Lasi jaunajā Cosmo

2012.gads - Jūlijs
 

Vasaras festivālu ceļvedis – mūzika, kuru šovasar nevajadzētu palaist garām

Teksts: Toms Grēviņš, Radio 101, speciāli Cosmopolitan

Tas ir liels mīts, ka festivāli ir tikai vasaras izklaide. Eiropas tumšajos mēnešos tie gan pārvācas uz iekštelpām, taču arī ziemā mēdz būt izņēmumi (piemēram, Austrijas ekstrēmo sporta veidu un mūzikas svētki Snowbombing). Bet tagad, kad vasara ir ieskrējusies, beidzot apgriezienus uzņem tie mūzikas festivāli, kas joprojām katru nedēļas nogali milzu pļavās, parkos un ielejās pulcē miljoniem fanu, kuriem uz pāris dienām par rituālu kļuvusi atslēgšanās no apkārtējās pasaules un nodošanās nekā nedarīšanai, saules, dubļu, dzērienu, ēdienu un kolosālas mūzikas baudīšanai.

Pirms četrdesmit gadiem tos, kuri apmeklēja pašus pirmos festivālus, sauca par hipijiem – kā jau visas kultūru ietekmējošas sociālās grupas, arī viņus sabiedrība uztvēra izteikti negatīvi. Tāpēc šodien kārtīgā festivālā sastopam dažādu vecumu un profesiju pārstāvjus, kuri garā un domāšanā īpaši neatšķiras no "puķu bērniem", tomēr viņi sen jau aizmirsuši par liekām un naivām ārišķībām – plīvojošiem, gariem matiem un apzīmētiem VW busiņiem. Tikai tie, kas bijuši kādā no Eiropas vai pasaules lielfestivāliem, zina, cik maģiska sajūta rodas, desmitiem tūkstošu klausītāju piedaloties kopīgā mūzikas pārdzīvojumā. Kaut ko līdzīgu, taču pavisam nedaudz, varam mēģināt izjust arī Dziesmu svētkos vai kādā citā masu sarīkojumā tepat Latvijā, taču Glastonberijas, Roskildes vai Koačellas mērogi uz mūsu pasākumu fona ir prātam neaptverami, un tajos jūtama pavisam cita, daudz unikālāka enerģija. Tiem, kas ar to saskārušies, bieži vien no šīm sajūtām rodas atkarība. Festivāli viņiem kļūst par svarīgu dzīves sastāvdaļu.

Ja tev pludmales smiltīs nejauši izdodas atrast ar simtsdolāru banknotēm pildītu čemodānu, tad iesaku ar steigu traukties prom uz kādu citu kontinentu un kļūt par "ballīšu zvēru" Fudži kalna pakājē dārdošajā Fuji Rock festivālā Japānā vai leģendārajā ASV Čikāgas ballītē Lollapalooza – vasaras otrajā pusē šie būs planētas grandiozākie mūzikas notikumi, kuriem Eiropā neko līdzvērtīgu neatrast. Taču, apzinoties materiālās iespējas un brīvā laika deficītu, daudz būtiskāk šķiet noskaidrot, ko nepalaist garām tepat mūsu platuma grādos.

Vairāk lasi Cosmopolitan jūlija numurā!

 

Divi vīrieši – viena izvēle jeb “kam lai sēžu kamanās”?!

Tavā dzīvē ir divi vīrieši, kuriem nav nekā kopīga (izņemot tevi!). Tevi saista abi, un izlemt par labu vienam šķiet pilnīgi neiespējami. Cosmo pēta, kā rīkoties situācijā, kad baltos zirgos vienlaicīgi atjājuši divi ļoti dažādi prinči.

Teksts: Laura Zakse.

Mēs visas klusībā ceram satikt labā un sliktā vīrieša apvienojumu. Vīrieti, kurš spētu mūs izģērbt tikai ar skatienu vien un iegūt turpat uz virtuves galda, bet no rīta pienestu brokastis gultā, būtu uzmanīgs, apbērtu ar komplimentiem un ziediem. Cenšoties atrast ideālu, sievietes nereti iesaistās attiecībās ar diviem pilnīgi dažādiem vīriešiem, no kuriem katrs spēj sniegt viņām savu daļu no meklētās laimes. Psiholoģe Līga Liepiņa atzīst, ka šādā situācijā var nonākt ikviena no mums: “Cilvēks nespēj kontrolēt jūtas – tās uzplaukst neapzināti. Ar prātu mēs varam izsvērt gan plusus, gan mīnusus, bet jūtas racionāliem lēmumiem nepakļaujas. Ir svarīgi ieklausīties sevī, jo jūtas var ne tikai pamatīgi sajaukt galvu, bet arī pateikt priekšā pareizo lēmumu.”
Starp labo un slikto
Kristīne (25) ilgi nevarēja izšķirties starp perspektīvu vīrieti un skolas lielāko bohēmistu.
Fiziskais un emocionālais attālums. Kad Kristīnei radās iespēja braukt mācīties uz Londonu, viņai jau gadu bija stabilas attiecības. “Atšķirtības laiks solījās būt ilgs un neizturams, taču mēs norunājām sazvanīties katru dienu un pāris reizes mēnesī pat tikties.” Kaut arī noruna tika pildīta, Kristīne juta, ka emocionāli no drauga distancējas. “Kādā citā kursā mācījās puisis, kurš patika visām meitenēm, taču simpātijas izrādīja tikai man. Tā kā jutos ļoti vientuļa, ar katru dienu iemīlējos viņā arvien vairāk,” atceras Kristīne. Nu viņai bija jauna dzīve, tāpēc ciemošanās Latvijā īpašu prieku vairs nesagādāja. “Pārbraucot mājās, no drauga biju jau atsvešinājusies.Pēc dažām kopā pavadītām dienām gan viss nostājās savās vietā, bet tad atkal pienāca laiks doties prom.”

Vairāk lasi Cosmopolitan jūlija numurā!

 

7 padomi ādas veselībai

Pētījumi liecina – lai izvairītos no grumbām, pigmentācijas un pat ādas vēža, pietiek, ja ieradumi tiek izmainīti pavisam nedaudz. Ņem vērā mūsu padomus, un tu būsi neatvairāma jebkurā vecumā!

Teksts: Anna Davies.

1. Regulāra braukšana ar auto palielina risku
Kādā pētījumā apstiprinājies tas, ko dermatologi līdz šim zinājuši no pieredzes, – ādas vēzis visbiežāk skar ķermeņa kreiso pusi. Ņujorkas Universitātes dermatoloģijas klīniskā profesora asistente un medicīnas doktore Rebeka Baksta stāsta, ka to var izskaidrot pavisam vienkārši – cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ar auto, visbiežāk ultravioleto staru ietekmei ir pakļauts tieši kreisais vaigs, roka un kāja. No saules stariem nav iespējams izvairīties pat pie aizvērta loga, tādēļ saules aizsargkrēms jālieto arī tad, ja visu dienu plānots pavadīt mašīnā.

Vairāk lasi Cosmopolitan jūlija numurā!

 

25 lietas, kas jāizdara, pirms tev paliek 35!

Nav svarīgi, vai no 35. dzimšanas dienas tevi šķir daži gadi vai vesels desmits – lasi Cosmo apkopotos ieteikumus un bagātini dzīvi! Kas zina, varbūt 35 kļūs par taviem jaunajiem 25?

Teksts: Laura Zakse.

Esi impulsīva. Trešdien izlem, uz kuru valsti lidosi piektdien. Pēdējā brīža piedāvājumi ir ļoti izdevīgi, turklāt tas tev iemācīs mobilizēties ļoti īsā laikā.

Izkop valodu. Atbrīvojies no skolas laika žargonismiem. Tici mums, tavu runu tie neizdaiļo, un, tos lietodama, tu nebūt neizklausies pārliecinošāk.

Kļūsti patstāvīga. Tu joprojām dzīvo pie vecākiem? Sper beidzot izšķirošu soli ceļā uz neatkarību – atrodi savu mājokli. Lai arī maksāt komunālos rēķinus un piepildīt ledusskapi nav īpaši viegli, tas būs tavas jaunās dzīves sākums.

Iemūžini atmiņas. Izveido draugu pasākumu fotoalbumu – tas būs taustāms apliecinājums tam, ka ballīšu karalienes tituls tev piešķirts pamatoti.

Pārkāp robežas. Vasaras festivālu iedvesmota, ļaujies tuvībai zem zvaigžņotas debess. Sasniedzot 35 gadu vecumu, tev šādām aktivitātēm būs nepieciešams arvien lielāks komforts.

Izbaudi brīvību. Kamēr vēl nedzirdi tikšķam bioloģisko pulksteni, kas aicina domāt par kuplu bērnu pulciņu, ļaujies dēkām. Pavadi kādu nakti ar slikto puisi, neatstājot vietu jūtām.

Vairāk lasi Cosmopolitan jūlija numurā!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad