Lasi jaunajā Cosmo

2012.gads - Aprīlis
 

Iepriecini sevi pusdienu pārtraukumā

Stresaina un līdz sīkumiem saplānota diena ātri vien var novest līdz spēku izsīkumam. Taču, lai atslābinātos un uzlabotu garastāvokli, dažkārt nepieciešams pavisam nedaudz, piemēram, kāds interesants notikums pusdienu pārtraukumā.

Teksts: Anda Bīriņa.

Ja tev pamazām sāk šķist, ka visu laiku un enerģiju ziedo darbam, sevi atstājot novārtā, izlasi mūsu ieteikumus jaukam pusdienlaikam. Ja tam atvēlēto stundu pavadīsi neierastā veidā – īstenojot kādu no šiem desmit padomiem – tu birojā atgriezīsies priecīgāka, atpūtusies un ar daudz lielāku darba sparu. Lasi un izmēģini!

Apmeklē skaistumkopšanas salonu

Ja pusdienlaikam vari atvēlēt nedaudz vairāk par stundu, ieplāno vizīti pie friziera vai kosmetologa. Kad pēc skaistumkopšanas procedūras atgriezīsies birojā, jutīsies gluži kā modele no žurnāla vāka. Turklāt šāds apmeklējums sniedz arī nomierinošu efektu: papļāpājot ar frizieri vai kosmetologu, rūpes būs kā ar roku atņemtas! Lai tiktu vaļā no steigas, stresa un nervozitātes, būs piemērota arī kāda atslābinošā masāža. Kur gan teikts, ka jaunos darba projektus nedrīkst apdomāt, ļaujoties nomierinošām masieres rokām?

Izplāno atvaļinājumu

Pat tad, ja brīvdienas paredzētas tikai pēc pusgada, ziedo dažas minūtes, lai internetā iegūtu informāciju par tās valsts kultūru, nacionālajiem parkiem un citiem aplūkošanas vērtiem objektiem, uz kuru grasies doties. Dažkārt šāda brīvdienu plānošana sniedz sajūtu, it kā tu jau būtu ar vienu kāju atvaļinājumā.

Iemācies kaut ko jaunu

Katru dienu vismaz 20 minūtes veltot kaut kā jauna un forša apgūšanai, celsies tava pašapziņa un dzīve kļūs daudz interesantāka. Apdomā, ko gribētu iemācīties, un sāc to darīt! Vai tā būtu franču valoda, kaligrāfija vai zīmēšana – ja iemaņas attīstīsi katru dienu, rezultāti nebūs ilgi jāgaida!

Vairāk lasi Cosmopolitan aprīļa numurā!

 

Iekārojami un... brīvi!

Šos vīriešus iekāro daudzas, taču viņi no brīvības atteikties nesteidzas, kur nu vēl iestūrēt laulības ostā... Mēs zinām, kas mums šajos vīriešos patīk, bet vai apjaušam, ko viņi meklē sievietēs? Četri no viņiem atklāti pastāstīja, kāpēc saistības viņus pagaidām nevilina.

Teksts: Laura Zakse.

Kaspars Bindemanis (40, multimākslinieks)

Domāju, ka lielākajai daļai cilvēku laulība ir nosacīta garantija, kas dod drošības un stabilitātes sajūtu. Es bez šādām formalitātēm varētu iztikt, jo īpaši, ņemot vērā manu noraidošo attieksmi pret mūsu sabiedrības noteikumiem un normām. Es dzīvoju pēc citas mērauklas, tāpēc mani nereti uzskata par traku un bezatbildīgu. Man derdzas pieaugušo spēlītes, un es kategoriski atsakos būt pieaudzis.

Kā jau daudzkārt esmu teicis, uzskatu, ka nav pareizi šķirot cilvēkus vīriešos un sievietēs. Tomēr ir lietas, kuras es sievietēs nepanesu. It kā jau sīkums, bet ļoti kaitina paradums izdomāt kaut kādu stāstu, par kuru pēc tam apvainoties. Tāpat man pilnīgi nepieņemami ir meli, un es neciešu čīkstēšanu. Apbrīnojami – kā gan sievietēm ir izdevies visai pasaulei iestāstīt, ka viņas ir grūti izprotamas! Cik lieli resursi tiek tērēti šai mūžīgajai kampaņai!

Vairāk lasi Cosmopolitan aprīļa numurā!

 

Vērtīgā investīcija: draudzība

Kādas gan mēs, sievietes, būtu bez draudzenēm? Droši vien pavisam citādas nekā esam – mūs taču ietekmē un maina katras attiecības. Cosmo piedāvā trīs fantastiskus stāstus par draudzību. Lasi un iedvesmojies, bet pēc tam piezvani labākajai draudzenei, lai kopā atcerētos jūsu stāstu un varbūt pat sarunātu to iemūžināt skaistā bildē.

Teksts: Agnese Vanaga.

Slavenais režisors Bazs Lurmans reiz teicis – jo vecāks tu kļūsi, jo vairāk tev būs vajadzīgi cilvēki, kurus tu zināji, būdams jauns.

Draudzenes kā māsas
Liene Bērziņa (27) un Lāsma Bērziņa (26)

Meiteņu draudzība sākās Jaunpiebalgas vidusskolā, kad Liene mācījās 10. klasē, bet Lāsma – klasi zemāk. “Šādā vecumā gads šķiet milzīga starpība, turklāt Liene uz Jaunpiebalgas vidusskolu atnāca jau kā maza “zvaigznīte”. Kādā Ziemassvētku pasākumā dzirdēju viņu dziedam Bet, bet dziesmu Lai tevi sargā un palīdz Dievs un jutos tik ļoti aizkustināta, ka nolēmu uzsākt sarunu. Palūdzu, lai Liene man piezīmju blociņā ieraksta šīs dziesmas vārdus,” stāsta Lāsma, kuru Liene sauc par Lāsīti. “Vidusskolā likās, ka man ir daudz draudzeņu, taču laiks visu ir salicis pareizajās vietās. To, kas ir īsts, saproti tikai vēlāk,” atzīst Liene.

Šis notikums bija sākums garai vēstuļu draudzībai. “Uzreiz mēs par sirdsdraudzenēm nekļuvām. Tolaik es draudzējos ar citu meiteni, apbrīnoju gan viņas ģērbšanās stilu, gan attiecības ar puišiem, jo uz Jaunpiebalgu atnācu ar zemu pašapziņu un man vajadzēja kādu, kam pieslieties. Tomēr, sarakstoties ar Lāsmu, starp mums izveidojās spēcīga garīga saikne, kas pārauga draudzībā. Mēs pat saucām viena otru par māsām, un es atceros, kā nopriecājos – nu man būs viena sakarīga māsa,” smejoties stāsta Liene un piebilst, ka sakritības dēļ tagad abām ir vienādi uzvārdi.

Vairāk lasi Cosmopolitan aprīļa numurā!

 

Kāds ir tavs seksa scenārijs?

Ne jau velti tev likās, ka dāsns vīrietis tāds būs arī seksā, bet no skopuļa gultā neko nesagaidīsi – intuitīvo nojausmu apstiprina zinātniska teorija. Izrādās, seksā mēs esam tieši tādi paši kā dzīvē!

Teksts: Tatjana Salvoni.

Mainīt attieksmi pret seksu ir nedaudz vieglāk nekā mainīt visu dzīvi. Eksistē pieci seksa scenāriji, un tos var iedalīt šādi: Nekad, Pēc tam, Gandrīz, Ātri, Vienmēr. Lasi, taču neuztver pārlieku nopietni – teorijās vienmēr tiek aprakstīti tikai paši tipiskākie varianti, taču dzīvē sastopami arī starpposmi. Bet, ja pavisam atklāti, atzīsties – saprati taču, kurš dzīves-seksa scenārijs ir tavējais?!

1. scenārijs: NEKAD

Seksā: Mīlestība ir tīra, sekss – netīrs. Īsta princese (vai lēdija) stāv tam pāri. “Sieviete-Nekadniece” vai nu aizliedz sev izjust orgasmu vispār, vai arī izbauda to tikai ar nemīlamu vīrieti, kuru nākamajā dienā cenšas aizmirst. Savukārt šī tipa vīriešu pārstāvi aprakstījis jau Zigmunds Freids – kāds viņa pacients bijis impotents attiecībās ar sievu, turpretī ar prostitūtām – seksa gigants. Tāpēc, ka sievu dievināja un cēla uz pjedestāla, bet atslābināties atļāvās tikai ar “naktstauriņiem”.

Dzīvē: Tieši tāpat šis cilvēks izturas arī pret darbu: netic, ka var darīt to, kas patīk, un saņemt par to naudu. Tāpēc dzīvo kā slepenais aģents: dienā ir vidēja ranga menedžeris kādā garlaicīgā ofisā, bet naktīs raksta stāstus vai blogu, kas piesaista samērā lielu auditoriju. (Ko tad citu ar tādu attieksmi pret seksu vēl naktīs darīt?) Neliela depresija šiem cilvēkiem ir pilnīgi normāls dvēseles stāvoklis.

Vairāk lasi Cosmopolitan aprīļa numurā!

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (17)