Lasi jaunajā Cosmo

2012.gads - Februāris
 

Biznesa principi attiecībās

Ja tev nemitīgi nākas strīdēties par vienām un tām pašām tēmām, bet rezultāts no tā nemainās, iespējams, izeju atradīsi šajā rakstā. Izrādās, attiecībās gluži labi darbojas tie paši principi, kas biznesā. Aplūkojam četrus tipiskākos strīdu scenārijus un biznesa stratēģijas to risināšanai

Teksts: Stella Bongertz.

Vīrietis mīl sievieti, sieviete mīl vīrieti. Turklāt abi arī attīsta un kopj savas attiecības. Taču, neskatoties uz to, ik pa laikam gadās domstarpības, kurām patiesībā rasties nevajadzētu: diskusijas par trauku mazgāšanu, putekļu sūkšanu vai arī to, kur pazudusi kādreizējā romantika. Cik labi būtu, ja šādus jautājumus varētu izsvērt racionāli, ja nevajadzētu strīdēties un atrast risinājumu būtu tikpat vienkārši kā darbā – sasaucot sapulci. Tad kāpēc gan to nedarīt? Kāpēc mēs attiecībās neizmantojam biznesa taktiku? Vai tad mūsu uzņēmums, SIA Es un Tu, nav viens no nozīmīgākajiem projektiem mūsu dzīvē? Protams, ir – atbild Ņujorkas žurnālistes Paula Šūmane (Wallstreet Journal) un Dženija Andersone (The New York Times), kas šo jautājumu pētījušas sīkāk. Viņas ir pārliecinātas, ka partnerattiecības darbojas pēc tiem pašiem principiem kā biznesa attiecības, tāpēc arī mīlestībā var likt lietā ekonomikas stratēģijas. Šūmane un Andersone apgalvo, ka tie pāri, kuri organizē kopdzīvi pēc šādiem principiem, ir ne vien laimīgāki, bet arī velta viens otram vairāk laika nekā citi. Lai saprastu, kā šie principi darbojas, mēs aprakstīsim tipiskākos strīdu scenārijus un noskaidrosim, kādu biznesa risinājuma iesaka ekspertes.

SCENĀRIJS:
MŪŽĪGAIS MĀJSAIMNIECĪBAS KAŠĶIS

Kādā pētījumā Rostokas zinātnieki konstatēja, ka “pāreja uz vienlīdzīgu darba sadali partnerattiecībās notiek lēni.” Tā ir taisnība. Vīrieši, protams, mājas darbos palīdz, taču viņiem vajadzētu nevis “palīdzēt”, bet gan paveikt savu darbu daļu. Turklāt ar atbildības sajūtu un tā, lai uz viņiem varētu paļauties. Tomēr tā nenotiek – vīrieša aktivitāte nav iepriekš paredzama, un sieviete nekad nevar zināt, vai viņam būs labpaticis solīto izdarīt vai nē. Mājdzīvnieku vilna var dienām ilgi velties pa grīdu, bet viņš pakustēsies tikai tad, kad tu pasniegsi putekļusūcēju. Toties pēc dažām dienām seko negaidīta aktivitāte – puisis dodas šturmēt lielveikalu un ar mamuta mednieka lepnumu balsī paziņo: “Es piepirku pilnu ledusskapi!” Un tad atkal iestājas nedēļām ilga pauze. Vai mēs pārspīlējam? Tikai nedaudz.

Vairāk lasi Cosmopolitan februāra numurā.

 

Pieskārieni vairo mīlestību

Vārdi ir pārāk vienkārši. Izmanto šos pieskārienus, un viņš tevī iemīlēsies vēl vairāk.

Teksts: Mina Azodi.

Saskaņā ar jaunāko zinātnisko pētījumu rezultātiem viens no ideālu attiecību noslēpumiem ir nevis mīļas sarunas, bet mīļi… pieskārieni. Ar tiem ir iespējams paust tādas svarīgas jūtas kā, piemēram, mīlestība, laime un cieņa. Savukārt zviedru pētnieki konstatējuši, ka fizisks glāsts cilvēka smadzenēs aktivizē zonu, kas atbild par emocijām. “Ja gudri un apzināti pieskarsies vīram vai draugam, viņš jutīsies tev vēl tuvāks,” saka attiecību speciālists un grāmatas The Secret Psychology of How We Fall in Love (Plume, 2007) autors, medicīnas zinātņu doktors Pols Dobraņskis. Turpini lasīt, un tu uzzināsi, kā ar nevainīgiem pieskārieniem nostiprināt savstarpējo saikni, viņam par to pat nenojaušot.

Viņa nodevīgā seja

Īpaši tendēti uz krāpšanu ir puiši ar vīrišķīgiem sejas vaibstiem. Vīrišķīga seja liecina par paaugstinātu testosterona līmeni, kas pēc zinātnieku apgalvojuma var veicināt vēlmi ielaisties seksuālos sakaros.

Ja viņš ir stresā...
Paberzē viņa ausi ar īkšķi un rādītājpirkstu.

Ausīs ir tūkstošiem jutīgu nervu galiņu, kas savienoti ar smadzenēm. “Ja tos stimulē, prātam tiek dota komanda norimt,” stāsta Neverbālo pētījumu centra direktors, psiholoģijas doktors Deivids Givens. Šis paņēmiens ir tik iedarbīgs, ka masāžas speciālisti to bieži izmanto klientu nomierināšanai. Praktizējot to ar draugu, izmēģini dažādu spiediena intensitāti un pārliecinies, kāda viņam patīk vislabāk. Jau pieminētajā zviedru pētījumā atklāts, ka iedarbīgāki ir lēni, nevis ātri glāsti.

Ja vēlies panākt vēl lielāku efektu, glāstot vīrieša ausi, iečuksti tajā kaut ko nomierinošu un romantisku (“Man ir tik ļoti paveicies, ka esmu kopā ar tevi!”). Elpa veido papildu pieskārienu jutīgajai zonai: skaņu viļņi rada smalkas vibrācijas, kas saceļ tikko redzamos, uz auss esošos matiņus. “Auss glāstīšana kļūst vēl iedarbīgāka, jo tu to pastiprini ar vēl vienu intīmu pieskārienu,” paskaidro Givens.

Vairāk lasi Cosmopolitan februāra numurā.

 

Piešķil gadam dzirksteli

Ar mūsu oriģinālo un priecīgo stratēģiju tu šogad kļūsi laimīgāka, veselāka un kaislīgāka nekā jebkad. Turklāt mērķa sasniegšanas vārdā tev nebūs jāceļas līdz ar gaiļiem vai jāskrien 10 km kross.

Teksts: Anna Davies.

Izvēlies motivējošu paroli

E-pastu tu lieto katru dienu, tāpēc tāda parole kā “Jaunsdarbs2012” vai “j0ga3reiznedela” palīdzēs mērķi ierakstīt zemapziņā.

Vakariņu laikā izslēdz televizoru

Iespējams, seriāli ir neatņemama tavu vakariņu sastāvdaļa, tomēr pētījumi rāda, ka, skatoties televizoru, cilvēki apēd par 40% vairāk nekā sēžot pie galda. Par četrdesmit procentiem!!!

Aizsūti omei paciņu

Eksperti ir vienisprātis, ka pozitīva rīcība uzlabo garastāvokli, tādēļ izvēlies kādu jauku grāmatu vai interjera priekšmetu un aizsūti omei vai krustmātei. Tāpat vien.

Ievies romantisku rituālu

Ierosini vēlas, nesteidzīgas brokastis gultā katra mēneša attiecību jubilejā vai garu pastaigu svētdienas pēcpusdienā. Neliela tradīcija nostiprinās attiecības.

Saņemies tikai 15 minūtes

Ja tu nespēj saņemties skapja kārtošanai, pasaki sev, ka to darīsi tikai 15 minūtes. Kad laiks būs pagājis, varēsi pārtraukt... taču visticamāk – tu jau būsi iegājusi azartā un turpināsi līdz galam.

Pieņem nelielu lēmumu

Tas var būt praktisks (katru vakaru diegot zobus) vai patīkams (katru dienu valkāt auskarus). Kāpēc tas nepieciešams? Neliels lēmums nostiprinās gribasspēku, un iemaņu gūšana atmaksāsies, kad būs nepieciešams tikt galā ar lielākiem un grūtākiem izaicinājumiem.

Vairāk lasi Cosmopolitan februāra numurā.

 

Dariet TO tā, kā dara... filmās

Protams, sekss vislabākais ir tad, ja ļaujamies sajūtām un dabiskajiem instinktiem. Tomēr reizi pa reizei ir labi iedvesmoties no apkārtējās pasaules – no tā, ko izlasām grāmatās vai redzam filmās. Cosmo atlasīja 10 tiešām karstas seksa ainas no slavenām kinofilmām. Pilnīgai iedvesmai vari noskatīties visu filmu, taču pietiks arī ar vienu kadru un detalizētu aprakstu. Ļaujies sajūtai, ko sniedz kino, un pārsteidz savu vīrieti un sevi pašu.

Teksts: Brigita Štrama.

9 ½ nedēļas (1986) Astoņdesmito gadu kulta filma ar Mikiju Rurku un Kimu Beisingeri galvenajās lomās. Šī filma ir slavena ar dažādām ļoti erotiskām ainām, tajā skaitā pie ledusskapja.

Palūdz, lai vīrietis tev aizsien acis un čukst ausī jutekliskus komplimentus un piedauzīgus jautājumus. Nesteidzieties un izbaudiet sajūtu, ka kaut kas vēl tikai tuvojas. Vīrietis paskalina dzēriena glāzi ar ledus gabaliņiem – iedomājies, cik tie ir auksti. Viņš paņem ledu un pieliek tev pie lūpām. Rotaļīgi ļauj, lai dzēriens ar izkusušo ūdeni pil tev mutē. Palūdz, lai viņš ar šo ledus gabaliņu apceļo visu tavu ķermeni – kaklu, krūtis, vēderu, augšstilbus. Pēc tam aplaimo arī viņu.

Vairāk lasi Cosmopolitan februāra numurā.

 
vairāk

Video

 
vairāk

Aptauja

 
Vai Tu lasi žurnālus Lilit vai Лилит?
  • Jā, regulāri
  • Jā, šad tad
vairāk

Lietotāji online (18)