Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Janvāris
 

Seksīga diēta ādai

Bagātīgi klāti viesību galdi un nebeidzami tusiņi ar alkoholu rada grūtības ievērot veselīgu dzīvesveidu. Nepārtraukta našķošanās un dzērienu malkošana ne tikai draud ar liekajiem kilogramiem, bet arī kaitē izskatam. Ārsti apgalvo, ka skaistas ādas noslēpums rodams uzturā. Izvērtē, kādu ādu vēlies, un mēs tev pastāstīsim, ko ikdienā likt uz šķīvja (un sejas), lai tiktu galā ar sezonas gastronomisko izvirtību sekām.

Teksts: Marta Topran

Tu vēlies maigu, līdzenu ādu
Nelielas grumbiņas un krunciņas rada ne tikai vecums, bet arī ultravioletie stari un vides piesārņojums. “Saules, smoga un pasīvās smēķēšanas ietekmē brīvie radikāļi noārda kolagēnu – vielu, kas nodrošina ādas elastību,” norāda dermatologs un Kalifornijas Universitātes Deivida Gefena Medicīnas skolas asociētais klīniskais profesors Hovards Murads. Šie iedarbīgie vitamīni grumbiņas izlīdzinās mēneša laikā, turklāt kavēs jaunu krunciņu veidošanos.

Ēd vairāk C vitamīna...
Daudz C vitamīna saturoši produkti, piemēram, ogas, kivi un citrusaugļi (apēd pusi krūzes katru dienu), cīnās ar brīvajiem radikāļiem un veicina kolagēna veidošanos, saka dakteris Murads. Kādā The American Journal of Clinial Nutrition (Amerikas Klīniskā uztura žurnāls) veiktajā pētījumā minēts, ka sievietēm, kuras uzturā vairāk lieto C vitamīnu, ir mazāk krunciņu.

Vairāk lasi Cosmopolitan janvāra numurā!

 

8 pārsteidzošas kļūdas, kuru rezultātā darbs var aiziet gar degunu...

Iespējams, tu nervozē, ka uz kārtējo vakanci tev būs jāsacenšas ar desmitiem citu kandidātu, taču zini – daudzi no viņiem pieļaus kādu no šīm kļūdām. Lasi un ņem vērā!

Teksts: Anna Davies

1. Tavas tvitera ziņas ir muļķīgas
“Es vienmēr apskatu potenciālā darbinieka tvītu plūsmu,” saka uzņēmuma Alisonas Brodas Sabiedriskās attiecības prezidente Alisona Broda. “Ja tvīti ir pilni ar “es” un “bučiņām”, sieviete šķiet kā divpadsmitgadniece – visādā ziņā ne tāda, kuru varētu pieņemt darbā.” Izvairies arī no rupjībām, tvītošanas darba laikā un nečalo tikai par ballītēm. Kas būtu labi? Gudri retvīti un nozares pārstāvju pieminēšana. “Nesen kāda kandidāte savā tvītu plūsmā pieminēja dažus mūsu pārstāvētos klientus. Uzreiz bija skaidrs, ka viņa interesējas par nozari un varam viņu pieņemt darbā,” saka Alisona Broda.

Vairāk lasi Cosmopolitan janvāra numurā!

 

Vienīgais vīrietis, kuru ir vērts apprecēt

Atklāta jauna vīriešu suga – prasmīga traukus mazgājoša un pamperus mainoša mašīna. Un fakts, ka šis puisis tev ļaus turpināt kāpt pa karjeras kāpnēm arī tad, kad jums jau būs bērni, liek domāt, ka viņš būs ļooooooti labs vīrs.

Teksts: Jessica Knoll

Aizraujoša karjera, skaista māja, seksīgajam Raienam Reinoldsam līdzīga otrā pusīte un visbeidzot arī daži bērneļi... Mūsdienās atšķirībā no mūsu vecmāmiņu un pat mammu jaunības patiešām pastāv iespēja to visu iegūt. Tāpēc, kad kādreizējā enerģiskā Vašingtonas karjeriste Anna Marija Slotere žurnālam Atlantic uzrakstīja rakstu Kādēļ sievietes vēl aizvien nevar iegūt visu (Why Women Still Can’t Have It All), tas izraisīja plašu rezonansi. Viņa uzskata, ka mūsu pastāvošajā iekārtā ir gandrīz neiespējami paspēt visu, un, mēģinot iestāstīt pretējo, mēs jaunām meitenēm liekam justies kā neveiksminiecēm.
Šai tēmai savā runā TED konferencē 2010. gadā pieskārās arī Facebook izpilddirektore Šerila Sendberga: “Sievietes saskaras ar grūtu izvēli starp veiksmīgu karjeru un personiskās dzīves piepildījumu... Es nezinu, ko vajadzētu izvēlēties, man nav atbildes. Man tās nav pat sev pašai.” Iespējams, šim jautājumam nav universāla risinājuma, taču ir kāds veids, kā līdz šādai izvēlei nenonākt – vienkārši esi kopā ar vīrieti, kurš partnerattiecībās atbalsta vienlīdzības principu. “Sieviete var apvienot visu tad, ja neviens negaida, ka viņa darīs visu,” saka Pasadenas pilsētas koledžas dzimumu līdztiesības studiju vadītājs Hugo Švaizers. Ja būsi kopā ar šādu vīrieti, viņš uzņemsies daļu pienākumu, kas saistīti ar sadzīvi un bērnu audzināšanu, un nevienam no jums nevajadzēs upurēt savu karjeru. Turklāt statistika rāda, ka izredzes satikt šādu vīrieti kļūst aizvien labākas.

Vairāk lasi Cosmopolitan janvāra numurā!

 

Kvalitātes zīme

Kā saprast, ko gaidīt no vīrieša gultā, pirms vēl esat tur nokļuvuši? Zinātne par to klusē. Toties dažām meitenēm gan ir ko teikt. Viņu pieredzi komentē seksologs, psihoterapeits un psihiatrs Jevgēņijs Kuļgavčuks.

Teksts: Jeļena Korovuškina

Vīrietis un šampanietis
Daudzsološs vakars, sveces, mūzika, šampanietis... Vai tu esi pievērsusi uzmanību tam, kā vīrietis atver pudeli? Ar pārliecinātām kustībām un someljē izveicību vai arī drudžaini, izlaistīdams dārgo šķidrumu (to mēs par šampanieti). Šādā gadījumā vakars vairs nebūs daudzsološs, spriež Anna. Viņa ir pārliecināta – kā vīrietis atver pudeli, tā izturēsies gultā. Kura gan gribēs tajā likties ar neirotiķi, kas nelaikā izlej dārgo šķidrumu (to mēs ne vairs par šampanieti).

Sievietes loģika “Atvērt pudeli piedien vīrietim,” stāsta Anna. “Ja viņš to dara meistarīgi, ir ticams, ka arī ar pārējo tiks galā teicami. Puisis, kurš vēlāk kļuva par manu vīru, pirmajā randiņā, atverot šampanieti, pajautāja: “Tev kā: mierīgi vai ar specefektiem?” Pudeli atvērām mierīgi, bet sekss mums bija jau ar specefektiem.”

Speciālista viedoklis “Vīrieša pārliecība par sevi kulminācijas brīdī un prasme koncentrēties liecina par spēju savaldīties. Viņš zina, ko grib un kā to sasniegt. Šāda uzstājība un miers ir īpašību apvienojums, kas raksturo izcilu mīļāko.”

Vairāk lasi Cosmopolitan janvāra numurā!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (18)