Lasi jaunajā Cosmo

2012.gads - Marts
 

Kā sastrādāties ar tuvu cilvēku

Nav noslēpums, ka mūsdienās bieži vien pie laba amata var tikt, pateicoties draugiem un paziņām. Taču darbs kopā ar draudzeni, mīļoto vīrieti vai kādu no radiniekiem negarantē, ka jums nebūs nesaskaņu. Patiesībā šādos gadījumos konflikti mēdz būt pat īpaši nepatīkami. Lai noskaidrotu, kā un vai vispār ir iespējams nodalīt darbu no privātās dzīves, Cosmo vērsās pie attiecību eksperta.

Teksts: Anda Bīriņa.

Protams, ir patīkami, ja kādai vakancei savā uzņēmumā vari ieteikt labāko draudzeni vai arī pati tiec pie lieliska darba, jo tajā tevi pieņem tuvs cilvēks. Tomēr lieliski viss ir tikai līdz brīdim, kad rodas pirmais profesionālais konflikts. Tad tu saproti, ka patiesībā privātās attiecības darbam traucē, jo sarežģījumus atrisināt ir daudz grūtāk. Piemēram, ja jums ar mīļoto ir kopīgs bizness, darba konfliktu dēļ var sašķobīties arī attiecības. Cosmo uzklausīja trīs anonīmus, bet ļoti atklātus stāstus par privātu attiecību saistīšanu ar darba lietām un lūdza tos komentēt sertificētai klīniskajai psiholoģei Lailai Kalniņai.

Kā skaidro psiholoģe, katram cilvēkam dzīvē ir noteiktas lomas un nereti var gadīties, ka tās pārklājas: “Dažkārt dzīve pieprasa vienlaikus izmantot vairākas lomas, un šādos gadījumos var rasties problēmas to savienošanā. Parasti ar grūtībām nākas saskarties tad, ja cilvēkam šo lomu ir pārāk daudz vai arī viņš tās nav nodalījis vienu no otras. Attiecībās sākas sarežģījumi, veidojas neizprotamas situācijas un iestājas juceklis.” Pārsvarā konflikti rodas tāpēc, ka viens cilvēks reaģē tā, kā to pieprasa konkrētā loma, bet otrs – no kādas citas lomas skatījuma. Piemēram, kolēģe tev darbā norāda uz kļūdu, bet tu uz viņu apvainojies kā uz draudzeni. Diemžēl ne vienmēr dzīvē visu izrunājam laikus, tāpēc cilvēki bieži vien attopas tikai tad, kad problēma jau samilzusi un rast risinājumu ir grūti. Mēs palūdzām psiholoģi Lailu Kalniņu komentēt problēmsituācijas, kas radušās, sievietēm sastrādājoties ar draudzeni, mīļoto vīrieti un tuvu radinieci.

1. Darbs kopā ar draudzeni Bizness izjauc draudzību

Karīna (28) un Madara (27) ilgu laiku bija labākās draudzenes un sabiedrotās, līdz starp viņām nostājās darba attiecības.

Meitenes iepazinās, studējot augstskolā. Viņām bija līdzīgi uzskati un intereses, kopā tika pavadīts arvien vairāk laika, līdz abas kļuva par labākajām draudzenēm. Stāsta Karīna: “Kad bijām jau kādu laiku draudzējušās, Madara nodibināja savu uzņēmumu. Es tobrīd strādāju citur, taču darbs nesniedza gandarījumu, jo nejutos īsti savā vietā. Lūkojos pēc vakances, kurā būtu nepieciešama manis iegūtā izglītība grafiskā dizaina jomā. Par darba iespējām apjautājos Madarai, un izrādījās – viņa ir gatava pieņemt mani darbā. Tiesa gan – par reklāmas projektu vadītāju, nevis mākslinieci kā biju vēlējusies. Tomēr piedāvājumu pieņēmu, jo kolektīvs bija lielisks un atalgojums − apmierinošs. Tā sākās manas un Madaras darba attiecības. Trīs gadu laikā, kamēr strādāju šajā uzņēmumā, viss šķita ideāli – pa dienu strādājām, vakaros kopā izklaidējāmies un, manuprāt, mūsu attiecības bija tādas pašas kā vienmēr. Savus pienākumus pildīju pēc labākās sirdsapziņas, no Madaras puses pārmetumus nesaņēmu, un mēs joprojām bijām labākās draudzenes. Taču pēc kāda darba pasākuma Madara pēkšņi paziņoja, ka mūsu sadarbību gribētu pārtraukt. Biju šokēta – izrādās, viņa šo soli bija plānojusi jau ilgi. Visvairāk sāpināja fakts, ka Madara pirms tam nebija bildusi ne vārda, mēs vēl iepriekšējā vakarā izklaidējāmies kā labākās draudzenes. Jutos nodota gan profesionālā, gan personiskā ziņā. Šķita, ja jau bijām draudzenes, tad problēmām ar izrunāšanos rasties nevajadzētu. Diemžēl izrādījās, ka Madarai ar tuviem cilvēkiem ir grūti runāt atklāti. Reizēm ievēroju, ka izrīkot pārējos kolēģus draudzenei ir vieglāk. Es aizgāju no darba un sarāvu attiecības ar Madaru. Pēc šī gadījuma esmu sapratusi, ka vairs nevēlos strādāt kopā ar tuviem cilvēkiem. Lai arī sākumā šķiet – draugs būs labs sadarbības partneris, uzsākot lietišķas attiecības, bizness var nostāties starp jums.”

Eksperta viedoklis

Šajā situācijā psiholoģe Kalniņa problēmas saskata jau pašā sākumā: “Tas, ka Madara Karīnai piedāvāja vakanci ne tajā jomā, kurā viņa vēlējās strādāt, liecina – meitene darbā pieņemta draudzības dēļ. Un, visticamāk – Karīna šo piedāvājumu pieņēma tikai tāpēc, ka abas bija labas draudzenes. Iespējams, viņa nepamanīja, ka pēc darba attiecību uzsākšanas mainās arī lomas – viņas kļūst par priekšnieci un padoto. Draudzības vārdā ir viegli gan aicināt darbā, gan arī piekrist strādāt, tomēr jāpatur prātā, ka iesaistītajiem cilvēkiem jāzina spēles noteikumi. Uzsākot darba attiecības, vienmēr jāizrunājas par rīcību problēmsituācijās. Sākums šādai draudzeņu sadarbībai vienmēr ir ļoti cerīgs, varētu pat teikt, ka tas līdzinās rozā briļļu periodam.

Ja arī tevi nodarbina šie vai citi jautājumi, tad meklē palīdzību Lailas Kalniņas privātpraksē: www.lailasprakse.lv.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

Piemineklis jaunībai – kailfoto

Aplūkojot sabiedrībā pazīstamu sieviešu fotosesijas vīriešu žurnālos, ikgadējos kailfoto kalendārus un līdzīgus projektus, šķiet – tā nofotografēties ir pavisam viegli. Dažādi konkursi liecina, ka iemūžināt skaisto jaunību vēlas arī mazāk pazīstamas meitenes. Cosmo vēlējās noskaidrot, ko nozīmē atkailināties kameras priekšā un kas jāzina, lai tiktu pie skaistām bildēm.

Teksts: Laura Zakse.

Raugoties uz rezultātu no malas, bieži vien šķiet, ka uz ko tādu spējīgas tikai nevainojami skaistas un pašpārliecinātas sievietes. Tomēr arī viņām nākas saņemt drosmi, lai piedalītos kailfoto sesijā. Psiholoģe Kristīne Veckrāce stāsta, ka šāds solis kalpo kā savas seksualitātes apzināšanās un izpaušana vai arī kā līdzeklis tās atbrīvošanai: “Kailfoto liecina par vēlmi pašapliecināties un gūt atzinību. Ja sieviete izlemj iemūžināt sevi kailu, visticamāk, viņa ar savu ķermeni ir pietiekami apmierināta.” Psiholoģe atzīst, ka fotosesija var būt arī viens no veidiem, kā pārbaudīt savas robežas. “Liela nozīme ir apstākļiem, kādos sieviete nonāk pie šī lēmuma. Ja viņa nav tam iekšēji gatava, vēlamais rezultāts var izpalikt. Svarīgi ir atļauties tikai tik daudz, lai justos patiešām ērti,” skaidro Kristīne Veckrāce. Cosmo tikās ar trim drosmīgām, sabiedrībā pazīstamām sievietēm, lai noskaidrotu viņu pieredzi.

“Tu noteikti domāsi, ka tas bija tā vērts!”

Aleksandra Kurusova (26, viesnīcas Avalon mārketinga speciāliste, sporta deju skolotāja)

Pozējusi Sergeja Kondrašina 2009. gada kalendāram, fotografējusies žurnālam KLUBS.

“Kad Sergejs Kondrašins man piedāvāja piedalīties 2009. gada kalendāra fotosesijā, es atteicos, jo nejutos tam gatava. Tomēr pēc viņa sievas Bogdanas zvana pārdomāju un nolēmu piekrist,” stāsta Aleksandra. Tajā pašā dienā viņa par piedāvājumu izstāstījusi Mārtiņam Freimanim, un viņš mudinājis to pieņemt. Par lielu pārsteigumu Aleksandrai nebaidīties un pamēģināt ieteica arī vecāki. “Piekritu ar nosacījumu, ka nebūs jāatkailinās pilnībā. Lai arī daudzi tam netic, es esmu ļoti kautrīga. Man šķiet, ka pilnīgi visu atklāt nevajag, ir jāpaliek kādam noslēpumam.” Tagad viņa par šo uzdrīkstēšanos priecājas – lai tiktu bildēties pie Sergeja, citas meitenes piedalās konkursos un atlasēs, bet viņai šādu iespēju piedāvāja fotogrāfs pats. Pirms lidojuma uz Portugālē paredzēto fotosesiju Aleksandra bijusi nedaudz satraukta, taču tā izvērtusies par jauku un neaizmirstamu piedzīvojumu. Gaisotne, daba un profesionāļu komanda veicinājusi pārliecību par sevi.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

Sekss ar ārzemnieku. Nacionālās īpatnības

Šobrīd, kad ceļošana kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, mums ir dota brīnišķīga iespēja izbaudīt ne tikai ārvalstu dabas skaistumu, bet arī gūt jaunu pieredzi seksā ar ārzemju vīriešiem. Lai noskaidrotu, kuri no viņiem ir labākie mīlnieki, apkopojām Cosmo lasītāju stāstus par desmit dažādu tautību puišiem. Protams, mēs neapgalvojam, ka visi pieminēto valstu pārstāvji ir vienādi, tomēr šie stāsti par kaislīgākajiem, mežonīgākajiem un neaizmirstamākajiem seksa piedzīvojumiem ar ārzemniekiem ir patiešām aizraujoši. Lasi un iedvesmojies!

Teksts: Anda Bīriņa.

Amerikānis
Gatavs izmēģināt visu

Pagājušajā vasarā Maija (26) Amerikā iepazinās ar vietējiem studentiem un pēc kādas ballītes nonāca gultā ar Maiklu (26). Viņa stāsta: “Pirmkārt, mani pārsteidza viņa vēlēšanās pirms seksa kopā noskatīties pornofilmu. Otrkārt, pēc šīs uzkurināšanās vīrietis ierosināja izmēģināt dažas filmā redzētās pozas. Seksu ar viņu nevaru raksturot kā īpaši kaislīgu, taču puisis bija atvērts eksperimentiem. Lai arī kopā ar Maiklu atklāju daudz jauna, tomēr nejutu, ka viņam īpaši rūpētu mana bauda. Vēl – šī bija mana pirmā pieredze ar apgraizītu vīrieti. Teikšu atklāti – šķita, ka reizēm viņš vispār neko nejūt. Kaut arī tādēļ viss norisinājās salīdzinoši ilgāk, līdz ideālam vakaram bija tālu.” Arī Kristīnes (19) kontā ir stāsts par amerikāni: “Viens no maniem pirmajiem vīriešiem bija indiešu izcelsmes amerikānis. Pārsteigumu sagādāja viņa biklums un diezgan pamatīgā nemākulība. Rezultātā es, absolūti nepieredzējusi meitene, ierādīju arodu desmit gadus vecākam vīrietim. Katru jaunu pozu viņš atklāja kā Kolumbs Ameriku, un brīžiem pat likās, ka vīrietis sacenšas par pirmo vietu ātrumsacīkstēs. Kopumā sekss nebija īpaši baudāms, tomēr jāteic – amerikānis bija gatavs pat uz vistrakākajām lietām.”

Indietis
Kārs uz eksperimentiem

Inese (24) atzīst, ka pati interesantākā un "asākā" seksuālā pieredze viņai bijusi ar indieti: “Indusu kultūra paredz, ka vīrietis nedrīkst vest mājās meiteni pirms kāzām, kur nu vēl gulēt ar viņu vienā gultā. Tomēr ar darba kolēģi no Indijas kļuvām par labiem draugiem un vēlāk arī par mīļākajiem. Lai citi par mums neuzzinātu, tikāmies tikai naktīs. Sekss ar viņu bija ļoti kaislīgs. Šis vīrietis bija gatavs izmēģināt daudz jauna un arī mani iedrošināja uz eksperimentiem. Par viņa dārgumu izmēriem sūdzēties noteikti nevarētu. Vienīgais mīnuss bija tas, ka vismaz šim konkrētajam puisim vairāk rūpēja sava bauda, nevis manējā. Iespējams tāpēc, ka viņam bija tikai 21 gads, bet varbūt arī tāpēc, ka viņu kultūrā sievietes visu dara vīriešu labā – laikam jau arī gultā. Katrā ziņā manā seksa dzīvē šī bija lieliska un noderīga pieredze.”

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 

Attiecības pāri robežām. Vai tas ir iespējams?

Saglabāt siltas un mīlestības pilnas attiecības dažkārt ir grūti, pat atrodoties vienā istabā, taču, ko darīt, ja jūs šķir simtiem kilometru, svešas valstis vai pat okeāns? Cosmo lūdza trīs pārus dalīties pieredzē – pastāstīt, kā saglabāt jūtu siltumu, dzīvojot šķirti.

Teksts: Laura Zakse.

Vēstuļu “palagi”, garas telefonsarunas, nepārtrauktas ilgas un dzīve atmiņās – tas viss raksturo attiecības, kurās mīlētājus šķir attālums. Mēs dzīvojam laikā, kad arvien vairāk cilvēku pamet valsti labāk atalgota darba, prestižākas izglītības vai jaunas pieredzes dēļ. Kā liecina tautas skaitīšanā iegūtā informācija, pēdējo 10 gadu laikā no Latvijas ir emigrējuši 190 000 cilvēku. Aizbraucēju skaits turpina augt, un paralēli aug arī to cilvēku skaits, kuri gaida kādu atgriežamies. Parasti par galveno draudu veiksmīgām attiecībām tiek uzskatīta neuzticība, bet interesanti – ko tām nodara fiziska atšķirtība?

Šokolāde – zāles pret vientulību

Latvija–Portugāle

Ilze (24) un Jānis (25) ir pāris jau trīs gadus, tāpēc pieņemt lēmumu doties studiju apmaiņas programmā uz Portugāli Ilzei nebija viegli: “Šobrīd mans draugs dzīvo Latvijā, bet es izmantoju Eiropas Komisijas piedāvātās iespējas un mācos Erasmus apmaiņas programmā Portugālē. Šķirti esam jau piecus mēnešus.” Studiju apmaiņas programma jau sen bija iekļauta Ilzes obligāti veicamo darbu sarakstā: “Mans sapnis bija aizceļot, lai iegūtu lielāku pieredzi, iemācītos dzīvot viena un iepazītu dzīvi visā tās krāšņumā. Es zināju – ja šāda iespēja kādreiz pavērsies, es to noteikti izmantošu.”

Jānis par Ilzes ideju sajūsmā nebija, taču pēc neskaitāmiem strīdiem un diskusijām abi nolēma pamēģināt. “Nebūt kopā katru dienu ir neizsakāmi grūti, taču apziņa, ka mājās tevi kāds gaida, ļoti silda,” pārdomās dalās Ilze. Lai saglabātu tuvību, Ilze un Jānis četras reizes nedēļā sazinās caur Skype un WhatsApp, bet brīžos, kad pie datora vienlaikus atrasties nesanāk, raksta e-pastus. Jānis ir ļoti noslogots darbā, un Ilze visu brīvo laiku velta mācībām, tāpēc sāpīgām ilgām daudz laika neatliek.

Vairāk lasi Cosmopolitan marta numurā!

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad