtuvē – visus kaitīgos produktus aizstāj ar derīgiem analogiem: rafinēto cukuru ar brūno, baltmaizi ar pilngraudu maizi, baltos rīsus ar savvaļas rīsiem. Majonēzes vietā noderēs jogurts bez piedevām, bet piena šokolādes vietā – melnā. Starp citu, vari arī nomainīt fritējamo katlu uz tvaicējamo. Pēc šādām metamorfozēm tu kļūsi par īstu paraugmeiteni, kuras mājoklis var greznot pat rakstus par veselīgu dzīvesveidu (par tālākajā plauktā nobāzto čipsu paku mēs nevienam neteiksim).
6 Biežāk smaidi! Jo čipsu paku neviens nav atklājis līdz pat šim brīdim, turklāt smaids signalizēs ķermenim, ka viss ir kārtībā, un tas nestresos.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

Spontānais sekss

Sekss autobusā, slimnīcā, vilcienā, uz balkona, trijatā, ar paziņu vai pilnīgu svešinieku. Dažas meitenes nebaidās eksperimentēt, tāpēc viņām ir ko atcerēties... un pastāstīt Cosmo.

Pierakstīja: Irina Orlova

Ar aizsietām acīm
Alise, 29
“Aukstā rudens vakarā, guļot vannā ar Martini glāzi vienā rokā un i-phone otrā, es aiz neko darīt iegāju iepazīšanās saitā. Tādā, kas paredzēts tikai seksa partnera atrašanai. Daudz nedomājot, pieteicos. Pār mani kā jauniņo tūdaļ pat nogruva vesela kaudze piedāvājumu. Izvēlējos vienu vīrieti, un mēs uzsākām vētrainu saraksti par seksuālo fantāziju tēmu. Izrādījās, ka abi sapņojam par seksu ar svešinieku. Es ierosināju to izdarīt ar aizsietām acīm. Plāns radās burtiski vienā mirklī – mēs sarunājām, ka misters X piebrauks pie manas mājas un piezvanīs. Es atvēršu durvis, uzreiz ieiešu otrā istabā, izģērbšos un aizsiešu sev acis. Viņš ienāks iekšā, dosies uz virtuvi, tur izģērbsies, paņems acu apsēju un nāks pie manis. Ja godīgi, sajūtas bija divējādas – bailes un interese reizē. Un pirmo bija vairāk. Svešinieks varēja izrādīties maniaks ar nazi (paņemtu turpat manā virtuvē). Bet, no otras puses, riskēja arī vīrietis – viņš nevarēja zināt, kas viņam uzglūn svešajā dzīvoklī. Par laimi, iztikām bez upuriem, maniakiem un nažiem. Turklāt adrenalīns visas izjūtas padarīja divtik asas. Sekss ilga apmēram pusstundu, pēc tam misters X apgūlās man blakus, un mēs, neņemot acu apsējus, parunājāmies. Vēl kādu laiku pazīšanos turpinājām draugos, taču uz tikšanos es vairs neparakstījos – pirmās reizes sajūtas pārspēt vairs nebūtu iespējams. Taču izbojāt gan.”

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad